رفتن به مطلب

تست سلامت از کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب
بنده یه کارت گرافیک از یکی از وارد کننده ها خریداری کردم و به من گفتن از مراحل آنباکسینگ و تست، فیلم بگیرم. به چه نکاتی باید توجه کنم؟ و اینکه در محیط ویندوز، برای تست فریم و دما از چه نرم افزاری استفاده کنم که کارت گرافیک نابود نشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مراحل به ترتیب:

1-تصویر دادن!

2-تصویر دادن از تمام پورت های خروجی

3-نصب شدن درایور، چند نسخه متفاوت امتحان کنید(هم سیدی خود کارت، هم آخرین درایور رو دانلود کنید، هم یه نسخه قدیمی تر امتحان کنید)

4-تست در gpu-z و همون رندر داخل برنامه

5-تست با برنامه های furmark و چک کردن دما با توجه به مدل و تست های موجود در نت

البته یکی از دوستان میگفتن تست furmark ملاک مناسبی برای سلامت کارت نیست و بهترین راه برای تست سلامت، ران کردن یدونه بازی با g-sync خاموش به مدت حداقل نیم ساعت هست، اینجوری کارت در مقدار های متفاوت و لود های متفاوت درگیر میشه و اگه روی یه حالتی، ناپایدار باشه، مشخص میشه)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

مراحل به ترتیب:

1-تصویر دادن!

2-تصویر دادن از تمام پورت های خروجی

3-نصب شدن درایور، چند نسخه متفاوت امتحان کنید(هم سیدی خود کارت، هم آخرین درایور رو دانلود کنید، هم یه نسخه قدیمی تر امتحان کنید)

4-تست در gpu-z و همون رندر داخل برنامه

5-تست با برنامه های furmark و چک کردن دما با توجه به مدل و تست های موجود در نت

البته یکی از دوستان میگفتن تست furmark ملاک مناسبی برای سلامت کارت نیست و بهترین راه برای تست سلامت، ران کردن یدونه بازی با g-sync خاموش به مدت حداقل نیم ساعت هست، اینجوری کارت در مقدار های متفاوت و لود های متفاوت درگیر میشه و اگه روی یه حالتی، ناپایدار باشه، مشخص میشه)

استارتر عزیز. مواردی که این دوستمون گفتن +

تست شماره 5 رو با تست زیر تعویض کنید :

https://benchmark.unigine.com/heaven

لینک به دیدگاه

دوستان ممنونم از راهنمایی تون. @MAhmoOD Nazari
@saeed0c

من شهرستان هستم و حقیقتش جایی نیست که کارت گرافیک رو ببرم برای تست و مطمئنا کسی از برنامه هایی که ذکر کردید، سر در نمیاره.

من با فروشگاه نوین فون صحبت کردم و گفتن که میتونن آنباکسینگ و تست رو انجام بدن و حتی فیلم بفرستن.

فقط سوالی که دارم اینه این دو نرم افزاری که معرفی کردید یا نرم افزاری مثل 3DMark، فشاری بیش از حد به کارت وارد نمیکنن؟ بعد اصلا برای کارتی که آکبند هست این مرحله آخر احتیاجه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Mohammad-RI گفته است :

فقط سوالی که دارم اینه این دو نرم افزاری که معرفی کردید یا نرم افزاری مثل 3DMark، فشاری بیش از حد به کارت وارد نمیکنن؟ بعد اصلا برای کارتی که آکبند هست این مرحله آخر احتیاجه؟

کارت گرافیک محدود هستن و از یه حدی به بعد، مثلا اگه دما زیاد بره بالا، کلاک و در نتیجه ولتاژ میاد پایین تا دما پایدار شه، تست فورمارک رو میگن فشار زیادی به کارت میاره، ولی بقیه رو میگن موردی نداره. اون فشار هم قراره حد اکثر 30 دقیقه باشه که آسیبی به کارت نمیرسونه

این نرم افزار هارو هم سرچ کنید، میاره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...