رفتن به مطلب

نرم افزار برای تنظیم فن کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من یک کارت گرافیک sapphire6970 دارم وقتی رو اتو میزنم فنو از تو کاتالیست وبعد بازی میکنم مثلا دما روی 80 هست ولی فن 40 درصد کارمی کنه

یه نرم افزار میخوام که فنو دستی برای بازی تنظیم نکنم و خودش به صورت اتو تنظیم کنه فنو و مثلا دما دیگه از 75 درجه بالاتر نره

یه سوال دیگه هم داشتم این power control setting که از -20 تا +20 داره ماله چیه؟

post-9224-0-64032600-1338981320_thumb.png

ویرایش شده توسط Ashkan.teh
لینک به دیدگاه

سلام دوست من

با اجازه از اساتید محترم

ببین این نرم افزارو که مربوط به شناخت درایو و کنترل گرافیک هست اخرین ورژنشو دانلود کن :

CATALYST CONTROL

اینم لینک دانلودش:البته برا ویندوز سون 64 بیتیه ...

http://support.amd.c...iw_vista64.aspx.

بعد نصب نرم افزارو باز کن و فنتو بصورت دستی تنظیم کن .(البته ببخشید یکم بی سلیقه عکس رو ویرایش کردم ;) )

6q7vfzvzt49mzldaunc.jpg

بازم اگه سوالی بود من در خدمتم .یا حق

ویرایش شده توسط xx1051xx
لینک به دیدگاه

سلام دوست من

با اجازه از اساتید محترم

ببین این نرم افزارو که مربوط به شناخت درایو و کنترل گرافیک هست اخرین ورژنشو دانلود کن :

CATALYST CONTROL

اینم لینک دانلودش:البته برا ویندوز سون 64 بیتیه ...

http://support.amd.c...iw_vista64.aspx.

بعد نصب نرم افزارو باز کن و فنتو بصورت دستی تنظیم کن .(البته ببخشید یکم بی سلیقه عکس رو ویرایش کردم ;) )

6q7vfzvzt49mzldaunc.jpg

بازم اگه سوالی بود من در خدمتم .یا حق

من کاتالیست 12.4 رو دارم من میخوام دستی تنظیم نکنم میخوام اتومات باشه ولی وقتی میزارم رو اتومات زیاد حساسیت نشون نمیده به دما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما

برنامه MSI Afterburner رو نصب کنید سپس قسمت Fan Speed اگه اشتباه نکنم رو روی اتوماتیک قرار بدید!

حساسیت این نرم افزار بالا هست در این مقدار و بیشتر از 40 درصد در پیک مصرف بالا میبره ;)

لینک به دیدگاه

من کاتالیست 12.4 رو دارم من میخوام دستی تنظیم نکنم میخوام اتومات باشه ولی وقتی میزارم رو اتومات زیاد حساسیت نشون نمیده به دما

ببین دوست من .شرمنده که اطلاعاتم کمه .ولی خود نرم افزار گرمای کارت رو با سرعت فن مدیریت میکنه .اصلا جای نگرانی نیست .

بازم نظر نهایی رو میذاریم بر عهده دوستان دیگه ...

انشالله به جوابت برسی.موفق باشی

لینک به دیدگاه

درود بر شما

برنامه MSI Afterburner رو نصب کنید سپس قسمت Fan Speed اگه اشتباه نکنم رو روی اتوماتیک قرار بدید!

حساسیت این نرم افزار بالا هست در این مقدار و بیشتر از 40 درصد در پیک مصرف بالا میبره ;)

گذاشتم خوب بود بدنبود نمیشه تنظیم کنیم دما از یه مقدار بالا تر نره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اون دکمه که با فلش نشان داده شده رو کلیک کن . در سنگین ترین بازی ها دما رو متعادل نگه میداره .با کلیک روی این دکمه صدای فن گرافیک رو میشنوید . بقیش با خود نرم افزاره .

اگرکارتتون رفرنس باشه فن به 43 % باید بره و وقتی داخل بازی شدید در لود 100% فن رو طوری تنظیم میکنه که دما بیشتر از 65 نره

BF3 >>>5870 CF max 65(master card)

50843186404498069562.jpg

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اشکان جان اگر نمیتونید از افتر بارنر استفاده کنید از تریکس استفاده کنید که برای خود شرکت سافایر هست.

لینک به دیدگاه

درود

اشکان جان اگر نمیتونید از افتر بارنر استفاده کنید از تریکس استفاده کنید که برای خود شرکت سافایر هست.

نه همین msi خوبه ازش استفاده کردم

فقط این power control setting چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مربوط به دما میشه و شما میتونید بطور دستی به نرم افزار دما و دور فن رو اعمال کنید . مثلا 50 درجه دور فن 55 درصد .و...

لینک به دیدگاه

آقایون من یه 6870دارم میدونم اینجا جاش نیست ولی میپرسم

من هنوز سیستم جدید رو کامل نکردم

رو سیستم فعلی به نظرتون بزارم با پاور جدید تا سیستم بعدی بیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقایون من یه 6870دارم میدونم اینجا جاش نیست ولی میپرسم

من هنوز سیستم جدید رو کامل نکردم

رو سیستم فعلی به نظرتون بزارم با پاور جدید تا سیستم بعدی بیاد؟

خوب چه مشکلی داره مگه سیستم فعلیتون؟پاور هم 600EU بگیر خیال راحت.البته 530 هم جواب میده ولی محض احتیاط یه 60 -70 وات بیشتر بد نیست.

لینک به دیدگاه

پاور 700 وات دارم

ولی خوب سیستم چیز درست حسابی نیست گفتم شاید به کارت آسیب برسه

اگر مشکلی نداره بزارم

لینک به دیدگاه

اگر پاور مناسب داری و سیستمت هم pci-e 16x 2.0 داره بذار . البته اگر ورژن 1.0 هم باشه کار میکنه . ولی اون سرعتی که دو ورژن 2.0 داره رو نمیده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر من جمع کردن پول یک سیستم یکجا کار آسانی نیست شما هم بهتره تک تک جلوبرین تا فشار مالی یکدفعه بهتون وارد نشه .

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
یکی از دوستان پیشنهاد فروش کارت r9 280x رو دادن از برند powercolor و فرمودند ک کارت تنها یک مشکل داره اونم سرعت فنشه که روی 100% میره و باید دستی و با نرم افزار تنظیم بشه ..
میخاستم بدونم نظرتون چیه آیا ب مشکل بر میخورم باهاش ؟ منظورم بیشتر از نظر کارت هست و این شرایطش..
و اینکه چطور این مشکل واسه یک کارت بوجود میاد؟آیا این مشکل میتونه ارتباطی با اوور کلاک شدن کارت داشته باشه ؟
چون نمیدونم شده یا نه...
در مجموع با یک هفته مهلت تست نظرتون در مورد خرید کارت چی هست؟
ممنون از راهنمایی و ببخشید که سوالم طولانی شد...

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام به همگی عزیزان . دوستان عاجزانه خواهش دارم کمکم کنین 

من یه کارت گرافیک ASUS GTX 570 1G D5  گرفتم که وقتی باهاش بازیه تام رایدر 2016 رو بازی میکنم پشت چیپ یعنی پشت برد بدجور داغ میشه ینی در حدی که احتمال سوزوندن دست ادمو داره. همچنین وقتی داغ میکنه بویه داغ کردنش میاد . وقتی از بازی بیرون میام نرمال میشه و هیچ مشکلی نداره حالا سوال من اینه که ایا این گرم شدن طبیعیه ؟ یا مشکل داره ؟ حتی کارتو سرویسشم کردم خمیر سیلیکونشو عوض کردم و سینکشو تمیز کردم ولی بازم همین اشو همین کاسست . خواهشا دوستان کمکم کنین کلی پول بابتش دادم تا مهلت تستم تموم نشده بهم کمک کنین

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/11, 01:07:22، سیوان رحیمی گفته است :

سلام به همگی عزیزان . دوستان عاجزانه خواهش دارم کمکم کنین 

من یه کارت گرافیک ASUS GTX 570 1G D5  گرفتم که وقتی باهاش بازیه تام رایدر 2016 رو بازی میکنم پشت چیپ یعنی پشت برد بدجور داغ میشه ینی در حدی که احتمال سوزوندن دست ادمو داره. همچنین وقتی داغ میکنه بویه داغ کردنش میاد . وقتی از بازی بیرون میام نرمال میشه و هیچ مشکلی نداره حالا سوال من اینه که ایا این گرم شدن طبیعیه ؟ یا مشکل داره ؟ حتی کارتو سرویسشم کردم خمیر سیلیکونشو عوض کردم و سینکشو تمیز کردم ولی بازم همین اشو همین کاسست . خواهشا دوستان کمکم کنین کلی پول بابتش دادم تا مهلت تستم تموم نشده بهم کمک کنین

درود و خوش آمدی

برنامه‌ی gpuz رو بنصب و از برگه‌ی اصلی و sensors هنگام اجرای بازی عکس بگیر و همین‌جا بگذار.

چه خمیری برای کارت گرافیک استفاده‌کرده‌ای؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

ممنون عزیز 

والا خمیر سیلیکون یه دونه سورنگیه رنگش کربنی بود استفاده کردم ولی بعد اونو از رو سینک پاک کردمو از یه خمیر سیلیکون المانی استفاده کردم که دوستم تعمیرکاره بهم داده

راستی داداش چیپ این کارت گرافیکایه سری GTX تا چه دمایی تحمل دارن . ینی حداکثر تا چه دمایی ؟

IMG_20161202_004859.jpg

ویرایش شده توسط سیوان رحیمی
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، سیوان رحیمی گفته است :

ممنون عزیز 

والا خمیر سیلیکون یه دونه سورنگیه رنگش کربنی بود استفاده کردم ولی بعد اونو از رو سینک پاک کردمو از یه خمیر سیلیکون المانی استفاده کردم که دوستم تعمیرکاره بهم داده

راستی داداش چیپ این کارت گرافیکایه سری GTX تا چه دمایی تحمل دارن . ینی حداکثر تا چه دمایی ؟

IMG_20161202_004859.jpg

دما رو روی سلسیوس بگذار، الان مهم نیست دیگه، دما 58 درجه سانتیگراد ه و فرکانس کاری 742. با توجه به این بیشینه ی فرکانس مرجع حدود 800 است اکنون مشکلی نیست. 

دما به 80 و بلکه بیشتر هم برسه مشکلی نیست، این که می گی بوی داغ شدن می آد و دست رو می سوزونه با عکس بالا جور نیست.

خمیری که استفاده کرده ای با توجه به این عکس کارایی قابل قبولی داشته. برای احتیاط می تونی با برنامه ی 3dmatk11 آزمون فایراسترایک یا یک آزمون سبکتر رو اجرا کنی و حین آزمون با همون gpuz دما و فرکانس رو بررسی. در این صورت ببین وقتی فرکانس پردازنده ی گرافیکی بالای 700 می ره دما چقدره. فرکانس و دمای حافظه رو هم بررس و همزمان ببین پردازنده و حافظه چند درصد استفاده شده اند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

آقا سعید داداش شرمندم که این قدر مزاحمتون میشم . الان که دارم بازی میکنم تا 86 درجه سانتی گراد رفته 

لینک به دیدگاه

یه نرم افزار نصب کردم به اسم Speed Fan4.49 وقتی داشتم بازی میکردم این نرم افزار پیغام  warning داد که گرافیک حرارتش بالاست 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، سیوان رحیمی گفته است :

آقا سعید داداش شرمندم که این قدر مزاحمتون میشم . الان که دارم بازی میکنم تا 86 درجه سانتی گراد رفته 

در 22 دقیقه قبل، سیوان رحیمی گفته است :

یه نرم افزار نصب کردم به اسم Speed Fan4.49 وقتی داشتم بازی میکردم این نرم افزار پیغام  warning داد که گرافیک حرارتش بالاست 

خواهش می کنم  و در خدمت ام

اگر  با افتربرنر دور فن رو بالاببری دما رو می تونی پایین تر نگه داری.  این دما به خودی خود مشکلی نداره، اما با توجه به قدیمی بودن کارت بهتره دما پایین تر باشه تا عمر کارت کم نشه. کیست تهویه ی خوبی داره؟ مشخصات رایانه رو بنویسی بهتره.

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/14, 23:36:32، سعید بهمنیان گفته است :

اگر  با افتربرنر دور فن رو بالاببری دما رو می تونی پایین تر نگه داری.  این دما به خودی خود مشکلی نداره، اما با توجه به قدیمی بودن کارت بهتره دما پایین تر باشه تا عمر کارت کم نشه. کیست تهویه ی خوبی داره؟ مشخصات رایانه رو بنویسی بهتره.

داداش الان افتر بارنر و نصب کردم . سرعت فن و بالاتر بردم الان وقت بازی فوق فوقش تا 63 درجه میره حرارتش بنظرت خوبه ؟ نرماله حرارتش ؟؟؟ مشخصات سیستمم. 

cpu:intel i3-2100 3.1Ghz

ram:4+4G

mb: P61A-D3 GIGABYTE

power: NEXT 2500. 480w

VGA: asus 1G DDR5 320bit

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/14, 23:36:32، سعید بهمنیان گفته است :

داداش الان افتر بارنر و نصب کردم . سرعت فن و بالاتر بردم الان وقت بازی فوق فوقش تا 63 درجه میره حرارتش بنظرت خوبه ؟ نرماله حرارتش ؟؟؟ مشخصات سیستمم. 

cpu:intel i3-2100 3.1Ghz

ram:4+4G

mb: P61A-D3 GIGABYTE

power: NEXT 2500. 480w

VGA: asus 1G DDR5 320bit

واسه تهویه خوب چه راه حلی توصیه میکنی داداش ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...