رفتن به مطلب

خرید سیستم حرفه ای برای رندر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید من یه سیستم حرفهای میخوام واسه کار رندر (پارتیکل)

اما هزینه محدودی دارم

میخواستم که یه راهتمایی کنین برا خرید

خود من نظرم برا سی پی یو 3930 هستش با مادر برد evga SRxکه قابلیت ساپورت دو سی پی رو داره

به نظرتون واقعا اینقدر تو کارایی تفاوت بینه 3930 با 3960 هست که تو قیمتشون هست یا نه ؟

به طور حتم رم کمتر از 16 نباشه اما بهتر اینه که 32 باشه .

در مورد کارت گرافیک قطعا جی فورس اما نمیدونم کوادرا بگیرم یا نه ؟ چون کارت گرافیک 690 خیلی قدرت منده و فکر کنم 2 میلیونی قیمت داشته باشه با توجه به قدرت و پولی که برای 690 باید پرداخت کرد به نظر کوادرا بگیرم یه خیر ؟؟

پاور هم که اکثر مواقع چون سی پی یو فول لوده باید جوابگو باشه

در مورد اس اس دی هم خودم OCZ vertex max iops رو انتخاب کردم

ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

سلام . ورودتون رو به انجمن لیون کامپیوتر خوش آمد میگم .

شما تا چه اندازه میخوای هزینه کنی ؟ تا چه حد حرفه ای میخوای کار کنی ؟ برای رندر ویدئویی میخوای یا گرافیکی ؟ با چه نرم افزارهایی بیشتر کار میکنی ؟

لینک به دیدگاه

سلام

شرمنده تو این تاپیک دارم پست میدم ، آخه منم برای کارهای میکس با رندر سنگین دنبال خرید سیستم هستم اما نه به این زودی ها .

یک سوال این OCZ vertex max iops به چه کاری میاد و چه سودی در کارهای رندر ویدیویی داره ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

این دوستمون حدود 6 میلیون می خوان هزینه کنن. نرم افزارشونم احتمالا مایا می باشد.(رندر ذرات )

لینک به دیدگاه

شما هم اون شرایطی رو که گفتم ، مشخص کنید .

اون سری MAX IOPS سرعت بیشتری دارن . البته اونقدرها تفاوت نداره . ولی برای بعضی کارهای حساس خیلی مهمه . البته اختلاف قیمت زیادی هم داره .

لینک به دیدگاه

ممنونم از همگی .

کار اصلی من با نرم ا فزار مایا هستش .

رندری هم که میگیرم در سطح کارای متوسطه کارای سنگین رو با رندر فارم انجام میدم اما خوب چون باید از کارام سمپل بگیرم و تیکه تیکه این سمپل هاا رو با رندر فارم اصلی رندر کنم خیلی برام مهمه که سرعت سیستم بالا باشه .

خوب قطعا رندری که میگیرم ترکیبی از گرافیک و ویدیو هستش.

عجله چندانی هم برا خرید نیست یعنی اگه قراره گزینه های بهتری رو تا 1 ماه آینده داشته باشم میتونم صبر کنم اما خوب باید طوری باشه که واقعا ارزش صبر کردن داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه میخوای زمان رندر اصلی پایین باشه و سریع عمل کنه. باید سی پی یو خوب بگیری. پیشنهاد من Corei7 2600K یا Corei7 3770K هست. از نظر قیمت خیلی بصرفه تر از 3930 هست و البته کارایی نزدیکی هم دارند. 3960 رو فراموش کن.

در مورد استفاده از کارت گرافیک ورک استیشن، پیشنهاد میکنم از سری FirePro مدل V7900 رو بگیرین با حدود قیمت 1200000 که کارایی اصلیش در ویوپرت خواهد بود و موقع طراحی فضای روون و سریعی در اختیار شما قرار میده.

SSD و کیس خنک و کولر سی پی یو از ملزومات اساسی برای کار شماست.

لینک به دیدگاه

حتما فایر پرو بگیرید چون در کار گرافیکی از 690 بهتر عمل میکنن( خیلی)

سی پی یو 3770 کا بگیرید با یه کولر خوب اور کنید

اصلا سمت کارت معمولی نرید و فقط فایر پرو همون مدلی که این آقا مجید معرفی کردند بگرید

اس اس دی اگر زیاد هزینه میکنید امروز تو پایتخت یه مدل اس اس دی سامسونگ 256 گیگ دیدن حدود 1 ملیون تومن که واقعا پر سرعت و زیبا و عالی بود

لینک به دیدگاه

ممنونم از همگی .

کار اصلی من با نرم ا فزار مایا هستش .

رندری هم که میگیرم در سطح کارای متوسطه کارای سنگین رو با رندر فارم انجام میدم اما خوب چون باید از کارام سمپل بگیرم و تیکه تیکه این سمپل هاا رو با رندر فارم اصلی رندر کنم خیلی برام مهمه که سرعت سیستم بالا باشه .

خوب قطعا رندری که میگیرم ترکیبی از گرافیک و ویدیو هستش.

عجله چندانی هم برا خرید نیست یعنی اگه قراره گزینه های بهتری رو تا 1 ماه آینده داشته باشم میتونم صبر کنم اما خوب باید طوری باشه که واقعا ارزش صبر کردن داشته باشه

سیستم پیشنهادی من برای کار شما اینه :

Intel® Core™ i7-3770K Ivy Bridge = 740

ASUS P8Z77-V DELUXE = 680

GSkill RipjawsZ 1600 4x8GB CL10 = 680

Seagate Barracuda 2x2TB SATA3 = 538

OCZ Vertex III 240GB Sata3 = 700

CASE GREEN X-9 PREDATOR = 228

POWER GREEN GP1200B-GOLD = 380

Pioneer BDR-207DBK 12X Bluray Disk - RW = 215

PLEXTOR 24X SATA DVD-RW = 56

AMD FirePro V7900 2GB DDR5 = 1350

CPU COOLER THERMALRIGHT ARCHON = 130

جمع : 5697 تومان

اگر مانیتور و لوازم جانبس نیازه میشه جا به جا کرد .

لینک به دیدگاه

ممنون از تمامی دوستان .

بایت سی پی یو خیلی ممنون خیلی به صرفه تره

دو سوال دارم اینکه چرا کارت گرافیک ورک استیشن رو همه دوستان از ای ام دی معرفی کردن ؟

مشکل من با ای ام دی به خاطر د. گزینه هستش

اول اینکه واسه کارت گرافبک های جی فورس استفاده از یه سری پلاگین های فیزیک خیلی بهتر جواب میده به نسبت سیستم فیزیک ای ام دی

2 اینکه یه نرم افزار ماری هست که کار میکنم واسه اجرا فقط لاک شده رو سری جی فورس

اما اگه ای ام دی بهتره میتونم ماری رو بی خیال شم اما باز یه خورده بابت فیزیک دو دلم که به خوبی جی فورس ها جواب بده.

و در مورد مادر برد اینکه تا حالا سری گیمینگ سوکت 2011 معرفی نشده ؟؟ بابت مادربرد خیالم راحت باشه ؟ :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربورد منظورتون Rampage 2011 هستش؟ :دی

یک نفر رو دیدم که داره واستفاده میکنه! فکر کنم تنها کسیه که تو ایران داره اینو :دی

گرافیک هم باید خدمتتون بگم که قویترین گرافیک های گیمینگ چه amd چه Nvidia در اینجور پردازش ها از Firepro های حرفه ای و کوادرو ها ضعیفتر هستند

و اینکه به عنوان مثال رقیب کارت فایرپرو 7800 و 7900 کارتهای کوادرو 4000 و 5000 هستند! که تازه در بیشتر تستها 7800 از 4000 قویتر بوده و 7900 در حد و اندازه 5000 بوده!

ولی نکته جالب اینه که قیمت کوادرو 4000 2برابر قیمت فایر پرو 7900 و 7800 هستش! اینجاست که بحث کارایی به قیمت مطرح میشه!

البته وقتی که پای ذرات و فیزیکس در میون باشه باید برتری رو به کوادرو ها داد! اما نه هر کوادرویی! حداقل 4000 با قیمت حدود 2 میلیون و 300

برای رم هم کاری ندارم که 16 گیگ میخوای برداری یا 32 گیگ! زیر 2133 مگاهرتز نگیر!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

ممنون از تمامی دوستان .

بایت سی پی یو خیلی ممنون خیلی به صرفه تره

دو سوال دارم اینکه چرا کارت گرافیک ورک استیشن رو همه دوستان از ای ام دی معرفی کردن ؟

مشکل من با ای ام دی به خاطر د. گزینه هستش

اول اینکه واسه کارت گرافبک های جی فورس استفاده از یه سری پلاگین های فیزیک خیلی بهتر جواب میده به نسبت سیستم فیزیک ای ام دی

2 اینکه یه نرم افزار ماری هست که کار میکنم واسه اجرا فقط لاک شده رو سری جی فورس

اما اگه ای ام دی بهتره میتونم ماری رو بی خیال شم اما باز یه خورده بابت فیزیک دو دلم که به خوبی جی فورس ها جواب بده.

و در مورد مادر برد اینکه تا حالا سری گیمینگ سوکت 2011 معرفی نشده ؟؟ بابت مادربرد خیالم راحت باشه ؟ :دی

1 - شما فرمودی رندری که میگیری ویدئویی هست و AMD تو رندر ویدئویی بهتر عمل میکنه . ضمن اینکه قیمتش هم به صرفه تر و ارزونتره . اما اگر نرم افزارهایی که باهاش کار میکنی ، میدونی که با کوادرو بهتر کار میکنن ، من براتون کوادرو پیدا میکنم . هر چند که خیلی گرونتره و باید از یک سری از قطعات زد .

2 - سوکت 2011 سری اکستریم هستش . براش مادربورد های خوبی اومده ، ولی چون خیلی گرونه و اون هزینه ، باعث اختلاف کارایی به همون نسبت نمیشه ، از اون سوکت پیشنهاد ندادم . البته پردازنده منظورمه . شما اگر 3930 رو بگیری ، تفاوت کارایی با 3770 نداری .500 تومان گرونتر هم هست . اگر 3960 هم بگیری که فقط باید 2100000 تومان بدی بابت پردازنده . پس 3770 به صرفه تره . چون ضریب باز هم هست میتونی اون رو اور هم بکنی . کولز خوبی هم در نظر گرفتم که تا حد خوبی رو جواب میده . در کل مادربوردی که معرفی کردم یکی از بهترین مادربوردهای موجود تو بازاره که امکانات و کیفیت خیلی خوبی داره .

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان تو همین فروم کوادرو 4000 برای فروش گذاشته به قیمت 2600 . قیمت رو نمیدونم چطوره . ولی همین حدود باید باشه .

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=12357&hl=

اگر این رو بخوای ، باید بعضی از قطعات رو کم کرد .

مثلا از یک هارد برای آرشیو استفاده کنی ، از SSD 120GB استفاده کنی ، از 16 گیگ رم استفاده کنی ، بلوری رایتر نگیری . با این کارها حدود 1100 کم میشه . 300 هم مونده بود از 6 میلیون . با 1350 کارت فایر پرو میشه 2750 .

ولی باز هم من 7900 AMD رو ترجیح میدم .

درمورد رم ، من نظرم با فرجام یکی نیست . تو پردازنده های سندی و آیوی ، حجم رم اهمیت بیشتری از فرکانس اون داره . شما برای رم 2133 هزینه خیلی بالایی باید بکنی که جواب نمیده . به نسبت اون قیمتی که باید بپردازی منظورمه . در عوض زم با فرکانس 1600 و حجم بیشتر بگیری ، بهتر عمل میکنه .

لینک به دیدگاه

حرف حامد جان در مورد اهمیت حجم رم در سندی بریج و ایوی تایید میشه. زمان تاخییر تو این پلتفورمها همین طوری فوق العاده کم هست و حتی با رم 2133 CL6 هم تغییر محسوسی حس نخواهید کرد مگر در تستهای اورکلاکینگ حرفه ای ! عوضش حجم رم از اهمیت بسیار زیادی برخورداره و تاثیرش کاملا محسوسه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...