رفتن به مطلب

شکسته شدن و خم شدن سوکت مادربرد

Rezaxx22
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت بخیر دوستان 

دیروز برای عوض کردن خمیر سیلیکونی، cpu رو از مادربرد درش اوردم 

متاسفانه موقع جا زدن cpu چند تا از سوکتا خم شد و حس میکنم یکی دوتاش شکسته باشه 

الاوه بر اون سیم هایی که مربوط به کیس میشه هم اول اشتباه وصل کردم به مادربرد و دکمه پاورو زدم 

خلاصه که الان وقتی دکمه پاورو میزنم ، حدود ده ثانیه روشن میشه هیچ تصویری نمیده و دوباره خاموش میشه 

از دوستان کسی اگه تجربه داره و میتونه کمک کنه ممنون میشم راهنماییم کنه 

16154723459977667251087466105128.jpg

ویرایش شده توسط Rezaxx22
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

چند سال پیش همین مشکل برام پیش اومده بود، ولی سیستم بعدش کار می کرد و یکی از اسلات های رم دیگه تشخیص داده نمی شد.

با گارانتی تماس گرفتم در نهایت فرستادم و کل سوکت رو عوض کردن. البته در ظاهر صدمه ای که خورده بود خیلی بیشتر از مورد شما بود.

البته خودم سعی کردم یه جوری با موچین پین ها رو درست کنم ولی درست نشد هیچ چند تاش هم از بیخ درومد. در کل این پین ها خیلی حساس و ظریف هستند و باید مواظب بود. اگر هم نیاز به تعویض خمیر حرارتی احساس کردید بهتره سی پی یو رو از سوکت درنیارید.

لینک به دیدگاه

یه عکس خیلی واضح از سوکت بزار

اگه هنوز دستکاریش نکردی دستش نزن

باید یه تعمیرکار باتجربه که یه پنس خیلی ظریف خوب داشته باشه ، درستش کنه

لینک به دیدگاه

یه ذره بین بخر،با یه موچین نازک صافش کن ، تحویل تعمیرکار به هیچ وجه نده الان نزدیک عید دیگه مادربرد رو میبره یه ماه نگه میداره !

مادربرد خودمم همینطوری شد صافش کردم ولی چندتاش کنده شده بود نمیشد کاریش کرد،CPU رو دوباره با پنبه و الکل تمیز کردم خمیر زدم گذاشتم سر جاش فقط اسلات شماره 3 و 4 رمت از کار میوفته اگه نتونی درستش کنی

بعد با همین مشکلی که داشت یکسال کار کرد نهایتا فروختمش به همکارم ، گفتم مادربردش اینطوریه ندی تعمیرش کنه بهتره داره کار میکنه ولی تک کاناله،چون تک کاناله بازدهیش نصف میشه رم ها رو تا جایی که مادربرد اجازه میداد اورکلاک کردم رو 2400.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

یه ذره بین بخر،با یه موچین نازک صافش کن ، تحویل تعمیرکار به هیچ وجه نده الان نزدیک عید دیگه مادربرد رو میبره یه ماه نگه میداره !

مادربرد خودمم همینطوری شد صافش کردم ولی چندتاش کنده شده بود نمیشد کاریش کرد،CPU رو دوباره با پنبه و الکل تمیز کردم خمیر زدم گذاشتم سر جاش فقط اسلات شماره 3 و 4 رمت از کار میوفته اگه نتونی درستش کنی

بعد با همین مشکلی که داشت یکسال کار کرد نهایتا فروختمش به همکارم ، گفتم مادربردش اینطوریه ندی تعمیرش کنه بهتره داره کار میکنه ولی تک کاناله،چون تک کاناله بازدهیش نصف میشه رم ها رو تا جایی که مادربرد اجازه میداد اورکلاک کردم رو 2400.

لزوما چیزی که میگین صدق نمیکنه

بستگی داره کدوم پین ها شکسته باشن

ممکنه گاهی کلا سیستم به بایوس هم نرسه و کلا بوت نشه

لینک به دیدگاه

درود

صرفنظر از این مشکل من نمیدونم دوستان چه اصراری دارند که برای تعویض خمیر باید پردازنده از مین جدا بشه مگه در همون حالت نمیشه خمیر قبلی رو پاک کرد

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمایی هاتون دوستان 

الان مشکل من اینه که ایا مادربرد قابل درست شدن هست یا خیر 

چون سیستم ده ثاتیه روشن میشه دوباره ریست میشه و دوباره همینطور(هم با سیپیو این اتفاق میفته هم بدون سیپیو )

شاید کلا ابن مشکل مربوط به سوکت های مادربرد نباشه ؟! 

در 2 ساعت قبل، ali2424 گفته است :

درود

صرفنظر از این مشکل من نمیدونم دوستان چه اصراری دارند که برای تعویض خمیر باید پردازنده از مین جدا بشه مگه در همون حالت نمیشه خمیر قبلی رو پاک کرد

متاسفنه خمیر پخش شد دور cpu مجبور شدم درش بیارم تمیزش کنم 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Rezaxx22 گفته است :

ممنون بابت راهنمایی هاتون دوستان 

الان مشکل من اینه که ایا مادربرد قابل درست شدن هست یا خیر 

چون سیستم ده ثاتیه روشن میشه دوباره ریست میشه و دوباره همینطور(هم با سیپیو این اتفاق میفته هم بدون سیپیو )

شاید کلا ابن مشکل مربوط به سوکت های مادربرد نباشه ؟! 

سلام قطعا از سوکته. سیستم سی پی یو را شناسایی نمی کند به همین علت چه سی پی یو باشه و چه نباشه فرقی نداره و روشن میشه و بعد خاموش.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

سلام قطعا از سوکته. سیستم سی پی یو را شناسایی نمی کند به همین علت چه سی پی یو باشه و چه نباشه فرقی نداره و روشن میشه و بعد خاموش.

ممنون بابت راهنماییت 

وقعا یه نفس راحت کشیدم گفتم یه مادربرد افتادم 

حالا این سوکتاش راه داره درست بشه ؟!

خوشبختانه هیچ کدوم از سوکتا نشکستن فقط خم شدن 

16155395988944204552984983686276.jpg

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Rezaxx22 گفته است :

خوشبختانه هیچ کدوم از سوکتا نشکستن فقط خم شدن 

16155395988944204552984983686276.jpg

سلام دوست عزیز اگر کمی مهارت دارید با یک پنس می تونید درستش کنید خودم چندین بار شیرین کاری اطرافیانم رو درست کردم البته بنده دوره تعمیرات موبایل رفتم و زمینشو داشتم با کمی ظرافت سعی کنید پین ها رو به جای قبلیشون برگردونید اگر فک می کنید از عهدتون خارج هست بدید بیرون و بیشتر از این خسارت به بار نیارید موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوشبختانه تونستم با سوزن و زوم دوربین گوشیم سوکت هارو به حالت اول برگردونم

ولی همچنان همونطوری موند 

گفتم شاید ایراد از بایوس مادربرد باشه 

بایوس مادربردو ریست کردم الان دیگه کلا روشن نمیشه 😑 

اومدم ابروشو درست کنم چششم کور کردم 

الان دیگه کلا روشن نمیشه 😥

16155465397277648407932662250524.jpg

لینک به دیدگاه

اقا فهمیدم 

کلید پاور رو وصل کردم به اون دوتا پین که بالای پین های پاوره بعد دکمه ماورو زدم روشن شد ولی دوباره مثل قبل 

کلا مشکل از همینجا شروع شد 

اشتباها برای بار اول سیم پاورو وصل کردم به اینجا و دکمرو زدم و به این بدبختی دچار شدم 

سوکتای مادر بردم از قبل یکی دوتاش خم شده بود و باز هم کار میکرد ولی وقتی اشتباها سیم پاورو به این سوکت ها وصل کردم به این روز دچار شدم 

16155489619632003401451184197710.jpg

لینک به دیدگاه

خب 

چیپ  جنوبی مادبرد خیلی داغ میشد  و من متوجه نشده بودم 

الان چیپ یه جرغه زده سوخت 

خداحافظ مادربرد 

فقط یه سوال ممکنه قطعات دیگه اسیب دیده باشن 😔

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Rezaxx22 گفته است :

خب 

چیپ  جنوبی مادبرد خیلی داغ میشد  و من متوجه نشده بودم 

الان چیپ یه جرغه زده سوخت 

خداحافظ مادربرد 

فقط یه سوال ممکنه قطعات دیگه اسیب دیده باشن 😔

اینجوری پیش بری، بله

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...