رفتن به مطلب

خرید قطعات قبل از عید یا بعد از عید؟

Ali_14
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد خرید چند قطعه دارم برای مصرف.

از طرفی تشویش دارم بعد از عید مجدد طبق روال هرساله قیمت ها بکشه بالا.

از طرف دیگه شاید واردکننده ها بعد از عید قطعات جدید بدن توی بازار و با مقدار کمی کاهش قیمت روبه رو بشیم. (با توجه به اینکه قیمت های الآن واقعی نیست).

پارسال قبل از عید 2080Ti بود 20 میلیون بعد از عید شد 40 میلیون (در عرض چند روز).

اما خب اگر قرار باشه بعد عید کاهش قیمتی ببینیم, توی یک سیستم کامل این یعنی کلی ضرر مالی.

بخدا مدتیه موندم چکار باید بکنم...

آیا جا داره که باز هم مثل همیشه مثلا پاوری که الآن 15 تومنه بعد عید بشه 20 تومن؟

تحلیل شما از این روزهای بازار سخت افزار چیه؟

چه پیشنهادی میدین که آدم ضرر نکنه یا حداقل کمتر ضرر کنه؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی هاتون.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

سلام
فعلا که داره دلار و یورو میاد پایین  به نظر میاد میخوان مذاکرات رو با آمریکا شروع کنند  الان خود من هم یه مادربرد و یه گرافیک مد نظر دارم ولی واقعا نمیدونم الان وقت خرید هست یا نه
من هر ساعت این سایت رو چک میکنم http://tnews.ir/tags/مذاکرات-ایران-و-آمریکا

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

تاپیکهای قدیمی تر رو ببینید متوجه میشید صبر کردن خوبه یا نه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام
فعلا که داره دلار و یورو میاد پایین  به نظر میاد میخوان مذاکرات رو با آمریکا شروع کنند  الان خود من هم یه مادربرد و یه گرافیک مد نظر دارم ولی واقعا نمیدونم الان وقت خرید هست یا نه

شتباه میکنی عزیز دلار 15 بود شد 32 قیمتها 10 برابر شد دلار شد 22 قیمتها بازم رفت بالا مشکل 90% بخاطر فساد کسترده هست 36 ساله تو این مثلا مملکت داریم زندگی هدر میدیم ندونیم داستان بازی چیه باس بریم ...

هر 5 یا 10 سال یه بهانه ای جور میکنن تا باهاش ملت رو سرگرم کنن خوب هم کردن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شتباه میکنی عزیز دلار 15 بود شد 32 قیمتها 10 برابر شد دلار شد 22 قیمتها بازم رفت بالا مشکل 90% بخاطر فساد کسترده هست 36 ساله تو این مثلا مملکت داریم زندگی هدر میدیم ندونیم داستان بازی چیه باس بریم ...

هر 5 یا 10 سال یه بهانه ای جور میکنن تا باهاش ملت رو سرگرم کنن خوب هم کردن

خب دوست عزیز من حالت کلی رو نگفتم وگرنه بله حق با شماست  ولی من چند روز اخیر رو گفتم

لینک به دیدگاه

اگه عجله دارید همین الان بخرید چون طبق عادت عید قیمتا میره بالا ربطی به دلار نداره کلا کارشون اینه

یا هم تا اردیبهشت ماه صبر کنید فک کنم قیمتا از الان بیاد پایین تر 

ولی تجربه نشون داده منطقی پشت قیمتا نیست شاید تا یکی دو ماه بعد عید هم قیمتا بالا باشن

لینک به دیدگاه

این ها آخرین فاکتورهای خرید از تهران هست 3 سال پیش قبل عید

photo_2021-02-22_18-21-20.jpg

photo_2017-12-30_13-26-35.jpg

لینک به دیدگاه

دادا همین الان برو هر چی میخوای رو سفارش بده امروز بخری بهتر از فرداست 

من خودم عید امسال خریدم همین کرونا که اومد بعد عید همه چیز شد 2 برابر فقط خدارو شکر میکنم که خریدم شما هم همین کارو بکن پشیمون نمیشی تو این مملکت هیچ چیز ارزون بشو نیس 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیشه اصلا روی این وضعیت حساب باز کرد!

یکی از مسئولین فروم چند وقت پیش یه تاپیک زد و ارسال رو هم قفل کرده بود، فقط عنوانش این بود که هر چی میخواید قبل عید بگیرید که بعد عید دیگه هیچی نمیشه خرید:(

در اینکه بعد عید همچی گرون میشه، هیچ شکی نیست! دولت داره حقوق تمام کارمند هارو 25 درصد میبره بالا، که طبق تجربه سال های پیشین این یعنی یه تورم حداقل 25 درصدی دیگه!(جالبه به خاطر تورم دارن حقوق میبرن بالا، ازونور بخاطر بالا بردن حقوقا و اینکه پولشو از کجا جور کنن، یه تورم دیگه ایجاد میکنن!)

بعد عید و تا قبل انتخابات مملکت رو هواست دیگه و دولت فعلی هم تا بتونه، از مردم میکَنه و قطعا همچی گرون میشه!

باز هم طبق تجربه 40 ساله! دولت بعدی، به امید بدست اوردن 4 سال دوم ریاست مملکت که ملت رو بچاپه، 4 سال اول رو خوب کار میکنه و میشه گفت سال دیگه این موقع، بازار نسبت به الان پایدارتره و قیمت ها معقول تره!

اگه عجله ندارید، بذارید برای 365 روز دیگه، اما اگه عجله دارید، همین الان برای خرید اقدام کنید!

لینک به دیدگاه

من نظرم فعلا کنسل کردن خرید هست ، نه بخاطر برجام و دلار ، بخاطرماینینگ و کرونا قیمت ها خیلی مسخرست ، این قیمت به هیچ وجه ارزش خرید نداره .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر باشه 

در مورد لپتاپ چطور ؟ به نظرتون صبر کردن بهتره برای کاهش قیمت  یا گرون تر میشه بعد از عید ؟

لینک به دیدگاه

سلام بر همه

در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

متاسفانه قیمت سخت افزار هیچ ارتباطی به نرخ دلار و یورو نداره برای اینه که تردید دارم.

در باب مذاکرات هم باید بگم اصولا آمریکا میخواد از هر طریق ممکن به ایران ضربه وارد کنه و مذاکره کردنش با ایران هیچ دلیل دیگه ای نداره. مذاکرات دوران اوباما هم یک ریال باعث ارزونی کالا نشد برای همین از نظر من نمیشه منتظر اینطور مسائل بود.

در 7 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

من نظرم فعلا کنسل کردن خرید هست ، نه بخاطر برجام و دلار ، بخاطرماینینگ و کرونا قیمت ها خیلی مسخرست ، این قیمت به هیچ وجه ارزش خرید نداره .

مگر قراره ماین و کرونا ریشه کن بشن؟

متاسفانه تا جایی من دیدم هردو درحال گسترش بودن و هستن...

در 13 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

یکی از مسئولین فروم چند وقت پیش یه تاپیک زد و ارسال رو هم قفل کرده بود، فقط عنوانش این بود که هر چی میخواید قبل عید بگیرید که بعد عید دیگه هیچی نمیشه خرید:(

لینکش رو میشه بی زحمت اینجا بذارین بخونم تاپیک رو؟

ممنون از همگی.

لینک به دیدگاه

من یکی از آشناهام تو انگلیسه،تابستون امسال میاد...به نظرتون بهش بگم چند روز دیگه rtx 3060 12gb بخره؟؟ به نظر با قیمت مناسب میشه خریدش با وجود درایور ماینینگ لیمیترش...و اینکه حتما باید زمان لانچ (ساعت ۹ تا ۱۲ ) خرید بشه یا کلا از ۲۵ فوریه به بعد میشه خرید؟؟

درکل بیاد ایران بنظرتون قیمتش چقدر میشه الان و بعد عید؟

لینک به دیدگاه

اگر قصد خرید قطعه دارید همین فردا صبح خرید کنید.

لینک به دیدگاه

حتما ارزان خواهد شد😂

از عقل که بگذریم به صورت غریزی هم که فکر کنی متوجه میشی که گرانتر خواهد شد.

همین اسفند پارسال بود

2080ti msi gaming tiro ظهر قیمت 19.5 بود .بعدظهر شدقیمت 23.5

حالا بازم تاریخ تکرار خواهد شد و شمارا سوفررررایز خواهد کرد

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین زمان خرید قطعه : هر وقت پولش باشه و بهش نیاز داری

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Uranium گفته است :

بهترین زمان خرید قطعه : هر وقت پولش باشه و بهش نیاز داری

کلا هر چی اونروز بخری ارزون است. لامصب فرداش گرون میشه

لینک به دیدگاه

اساسا شما اگه نیاز به چیزی داری و پولشو داری تهیه کن ، بعداً ممکنه بتونی بگیری ممکنه نتونی بگیری! روی چیزی که نیازت هست قمار نکن 

لینک به دیدگاه

تا جایی که میتونید خرید نکنید پردازنده 12 میلیونی رو میدن 35 میلیون آخه طبق چه قانونی ..گرافیک هم که بدتر بازار نابوده 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

این ها آخرین فاکتورهای خرید از تهران هست 3 سال پیش قبل عید

photo_2021-02-22_18-21-20.jpg

photo_2017-12-30_13-26-35.jpg

مهندس غم گرفت منو. نکن از این کارا😂😂😂

لینک به دیدگاه

با صبر کردن ممکنه رو کل سیستم ۵ تومن، ۱۰ تومن پول کمتری بدید

ولی همچنین ممکنه ۵۰ تومن پول بیشتری بدید :دی

جفتش ممکنه، ولی ضرر خرید نکردن اگر پیش بیاد مقدارش بیشتره

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Analyser گفته است :

تا جایی که میتونید خرید نکنید پردازنده 12 میلیونی رو میدن 35 میلیون آخه طبق چه قانونی ..گرافیک هم که بدتر بازار نابوده 

فک نمیکنم با نخریدن قیمتا بیاد پایین حاضرا انبار کنن ولی کمتر از قیمتی ک خودشون درست میکنن نمیدن تنها امید ما گیمرا #برجام هست و دیگر هیچ

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

با صبر کردن ممکنه رو کل سیستم ۵ تومن، ۱۰ تومن پول کمتری بدید

ولی همچنین ممکنه ۵۰ تومن پول بیشتری بدید :دی

دقیقا همینه

لینک به دیدگاه

بنظر من چون قطعات در کل دنیا شورتیج خورده، صبر کردن برایی شما 90 درصد ضرر داره و 10 درصد سود. یعنی احتمال اینکه (معجزه بشه) قطعه بیاد تو بازار و هم تنوع بیاره هم کاهش قیمت ایجاد کنه به اندازه سر سوزنه. اگه پولتون جوره که کل سیستم رو همین اینور سال ببندید.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mahdi1226 گفته است :

فک نمیکنم با نخریدن قیمتا بیاد پایین حاضرا انبار کنن ولی کمتر از قیمتی ک خودشون درست میکنن نمیدن تنها امید ما گیمرا #برجام هست و دیگر هیچ

خدا رو شکر طلا نیست کالای الکترونیک هست هر روز نفروشن به زیان خودشونه بدرک برن ایشالا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...