رفتن به مطلب

مرجع نتایج آزمون سرعت SSD و مقایسه آن‌ها

Recommended Posts

• 7 ماه بعد...
  • ارسال 172
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

راهی هس که ssd nvm2 به مادربردی که  m2 نداره وصلش کرد منظورم تبدیلی چیزی 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

تک درایو Samsung 970 Evo Plus 500G

ssd.PNG.c9ab4cec9905f36b3a9387eb4ac78b3b.PNG1768627148_SSD500GSAMSUNG.thumb.PNG.a752f0dc27bc17daf95cc2ff902756b8.PNG

سلام

آقا آرمین تفاوت ssdمعمولی و m2 چیه؟ 

من کلی فیلم داخل یوتیوب دیدم موقع بالا اومدن ویندوز یا لود بازی ها فقط حدود 2 ثانیه فرقشون بود؟ 

یعنی اونهمه تفاوت قیمت فقط واسه همین یکی دو ثانیه؟ 

بعد تفاوت  اس اس دی و هارد معمولی داخل گیم فقط زمان لود شدنشون هست یا تو فریم دهی هم تاثیر داره؟ 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، CAPITAN PRICE گفته است :

خیر اگر مادربردی M.2 نداره یعنی اصلا NVMe رو ساپورت نمی کنه بنابراین استفاده از تبدیل هم بی فایده است. تبدیل های NVMe صرفا روی مادربرد هایی جواب میده که خودشون از NVMe پشتیبانی کنند (در نتیجه خودشون باید M.2 داشته باشند.)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام

آقا آرمین تفاوت ssdمعمولی و m2 چیه؟ 

من کلی فیلم داخل یوتیوب دیدم موقع بالا اومدن ویندوز یا لود بازی ها فقط حدود 2 ثانیه فرقشون بود؟ 

یعنی اونهمه تفاوت قیمت فقط واسه همین یکی دو ثانیه؟ 

بعد تفاوت  اس اس دی و هارد معمولی داخل گیم فقط زمان لود شدنشون هست یا تو فریم دهی هم تاثیر داره؟ 

تفاوت SSD معمولی با M.2: اگر جفتشون SATA باشند هیچ فرقی ندارند و فقط شکلشون (فرم فاکتور) فرق می کنه.

اگر منظورتون از SSD معمولی SATA است و منظورتون از M.2 مدلهای NVMe هست، باید بگم اس اس دی های NVMe سرعتش می تونه بیش از 6 برابر مدلهای SATA باشه.

در مورد سرعت بالا اومدن ویندوز، در اس اس دی های SATA سرعت بالا اومدن ویندوز سریعتر از مدلهای NVMe هست، نه به خاطر سرعت - به این دلیل که مادربرد برای خواندن بوت ابتدا به سراغ درگاه های SATA میره و سپس به سراغ درگاه های دیگر، به این دلیل سرعت بوت اس اس دی های SATA میتونه بیشتر و بهتر از اس اس دی های M.2 باشه.

اون همه تفاوت قیمتی وجود نداره، یه اس اس دی SAMSUNG 860 EVO 500G قیمتش 1 تومنه، همین اس اس دی که تست گرفتم SAMSUNG 970 EVO PLUS 500G قیمتش 1.700 هست، تفاوت قیمتی 700 هزارتومنی به خاطر سرعت بیش از 6 برابری مدل NVMe در برابر SATA است.

اس اس دی در گیمینگ در سرعت لود مراحل تاثیر داره در فریم دهی تاثیری نداره. البته هزار و یک جای دیگه تاثیر مثبت داره، گیمینگ فقط یک کارکرد کامپیوتره، بدون اس اس دی کامپیوتر کلا گلوگاه داره.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، CAPITAN PRICE گفته است :

درود

مادربورد اگر با nvme سازگار باشد، با تبدیل می‌توان استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مادربورد اگر با nvme سازگار باشد، با تبدیل می‌توان استفاده کرد.

مادبرد من ازراکh97 می تونم تبدیل استفاده کنم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، CAPITAN PRICE گفته است :

مادبرد من ازراکh97 می تونم تبدیل استفاده کنم

مدل دقیق مادربورد؟

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

مدل دقیق مادربورد؟

H97 pro4فک کنم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، CAPITAN PRICE گفته است :

H97 pro4فک کنم

تو آپدیت های بایوسش نوشته ساپورت می کنه فقط مسئولیتش پای خودتون، من یه دوستی داشتم Z97 داشت گفتم NVMe ساپورت می کنه اون بنده خدا هم رفت و خرید و نکرد.

عدم سازگاری مادربردش افتاد گردن من.

https://www.asrock.com/mb/Intel/H97 Pro4/#BIOS

مادربرد شما رسما ساپورت می کنه ولی در عمل رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

تفاوت SSD معمولی با M.2: اگر جفتشون SATA باشند هیچ فرقی ندارند و فقط شکلشون (فرم فاکتور) فرق می کنه.

اگر منظورتون از SSD معمولی SATA است و منظورتون از M.2 مدلهای NVMe هست، باید بگم اس اس دی های NVMe سرعتش می تونه بیش از 6 برابر مدلهای SATA باشه.

در مورد سرعت بالا اومدن ویندوز، در اس اس دی های SATA سرعت بالا اومدن ویندوز سریعتر از مدلهای NVMe هست، نه به خاطر سرعت - به این دلیل که مادربرد برای خواندن بوت ابتدا به سراغ درگاه های SATA میره و سپس به سراغ درگاه های دیگر، به این دلیل سرعت بوت اس اس دی های SATA میتونه بیشتر و بهتر از اس اس دی های M.2 باشه.

اون همه تفاوت قیمتی وجود نداره، یه اس اس دی SAMSUNG 860 EVO 500G قیمتش 1 تومنه، همین اس اس دی که تست گرفتم SAMSUNG 970 EVO PLUS 500G قیمتش 1.700 هست، تفاوت قیمتی 700 هزارتومنی به خاطر سرعت بیش از 6 برابری مدل NVMe در برابر SATA است.

اس اس دی در گیمینگ در سرعت لود مراحل تاثیر داره در فریم دهی تاثیری نداره. البته هزار و یک جای دیگه تاثیر مثبت داره، گیمینگ فقط یک کارکرد کامپیوتره، بدون اس اس دی کامپیوتر کلا گلوگاه داره.

یه دنیا ممنون بابت توضیح کاملتون 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، CAPITAN PRICE گفته است :

H97 pro4فک کنم

من چیزی نیافتم دال بر سازگاری یا ناسازگاری قطعی مادربورد با nvme.

برای محکمکاری می توانید درایو جامدی بگیرید که nvme نباشد. یعنی pcie m.2 نسخه ی ahci 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...

مدل kingston suv400 120gb

شاید ارزون ترین ssd ای بود که میتونستم پیدا کنم!

asus z170 pro gaming

intel 6700k

ks6r_screenshot_(35).png

fmx_screenshot_(31).png

ویرایش شده توسط iman0013
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

اینم ssd لکسار مدل lexar nm610 m.2 Nvme ظرفیت 1 ترابایتی

z170 pro gaming

6700k

hhhhhh.JPG

لینک به دیدگاه

برید کنار ما اومدیم😅

سلطان اس اس دی ها هستن ایشون 😎

سرعتش تو تست 4K به طرز عجیبی از سامسونگ سریع تر هست و در بقیه زمینه ها سرعتی تقریبا برابر داره داره

این در حالیه که ایشون که یک ترابایت حجم داشته باشن رو فقط ده دلار گرون تر از نسخه 500 گیگ سامسونگ خریدم و تقریبا 60 دلار ارزون تر از اس اس دی یک ترابایت سامسونگ برام تموم شد.

نتیجه اخلاقی : همیشه قدرت عملیاتی رو ملاک قرار بدید نه برند

image.png.9fafe8b47d32c8f279de7679cd4b741d.png

البته دوست قدیمیون هم یادم نرفته که میگه من زنده ام...👴

البته این دوست قدیمی ما اینقدر ضعیف عمل کرد که وقتی اس اس دی جدیدم رسید دیدم حتی ارزش نداره بخوام کابل ساتاش رو دربیارم که اس اس دی رو بفروشم.

image.png.f6141295e32b58c82f9887cebb39108c.png

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در در 25 تیر 1398 در 11:32، ARMIN گفته است :

در مورد سرعت بالا اومدن ویندوز، در اس اس دی های SATA سرعت بالا اومدن ویندوز سریعتر از مدلهای NVMe هست،

یعنی به نظر شما تو تعویض ویندوز بعدی ویندوزمو رو ساتا 128 گیگ نصب کنم سریع تر لود میشه؟!

اخه اتفاقا اگر رو 128 گیگ نصب کنم برای خودمم بهتره چون دیگه یک ترابایتی رو نیاز ندارم پارتیشن بندی کنم.

(سرعت اس اس دی ها تو پست قبلیم هست)

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

برید کنار ما اومدیم1f605.png

سلطان اس اس دی ها هستن ایشون 1f60e.png

سرعتش تو تست 4K به طرز عجیبی از سامسونگ سریع تر هست و در بقیه زمینه ها سرعتی تقریبا برابر داره داره

این در حالیه که ایشون که یک ترابایت حجم داشته باشن رو فقط ده دلار گرون تر از نسخه 500 گیگ سامسونگ خریدم و تقریبا 60 دلار ارزون تر از اس اس دی یک ترابایت سامسونگ برام تموم شد.

نتیجه اخلاقی : همیشه قدرت عملیاتی رو ملاک قرار بدید نه برند

image.png.9fafe8b47d32c8f279de7679cd4b741d.png

این مدل sabrent رو از کجا خریدیدن تو بازار هست؟!!  و چقدر خریدیدن شدیدا دنبالشم 

لینک به دیدگاه

adata sx 8200pro gamixx

فقط نمیدونم چرا سرعت write اینقدر پایینه مشخصات نوشته شده ۳۰۰۰

ssd.PNG.74316527faf45701381e280ce5734456.PNG

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

این مدل sabrent رو از کجا خریدیدن تو بازار هست؟!!  و چقدر خریدیدن شدیدا دنبالشم 

خیر عزیز وارد ایران نشده بنده از آمریکا خریدم.

خود اس اس دی تقریبا یک میلیون و هشتصد شد که با یه هیت سینک که براش خریدم جمعا زیر 2 تومن تموم شد

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

یعنی به نظر شما تو تعویض ویندوز بعدی ویندوزمو رو ساتا 128 گیگ نصب کنم سریع تر لود میشه؟!

اخه اتفاقا اگر رو 128 گیگ نصب کنم برای خودمم بهتره چون دیگه یک ترابایتی رو نیاز ندارم پارتیشن بندی کنم.

(سرعت اس اس دی ها تو پست قبلیم هست)

سریعتر لود شدن ویندوز مهمتره یا سرعت عملکرد کلی سیستم؟ کدوم مهمتره برای شما؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سریعتر لود شدن ویندوز مهمتره یا سرعت عملکرد کلی سیستم؟ کدوم مهمتره برای شما؟

طبعا علمکرد برام مهم تره

ولی یعنی صرف اینکه ویندوز از یه اس اس دی خیلی سریع رو اس اس دی معمولی نصب بشه در حالی که کل برنامه ها روی اس اس دی اصلی نصب شدن باعث کاهش پرفورمنس میشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...