رفتن به مطلب

مادربرد ماکسیموس چیست ؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلاملیکم

اقا این سواله رو من از چند سال پیش داشتم هنوزم دارم

این مادربرد ماکسیموس چیه اصا؟

الان یه مادربرد بالا رده سری استریکس ( بهترین مادربرد استریکس) z590-e شونزده میلیونه

یه مادربرد پایین رده ماکسیموس ( منظورم ضعیف ترین بین ماکسیموس ها هست) 20 میلیونه تقریبا یعنی z590 hero

فرق اینا چیه که تفاوت قیمتشون رو منطقی میکنه؟

من از وقتی یادم میاد همه به همه میگفتی بهترین مادربرد چیه میگفتن ماکسیموس ولی من هر چقدر بررسی میکنم هیچ فرق محسوسی بین اینا نمیبینم که 4 میلیون ارزش داشته باشه

یعنی هر آنچه یه کاربر حرفه ای حتی نیاز داشته باشه بنظرم تو Z590-E هست! اشتباه میکنم؟

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

به طور کلی در سخت افزار اگر دیدید که دو محصول از یه شرکت وجود داره ولی مشخصاتشون یکسان یا خیلی خیلی شبیه هم هست تفاوت قیمت رو فقط در تفاوت ظاهری اونها بدونید. اصلا برای شما تعجب اور نباشه که یک عده حاضرن هزینه حتی بالاتر از اینی که شما گفتید برای ظاهر بپردازن!

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

فرقش تو ميزان اوركلاك يكسري قابليت هاي مخصوص خود ايسوس هست

و همچنين طراحي و ...

شما هم البته بايد به جيبتون نگاه كنيد اگه وسعتون ميرسه ماكسيموس بهترين گزينه هست

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، rayan54080 گفته است :

فرقش تو ميزان اوركلاك يكسري قابليت هاي مخصوص خود ايسوس هست

و همچنين طراحي و ...

شما هم البته بايد به جيبتون نگاه كنيد اگه وسعتون ميرسه ماكسيموس بهترين گزينه هست

بحث ظاهر که به کنار

طبیعتا من قراره اورکلاک انجام بدم ولی اورکلاک نرمال برای چند درصد بوست پرفورمنس قرار نیست کار عجیب غریبی کنم

یعنی ماکسیموس برای کسی کاربرد داره که میخواد بالاتری سطح اورکلاک رو انجام بده؟

لینک به دیدگاه

در در 26 اسفند 1399 در 17:26، Alirezatha گفته است :

سلاملیکم

اقا این سواله رو من از چند سال پیش داشتم هنوزم دارم

این مادربرد ماکسیموس چیه اصا؟

الان یه مادربرد بالا رده سری استریکس ( بهترین مادربرد استریکس) z590-e شونزده میلیونه

یه مادربرد پایین رده ماکسیموس ( منظورم ضعیف ترین بین ماکسیموس ها هست) 20 میلیونه تقریبا یعنی z590 hero

فرق اینا چیه که تفاوت قیمتشون رو منطقی میکنه؟

من از وقتی یادم میاد همه به همه میگفتی بهترین مادربرد چیه میگفتن ماکسیموس ولی من هر چقدر بررسی میکنم هیچ فرق محسوسی بین اینا نمیبینم که 4 میلیون ارزش داشته باشه

یعنی هر آنچه یه کاربر حرفه ای حتی نیاز داشته باشه بنظرم تو Z590-E هست! اشتباه میکنم؟

علیرضا جان

Prime با TUF با Strix با Maximus همه با هم دراستفاده عادی از سیستم برابرند. یعنی شما یه پردازنده فرض کن 10900K بندازی روشون همه اشون تقریبا سرعتی مشابه هم دارند.

تو بحث اورکلاک پردازنده، اگر سطح اورکلاک در حد معمول بین 100 تا 200 مگاهرتز باشه، تمام این مادربرد ها کمابیش می توانند انجامش بدن، اما مسلما مدار تغذیه استریکس و ماکسیموس عملکرد بهتر و خنک تری دارند.

بحث اورکلاک رم که بیاد وسط، مدل استریکس بهتر از تاف و پرایم عمل می کنه و مدلهای ماکسیموس از استریکس هم بهتر عمل می کنند.

تو بحث اورکلاک حرفه ای و LN2 مسلما صرفا ماکسیموس مناسب این کاره. هم PCB بهتری داره و هم دوام کامپوننت هاش تحت فشار بهتر هستند.

حالا یک بحث ساپورت بایوس داریم، ایسوس در حالا عادی ممکنه ساپورت بایوس مادربرد رو تا یک الی یکسالو نیم ادامه بده و بایوس جدید بده. این پشتیبانی برای مدلهای استریکس حدود دو سال و برای مدلهای ماکسیموس از 2 سال هم بیشتره. مادربرد خودمو مثال میزنم که الان سومین ساله هنوز داره برای بایوسش آپدیت میده و امکانات اضافه می کنه. این در حالیه که به مدلهای استریکس و پایینتر بیش از یک ساله که آپدیتی نداده.

بحث دیگه بحث نرم افزاریه، شما هر مدل مادربردی امسال بخری سال دیگه یکی بهترش میاد، حالا ایسوس چند تا امکان نرم افزاری همیشه به مدلهای جدید اضافه می کنه که در مدلهای قدیمیش نبوده. این امکانات نرم افزاری جدید رو فرض کن اگر تعدادش 6 مورد باشه، حداقل 2 تاشو به سری ماکسیموس نسل قبل هم ارائه می کنه. که دلت آب نیفته ای وای نسل جدید فلان چیزو داره چرا من ندارم.

خلاصه اش اینه:

از نظر پرفورمنس تفاوت خاصی بین مدلهای مادربرد های مختلف نیست.

قریب به اتفاق مادربرد ها از پس اورکلاک در حد 100 الی 200 مگاهرتز بر میان.

از نظر VRM و خنکی عملکرد اون ماکسیموس خنک تر و پر قدرت تره نسبت به استریکس.

از نظر نرم افزاری، ماکسیموس بیشتری امکانات و بیشترین مدت پشتیبانی رو از طرف ایسوس داره.

ماکسیموس از نظر آپدیت بایوس (رفع اشکلات + اضافه شدن امکانات) بیشترین مدت زمان پشتیبانی فنی رو نسبت به مدلهای دیگه داره. (بالای سه سال)

سری ماکسیموس همیشه چند تا امکانات از نسل بعدی خودش هم به ارث میبره.

و از همه مهمتر اینکه، وقتی ماکسیموس داری همه یه جور دیگه توی فروم نگاهت می کنند، در عوض موقع فروشش، بیشترین ضرر و زیان رو (نسبت به قیمت اولی که پرداختی) متحمل میشی و به نسبت قیمت کمی برمیدارن ازت.

• لایک 11
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

درسته جز جمهوری گیمر ها هستند این سری ولی به نظر من و خیلیای دیگه ماکسیموس و رمپیج برای فوق حرفه یی های دیوانه اورکلاک طراحی شده. آپشن هایی فوق العاده یی دارن. آپشن های جریا ن و ولتاژ گرفته تا پشتیبانی از گرافیک و مانیتورینگ سخت افزاری دقیق.

استریکس که شوخیه... نمیدونم چرا ASUS گذاشته ش زیر مجموعه ROG ...

ارزش خودشون رو هم اغلب حفظ میکنند مثل iphone و عمرشون هم گذشت... کالکت ایبل هستن(کلکسیونی).

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

خلاصه اش اینه:

از نظر نرم افزاری، ماکسیموس بیشتری امکانات و بیشترین مدت پشتیبانی رو از طرف ایسوس داره.

ماکسیموس از نظر آپدیت بایوس (رفع اشکلات + اضافه شدن امکانات) بیشترین مدت زمان پشتیبانی فنی رو نسبت به مدلهای دیگه داره. (بالای سه سال)

و از همه مهمتر اینکه، وقتی ماکسیموس داری همه یه جور دیگه توی فروم نگاهت می کنند، در عوض موقع فروشش، بیشترین ضرر و زیان رو (نسبت به قیمت اولی که پرداختی) متحمل میشی و به نسبت قیمت کمی برمیدارن ازت.

در تکمیل صحبتهای دوستمون ،،،

الان من دو ماه قبل اومدم و 20 میلیون تومان دادم و سری Crosshair ایسوس رو برای AMD خریدم ( معادل سری ماکسیموس در پردازنده های اینتل )

الان واقعا پشیمون هستم ... چون حقیقتأ استفاده ام اغلب کاربری عادی و نهایتأ روزی دو سه ساعت گیم هست

درصورتیکه با 9 میلیون کمتر میتونستم سری استریکس بردارم

تفاوتهایی که سری ماکسیموس و سری Crosshair با مدلهای ارزونتر دارن بیشتر همین قابلیت اورکلاک حرفه ای اونهاست

مثلأ مین بورد من خودش محلی برای نصب لوله خنک کننده مایع داره ( برای خنک کردن کامپوننت های داخلی مین بورد توسط مایع ) یا اینکه دکمه های مخصوصی با برچسب LN2 داره ( برای استفاده در هنگام اورکلاک با نیتروژن مایع ) - نورپردازی مخصوص با لوگوی ایسوس و LED نشان دهنده وضعیت کارکرد لحظه ای سیستم داره و در انتها یه Backplate فلزی بطور سرتاسری در پشت مین بورد نصب شده که مقاومت PCB رو افزایش میده تا مثلأ اگر کارت گرافیک یا خنک کننده بادی سنگین بستید ، فشاری به بورد اصلی وارد نشه ...

ولی در کل ارزش این مقدار هزینه رو برای یه کاربری مثل من نداره ....

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

علیرضا جان

Prime با TUF با Strix با Maximus همه با هم دراستفاده عادی از سیستم برابرند. یعنی شما یه پردازنده فرض کن 10900K بندازی روشون همه اشون تقریبا سرعتی مشابه هم دارند.

تو بحث اورکلاک پردازنده، اگر سطح اورکلاک در حد معمول بین 100 تا 200 مگاهرتز باشه، تمام این مادربرد ها کمابیش می توانند انجامش بدن، اما مسلما مدار تغذیه استریکس و ماکسیموس عملکرد بهتر و خنک تری دارند.

بحث اورکلاک رم که بیاد وسط، مدل استریکس بهتر از تاف و پرایم عمل می کنه و مدلهای ماکسیموس از استریکس هم بهتر عمل می کنند.

تو بحث اورکلاک حرفه ای و LN2 مسلما صرفا ماکسیموس مناسب این کاره. هم PBC بهتری داره و هم دوام کامپوننت هاش تحت فشار بهتر هستند.

حالا یک بحث ساپورت بایوس داریم، ایسوس در حالا عادی ممکنه ساپورت بایوس مادربرد رو تا یک الی یکسالو نیم ادامه بده و بایوس جدید بده. این پشتیبانی برای مدلهای استریکس حدود دو سال و برای مدلهای ماکسیموس از 2 سال هم بیشتره. مادربرد خودمو مثال میزنم که الان سومین ساله هنوز داره برای بایوسش آپدیت میده و امکانات اضافه می کنه. این در حالیه که به مدلهای استریکس و پایینتر بیش از یک ساله که آپدیتی نداده.

بحث دیگه بحث نرم افزاریه، شما هر مدل مادربردی امسال بخری سال دیگه یکی بهترش میاد، حالا ایسوس چند تا امکان نرم افزاری همیشه به مدلهای جدید اضافه می کنه که در مدلهای قدیمیش نبوده. این امکانات نرم افزاری جدید رو فرض کن اگر تعدادش 6 مورد باشه، حداقل 2 تاشو به سری ماکسیموس نسل قبل هم ارائه می کنه. که دلت آب نیفته ای وای نسل جدید فلان چیزو داره چرا من ندارم.

خلاصه اش اینه:

عجب! از حدود 5 6 سال پیش که سیستممو بستم تا امروز جواب به این کاملی ندیده بودم

خوب الان با همه این تفاسیر

کدوم ترکیب بهتره؟

I9 با استریکس؟

یا I7 با ماکسیموس؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

کدوم ترکیب بهتره؟

I9 با استریکس؟

یا I7 با ماکسیموس؟

صد در صد I9 با استریکس 👌

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

کدوم ترکیب بهتره؟

I9 با استریکس؟

یا I7 با ماکسیموس؟

i9 + strix  ولی خب اگه سری K باشه باید یه خنک کننده قدرتمند برداری تا دماش رو پایین بیاره

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

i9 + strix  ولی خب اگه سری K باشه باید یه خنک کننده قدرتمند برداری تا دماش رو پایین بیاره

کولر 360 دیگه هر پردازنده ای رو خنک میکنه دیگه ؟! 

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

مونده به فرکانسی که شما میخواین بهش دست بیابید  ولی با توجه به تست هایی که من دیدم و نحوه انتخاب مادربرد شما جهت اورکلاک  با همین 360 چیزی بین 80 تا 85 خواهد بود و اگر اورکلاک شود  فک کنم 90 رو رد کنه (البته به میزان اورکلاک شما بستگی داره)  کلا سری K  مخصوصا i9  واقعا یه بخاری هستن   البته تا در دست تست نشن نمیشه با قاطعیت گفت  شاید گرم تر هم بشه
https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/cpus/28342-core-i9-10900k-fpu-test

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

کدوم ترکیب بهتره؟

I9 با استریکس؟

یا I7 با ماکسیموس؟

اگر منظورت Z590 Strix E هست من این مادربرد رو یک هفته تحت تست و بررسی داشتم، بسیار مادربرد خوبیه و از هر جهت تاییدش می کنم. هرچند تا 30 مارچ باید صبر کنم و آماری ازش ندم (این هم جزو عجایب روزگاره که مادربرد داره فروش میره اما نمیتونیم آمار بدیم) ولی میتونم بهت بگم یکی از بهترین محصولات ایسوس در Z590 همین مدل Strix E هست.

از نظر اقتصادی و منطقی i9 با Strix E بهتره.

مگر اینکه عاشق مادربرد ها باشی که این یه داستان دیگه است. من به شخصه اگر پول داشتم انتخابم ماکسیموس با i7 هست، ولی انتخابم منطقی نیست، بیشتر احساسیه که نسبت به مادربرد دارم.

در 8 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

در حالت دیفالت بله، اما برای اورکلاک نه لزوما. برای اورکلاک i9 باید کولری بگیری که بتونه TDP برابر 300 وات رو خنک کنه. الان قوی ترین واتر کولر بازار ایران، مدل Riyo Asus 360 هست که TDP برابر 280 وات داره.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اگر منظورت Z590 Strix E هست من این مادربرد رو یک هفته تحت تست و بررسی داشتم، بسیار مادربرد خوبیه و از هر جهت تاییدش می کنم. هرچند تا 30 مارچ باید صبر کنم و آماری ازش ندم (این هم جزو عجایب روزگاره که مادربرد داره فروش میره اما نمیتونیم آمار بدیم) ولی میتونم بهت بگم یکی از بهترین محصولات ایسوس در Z590 همین مدل Strix E هست.

از نظر اقتصادی و منطقی i9 با Strix E بهتره.

مگر اینکه عاشق مادربرد ها باشی که این یه داستان دیگه است. من به شخصه اگر پول داشتم انتخابم ماکسیموس با i7 هست، ولی انتخابم منطقی نیست، بیشتر احساسیه که نسبت به مادربرد دارم.

اتفاقا میخواستم بپرسم این موضوع نقدش رو چون میدیم تو یوتوب ملت مادربرد دستشون هست جلوشونه ولی فقط از رو ظاهرش حرف میزنن  هیچ مطلب تخصصی نمیگن

اگر اینطوریه که خیلی عالی صبر میکنم تا نقد و بررسی شما منتشر بشه با جزییات کامل بفهمم چخبره

ماکسیموس هیرو رو چطور؟ بررسی نمیکنین؟

و اینکه یه سوال الان من این مادربرد رو خودم بخرم بعد بیام ازش نقد و  بررسی منتشر کنم یعنی کسی میاد یقه مو میگیره میگه چرا بررسی کردی؟!!!

در 21 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

در حالت دیفالت بله، اما برای اورکلاک نه لزوما. برای اورکلاک i9 باید کولری بگیری که بتونه TDP برابر 300 وات رو خنک کنه. الان قوی ترین واتر کولر بازار ایران، مدل Riyo Asus 360 هست که TDP برابر 280 وات داره.

خوب با این حساب یعنی یا اورکلاک نباید بشه

یا کاستوم واترکولینگ باید بشه

(البته 11900 به نسبت 10900 دو هسته اش کم شده و احتمالا خنک تر باشه)

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اتفاقا میخواستم بپرسم این موضوع نقدش رو چون میدیم تو یوتوب ملت مادربرد دستشون هست جلوشونه ولی فقط از رو ظاهرش حرف میزنن  هیچ مطلب تخصصی نمیگن

اگر اینطوریه که خیلی عالی صبر میکنم تا نقد و بررسی شما منتشر بشه با جزییات کامل بفهمم چخبره

و اینکه یه سوال الان من این مادربرد رو خودم بخرم بعد بیام ازش نقد و  بررسی منتشر کنم یعنی کسی میاد یقه مو میگیره میگه چرا بررسی کردی؟!!!

برای بررسی بعیده ماکسیموس هیرو بدن بهم. یعنی بعیده بازش کنند بدن دست رسانه ها، چون یعنی پولی معادل ارزش مادربرد رو هدر دادن. واسه همین فعلا بعیده ماکسیموس هیرو به دست ما برسه. ماکسیموس Z490 رو هم ندادن چون گرون بود. از این نظر به یوتیوب مراجعه کنی بهتره.

در مورد شما محدودیتی وجود نداره، چون شما که جایی امضا ندادی که چیزی منتشر نکنی، پس شما هر کاری دوست داری میتونی بکنی، ولی ما و بقیه رسانه ها امضا دادیم که نکنیم.

من با کولر 360 گرین که ظرفیت خنک کنندگی TDP برابر 250 وات داره، تونستم 11700K رو به خوبی در حالت دیفالت خنکش کنم. عالی بود. اما، نشد اورکلاک کنم. یا حتی وقتی تمام هسته ها رو روی 5 گیگاهرتز تنظیم کردم کولر گرین نکشید و پردازنده Throttle شد. اگر کولر Asus Ryio 360 داشتم مطمئنم حداقل میشد تمام هسته ها رو روی 5 گیگاهرتز و یا حتی شاید 5.1 گیگاهرتز ست کنم. اما نه بیشتر،

برای اورکلاک راحت نسل 10 و 11 به واتر کولری مثل این مدل کولر مستر نیاز دارید:

https://www.lioncomputer.com/product/mxgm9/Cooler-Master-MASTERLIQUID-ML360-SUB-ZERO-CPU-Liquid-Cooler

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برای بررسی بعیده ماکسیموس هیرو بدن بهم. یعنی بعیده بازش کنند بدن دست رسانه ها، چون یعنی پولی معادل ارزش مادربرد رو هدر دادن. واسه همین فعلا بعیده ماکسیموس هیرو به دست ما برسه. ماکسیموس Z490 رو هم ندادن چون گرون بود. از این نظر به یوتیوب مراجعه کنی بهتره.

در مورد شما محدودیتی وجود نداره، چون شما که جایی امضا ندادی که چیزی منتشر نکنی، پس شما هر کاری دوست داری میتونی بکنی، ولی ما و بقیه رسانه ها امضا دادیم که نکنیم.

من با کولر 360 گرین که ظرفیت خنک کنندگی TDP برابر 250 وات داره، تونستم 11700K رو به خوبی در حالت دیفالت خنکش کنم. عالی بود. اما، نشد اورکلاک کنم. یا حتی وقتی تمام هسته ها رو روی 5 گیگاهرتز تنظیم کردم کولر گرین نکشید و پردازنده Throttle شد. اگر کولر Asus Ryio 360 داشتم مطمئنم حداقل میشد تمام هسته ها رو روی 5 گیگاهرتز و یا حتی شاید 5.1 گیگاهرتز ست کنم. اما نه بیشتر،

برای اورکلاک راحت نسل 10 و 11 به واتر کولری مثل این مدل کولر مستر نیاز دارید:

https://www.lioncomputer.com/product/mxgm9/Cooler-Master-MASTERLIQUID-ML360-SUB-ZERO-CPU-Liquid-Cooler

سلام آرمین گرامی ببخشید سوال بی ربط میپرسم نخواستم تاپیک بزنم

برای CPU لپ تاپ که Liquid Metal داره باید چیکار کرد ؟ خنک کننده مایع رو چطوری روی لپ تاپ اعمال کنیم آخه ؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

توی ریویو های یوتیوب دیدم این کولر های بادی نوکتوا دو فن هم ارزونترن هم نویز کمتری دارن دماشون هم با واتر های 360 در یه حده

اگر واست ظاهر سیستم مهمه و اینکه نمیخوای اسلات های رم رو از دست بدی وارت کولر گزینه اصلیه در غیر این صورت در کولینگ تفاوتی نیست

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام آرمین گرامی ببخشید سوال بی ربط میپرسم نخواستم تاپیک بزنم

برای CPU لپ تاپ که Liquid Metal داره باید چیکار کرد ؟ خنک کننده مایع رو چطوری روی لپ تاپ اعمال کنیم آخه ؟

متوجه نشدم یعنی میخوای به CPU لپتاپ خمیر Liquid Metal بزنی؟

من ندیدم راستش تو لپتاپ Liquid Metal بزنن ولی اگر میخوای خوب بازش کن بزن، من بارها Liquid Metal مصرف کردم، اصلا شررره نمیکنه ولی اگر روی PCB پردازنده سوراخی یا اتصالی یا مثلا قطعه الکترونیکی خاصی قرار داره و نگران هستی شرره کنه روی اون، میتونی از لاک بی رنگ استفاده کنی. یه لاک "خارجی" بی رنگ بخر، روی اون قطعه یا سوراخ PCB رو لاک بزن. بزار خشک بشه، و بعد خمیر بزن.

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

متوجه نشدم یعنی میخوای به CPU لپتاپ خمیر Liquid Metal بزنی؟

من ندیدم راستش تو لپتاپ Liquid Metal بزنن ولی اگر میخوای خوب بازش کن بزن، من بارها Liquid Metal مصرف کردم، اصلا شررره نمیکنه ولی اگر روی PCB پردازنده سوراخی یا اتصالی یا مثلا قطعه الکترونیکی خاصی قرار داره و نگران هستی شرره کنه روی اون، میتونی از لاک بی رنگ استفاده کنی. یه لاک "خارجی" بی رنگ بخر، روی اون قطعه یا سوراخ PCB رو لاک بزن. بزار خشک بشه، و بعد خمیر بزن.

نه،لپ تاپ خودش Liquid Metal رو CPU داره اولین سری لپ تاپ هایی هست که از Liquid Metal استفاده میکنن،بحث اینکه چطوری باید عوضش کرد؟ سالی یکبار نیاز نیست عوض شه ؟ با توجه به اینکه سی پی یو با آندرولت دماش به 90میرسه و اینکه از کجا باید Liquid Metal تهیه کرد ؟

Asus will incorporate liquid metal cooling in all of its upcoming ROG laptops this year with automated technology comparable to the PlayStation 5. Your next Asus ROG gaming laptop will sport Thermal Grizzly liquid metal to improve CPU temperatures and hopefully prolong its lifespan

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

ه،لپ تاپ خودش Liquid Metal رو CPU داره اولین سری لپ تاپ هایی هست که از Liquid Metal استفاده میکنن،بحث اینکه چطوری باید عوضش کرد؟ سالی یکبار نیاز نیست عوض شه ؟ با توجه به اینکه سی پی یو با آندرولت دماش به 90میرسه و اینکه از کجا باید Liquid Metal تهیه کرد ؟

اگر خود لپتاپ داره که نیاز به تعویضش نیست. بیش از 5 سال هم باشه نیاز به تعویض نداره. خمیر سیلیکن معمولی سه چهار سال دوام میاره، این لپتاپی که شما داری میگی مگه چند سالشه بدبخت؟ حداقل پنج تا 7 سال بدون نیاز به تعویض به نظرم باید کار کنه.

دمای 90 درجه برای پردازنده های Core i9 و Core i7 نسل 9 به بعد لپتاپی اینتل طبیعیه و هیچ نگرانی نداره. رسما بخاری برقی اینتل تولید می کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...