رفتن به مطلب

مشکلات من و کامپیوترم...

Mahdi ZMS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من دارم از اطلاعاتم کپی میگیرم    در حالت کلی دوستان تبدیل به  gpt رو در مرحله تعویض پیشنهاد میدین یا الان تو شرایط معمولی؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است :

من دارم از اطلاعاتم کپی میگیرم    در حالت کلی دوستان تبدیل به  gpt رو در مرحله تعویض پیشنهاد میدین یا الان تو شرایط معمولی؟

MiniTool Partition Wizard All Editions 12.3 + Portable مدیریت پارتیشن ویندوز - دانلود رایگان (soft98.ir)

بدون از دست رفتن اطلاعات

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

ممنون   ولی برای احتیاط هم یه کپی گرفتم     و یه سوال  این چیه؟

تبدیل از حالت داینامیک به حالت ایستا

در 8 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

درود بر شما؛ با توجه به مزیت های UEFI نسبت به MBR قدیمی توجیه خاصی نداره که از این فرمت استفاده کنید. هاردتون رو خالی کنید و یک ویندوز بزنید سرعت لودتون هم بهتر میشه.

دقیقا چه مزیت هایی داره؟

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است :

ممنون   ولی برای احتیاط هم یه کپی گرفتم     و یه سوال  این چیه؟

تبدیل از حالت داینامیک به حالت ایستا

دقیقا چه مزیت هایی داره؟

با mbr  نمیتونی بیشتر از 4 پارتیشن بسازی که اگر این رو در نظر بگیری خود ویندوز چند تا پارتیشن واسه خودش برمیداره خیلی اذیت کنندست سرعت بوت پایینتره ولی اینقدر نامحسوسه که متوجش نمیشی چون که در gpt پارتیشن هایی واسه ریپیر و بوت بصروت جدا هست در صورت که ویندوز به مشکل بخوره امکان بازیابی بیشتری داره در کل مزیتش همون امکان پارتیشن بندی بیشتر از 4 تا هست

یه قابلیت دیگش پشتیبانی از ظرفیت بیشتر از 4 ترا هست mbr بیشتر از 4 ترا ساپورت نمیکنه

لینک به دیدگاه

سلام آوردم با uefi بزنم که رفتم به قسمت هارد ها  و دیدم گزینه های دیلت و نیو قفلن  چکار کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام

چطور هارد رو به gpt تغییر بدم و uefi نصب کنم؟

تقریبا تو این قسمت ناشی هستم  کسی میتونه قدم به قدم توضیح بده؟ ممنون میشم   با حذف اطلاعات هم مشکلی ندارم چون کپی دارم

لینک به دیدگاه

سلام با برنامه EaseUs Partition Master به راحتی این کار رو می تونید انجام بدید حتی بدون از دست دادن اطلاعات اگر اشتباه نکنم

بعدش هم ویندوز رو با برنامه rufus به صورت GPT بوتیبل کنید و تمام

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hesam_z گفته است :

سلام با برنامه EaseUs Partition Master به راحتی این کار رو می تونید انجام بدید حتی بدون از دست دادن اطلاعات اگر اشتباه نکنم

بعدش هم ویندوز رو با برنامه rufus به صورت GPT بوتیبل کنید و تمام

خب مشکل اینجاست که نمیدونم چطوری با این کار کنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

خب مشکل اینجاست که نمیدونم چطوری با این کار کنم

هارد لپتاپ وصل pc کردم تا نحوه کارکرد رو نشونتون بدم

1915113836_Screenshot(315).thumb.png.8a53f2d596f8c278ad8ec6645feea813.png1037176655_Screenshot(316).thumb.png.1ac9c81fbe1f9b035da29906c1b89854.png877040728_Screenshot(317).thumb.png.343f572a08afd6ba88b93a05a9913da9.png1149503828_Screenshot(318).thumb.png.c3e41557e4dd32d0354fc14ac27f2709.png671883129_Screenshot(319).thumb.png.0ba153d8cabacea329cb34d20926cec4.png332250196_Screenshot(320).thumb.png.fc4bda2c526c1ebc8ae2b36d1e62690e.png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم @Sabertooth فقط یه سوال   من که فعلا یدونه هارد دارم  با این کار درایوری که ویندوز در آن نصب هست  آسیبی نمیبیند؟   بهتره بگم پاک نمیشود؟    

مادربرد بنده طوری هست که برای ورود به محیط با mbr   باید تیک csm lunch رو بزنم تا وارد شه  الان همین تیکو بزنم وارد شم  این کارو بکنم  دوباره برگردم بایوس  اون تیک رو بردارم دیفالت و ویندوز نصب کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

تو اینترنت  یوتوب دیدم  بعد از انجام این کار   سیستم بوت نمیشود و ارور میدهد   بهتر نیست هنگام نصب ویندوز تغییر دهم؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است :

سلام مجدد

تو اینترنت  یوتوب دیدم  بعد از انجام این کار   سیستم بوت نمیشود و ارور میدهد   بهتر نیست هنگام نصب ویندوز تغییر دهم؟

برای نصب ویندوز باید ویندوزی که روی فلش میریزید بصورت gpt باشه

Screenshot (321).png

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

برای نصب ویندوز باید ویندوزی که روی فلش میریزید بصورت gpt باشه

Screenshot (321).png

به صورت gpt میباشد

لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد بنده به گونه ای هست که وقتی ۲۴ پین و ۸ پین رو جدا میکنم  و دوباره جا میزنم   وقتی میخواهم دکمه استارت رو بزنم  دوبار اول روشن خاموش میشود و بار سوم  کار میکند    فقط هنگام جدا کردن ۲۴ پین و ۸ پین اینطوره در باقی موارد اینطوری نیست       این طبیعی هست؟

مادربرد b365f میباشد

لینک به دیدگاه

در در 2 فروردین 1400 در 12:44، شکار تاریکی گفته است :

این که نرمال نیست  و خنده داره اصلا - اگه فرض کنیم مشکل از مدار رگولاتور ولتاژ مادربردت نباشه - منظورم فازهای اطراف سی بی یو و رمت هستش  و مادربرده شما  هم هیچ مشکله دیگه ای نداشته باشه احتمالا باید جایی از کیست اتصالی داشته باشه - شما یه سیم از کیست وصل کن به زمین - م نمونه این داشتم چند ساله بیش سیستم ddr2داشتم   دقیقا موقع خاموش شدن - کیس یک بار ریستارت میشد بعذ خاموش میشد  که اون موقع مهندس گفت درست بشو نیست همینجوری استفادده کن و نمیصرفه از این حرفا

برا من تو شرایط عادی نیست فقط هنگام جدا و وصل کردن ۲۴ پین هست    در باقی موارد اینطور نیست      به این صورت هست که چراغ نارنجی روشن میشود خاموش میشود و سیستم خاموش میشود   دوبار این اتفاق می افتد   بار سوم  نارنجی روشن میشود   سفید روشن میشود   بوق سلامت صدا میدهد   و چراغ سبز روشن میشود        امکان دارد این مورد از خم شدن خار های سوکت مادربرد باشد؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

شما یه زحمتی بکش- باور سیستم داغ نمیکنه و فنش خوب کار میکنه؟  {اگه فرض کنیم باور سیستم کاملا سالمه و با ولتاژگیری از از 24 بین و 8 بین توسط اهممتر دیجیتالی سلامتش تایید شده} همه قطعات جدا کن از مادربردت - هارد - دیوی دی رایتر -  حتی کرات گرافیکت{شما که نداری گرافیک - انبورده درسته ؟} -ولی بردازنده بزار باشه تو اسلاتش -   بعد ببین دوباره این اتفاق میفته    قد م به قدم  خب - میمونه الللان فقط مادربردت که باید تست بشه که این حالت دوباره تکرار میشه یا نه - میتونی از انتهای مادربرد{ کانکتور ها رو جدا کنی و خودت مادربرد رو با بیچ گوشتی روشن کنی؟ منظورم بدون دکمه جعبه کیست هستش -از  واقعیت اینه که حتی یه اتصال کوتاه{short circuit} کوچک تو ترانزیستورهای دیویدی رایتر که به ظاهر خیلی بی اهمیته هم باعثه اختلال در روشن خاموش شدن سیستم میشه - بس اول از همه سلامته باور سیستم باید تایید بشه بعد مادربردت -

راستی منظور از خارهای سوکت مادربرد چیه - مگه کابلهای منبع تغذیه رو بزور و کج کوله جای زده شده قبلا؟مادربردت h310 هم تعریفی نداره و احتمال ایجاد مشکل هم تعجبی نداره و بیش میاد

از پاورم ۱۰۰ درصد خیالم راحته کابل هارو جدا میکنم حتی با پیچ گوشتی هم روشن میکنم دوباره این اتفاق میوفته      مادربرد هم قبلا h310 plus r2 بود   الان asus rog strix b365f میباشد

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

چند وقته استفاده میکنی که این جوری شده - کدوم مادربردت اینطوری h310 یا - asus rog strix b365f .باید ولتاژگیری بشه از قطعات اطراف سی بی یو که تا به عمق فاجعه بی ببری - از نطر ظاهری هم میتونی چککنی کدوم قطعه داغ میکنه که توصیه نمیکنم - البته اگه کارت  دیباگر نصب کنید کدهاش میتونه راهنماییتون کنه - در نهایت تعمیر کار حرفه ای میتونه درستش کنه - دسته مبتدی بدی خرابترش میکنه -

B365f

فکر کنم تقریبا یک هفته ای میشه دارمش از همون اول اینجوری هست

از چند نفری هم پرسیدم گفتن طبیعی هست و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

بسر امروز یه چیز چدید یاد گرفتم - یعنی مادربرد اول باید ریستارت کنه بعد بالا بیاد😊😇- اونها سره کارگزاشتنت قربونت برم - {اگه مطابقه توضیحاتت باشه } من که الان 33سالمه و تا حالا حداقل 50تا کیس امده زیر دستم بهت میگم غیر عادیه -- خبر خوب اینه که من با همون سیستم ddr2که موقع خاموش شدن ریستارت میشد دوسال بیشتر استفاده کردم و مشکلی نداشت - البته ای سی صداش سوخته بود و کارت صدای یو اس بی وصل کرده بودم -  در هر صورت شایدم جواب بده - شانست هرچی باشه - اهله نفوس بد زدن نیستم - دمه عیدی به کامت شیرین باشه 😁 سیستمت  دسته دوم خریدی سیستم رو؟

همیشه اینطوری نیست        برا من به غیر از این مشکل دیگه ای نداره    همه قطعاتم هم آکبندن

لینک به دیدگاه

سلام

هیچ مشکلی نداره برد شما .

فکر میکنم از این پاور برای استفاده از 2 کامپیوتر استفاده میکنید . درسته ؟

پیشنهاد میکنم سوکت هارو بطور مداوم در نیارید و دوباره گیر کنید . احتمال داره مشکل ساز بشه براتون . ( قسمت مادگی پین سوکت ها به اصطلاح گشاد میشه ! )

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

هیچ مشکلی نداره برد شما .

فکر میکنم از این پاور برای استفاده از 2 کامپیوتر استفاده میکنید . درسته ؟

پیشنهاد میکنم سوکت هارو بطور مداوم در نیارید و دوباره گیر کنید . احتمال داره مشکل ساز بشه براتون . ( قسمت مادگی پین سوکت ها به اصطلاح گشاد میشه ! )

سلام

نه بابا سیستم دوم کجا بود پول داشتم یه گرافیک میخریدم   cpu من رو h310 بود   الان رو b365 زدم        پس از نظر شما  این طبیعی هست؟

در 34 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

اگه همیشه این طوری نیست بس بی خیالش بشی - نمیشه یه مگس رو با بازوکا کشت که ؟ولی کلا این ایراد احتمال بسیار قوی مربوط به ماسفتهای تغذیه باشه که مطابق توضیحات یکی از اساتید اگه یک  جریان یک فاز دچار ایراد بشه سیستم ریستارت میشه تا  جریان از سیستم  طریق فازه دیگه ای برقرار باشه - ایام به کام😃

تقریبا هم بیخیالش شدم😂😂😊   چون داره کار خودشو میکنه

لینک به دیدگاه

چرا این چیپست برد هاش این همه مشکل دارن تا الان چند نفر مشکل داشتن هشم هم همین برد بوده؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

سلام  تا این مرحله رفتم  تا اینجا درسته؟

1616760500930824522595.jpg

بعد از زدن دستور select disk چهار سطر نوشته میاره درحالی که تو یوتوب دیدم فقط یه جمله متفاوت میاره   هارد من هم فرمتش dynamic هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...