رفتن به مطلب

دلیل این "گلیچ" چه می‌تواند باشد آیا؟

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.کارت به همون شرکتی که گارانتیش کرده بود ببرید و مشکلتون رو بهشون بگید.چون گارانتی تمام شده،اگر مشکلی باشه،معمولا با دریافت هزینه تعمیر میکنند.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام بر شما

ضمن عرض تبریک 💐

گرافیک رو میخوام بفروشم. حالا حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای بودن من اینجا واسم اهمیتی نداره 🤗

مگس‌های این دوره زمونه که نه تنها میان بازوکا رو ازت میگیرن، چند تا چکت هم میزنن! :D

ریست شدن BIOS، موجب میشه تا بورد دوباره شروع کنه به شناسایی HDDها آیا؟ 🤔 با یه بساطی شده هاردهام رو بشناسه این بزرگوار! :D اوضاع نابه‌سامان‌وارگونه‌مانندی بود!

سلامی دوباره 💐

Superposition_Benchmark_v1.1_2007.thumb.png.151dbccd5bcdf386d1719c81806d651f.png   Superposition_Benchmark_v1.1_2292.thumb.png.7c1821bbe2064dc4e0de4798011c8e50.png   Superposition_Benchmark_v1.1_6079.thumb.png.e48e1737814448dde3f9361bc87b528f.png   Superposition_Benchmark_v1.1_6711.thumb.png.14646c7bf99e0e4247aa4a3302c627d7.png   Superposition_Benchmark_v1.1_8504.thumb.png.14128520063514ecb1f96b262257371c.png   Superposition_Benchmark_v1.1_9327.thumb.png.45a4ca5382f9c9227a409ccda7295b58.png

عالیه   میتونم با اطمینان بگم  GPU  کارت  کاملا  اوکی هست !  چ.ن تست های این نرم افزار  هم محاسباتی هست  هم  گرافیکی  و تمام قابلیت گرافیک رو تست میکنه

حالا  شما مراحل بعدی رو امتحان کن 

هر چی  بیشتر  تست کنید  دایره  احتمالات مشکل  رو کمتر میکنید !  

کم کردن فرکانس  هیچ مشکلی برای کارت  ایجاد نمیکنه ! فقط ممکنه هنگی یا کند شدن  یا از اینجور مسائل  پیش بیاره !  قراره  یه فشاری از روی کارت کم بشه  نه اینکه بیشتر از توانش  ازش کار بکشیم  که شما نگران سوخته شدن و غیره  باشید !

البته  احتمالش خیلی کمه  ولی ضرر نداره  با اندازه های خیلی  کم  یهو  50 -100 تا کم نکنی  10-15  تا  برای شروع  خوبه  

روی نصب ویندوز  هم فکر کن  کار سختی نیست  از سی دی  ویندوز لایو هم میتونی استفاده کنی  

قیمت کارتتو زیاد  زدی اگرنه من سرم درد میکنه  واسه اینجور مشکلات  😄  خودم میخریدمش  تا تهش رو میرفتم  ببینم چیه  

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما دوستان و اساتید محترم

ضمن عرض تبریک 💐

در در 26 اسفند 1399 در 22:01، aligolshani66 گفته است :

سلام.کارت به همون شرکتی که گارانتیش کرده بود ببرید و مشکلتون رو بهشون بگید.چون گارانتی تمام شده،اگر مشکلی باشه،معمولا با دریافت هزینه تعمیر میکنند.

این طرفا شرکت گارانتی‌ای وجود نداره.

در در 27 اسفند 1399 در 00:10، teknesian گفته است :

عالیه   میتونم با اطمینان بگم  GPU  کارت  کاملا  اوکی هست !  چ.ن تست های این نرم افزار  هم محاسباتی هست  هم  گرافیکی  و تمام قابلیت گرافیک رو تست میکنه

حالا  شما مراحل بعدی رو امتحان کن 

هر چی  بیشتر  تست کنید  دایره  احتمالات مشکل  رو کمتر میکنید !  

کم کردن فرکانس  هیچ مشکلی برای کارت  ایجاد نمیکنه ! فقط ممکنه هنگی یا کند شدن  یا از اینجور مسائل  پیش بیاره !  قراره  یه فشاری از روی کارت کم بشه  نه اینکه بیشتر از توانش  ازش کار بکشیم  که شما نگران سوخته شدن و غیره  باشید !

البته  احتمالش خیلی کمه  ولی ضرر نداره  با اندازه های خیلی  کم  یهو  50 -100 تا کم نکنی  10-15  تا  برای شروع  خوبه  

روی نصب ویندوز  هم فکر کن  کار سختی نیست  از سی دی  ویندوز لایو هم میتونی استفاده کنی  

قیمت کارتتو زیاد  زدی اگرنه من سرم درد میکنه  واسه اینجور مشکلات  😄  خودم میخریدمش  تا تهش رو میرفتم  ببینم چیه 

خوبه اگر اینطور باشه

سوکت 2+6 دومی پاور رو وصل کردم به گرافیک، رفع آرتیفکتی ندیدم!

با چه نرم‌افزاری میشه به صورت امن و مطمئن کلاک گرافیک رو کاهش داد؟

نصب سیستم‌عامل سخت نیست؛ دشوار است! :D

ماشاءالله‌ حوصله! 💐 خب، شما بیا بخر، من باهاتون 13980000ت حساب میکنم! :D

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی کلید win + rبزن بعد تو کادر بنویس dxdiag یه تست بگیر از سیستم میتونه راه گشای موقتی باشه - بعضی نرمافزارهای تست سخت افزار فشار غیر استادارد وارد میکنن به گرافیک{HeavyLoad 3.6}-از نرمفزار {MSI Afterburner- استفاده کن و مانیتورین کن استرس هسته گرافیکتو- خیلی راحت میتو.ننی ولتازه هسته و کلاک حافظه گرافیک بیاری بایین{البته منکه فقط باهاش فیلم از بازی صبط میکنم} -همزمان  نمرافزار{Kombustor }مکملش هست -

سلام. سپاس از راهنمائیتون.

نتایج HeavyLoad که از وبسایت رسمیش دانلود و نصب شد :

ابتدا تعداد FPS حدودای 1600 بود

حدود نیم ساعت چهل دقیقه بعد دوباره تست انجام شد. این‌بار تمامی گزینه‌ها فعال بودند. تعداد FPS اگر درست به خاطر بیارم، حدودای 1000 بود

سپس دوباره تست انجام شد، مثل دفعه‌ی اول. اما تعداد FPS حدود 1293 اینا بود

تصاویر DXDiag :

DXDiagSystem.thumb.png.92fb039b166e3f41e804ec4c95d2681b.pngDXDiagDisplay.thumb.png.5b15a298ec4ab35cfc8018c8819f7976.png

با نرم‌افزار MSI Afterburner که از وبسایت رسمیش دانلود و نصب شد، Core گرافیک رو 15 تا کم کردم. ظاهرا این کار، آرتیفکت رو می‌نابودد! 🤔

مربوط به IGD و PEG و این چیزا که نیست؟ 🤔

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. سپاس از راهنمائیتون.

نتایج HeavyLoad که از وبسایت رسمیش دانلود و نصب شد :

ابتدا تعداد FPS حدودای 1600 بود

حدود نیم ساعت چهل دقیقه بعد دوباره تست انجام شد. این‌بار تمامی گزینه‌ها فعال بودند. تعداد FPS اگر درست به خاطر بیارم، حدودای 1000 بود

سپس دوباره تست انجام شد، مثل دفعه‌ی اول. اما تعداد FPS حدود 1293 اینا بود

تصاویر DXDiag :

DXDiagSystem.thumb.png.92fb039b166e3f41e804ec4c95d2681b.pngDXDiagDisplay.thumb.png.5b15a298ec4ab35cfc8018c8819f7976.png

با نرم‌افزار MSI Afterburner که از وبسایت رسمیش دانلود و نصب شد، Core گرافیک رو 15 تا کم کردم. ظاهرا این کار، آرتیفکت رو می‌نابودد! 🤔

مربوط به IGD و PEG و این چیزا که نیست؟ 🤔

نرم افزار AFTER BURNER  مناسب هست  

زود نتیجه گیری نکن

ولی نشونه خوبی هست  یه مدت  با همین  روش برو جلو  ببین  موردی میبینی   یا نه  

اگر مشکل همین بود  شروع کن کم کم  مقدارش رو کم کن  ببین رو کدوم عدد آرتیفیکت ظاهرا میشه باید دید  کارت رو چه مقدار  این مشکل رو پیدا میکنه !

بعید میدونم  حالا حالا ها دوماد  واسش پیدا کنی  😄

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، teknesian گفته است :

نرم افزار AFTER BURNER  مناسب هست  

زود نتیجه گیری نکن

ولی نشونه خوبی هست  یه مدت  با همین  روش برو جلو  ببین  موردی میبینی   یا نه  

اگر مشکل همین بود  شروع کن کم کم  مقدارش رو کم کن  ببین رو کدوم عدد آرتیفیکت ظاهرا میشه باید دید  کارت رو چه مقدار  این مشکل رو پیدا میکنه !

بعید میدونم  حالا حالا ها دوماد  واسش پیدا کنی  😄

سلام و عرض تبریک 💐

عرض بنمودم که؛ ظاهرا می‌نابوددش!

"یه مدت  با همین  روش برو جلو  ببین  موردی میبینی   یا نه" رو یه توضیح مختصر با رسم شکل عنایت می‌فرمائید؟! ^_^

10 تا کم کرده بودم، آرتیفکت می‌اتفاقید. 15 تا نه. یه چیزی بین 10 تا 15 باید باشه؟ حالا این یعنی چی؟ آی‌سی مای‌سی (دراز کوتاه تا به تا! 😄) چیزی ازش مشکل پیدا کرده؟ 🤔

حالا شما بیا، مهریه رو برات 13490000 تا سکه‌ی تک تومانی در نظر میگیریم! :D

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام و عرض تبریک 💐

عرض بنمودم که؛ ظاهرا می‌نابوددش!

"یه مدت  با همین  روش برو جلو  ببین  موردی میبینی   یا نه" رو یه توضیح مختصر با رسم شکل عنایت می‌فرمائید؟! ^_^

10 تا کم کرده بودم، آرتیفکت می‌اتفاقید. 15 تا نه. یه چیزی بین 10 تا 15 باید باشه؟ حالا این یعنی چی؟ آی‌سی مای‌سی (دراز کوتاه تا به تا! 😄) چیزی ازش مشکل پیدا کرده؟ 🤔

حالا شما بیا، مهریه رو برات 13490000 تا سکه‌ی تک تومانی در نظر میگیریم! :D

فکر نمیکنی راه حلت مشکلت اینه که توی اون نرم افزار ها ctrl alt del رو نگیری؟

الان قیمت سخت افزار خیلی بالاست  شما هرچی هم قیمت رو کمتر از ایسام و تیغ زن های توی دیوار بزنی کسی اصلا نداره اینهمه پول بده یه کارت 6 گیگ بخره الان فقط باید صبر کرد ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

فکر نمیکنی راه حلت مشکلت اینه که توی اون نرم افزار ها ctrl alt del رو نگیری؟

الان قیمت سخت افزار خیلی بالاست  شما هرچی هم قیمت رو کمتر از ایسام و تیغ زن های توی دیوار بزنی کسی اصلا نداره اینهمه پول بده یه کارت 6 گیگ بخره الان فقط باید صبر کرد ببینیم چی میشه

سلام و ارادت 💐

اونم یه راه حله به هر حال! 😄

یه هفته پیش توی شیپور 13ت یه نفر میخواست! دیر جنبیدم از چنگم پرید! :D

حالا دور از شوخی، نمیخوام جنس خراب بفروشم به مشتری.

لینک به دیدگاه

جناب من یه کارت داشتم که وقتی وسط بازی هایبرنت میکردم که به قول خودم بقیه اشو بعدا بازی کنم به این شکل درمیومد. البته سیستمم سبستم درست و حسابی نبوداااا. ضعیف بود نسبت به گرافیکم. دیگه اون کارو نکردم و اکی بود.

شما فقط کارتو دست تعمیرکار نده هر کاری میکنی بکن.😂😂

شما اول از همه کابلهارو چک کن

دوم انواع پورت های روی گرافیکتو چک کن شاید مثلا خروجی hdmi مشکل داره

اگر نشد به نظرم رو یه سیستم دیگه کلا چک کن. حالا تجربه من برای یه کارت دیگه

من یه کارت داشتم rx470  که داخل اسلاید اول میزدم کارنمیکرد اسلاید دوم اکی بود . یه ۶ پین هم میخورد.

یه کارت r9 390x که دوتا ۸ پین برق اگر اشتباه نکنم میخورد رو هر دوتا اسلاید اجرا میکرد. یه چیز عجیبی شده بود. بعد تعمیرکارا همه میگفتن نمیدونم مدار تغذیه کارتت خرابه و چیپش و ای سی و ...

هر کسی یه کارشناسی کرد خلاصه ولی ندادم تعمیر.

اخر متوجه شدم که یکی از زیفت های cpu شکسته بوده برق حالا یا هرچیزی به اون اسلاید کم میرسیده تصویر نمیداده.

رو دوتا سیستم دیگه چک کردم دیدم همه جوره اکی هست و من یه ماه گیج میزدم😂😂😂

شما ببر حتما رو یه سیستم دیگه چک کن

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Atlas1370 گفته است :

جناب من یه کارت داشتم که وقتی وسط بازی هایبرنت میکردم که به قول خودم بقیه اشو بعدا بازی کنم به این شکل درمیومد. البته سیستمم سبستم درست و حسابی نبوداااا. ضعیف بود نسبت به گرافیکم. دیگه اون کارو نکردم و اکی بود.

شما فقط کارتو دست تعمیرکار نده هر کاری میکنی بکن.😂😂

شما اول از همه کابلهارو چک کن

دوم انواع پورت های روی گرافیکتو چک کن شاید مثلا خروجی hdmi مشکل داره

اگر نشد به نظرم رو یه سیستم دیگه کلا چک کن. حالا تجربه من برای یه کارت دیگه

من یه کارت داشتم rx470  که داخل اسلاید اول میزدم کارنمیکرد اسلاید دوم اکی بود . یه ۶ پین هم میخورد.

یه کارت r9 390x که دوتا ۸ پین برق اگر اشتباه نکنم میخورد رو هر دوتا اسلاید اجرا میکرد. یه چیز عجیبی شده بود. بعد تعمیرکارا همه میگفتن نمیدونم مدار تغذیه کارتت خرابه و چیپش و ای سی و ...

هر کسی یه کارشناسی کرد خلاصه ولی ندادم تعمیر.

اخر متوجه شدم که یکی از زیفت های cpu شکسته بوده برق حالا یا هرچیزی به اون اسلاید کم میرسیده تصویر نمیداده.

رو دوتا سیستم دیگه چک کردم دیدم همه جوره اکی هست و من یه ماه گیج میزدم😂😂😂

شما ببر حتما رو یه سیستم دیگه چک کن

سلام و ارادت. عیدتون مبارک 💐

عجب! 😄 خب، تعمیرکاری هم این طرفا نیست در هر صورت! از مزایای روستا نشینی ^_^

حالا بازم خوبه مشکلش رو پیدا کردید و هزینه‌های اضافی رو بر جیب مبارک متحمل نشدید! ^_^

کابل دیگری ندارم که به این گرافیکه بخوره. همین کابل رو وقتی به پورت روی بورد (استفاده از گرافیک داخلی CPU) وصل کرده بودم، آرتیفکته نبود.

اسلاید دوم این بورد، x16 نیست. همه‌ی بوردها همینجوریند آیا؟

اگر درست به خاطر بیارم، اون موقع‌ها که گرافیک 9500GT داشتم (نمیدونم اسمشو درست تایپیدم یا نه!)، یه گرافیک AMD هدیه داده بودند بهم و گذاشته بودمش روی سیستمم، اما تصویر نمیداد. بعد گرافیک خودم رو گذاشتم، اونم تصویر نمیداد. البته دقیق یادم نیست؛ این قضیه مربوط صده‌ی گذشته‌اس! ^_^ خلاصه این که، بعد کلا این 9500 ِ سوخت. (بردمش شهرستان یه فروشگاه کامپیوتری، بعد از مدتی گفتند به درد نمیخوره و عمرشو کرده.) البته اینم خاطر نشون بشم که مسیر اینجا تا شهرستان، جاده‌ای بود بس ناهموار و با موتور که کل کیس رو میبردم، به گمانم آسیب دیده بود. به هر حال. الان سوال بنده اینه که گرافیکمو بذارم روی سیستم دیگری، اون سیستم که ویروسی و مشکل‌دار نخواهد شد؟ 🤔

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام و ارادت. عیدتون مبارک 💐

عجب! 😄 خب، تعمیرکاری هم این طرفا نیست در هر صورت! از مزایای روستا نشینی ^_^

حالا بازم خوبه مشکلش رو پیدا کردید و هزینه‌های اضافی رو بر جیب مبارک متحمل نشدید! ^_^

کابل دیگری ندارم که به این گرافیکه بخوره. همین کابل رو وقتی به پورت روی بورد (استفاده از گرافیک داخلی CPU) وصل کرده بودم، آرتیفکته نبود.

اسلاید دوم این بورد، x16 نیست. همه‌ی بوردها همینجوریند آیا؟

اگر درست به خاطر بیارم، اون موقع‌ها که گرافیک 9500GT داشتم (نمیدونم اسمشو درست تایپیدم یا نه!)، یه گرافیک AMD هدیه داده بودند بهم و گذاشته بودمش روی سیستمم، اما تصویر نمیداد. بعد گرافیک خودم رو گذاشتم، اونم تصویر نمیداد. البته دقیق یادم نیست؛ این قضیه مربوط صده‌ی گذشته‌اس! ^_^ خلاصه این که، بعد کلا این 9500 ِ سوخت. (بردمش شهرستان یه فروشگاه کامپیوتری، بعد از مدتی گفتند به درد نمیخوره و عمرشو کرده.) البته اینم خاطر نشون بشم که مسیر اینجا تا شهرستان، جاده‌ای بود بس ناهموار و با موتور که کل کیس رو میبردم، به گمانم آسیب دیده بود. به هر حال. الان سوال بنده اینه که گرافیکمو بذارم روی سیستم دیگری، اون سیستم که ویروسی و مشکل‌دار نخواهد شد؟ 🤔

والا مهندس فکر نکنم ویروس مشکلی ایجاد کنه . به نظرم یه تست کنید بهتره.

بازم دوستان و اساتید نظر بدن. ولی من با یه سیستم دیگه نظرم هست یه بار تست کنید اگر اونجا هم مشکل داشت صد در صد عیب از گرافیکه نه سیستم و کابل و ویندوز و ....

لینک به دیدگاه

در در 2 فروردین 1400 در 06:56، Atlas1370 گفته است :

والا مهندس فکر نکنم ویروس مشکلی ایجاد کنه . به نظرم یه تست کنید بهتره.

بازم دوستان و اساتید نظر بدن. ولی من با یه سیستم دیگه نظرم هست یه بار تست کنید اگر اونجا هم مشکل داشت صد در صد عیب از گرافیکه نه سیستم و کابل و ویندوز و ....

سلام

روی سیستم دیگری نصبیده شد، گیم اجرائید، ساین اوتیدن همانند آنچه قید شده، صورت پذیرفت، آرتیفکت مزاحم، نهستود! ^_^

در صفحه‌ی دسکتاپ هرچند، دو (شایدم سه) باری که تست شد، آرتیفکت حمیرا بود... چیز، یعنی هویدا بود... نه، یعنی وجود داشت! :D

آوردم روی سیستم خودم در صفحه‌ی دسکتاپ امتحان کردم، نآرتیفکتید.

همیشه این آرتیفکته پیداش نمیشه؛ بیشتر اوقات.

لینک به دیدگاه

قطعات رو دونه دونه تعویض کن یا رو سیستم های دیگه تست کن مشکل هرجا حل شد مشکل از هموون قطعه است یه نسخه دیه از ویدوز رو بریز یه مانیتور دیگه تست کن کچلمون کردی

لینک به دیدگاه

در در 8 فروردین 1400 در 12:07، Atlas1370 گفته است :

والا من دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه😂😂

در 18 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

قطعات رو دونه دونه تعویض کن یا رو سیستم های دیگه تست کن مشکل هرجا حل شد مشکل از هموون قطعه است یه نسخه دیه از ویدوز رو بریز یه مانیتور دیگه تست کن کچلمون کردی

سلام و عرض تبریک 💐

در کنار کچل نمودن شما :D ، بالاخره سیستم‌عامل دیگری نصبیده و امتحان بفرمودیم! ^_^

بعد از نصب ویندوز 8.1 پرو، در دسکتاپ تست کردم: آرتیفکتی نبود

برنامه‌ی FDM و مرورگرهای FireFox و Internet Explorer و همچنین Windows Explorer در حال اجرا بودند. نتیجه‌ی تست: آرتیفکتی نبود

درایور nVidia نسخه‌ی 461.40 توسط برنامه‌ی Snappy Driver Installer R2102 نصب شد و همراه با برنامه‌های بالا، در حال اجرا بود. نتیجه‌ی تست: آرتیفکتی نبود

بعد از نصب (آپدیت؟) حدود 20 درایور دیگه توسط SDI و بعدش هم ReStart، در دسکتاپ تست کردم: آرتیفکتی نبود

گیم، برنامه‌ی FDM، مرورگرهای FireFox و Internet Explorer، و همچنین Windows Explorer در حال اجرا بودند. نتیجه‌ی تست: آرتیفکتی نبود

گیم دیگری رو تست کردم: آرتیفکتی نبود

در انتها، یه بار دیگه روی دسکتاپ تست کردم: آرتیفکتی نبود

قصه‌ی ما به سر رسید، آرتیفکته به خونه‌اش نرسید ^_^

حالا باید قیمتشو برگردونم به 13.500.000!!! :D:D:D

لینک به دیدگاه

درود اساتید 💐

سیستم‌عامل پنجره‌ها 10 انتپرایز 64 بیتی نسخه‌ی 20H2 19042.867 رو نصب کردم و آرتیفکت نامحترم، دوباره اظهار وجود کرد اون وسط!

تست : فشردن کلیدهای Ctrl+Alt+Delete و انتخاب Sign out و مشاهده کردن وجود یا عدم وجود آرتیفکت مربوطه

✔ : یک مرتبه تست انجام شده و خبری از آرتیفکت نبوده

✖ : یک مرتبه تست انجام شده و آرتیفکت وجود داشته

بعد از نصب سیستم‌عامل

تست در دسکتاپ:   ✔ ✔ ✔

تست هنگام اجرای برنامه‌های FDM ،Edge ،FireFox، و همچنین Windows Explorer:   ✔

بعد از نصب درایور nVidia نسخه‌ی 456.89 Game Ready WHQL و ری‌استارت:

تست هنگام اجرای برنامه‌های FDM ،Edge ،FireFox، و همچنین Windows Explorer:   ✖

تست در دسکتاپ:   ✔ ✖ ✖

بعد از نصب ++Cها و ری‌استارت

تست هنگام اجرای برنامه‌های FDM ،Edge ،FireFox، و همچنین Windows Explorer:   ✖

تست در دسکتاپ:   ✖

بعد از نصب DirectX v9.29.1974

تست در گیم:   ✖

تست در گیم دیگر:   ✔

بعد از اتصال به اینترنت، نصب 17-16 تا درایور توسط SDI، و ری‌استارت

تست در دسکتاپ:   ✖

تست در گیم:   ✔

تست در گیم دیگر:   ✖

تست هنگام اجرای برنامه‌های FDM ،Edge ،FireFox، و همچنین Windows Explorer:   ✔

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...