رفتن به مطلب

فن کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وققتون بخیر

میخواستم بدونم که فن کارت من که 24 ساعته روشنه و همیشه روی 45 هست ( روی auto هست ولی چون دما ثابته اینم ثابته ) و دما هم 59  عمرش متوسط چقدره . 

هر چند به شانس ربط زیادی داره ولی دوستان اگه تجربشو دارن و میدونن بفرمایند معمولا با این شرایط چقدر دووم میاره ( ایشالله که خراب نمیشه البته. با این قیمتا 😔

و اینکه ایا دما خوبه؟

ممنون که خوندید

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، saman12 گفته است :

سلام دوستان وققتون بخیر

میخواستم بدونم که فن کارت من که 24 ساعته روشنه و همیشه روی 45 هست ( روی auto هست ولی چون دما ثابته اینم ثابته ) و دما هم 59  عمرش متوسط چقدره . 

هر چند به شانس ربط زیادی داره ولی دوستان اگه تجربشو دارن و میدونن بفرمایند معمولا با این شرایط چقدر دووم میاره ( ایشالله که خراب نمیشه البته. با این قیمتا 😔

و اینکه ایا دما خوبه؟

ممنون که خوندید

اگر برای ماین دارید استفاده میکنید سعی کنید آندرولت کنید که مصرف برق کمتر بشه و بهش فشار زیاد نیاد تا سخت افزارت بیشتر عمر کنه/ دمای 59 خوبه برای دور فن 45 ( ولی در کل فن ها وسیله ی مصرفی هستن و معمولا بعد ا طول عمر مشخصی کارایی شون کمتر میشه ) شما فقط روزانه مانیتورینگ خوب روی سخت افزارت داشته باش تا شرایط رو بسنجی

لینک به دیدگاه

سلام

اگه گرافیکتون auto fan هست فن ها رو تعیین کنید که مثلا از دمای ۶۵ به بالا شروع به حرکت کنه  البته اگر تک فن باشه فک نکنم این  قابلیت رو داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، m2relax گفته است :

گر برای ماین دارید استفاده میکنید سعی کنید آندرولت کنید که مصرف برق کمتر بشه و بهش فشار زیاد نیاد تا سخت افزارت بیشتر عمر کنه/ دمای 59 خوبه برای دور فن 45 ( ولی در کل فن ها وسیله ی مصرفی هستن و معمولا بعد ا طول عمر مشخصی کارایی شون کمتر میشه ) شما فقط روزانه مانیتورینگ خوب روی سخت افزارت داشته باش تا شرایط رو بسنجی

ممنونم از پاسختون 

بله برای ماینینگه . من پاور لیمیت رو اوردم روی 80 درصد و کور کلاک رو کاهش دادم. ایا منظورتون از اندرولت این بود ؟

البته مموری کلاک رو افزایش دادم 

دما قبلا میرفت روی 67 و فن روی 57 ولی اینکارا رو کردم دما اومده روی 59و فن روی 45 

آیا خوبه؟

ببخشید یک چیز دیگه اگه منظورتون از اندرولت این نیست باید چیکار کنم؟ 

ممنون که خوندید

در 9 ساعت قبل، m2relax گفته است :

و معمولا بعد ا طول عمر مشخصی کارایی شون کمتر میشه

این طول عمر مشخص چقدره معمولا ؟

برای 24/7 و 45 درصد

ممنون

در 9 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

گه گرافیکتون auto fan هست فن ها رو تعیین کنید که مثلا از دمای ۶۵ به بالا شروع به حرکت کنه  البته اگر تک فن باشه فک نکنم این  قابلیت رو داشته باشه

ممنون که پاسخ دادید

برای چی اینجوری کنم چون صد در صد میره بالای 65 

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، saman12 گفته است :

ممنونم از پاسختون 

بله برای ماینینگه . من پاور لیمیت رو اوردم روی 80 درصد و کور کلاک رو کاهش دادم. ایا منظورتون از اندرولت این بود ؟

البته مموری کلاک رو افزایش دادم 

دما قبلا میرفت روی 67 و فن روی 57 ولی اینکارا رو کردم دما اومده روی 59و فن روی 45 

آیا خوبه؟

ممنون که خوندید

برای 24/7 و 45 درصد

ممنون

ممنون که پاسخ دادید

برای چی اینجوری کنم چون صد در صد میره بالای 65 

آهان پس برا ماین استفاده میکنید 😅   من فکر کردم برا گیم استفاده میکنید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

آهان پس برا ماین استفاده میکنید 😅   من فکر کردم برا گیم استفاده میکنید

نه برای ماینه

حالا خوبه

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، saman12 گفته است :

نه برای ماینه

حالا خوبه

حتما اندرولت کنید و اورکلاک هم نکنید فن ها در کل واسه کار کردن مداوم ساخته شدن اگر به صورت دوره ای کارت رو با فن ها سرویس کنید مشکلی پیش نمیاد اتاق هم نسبتا خنک باشه بهتره تا فضاش کامل بسته باشه فیلتر گرد و غبار هم بزارید تا کیس خاک نگیره

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از پاسختون

در 31 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

حتما اندرولت کنید

ببخشید منظورتون از اندر ولت چی هست 

همون پاور لیمیت یا چیز دیگه ای؟

در 32 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

به صورت دوره ای کارت رو با فن ها سرویس کنید

منظورتون از سرویس گردگیری هستش؟

در 33 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

بهتره تا فضاش کامل بسته باشه فیلتر گرد و غبار هم بزارید تا کیس خاک نگیره

تو کیس نیست خودم یه ریگ درست کردم .یعنی تقریبا بازه کلا.

هرچند وقت یکبار باید گردگیری کنم؟

ممنون که خوندید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، saman12 گفته است :

برای 24/7 و 45 درصد

اندرولت همون کاهش ولتاژ کارت هست که انجام دادید / طول عمرش زیاده فن ها چون اگر مشکلی براشون پیش نیاد و خاک زیاد نگیرن کار میکنه حالا

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

اندرولت همون کاهش ولتاژ کارت هست که انجام دادید / طول عمرش زیاده فن ها چون اگر مشکلی براشون پیش نیاد و خاک زیاد نگیرن کار میکنه حالا

ممنون از پاسختون 

پس کمش یکسال کار میکنه 

ببخشید یه چیز دیگه خمیر سیلیکون هرچند وقت یکبار تعویض کنم ؟ آیا مدل خوبی هست که شما اونو پیشنهاد بدید؟

ممنون از اینکه خوندید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saman12 گفته است :

ممنون از پاسختون 

پس کمش یکسال کار میکنه 

ببخشید یه چیز دیگه خمیر سیلیکون هرچند وقت یکبار تعویض کنم ؟ آیا مدل خوبی هست که شما اونو پیشنهاد بدید؟

ممنون از اینکه خوندید

خمیر سیلیکون بستگی داره که دمای کارت از حالت متعادلش بیاد بیرون یا نه/ تا وقتی دما متعادله نیازی نیست 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m2relax گفته است :

خمیر سیلیکون بستگی داره که دمای کارت از حالت متعادلش بیاد بیرون یا نه/ تا وقتی دما متعادله نیازی نیست 

همیشه روی 59 درجه هست حالا بعضی وقتا مثلا یکی دو دقیقه میره روی 58 یا 60 

یکی رو دیدم فنو ثابت برده 85 بعدش شدید اورکلاک کرده بود ولی دمای کارت اونم روی 59 بود ( مدل کارتا دقیقا یکیه)

به کارتش فشار نمیاد؟ یعنی از عمرش کم نمیشه؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، saman12 گفته است :

همیشه روی 59 درجه هست حالا بعضی وقتا مثلا یکی دو دقیقه میره روی 58 یا 60 

یکی رو دیدم فنو ثابت برده 85 بعدش شدید اورکلاک کرده بود ولی دمای کارت اونم روی 59 بود ( مدل کارتا دقیقا یکیه)

به کارتش فشار نمیاد؟ یعنی از عمرش کم نمیشه؟

اورکلاک از عمر کارت کم میکنه هر چقدر هم خنک باشه مصرف برق کارت میره بالا و در اکثر کارت ها تفاوتی ایجاد نممیکنه بجز بعضی ها که با مود کردن بایوس و سیستم عامل مخصوص ماین هشریت رو حدود 5 تا 6 مگ میبرن بالا مصرف رو هم میارن پایین ولی اگر میخواید از کارت استفاده شخصی هم کنید بایوس ماد شده نریزید فقط اندرولت کنید توی یوتیوب اموزش هست با همون درایور ای ام دی میشه انجام داد واسه من 35 وات مصرف رو کم کرد البه توی خود ویدیو مصرف تا 75 وات اومد پایین ولی واسه من تا 100 وات رو هشریت هم تاثیر نداشت تازه اان فن ها با سرعت نصف قبلا کار میکنن و دما هم بهتر شده

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

با مود کردن بایوس

سلام ممنون از پاسختون 

کارت من amd نیست و nvidia هست

شنیدم کارتای nvidi بایوس مود نمیشن آیا درسته؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saman12 گفته است :

سلام ممنون از پاسختون 

بهتره دست نزنید ممکنه تصویر بره!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saman12 گفته است :

سلام ممنون از پاسختون 

نمیدونم میشن یا نه ولی همونطور که دوستمون گفتن بهتره دست نزنید انویدیا خیلی کلکه هر کاری میکنه که نتونی به بایوس و اینا دست بزنی جدیدا یه حرکتی زده ظاهرا به نظر میرسه طرف گیمر هاست ولی درنهایت میبینیم که نه به نفع ماینر هاست نه گیمر ها نه محیط زیست فقط خودش سود رو میبره اگر ای ام دی هست میتونی از یه فرد که اینکارو کرده بپرسی و  یا با اموزش های توی یوتیوب بایوس ماد شده بریزی

البته لازم به ذکره چون حافظه های بایوس ها رام هستن ریسک داره اپدیت کردن و فلش کردنش مگه اینکه کارت دول بایوس باشه چون اگر هر نوع مشکلی پیش بیاد خصوصا برق بره تنها راهت سوییچ کردن به اون یکی بایوس هست اگر تعداد زیادی کارت نداری و سیستم عاملت هم معمولی هست نه مخصوص ماین کلا کارتت هر چی هست دست نزن

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

البته لازم به ذکره چون حافظه های بایوس ها رام هستن ریسک داره اپدیت کردن و فلش کردنش مگه اینکه کارت دول بایوس باشه چون اگر هر نوع مشکلی پیش بیاد خصوصا برق بره تنها راهت سوییچ کردن به اون یکی بایوس هست اگر تعداد زیادی کارت نداری و سیستم عاملت هم معمولی هست نه مخصوص ماین کلا کارتت هر چی هست دست نزن

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

بهتره دست نزنید ممکنه تصویر بره!

سلام ممنون از پاسختون

تو توضیحات کارتم نوشته بود دوئل بایوس هست ولی نمیدونستم چیه. کارتم دوئل بایوسه خوشبختانه

و اینک هر چی گشتم چیزی به عنوان بایوس مود کارتای انویدیا پیدا نکردم نه به فارسی نه به انگلیسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...