رفتن به مطلب

نصب بایوس اشتباه روی گرافیک و تصویر ندادن سیستم

Recommended Posts

با سلام

دوستم بتازگی گرافیک xfx rx 580 8gb  رو خریداری کرده

قبلا هم یکی داشته که بایوسش رو ماینینگ کرده بوده الانم رفته همون بایوس رو رو گرافیک جدیده نصب کرده که متاسفانه بعد از نصب اون بایوس گرافیک و سیستم کلا تصویر نمیده یعنی وقتی دو گرافیک وصل هست اول سیستم تصویر میده برای بالا اومدن ویندوز ارم ویندوز 10 که میاد تصویر میره و دیگه نمیاد مگه اینکه گرافیک رو جدا کنیم

خود گرافیک کلا تصویر نمیده .اول که میزنی سیستم رو روشن میکنی فنش یخورده میچرخه بعدش دیگه خاموش میشه و تصویر نمیده

الان گرافیک پیش خودمه و نو هست

دوستان راه حلی بلدن ممنون میشم کمک کنند 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است :

با سلام

دوستم بتازگی گرافیک xfx rx 580 8gb  رو خریداری کرده

قبلا هم یکی داشته که بایوسش رو ماینینگ کرده بوده الانم رفته همون بایوس رو رو گرافیک جدیده نصب کرده که متاسفانه بعد از نصب اون بایوس گرافیک و سیستم کلا تصویر نمیده یعنی وقتی دو گرافیک وصل هست اول سیستم تصویر میده برای بالا اومدن ویندوز ارم ویندوز 10 که میاد تصویر میره و دیگه نمیاد مگه اینکه گرافیک رو جدا کنیم

خود گرافیک کلا تصویر نمیده .اول که میزنی سیستم رو روشن میکنی فنش یخورده میچرخه بعدش دیگه خاموش میشه و تصویر نمیده

الان گرافیک پیش خودمه و نو هست

دوستان راه حلی بلدن ممنون میشم کمک کنند 

https://youtu.be/SG_YoEEJebA

دقیقه 1:10 درباره سوییچ بایوس حرف میزنه بگرد پیداش کن و سوییچ کن به اون یکی بایوس بعد در حالی که در ویندوز هستی به بایوسی که مشکل داره سوییچ کن و به نوع مموری خودت دقت کن ببین هاینیکسه سامسونگه یا میکرونه متنسب باهاش بایوس رو فلش بزن بعد تست کن ببین درست شده یا نه

کامل سیستم رو خاموش کن کلید پاور رو هم بزن نه سوییچ پاور که به برد وصله کلا برقی که به مادربرد میرسه رو قطع کن بعد اون کلید هر طرف هست ببرش اون طرف فکر کنم سمت راستی واسه پرفومنس بهتر ولی سمت چپی برعکسه فن ها اروم میچرخن عملکرد هم قطعا ضعیفتره ولی خب اینو ولش کن مهم اینه که دو تا بایوس داری اگر رفیقت اون یکی رو خراب نکرده باشه

https://youtu.be/N_nZyfy2JEE اینم هم ویدیو مربوط به کارت سافایر هست بیشتر توضیح داده و فرقی هم با هم ندارن هر دو کلید بایوس رو دارن و شیوه کارشون یکیه

در مورد فلش زدن بایوس بیشتر مراقب باش تا مطمئن نشی بایوسی که مشکل داره رو درست نکردی اقدامی روی اون یکی انجام نده اگر هر دو خراب بشن یه سری ترفند هست ولی اگر جواب نده باید کارت رو باز کنی و یه سری کار های عجیب بزنی که قطعا کار ادم مبتدی نیست تو دردسر میفتی

https://youtu.be/_O1ZnLLz2qI این ویدیو مراحل کامل فلفش زدن رو توضیح داده توی دیسکرپشن هم یه سری لینک هست مربوط به نرم افزار ها و فایل ها و یه سری اموزش تو رددیت

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

https://youtu.be/SG_YoEEJebA

دقیقه 1:10 درباره سوییچ بایوس حرف میزنه بگرد پیداش کن و سوییچ کن به اون یکی بایوس بعد در حالی که در ویندوز هستی به بایوسی که مشکل داره سوییچ کن و به نوع مموری خودت دقت کن ببین هاینکسه سامسونگه یا میکرونه متنسب باهاش بایوس رو فلش بزن بعد بتست کن ببین درست شده یا نه

کامل سیستم رو خاموش کن کلید پاور رو هم بزن نه سوییچ پاور که به برد وصله کلا برقی که به مادربرد میرسه رو قطع کن بعد اون کلید هر طرف هست ببرش اون طرف فکر کنم سمت راستی واسه پرفومنس بهتر ولی سمت چپی برعکسه فن ها اروم میچرخن عملکرد هم قطعا ضعیفتره ولی خب اینو لش کن مهم اینه که دو تا بایوس داری اگر رفیقت اون یکی رو خراب نکرده باشه

https://youtu.be/N_nZyfy2JEE اینن هم ویدیو مربوط به کارت سافایر هست بیشتر توضیح داده و فرقی هم با هم ندارن هر دو کلید بایوس رو دارن و شیوه کارشون یکیه

در مورد فلش زدن بایوس بیشتر مراقب باش تا مطمئن نشی بایوسی که مشکل داره رو درست نکردی اقدامی روی اون یکی انجام نده اگر هر دو خراب بشن یه سری ترفند هست ولی اگر جواب نده باید کارت رو باز کنی و یه سری کار های عجیب بزنی که قطعا کار ادم مبتدی نیست تو دردسر میفتی

https://youtu.be/_O1ZnLLz2qI این ویدیو مراحل کامل فلفش زدن رو توضیح داده توی دیسکرپشن هم یه سری لینک هست مربوط به نرم افزار ها و فایل ها و یه سری اموزش تو رددیت

اصلا ویندوز با این گرافیک بالا نمیاد به هیچ وجه

اگه همزمان یک گرافیک سالم و این گرافیک رو وصل هم کنم بازم بالا نمیاد

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است :

اصلا ویندوز با این گرافیک بالا نمیاد به هیچ وجه

اگه همزمان یک گرافیک سالم و این گرافیک رو وصل هم کنم بازم بالا نمیاد

اولا یکی یکی کارت هارو کار هاش رو انجام بده یه کارت به سیستم وصل کن بعد یکی دیگه رو نه چند تا چند تا دوم اینکه من گفتم سیستم رو خاموش کن سوییچ بایوس رو تغییر بده و بعد روشنش کن همین نیازی به رفتن توی ویندوز نیست

ویرایش شده توسط YUNKI
غلط املایی
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

اولا یکی یکی کارت هارو کار هاش رو انجام بده یه کرات به سیستم وصل کن بعد یکی دیگه رو نه چند تا چند تا دوم اینکه من گفتم سیستم رو خاموش کن سوییچ بایوس رو تغییر بده و بعد روشنش کن همین نیازی به رفتن توی ویندوز نیست

ببخشید چجوری سوییچ بایوس رو تغییر میدن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ABDEMOHAMMAD گفته است :

ببخشید چجوری سوییچ بایوس رو تغییر میدن

ببین دوست عزیز لطفا اون سه تا ویدیو رو که بهت لیکگ دادم در پست اول رو ببین

اولی واسه سایت رسمی اکس اف اکس هست که توضیح داده کجاست فرق دو تا بایوس چیه چجوری تغییرش میدی

دومی مربوط به سافایر هست که قشنگتر توضیح داده بای اول پیسی رو خاموش کنی سوییچ رو که کاملا دم دست هست و به صورت یک کلید کشویی که به سمت چپ و راست میره تغییر بدی و بعد سیستم رو روشن کنی

سومی مربوط به اموزش فول ماد کردن بایوس کارت های معماری پولاریس شامل همه کارت های سری 400 و 500 هست که چه برنامه هایی نیاز داری اقدامات محض احتیاط و غیره

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

ببین دوست عزیز لطفا اون سه تا ویدیو رو که بهت لیکگ دادم در پست اول رو ببین

اولی واسه سایت رسمی اکس اف اکس هست که توضیح داده کجاست فرق دو تا بایوس چیه چجوری تغییرش میدی

دومی مربوط به سافایر هست که قشنگتر توضیح داده بای اول پیسی رو خاموش کنی سوییچ رو که کاملا دم دست هست و به صورت یک کلید کشویی که به سمت چپ و راست میره تغییر بدی و بعد سیستم رو روشن کنی

سومی مربوط به اموزش فول ماد کردن بایوس کارت های معماری پولاریس شامل همه کارت های سری 400 و 500 هست که چه برنامه هایی نیاز داری اقدامات محض احتیاط و غیره

سلام خوبی الان با بایوس اون یکی سیستم رو بالا اوردم اما هر چه میکنم بایوس اول دیگه بالا نمیاد راهی داره اونو بالا بیارم ظاهرا این بایوس برای گیم هست فرکانس هسته خیلی بالا هست 1366 هست دماش هم بجای 30 درجه حدود 46 درجه هست رو حالت خاموشی فن مگه اینکه بتونم از این جا بایوس رو برای ماین مد کنم و در این صورت طبق اون ویدیویی مکه فرستادین بایوس مد میشه و مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

سلام خوبی الان با بایوس اون یکی سیستم رو بالا اوردم اما هر چه میکنم بایوس اول دیگه بالا نمیاد راهی داره اونو بالا بیارم ظاهرا این بایوس برای گیم هست فرکانس هسته خیلی بالا هست 1366 هست دماش هم بجای 30 درجه حدود 46 درجه هست رو حالت خاموشی فن مگه اینکه بتونم از این جا بایوس رو برای ماین مد کنم و در این صورت طبق اون ویدیویی مکه فرستادین بایوس مد میشه و مشکلی پیش نمیاد؟

اول بایوس قبلی رو درست کن بعد همون اولی رو که درست کردی همون رو ماد کن شاید یه چیزی اشتباه پیش رفت اصلا برق قطع شد بعد هر دو تارو از دست میدی

برای درست کردن اون بایوس اولی

نرم افزار ati-amd flash رو که رسمی هست و توی اون ویدیو دید دانلود کن  بعد یه بکاپ از بایوس فعلی بگیر اسمشو بزار همچین چیزی که یادت نره rxXXX-original-second-bios.rom بعد سوییچ بایوس رو بزن در حالی که سیستم روشنه سیستم حتما باید روشن باشه خود نرم افزار شناساسیی میکنه که به بایوس قبلی سوییچ کردی از اونجا که فکر کنم بایوس فایلش در رم اجرا میشه مشکلی پیش نمیاد همینکه نرم افزار اقدامات رو روی بایوس قبلی اعمال کنه کافیه حالا برو توی سایت thechpoweru[ و دنبال مدل بایوست بگرد به نوع مموری هم دقت کن قبلش با جی پی یو زد بگرد ببین کدوم مدل مموری رو داری متناسب با همون فایل بایوس رو دانلود کن و در قسمت load برنامه اجراش کن و بعد program  رو بزن بعدش ریستارت کن حالا هردوتا بایوست سالم هستن بعدش طبق اموزش جلو برو هر کدوم رو دوست داشتی ماد کن یه اموزش واست میفرستم واسه تنظیمات بایوس برد برای ماینینگ اگر برد گیمینگ داری بدرد میخوره

اول بایوس قبلی رو درست کن بعد همون اولی رو که درست کردی همون رو ماد کن شاید یه چیزی اشتباه پیش رفت اصلا برق قطع شد بعد هر دو تارو از دست میدی

نرم افزار ati-amd flash رو که رسمی هست و توی اون ویدیو دید دانلود کن  بعد یه بکاپ از بایوس فعلی بگیر اسمشو بزار همچین چیزی که یادت نره rxXXX-original-second-bios.rom بعد سوییچ بایوس رو بزن در حالی که سیستم روشنه سیستم حتما باید روشن باشه خود نرم افزار شناساسیی میکنه که به بایوس قبلی سوییچ کردی از اونجا که فکر کنم بایوس فایلش در رم اجرا میشه مشکلی پیش نمیاد همینکه نرم افزار اقدامات رو روی بایوس قبلی اعمال کنه کافیه حالا برو توی سایت thechpoweru[ و دنبال مدل بایوست بگرد به نوع مموری هم دقت کن قبلش با جی پی یو زد بگرد ببین کدوم مدل مموری رو داری متناسب با همون فایل بایوس رو دانلود کن و در قسمت load برنامه اجراش کن و بعد program  رو بزن بعدش ریستارت کن حالا هردوتا بایوست سالم هستن بعدش طبق اموزش جلو برو هر کدوم رو دوست داشتی ماد کن یه اموزش واست میفرستم واسه تنظیمات بایوس برد برای ماینینگ اگر برد گیمینگ داری بدرد میخوره

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

متشکرم 

فقط اینکه این دوستمون رفته از قبل بکاپ بایوس اولی رو گرفته 

اون اوکیه دیگه برای اولی ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ABDEMOHAMMAD گفته است :

متشکرم 

فقط اینکه این دوستمون رفته از قبل بکاپ بایوس اولی رو گرفته 

اون اوکیه دیگه برای اولی ؟

چه بهتر

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

چه بهتر

واقعا از شما متشکرم 🤩😍

عالی بود

الان هر دو تا بایوس سالم هستند متشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...