رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید خنک کننده و قاب کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان تصمیم دارم یک خنک کننده ویک قاب کیس خوب بگیرم فقط چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:

1-به نظر شما کدامیک از موارد زیر بهتر است؟

الف)silver arrow

ب)cnps12x

ج)ساخت واتر کولر با بلاک زالمن

د)ساخت واتر کولر با این بلاک

j2vea1g4ezpk8rt12a_thumb.jpg

اگر به نظر شما د بهتر است لطفا راهنماییم کنید که چه مقدار مس لاظم دارد و چگونه باید اندازه هایش را پیدا کنم؟

2-چرا طبق سایت xbitlabs قابلیت اورکلاک با cnps 12x از silver arrow بیشتر است در حالی که دمای silver arrow کمتر است؟

3-دوستان اگر ممکنه یک کیس هم تا 250 تومن معرفی کنید که کولر silver arrow کامل توش جابشه.

لینک به دیدگاه

شما برای چه سیستمی و چه کاری میخوای ؟ اگر اور میخوای بکنی تا چه حدی تصمیم داری ؟

لینک به دیدگاه

سیستم که فکر کنم فقط سیپیو مهم باشه درسته؟! سیپیو هم amd:phenom ll x4 965 be (اگر نیاز هست بقیه ی سیستم رو هم بنویسم)

برای اور میخوام طبیعتا هرچه بیشتر بتونم اور کنم بهتره و برای استفاده ی مداوم در حالت اور هم نمی خوام فقط در حد اینکه یک تست بگیرم و بعد برگردونم روی حالت اولیه

لینک به دیدگاه

بهتره همه قطعات سیستم رو بگی . محیطی هم که توش هستی از نظر دما چطوره ؟

لینک به دیدگاه

قطعات:

vga:sapphire 6870

cpu:amd phenom ll x4 965 be

mb:msi 970a-g45

power:thunderbolt 850 80plus gold

ram:4g ddr3 gskill 1333

hdd:seagate 250g

کامپیوتر درون اتاق من هست دمای اتاق هم در تابستان بالای 28 نمیره زمستون هم سیبری هست چون من گرمایی ام :D هوای اتاقم همیشه خنک هست

لینک به دیدگاه

خوب ، برای سیستم شما همون سیلور ارو جواب میده . چون حرفه ای هم نیستی تو اورکلاک و نیازی به واترکولینگ نداری . پس هزینه نکن براش .

کیس هم میتونی گرین X9 بگیری .قیمت 228 تومان . X7 هم هست که کوچک تره و 179 تومانه . ولی برای سیلور ارو مشکل کیس نیست . مشکل رم ها هستن که اگر هیت سینک شانه ای داشته باشن به فنش میگیره .

لینک به دیدگاه

اگر کیس x9 رو بگیرم مجبور میشم فن بقل کیس رو باز کنم چون باید 1 الی 1.5 سانت از در فاصله داشته باشه اما در صورت باز نکردن فاصله 0.5 سانت هست که کارایی خنک کنند رو میاره پایین.راستی من برای اورکلاک حرفه ای و زدن رکورد ایر یا لیکویید خنک کننده میخوام با ترانسفورمر بیشتر از 4300 نتونستم برم بخاطر همین میخوام خنک کننده بخرم.

لینک به دیدگاه

کیس X9 به این بزرگی ، چرا فن رو باز کنی . فن سیلور اگر بالاش به بدنه کیس هم بچسبه مشکلی نداره . چون مهم فنهای اون هستن که جهتشون به سمت عقب کیس هست .

برای اون که تا چه فرکانسی میتونی بری ، از سالار سوال کن . اطلاعاتش خیلی کامله در این مورد .

لینک به دیدگاه

ممنون-خنک کننده ها در چیپ های amd برعکس intel قرار میگیرند یعنی فن ها رو به سقف میدمند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما ته اورکلاک ایرکولینگ 965 رو دراوردی. 4300 خیلی خوبه و فقط بچ خوب اینقدر روی ایر میره . شما حتی با گرفتن خنک کننده بهتر هم بالاتر نمی تونید بریدچون حداکثر پتانسیل 965 رو ایر همینه و با واتر هم شاید 100 مگاهرتز بالاتر بگیری ولی swiftech که بهترین واترکولینک هست تو ایران موجود نیست و واترکولر دستی اصلا اون بازده رو نداره . شما با ترنسفرم تو لود چه دمایی داری ؟

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون-یک بلاک دیگه هم موجوده: d-tek fuzion v2 با این بلاک هم اگر بقیه ی چیزها به غیر از رادیاتور و پمپ اصلی باشه باز هم کاراییش به swiftech نمیرسه؟

دما بدون اور از 34-35 نمیگذره ولی در حالت اورکلاک 4300 زیر لود نبردم چون اگر میرفت سیستم از گرما ریستارت میشد(کلا از 4000 بیشتر سیستم زیر لود نمیره) ولی یکی از دوستانم میگفت با silver arrow تا 4800 رو میتونی پایدار کنی.

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

ببخشید یک سوال:برای ایر ترکیب کولر + بلوور + یه هیت سیسک مشتی یعنی چی؟

لینک به دیدگاه

سلام کسی نیست مارو راهنمایی کنه........... :-SS :confused: :crying:

لینک به دیدگاه

اون دوستتون به سندی بریج اینتل اشاره کرده حتما والا عمرا با فنوم 2 بتونید به همچین فرکانسی رو ایر برسید ^^ .

چیز دیگری هم مشخص شد و من هم مطمئن بودم وضعیت اینطوری هست اینکه 965 ولتاژ بسیار بالایی میخواد که رو 4300 پایدار بشه و شما می گید سیستم از گرما ریست هم میشه. این بدترین نوع اورکلاکینگ هست !! 965 شما خیلی زود دیگیرید میکنه وه عمر مفیدشو از دست میده ! 965 تو 90 درجه ریست میشه وا ین یعنی ولتاژ شما بسیار بالاست و 965 راحت به 90 میرسه که برای فنوم 2 بسیار مخرب یا بهتر بگیم کشندست !! مدت طولانی تو این وضعیت باشه بعد از مدتی رو ولتاژ قبلی هم استبل نمیشه و حتی احتمال سوختن پردازندتون هم هست . شما اصول ایمنی برای اورکلاکینگ رو به نظر نمیرسه رعایت کرده باشید و این ممکنه به قیمت پردازندتون تموم بشه. همین طوری فرکانس ببر بالا و ولتاژ بده اشتباه ترین متود اورکلاکینگ هست و توجه نکردن به دما هم اشتباه محض هست. باید دماتون همیشه تو رنج ایده ال باشه و ریست سیستم نشانه رسیدن به دمای بسیار بالا و خطرناک هست. دمای 965 نباید بالای 65 درجه بره. 90 درچه یعنی خودکشی !

واترکولینگ دستی چیز جالبی از اب در نمیاد و اون بالاکهای شما هم قدیمی هستند و پرفرمانس خیلی خوبی ندارن . با silver arrow بسیار بعیده بتونید اون اور استبل کنید. بهتره برید سراغ یک اورکلاک متعادلتر که دماتون هم زیر 65 بمونه . بازم میگم ریست شدن پردازنده نشانه دمای فوق العاده بالا و خطرناک هست و پدر پردازنده رو در میاره !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

مرسی-بله خودم میدونستم دیگرید میکنه ولی برای اینکه از cpu-z عکس بگیرم فقط سیستم رو روشن کردم(اونم فقط یکبار) که وقتی سیستم زیر لود رفت طبق core temp(فکر کنم)در 70 ریست شد.دیگه هم اینکار رو نکردم.پس به نظر شما همون silver arrow رو بگیرم؟لار کولر چطوره؟به نظرتون بهتر از silver arrow عمل میکنه؟

لینک به دیدگاه

ببخشید خنک کننده ی استوک 8150 لیکویید هست؟به درد میخوره؟8150 چقدر از 8120 قوی تره؟120 تومن اختلاف قیمت برای 8150 میرزه؟

لینک به دیدگاه

فقط یک سری مخصوص از 8150 او خنک کننده رو دارن که تو ایران وجود نداره . بقیه همه فن معمولی دارن. اگر منظورتون خنک کننده مایع لار کرو هست اصلا سمتش نرید. تو ایران هیچ خنک کننده مایع به درد بخوری وجود نداره . بهترینش H80 هست که از همون silver arrow هم ضعیفتره ! همون سیلور رو بگیرید ولی بهتون بگم نمی تونید این اورکلاک 4300 روش نگه دارید . 4300 فقط با سیستم واتر خوب میشه 24 ساعت باهاش کار کرد یا بردش زیر لود !

پردزانده 8120 و 8150 فقط در فرکانس با هم تفاوت دارن و 8150 ارزش 150 اختلاف قیمت رو نداره !

در مورد کیس این رو تو یک تاپیک جدا مطرح کنید. من سیلور ارو تو x9 تست نکردم ببنیم مشکل جا گرفتن داره یا نه ولی بقیه دوستان حتما تست کردن ! . از نظر تهویه x9 عالیه ! حواستون هم باشه اگر silver arrow میگیرید هیت سینک رمتون نباید بلند باشه والا به کولر گیر میکنه و نمیتونید رو برد نسبش کنید !

لینک به دیدگاه

سلام دوستان داشتم توی اینترنت در مورد silver arrow تحقیق میکردم به این عکس برخوردم 3lh1crbd6l779jgc7aqj_thumb.jpg ببخشید ایا این مورد در مورد silver arrow درسته؟

تمام silver arrow ها این شکلی اند؟

در کارایی تاثیر نداره؟

مشکل هست یا یک طراحی ار ترمال رایت؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست گرامی برای سیستم شما به هیچ عنوان اورکلاک پیشنهاد نمیگردد و امکان صدمه به بورد اصلی و سی پی سو وجود داره

ضمنا cpu شما بطور خودکار افزایش فرکانس بصورت توربو داره البته حدود 400 مگاهرتز

برای استفاده از کیس گرین X9هم مشکلی وجود نداره و نهایت شما میتونید از فن slim استفاده کنید و یا اینکه در بدترین شرایط دو فن بالایی رو باز کنید ولی در دیگر کیس های گرین 100% باید فن پهلویی رو باز کنید(برای خنک کننده silver)

رم شما هم اگر G.Skill Ripjaws باشه مشکلی نداره ولی در موارد بدون خنک کننده اورکلاک توصیه نمیشه اگرچه خیلی از دوستان انجام میدن

درنهایت خرید اون کولر برای این CPU کمی overkill به حساب میاد

به هر شکل با این مشخصات اور روی performance شما تاثیری نخواهد داشت

لینک به دیدگاه

سلام دوستان داشتم توی اینترنت در مورد silver arrow تحقیق میکردم به این عکس برخوردم 3lh1crbd6l779jgc7aqj_thumb.jpg ببخشید ایا این مورد در مورد silver arrow درسته؟

تمام silver arrow ها این شکلی اند؟

در کارایی تاثیر نداره؟

مشکل هست یا یک طراحی ار ترمال رایت؟

ممنون

اون کولر 100 مشکل داره ولی در مورد همگی اونها صادق نیست

لینک به دیدگاه

ممنون یعنی شانسی هست؟تو کارایی چقدر تاثیر داره؟کولر بهتر از این سراغ دارین؟بقیه ی مشکلاتشم میشه بگین؟

لینک به دیدگاه

ممنون یعنی شانسی هست؟تو کارایی چقدر تاثیر داره؟کولر بهتر از این سراغ دارین؟بقیه ی مشکلاتشم میشه بگین؟

واضحه که ارتباط دو سطح به خوبی برقرار نمیشه ولی با ژل میشه پوشش داد که اون هم راه درستی نیست

به هر حال من که دارم شاخ در میارم !!!!

در مورد دیگر معایب میشه به سخاری شدن cpu اشاره کرد :wub: :wub: :wub: :wub:

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز این مورد انحنایی سطح تماس کولرهای ترمالرایت یه مزیت این کولر شناخته میشه و دلیل قدرت خنک کندگی بالایی این کولرها این موارد به ظاهر عجیب و در این حال تکنیکی این مارک هست هیچ نگران نباشید کولرهای ترمالرایت امتحان خودشون رو پس دادن و همه ای این کولرها با یک قالب و دستگاه ساخته میشه

لینک به دیدگاه

واضحه که ارتباط دو سطح به خوبی برقرار نمیشه ولی با ژل میشه پوشش داد که اون هم راه درستی نیست

به هر حال من که دارم شاخ در میارم !!!!

در مورد دیگر معایب میشه به سخاری شدن cpu اشاره کرد :wub: :wub: :wub: :wub:

در مورد کولر Archon رو ترجیح میدم البته نه برای اور سنگین و بطور کلی خنک کننده های آبی خیلی بهتر هستند چون مانع جریان هوا در بورد نمیشن و به فنهای کیس اجازه میدن تا مستقیما جریان رو از روی بورد عبور بدن

در مورد کیفیت ساخت هم NH-D14 رو از همه بیشتر دوست دارم که با silver نسبت فامیلی دور داره و میشه گفت این شرکت چینی تقریبا از روی همین silver رو ساخته

اما انصاف رو در نظر بگیریم کپی از اصل بهتر در اومده!!!

ولی من هنوز NH-d14 رو ترجیح میدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...