رفتن به مطلب

تجربیات و درد و دل شما در خرید و فروش در فضای مجازی !

ExoTicBoy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

امیدوارم حالتون خوب باشه ، همانطور که از عنوان تاپیک پیداست ، این تاپیک رو میزنم تا از تجربیات خرید و فروش درفضای مجازی رو باهم دیگه به اشتراک بزاریم و بتونیم بخوبی بهره ببریم و اون اشتباهاتی که میتونه توی معامله کردن رخ بده رو حداقل کمتر کنیم با این کار!

دوستان لطفا فقط از تجربیاتی که موقع خرید و فروش یاد گرفتید رو به اشتراک بذارید و از اسم بردن سایت و شخص خودداری کنید!

تشکر 😄

ویرایش شده توسط ExoTicBoy
لینک به دیدگاه

جرقه این تاپیک از اون جایی شروع شد که من توی خرید با فروشنده ای به مشکل خوردم !

داستان از این قرار هست که بنده یک هارد 4 ترا با قیمت مناسب توی یک کانال تلگرامی پیدا کردم ، کانالی بود با فروش عمده قطعات کار کرده کامپیوتر و لپتاپ و...که تقریبا 2.5 کا ممبر داشت ، چون قیمتش مناسب بوده بنده سریع رفتم به pv فروشنده پیام دادم برای موجودی هارد  ! ایشون گفتن موجود هست بعدش از فروشنده درخواست تست هارد کردم و هارد از لحاظ سلامت اوکی بود ، بنده برای رزرو به خواسته خودم  نصف مبلغ هارد رو کارت به کارت کردم ،  تا اینکه تست سرعت هارد رو برام ارسال کرد ، سرعت هارد خیلی کمتر از اون چیزی بود که میبایستی میبود و گفتم سرعتش خیلی کم هست و خود فروشنده گفت اگر نمیخوایش مبلغ رو عودت میدم برات ! گفتم باشه ، این وسط یه هارد 2 ترا هم داشت که در خواست تست اون رو هم دادم و فروشنده گفت چشم و بعد چند ساعت گفتم منتظرم ، سین نمیکرد و  رفت پی کار خودش...! فردای اون روز شد و دیدم نه پولی عودت داده شده و نه تستی از اون هارد 2 ترا برام فرستاده (تا فردا صبحش سین نکرد و توی کانالش پست های جدید هم میگذاشت!!) بنده تماس گرفتم با ایشون و گفتم فلانی هستم وقرار بود مبلغ رو شما عودت بدید گفت باشه ، حدود تقریبا یک ساعت شد دیدم خبری نیست رفتم پیام دادم دوباره به طرف گفتم یه کارت به کارت کردن که کاری نداره چرا انجام نمیدید؟ (حالا اومد سین کرد) در جواب بهم گفت اصلا قرار نبود تست سرعتو این ها بگیریم و شما گفتی که هارد میخوام و فلان بیسار  ...  من باید مشتری شو جایگزین کنم و نمیتونم این مبلغ رو عودت بدم باید صبر کنی!!! و در مورد اون هارد 2 ترا هم میاد  میگه که به خاطر این مساله ای که وجود داره نمیتونم اون هارد رو بهت بدم!!  فروشنده میاد مارو یه روز سر کار میزاره آخرشم اینطوری جواب مارو میده! اگر این حرف هارو همون اول بعد از اینکه هارد رو نپسندیده بودم میزد مشکلی نبود ولی فروشنده خیلی محترم میاد اینجوری مشتریش رو منتظر و سر کار میزاره ! تجربه ایی  که از این داستان من کسب کردم این بوده که هیچ وقت نباید توی خرید و فروش عجله کنم  و مبلغی واریز نکنم و قبلش حتما تست بگیرم از اون قطعه یا هر چیزی که هست(درصورتی که کارکرده باشه) ! 

و این هم در نظر داشته باشید که فروشنده یی که میاد میگه کالایی که موقع ارسال از درب مغازه خارج میشه مسؤلیتش به عهده خریداره ، معامله نکنید! اینجور آدم ها اصلا حقوق مصرف کننده احترام نمیگذارن و فقط به فکر خودشون هستن و اگه مشتری به مشکل بخوره اصلا براشون مهم نیست.

امیدوارم بدردتون خورده باشه .

لینک به دیدگاه

تجربه: کارت گرافیک دست دوم از کسی که کارش فروش کارت دست دومه نخرم. چون اون شخص به احتمال ۹۹٪ فقط داره شغلشو انجام می‌ده و براش مهم نیست کارتی که داره مبادله می‌شه قراره چند سال یا چند ماه یا چند روز برای مشتری کار کنه

البته خودم تجربه شخصی ندارم. با توجه به مشاهداتم در یک سال و خرده‌ای که فعالیت داشتم می‌گم 😁

لینک به دیدگاه

چهار پنج سال پیش اومدم بازی Arkham knight بفروشم تو قاب سی دی چندتا کاغذ تبلیغاتی و کد DLCبود که گفتم کدش استفاده شده،چندتا عکس انداختم گوشه ی تصویر، نصف کاغذ تبلیغاتی افتاده بود من اونم انداخته بودم بیرون اخه به چه درد میخورد ! طرف بازیو خریده بعد دو روز گیر داده اون کاغذ تبلیغاتی جزی از بازی بوده حتما باید برام بفرستی

نتیجه اخلاقی : با زیر 18سال معامله نکنید

حتی المکان بفروشید به دور و بری های خودتون ! خدا رو شکر سر فروش سیستم یکی از همکارا سیستم گیم می خواست بی دردسر فروختم بهش

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

تجربه:به قول دوستمون هیچ وقت از کسی که کارش داعما خرید و فروش کارت گرافیک هست خرید نکنید 

یه گرافیک. Rx580 8gb خریده بودم و طرف گفته بود (قسم خورد)که در حدود کمتر از ۱ ماه اونم شاید!!!!!! ماین شده باشه 

چند وقتی باهاش کار کردم و هیچ مشکلی هم نداشت تا طبق معمول ما قشر متوسط  حسابی خوردم به بی پولی گذاشتمش واسه فروش و دقیقا همین جمله آیی که اون طرف بهم گفته بود رو بی کم و کاست نوشتم تو آگهی فروش 

خلاصه فروش رفت و رسید دست طرف 

روز دوم پیام داد گفت دماش بالاست گفتم مگه چنده گفت ۶۸ تا ۷۲ گفتم برادر این که عادیه و واسه منم همین بوده 

گفت نه من قبلاً این مدل داشتم(گیمینگ ایکس)دماش باید ۶۳ نهایت باشه 

خلاصه بنده خدا گرافیک خودش باز کرده بود واسه تعویض خمیر (۱سال هم گارانتی داشت) قسم خورد علاوه بر اینکه خمیرش شده بود مثل چوب روی بردش هم از بس حرارت دیده بود مقداری تغییر رنگ داده بود!!!!!!( باور کنید اون گرافیک حداقل ۸ماه ماین شده بوده!!!)

خدا پدر و مادرش بیامرزه وقتی فهمید که منم خبر نداشتم و بهم انداخته بودن دیگه پاپی نشد 

نتیجه:هیچوقت قسم کسی تو فضا مجازی باور نکنید مخصوصا دلال جماعت 

و هیچوقت از کسی که کارش خرید و فروش گرافیک واسه گیم و مصرف چندین ساله گرافیک نخرید نخرید نخرید

لینک به دیدگاه

کارت گرافیکمو فروختم به یک نفر با واسطه و طرف دوبار گرافیک را تحویل نگرفت و ادرس محل کارشو داده بود که عملا هر وقت هم دلش می خواست میرفت سر کار. عملا 9 روز طول کشید تا تحویل گرفت و بعدش هم تا دو روز از تایید گرافیک امتناع میکرد و واسط هم قبول نمیکرد پولو بده بهم در همون 9 روز 4 میلیون گرافیک گران شد.

لینک به دیدگاه

به پیشنهاد یکی از ادمین های سرور دیسکورد یک استریمر، که فرد قابل اطمینانی بود، یک اکانت ن...د و 3 ماه اشتراک پریمیوم اسپاتیفای از یک پیچ خریدم.

اون پیج برای اون ادمین هم نبودش. خود اون ادمین از پیج خرید کرده بود و میگفت قابل اطمیان هستش. قیمت هاشم خیلی خوب بود.

اما از ابتدا مشکلاتی داشت،

1. اشتراک پریمیوم مادام العمر اسپاتیفای داشت که روی ایمیل و اکانت شخصی خودتون فعال میشد.

2. قیمت هاش هیچ جوره درست در نمیومد.

3. خیلی دیر جواب میداد و حس بلاک شدن و کلاه برداری رو خیلی به آدم میداد.

4. تعداد کامنت هاشم خیلی کم بود.

5. بازم هست اما حوصله نمیکشه.

خلاصه برای تست یک اکانت ن...د و یک اشتراک 3 ماهه ی اسپاتیفای خریدم. اشتراک بر روی اکانت خودم فعال شد. و ن...د هم اکانت متفرقه بودش.

اول فکر میکردم که اکانت ن....د سالمه، اما بعدا مشخص شد که اکانت هکیه و چند نفر ازش استفاده نمیکنن.

به هیچ وجه هم کار نمیکرد و اصلا به هیچ سروری وصل نمیشد.

به پیج پیام دادم و یک اکانت دیگه داد، و باز هم این مشکل بودش.

ازش پولمو خواستم و پس هم نداد.

اشتراک اسپاتیفای هم پریمیوم فمیلی بودش. که الان گیف کارت اسپاتیفای خیلی گرون تر از 3 ماه! در میاد.

در ضمن اکانتم به یک گروه 5 نفره وصل شده بود که رو هم میشدیم 6 نفر.

اون پیج گفته بود که ممکنه اکانتت بن بشه، برای همین رفتم کلا اون اشتراک رو غیر فعال کردم.

در نتیجه میشه گفت که اون اشتراک هم از روش های هکی به دست میومد.

پس میشه گفت که به هیچ وجه از این پیج ها خرید نکنین تا مثل من 145 تومن رو تو دهن یک آدم ک.... ..... ... نریزید :)

برید به صورت قانونی خرید کنید، من خودم فهمیدم که اکانت ن...د به خاطر تولد چند سالگیش، خیلی تخفیف خورده بود و 2 سال ن...د میشد 2 دلار!

و میشد با مقدار کمی بیت کوین یا ارز دیجیتال خریداریش کرد و از امینت و قانونی بودنش لذت ببرید، همینطور اوریجینال خریدن به روش یک فرد خارج از ایران، این کار خیلی لذت بخش است.

و اسپاتیفای هم با خرید گیف کارت، درسته که خیلی گرون تر میشه، اما قانونیه، و استرس ندارید.

در کل با کله بپرید و به داخل منطقه ی قانونی برید، و حال کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...