رفتن به مطلب

مشکل با مادربرد p7p55d deluxe

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان....

من قطعات سیستمم رو از رو کیس باز کردم که حدود 1.5 سالی میشد داشتم باهاش کار میکردم و هیچ مشکلی هم نداشته تا حالا، و رو یه کیس دیگه ای بستم، بعد از 2/3 روز هرچی خواستم سیستمو روشن کنم دیدم نمیشه N_aggressive%20%2819%29.gifمیخواد روشن شه ولی

نمیشه!!! فن cpu میخواد کار کنه، یه لحظه کار میکنه بعد از کار میوفته،

سیستم هم که کلا بالا نمیاد، فقط چراغ سبز و قرمز رو مادر برد روشن میمونه!!!

بعد از اینکه کمی ور رفتم باهاش فهمیدم مشکل از اتصال 8 پین هست! وقتی 8 پین رو وصل میکنم،قضیه به اون صورته!

ولی وقتی اتصال 8 پین رو وصل نمیکنم همه چی کار میکنه به خوبی! ولی تصویر نمیده !

تو عکس هم نشون دادم منظورم کدوم اتصال هست : http://img4up.com/up2/72685191620387983052.jpg

- با یک پاور دیگه هم تست کردم همین بود قضیه

- با کارت گرافیک دیگه ای هم تست کردم.

-قطعات رو ،رو میز هم چیدم و تست کردم.

چکار باید کرد؟!!.... اگه مادر برد نیاز به تعمیر داره، لطفا یه مرکز خوب و مورد اطمینان رو معرفی کنید ، مرسی...

لینک به دیدگاه

شما یک بار بایوس رو ریست کن . بعضی از مادربورد ها کلید ریست روشون هست . بعضی هم نیست . اگر نداره باطری بایوس رو در بیار و قطیهای مثبت و منفی جای باطری رو با یک وسیله فلزی یک لحظه اتصال بده .

لینک به دیدگاه

برای پاک کردن بای.س احتمالا یک جامپری در این محدوده هست. شاید هم push bottom باشه.

post-7143-0-05369700-1338979875_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظور hamed و maxel این هست .

cmos.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی ممنمون از همه ی دوستان به خاطر راهنمایی که کردن.مرسی

تو همون محل که تو عکس هم نشون دادم یه کلید هست که چیزی روش ننوشته یا کنارش، اون رو هم زدم،اتفاقی نیفتاد :(

یه آمپر هم هست اونجا که کنارش نوشته clr cmds

post-5825-0-90506900-1338988158_thumb.jpg

ویرایش شده توسط morteza_m2n
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جامپر clr-smoc را از حالت 1-2 به حالت 2-3 تغییر بدید و بعد از 5 دقیقه به حالت اول برگردونید .

لینک به دیدگاه

جامپر clr-smoc را از حالت 1-2 به حالت 2-3 تغییر بدید و بعد از 5 دقیقه به حالت اول برگردونید .

چطوری باید اینکار رو بکنم دوست عزیز؟ من اصلا اطلاعات ندارم تو این موارد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون جامپری که کنار باطری هست روی بورد هم نوشته clr-cmos

جای اون را از حالتی که قبلا بود به حالت بعدی بده .

پست شماه 4 در تصویر هم هست . الان 1-2 وصله و شما باید به مدت 5 دقیقه به حالت 2-3 بذارید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان . من با مرتضی عزیز صحبت کردم . دکمه clr-cmos پشت پنل بود . با اون دکمه هم نشد. اگر چیزی به ذهنتون میرسه کوتاهی نکنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه اساتید

ربطی به بایوس نداره

وقتی که تغذیه سی پی یو رو بر میداری استارت میخوره نشون میده که مدار تغذیه یا خود سی پی یو مشکل داره

پس یا سی پی یو مرخص شده یا یکی از فت های مدار تغذیه سوخته

post-94-0-01964800-1338992660_thumb.jpg

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

مرسی میکایل جان، خیلی لطف کردی ممنون از همه، مشکل انگار به این راحتیا نیمخواد حل شه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ان شا ا... که سی پی یو سالم و یک Fet خراب باشه .

:Praying:

لینک به دیدگاه

درود

مرتضی جان خیلی وقت بود به ما سر نزده بودی عزیز . بهترین پیشنهاد من اینه که قطعاتت رو تک تک روی سیستم دیگه ای تستش کنی عزیز و نتیجش رو اعلام کنی اگر نشد در مورد فرستادن کالاهات به گارانتی ما در خدمتیم عزیز

لینک به دیدگاه

با اجازه اساتید

ربطی به بایوس نداره

وقتی که تغذیه سی پی یو رو بر میداری استارت میخوره نشون میده که مدار تغذیه یا خود سی پی یو مشکل داره

گل گفتی آقا، دقیقا همینه مشکلش.

امروز رفتم پیش بهترین تعمیر کار اینجا، cpu رو تست کرد سالم بود، cpu رو از مین جدا کردیم روشن کردیم باز هم همین بود، دقیقا حرف شما رو زد، . گفت یکی از ریگلاتورهای زیر اون قطعه آبی سوخته ، همون قطعات سیاهی که شما تو عکس هم نشون دادین. اونجا هم تست کرد و گفت به احتمال 90 درصد مشکل از همیناست، ولی معلوم نیست کدوم یکی هست،

ان شا ا... که سی پی یو سالم و یک Fet خراب باشه .

:Praying:

خدا رو شکر cpu در سلا متی کامل به سر میبره، میکایل جان شما هم خیلی کمک کردی، قربانت ،مرسی.

درود

مرتضی جان خیلی وقت بود به ما سر نزده بودی عزیز . بهترین پیشنهاد من اینه که قطعاتت رو تک تک روی سیستم دیگه ای تستش کنی عزیز و نتیجش رو اعلام کنی اگر نشد در مورد فرستادن کالاهات به گارانتی ما در خدمتیم عزیز

من همیشه زحمت میدم به شما آقای حسینی،مخلص شمام هستم. شرمنده نکنید...

گارانتی مین دیجیتال بود، همون اولم توجه نکردم که هولوگرامش کجاست... شاید پشتش بوده و کنده شده، الان که من چیزی نمیبینم. باز مزاحم شما باید بشم انگار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرتضی جان حیف شد تازه میخواستم ازت بخرمش زدی پکوندیش :D

دیجیتال معمولا هولوگرام رو روی پورت لن یا پورت USB اون قسمت استیل میزنه

post-5798-0-35564400-1339016139.txt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه اساتید

ربطی به بایوس نداره

سلام جناب شعبانی .

یک سوال داشتم .

برای هر فاز مادربورد از 2 تا FET استفاده میشه . و کنار هر سلف(چوک) یک خازن بصورت موازی وجود داره . دلیلش چی هست؟

لینک به دیدگاه

مرتضی جان حیف شد تازه میخواستم ازت بخرمش زدی پکوندیش :D

دیجیتال معمولا هولوگرام رو روی پورت لن یا پورت USB اون قسمت استیل میزنه

post-5798-0-35564400-1339016139.txt

شانس منه دیگه این همه وقت مثل ساعت کار میکرد برام، حالا که خواستم بفروشم اینطوری شد ... :( :D

دیدم گارانتیشو همونجا بود تا

30 june 2012

گارانتی داره !!!! :blink: :blink: اگه اشتباه نکنم از گارانتیش مونده؟ الان تو ماه june هستیم؟ 7 june ؟ ^_^

اگه شنبه بفرستم برای آقای حسینی تا زحمتشو بکشن، گارانتی قبول میکنه؟ چجور گارانتی هست دیجیتال؟ آخه من تا حالا گیرم کارگارانتی نیوفتاده،

همشم بد شنیدم ازشون... :)

راستی، فقط مین رو بفرستم کافیه دیگه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا رو شکر

اگر یه مین دیگه داری cpu رو بنداز روش اگر ok بود فقط مین رو بفرست...

گارانتی دیجیتال از آواژنگ بهتره خداروشکر که هر چی میبری پیشش میگه از گارانتی خارجه... در مورد هارد هاش که حداقل خوب بوده دیجیتال

راستی تاریخ عضویتامون رو نگاه کن 3 روز اختلافداریم همش :D

ویرایش شده توسط navid_ati
لینک به دیدگاه

خدا رو شکر

اگر یه مین دیگه داری cpu رو بنداز روش اگر ok بود فقط مین رو بفرست...

گارانتی دیجیتال از آواژنگ بهتره خداروشکر که هر چی میبری پیشش میگه از گارانتی خارجه... در مورد هارد هاش که حداقل خوب بوده دیجیتال

راستی تاریخ عضویتامون رو نگاه کن 3 روز اختلافداریم همش :D

من زنگ زدم امروز گارانتی دیجیتال، گفت بفرست برا گارانتی سازگار، گفتم دیجیتال هست گارانتی ! گفت شما بفرست اونجا نگا میکنن :unsure:

زنگ زدم گارانتی سازگار گفتن، به نزدیکترین نمایندگی باید بفرسیتن، شماره نمایندگی سازگار تو تبریز رو داد، منم زنگ زدم، گفتن بفرستین برای ما، منم همین الان پستش کردم، ببینم چی میشه.... راستی مشکل رو تو یه برگه نوشتم گذاشتم تو جعبه مین، ببینیم چی پیش میاد...

خیلی ممنون از راهنمایی های همه، دست گلتون درد نکنه.

چه جالب دقت نکرده بودم :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدارو شکر مرتضی جان انشا الله ok میشه داداش چیز خاصی نیست خب کار رو باید به کاردان سپرد که احمدالله بچه های سازگار کارشون درسته...

قیمت رو واسم پ خ کن جفتشو

لینک به دیدگاه

آقایون من دو تا هارد گارانتی دیجیتال دارم

این گارانتی چه طوره؟

مدت گارانتی چه قدره؟

ببخشید بی ربط بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوشبختانه گارانتی دیجیتال شرکت خوبی هست من خودم هارد فرستادم گارانتی برام تعویض کردن .

معمولا 2سال گارانتی میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام، مین دو روز پیش رسیده دستشون، دیروز زنگ زدم، گفتن آخر هفته خودمون زنگ میزنیم...

لینک به دیدگاه

سلام ...

از گارانتی امروز تماس گرفتن، برگشته میکه مادربرد شما شامل گارانتی نمیشه :blink: :blink: میگم چرا نمیشه ؟!!! میگه سوختگی خارجی داره ؟ :blink: میگم ینی چی سوختگی خارجی داره؟!! میگه سوختگی قطعه از روش معلومه خال افتاده روش :lol: :lol: :lol: :lol: گفتم با کبریت بر نداشتم که بسوزونمش، سوخته دیگه، پس چی شامل گارانتی میشه!! هی مین میگم هی اون میگه نمیشه :wacko: آخرش گفت باید بفرستیم تهران، اونجا تعمیر کنن خارج از گارانتی :( بیشتر از 10 روز هم طول میکشه، عجب معنی گارانتی هم فهمیدیم....

کسی آشنایی داره تو این تشکیلات به اصطلاح گارانتی، به داد من برسه. :(

لینک به دیدگاه

احتمالا وقتی دیدن گارانتیش خیلی کم مونده براشون زور داشته ، بهانه آوردن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...