رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان کارت گرافیک r9 280x برند ایسوس دارم که اخرین درایو رو از سلیت amd دانلود کردم و نصب کردم 

موقع بازی کالاف دیوتی سری mw دماش تا 79 درجه میرسه ب نظرتو عادیه؟ 

کیس ava 

4 فن روی کیس هست دوتا از جلو خنک میکنند و یکی از بغل و یکی دیگر از پشت هوای گرمو خارج میکنند

دمای سی پی یو هم به 60 درجه میرسه 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Hesamzareei گفته است :

سلام دوستان کارت گرافیک r9 280x برند ایسوس دارم که اخرین درایو رو از سلیت amd دانلود کردم و نصب کردم 

موقع بازی کالاف دیوتی سری mw دماش تا 79 درجه میرسه ب نظرتو عادیه؟ 

کیس ava 

4 فن روی کیس هست دوتا از جلو خنک میکنند و یکی از بغل و یکی دیگر از پشت هوای گرمو خارج میکنند

دمای سی پی یو هم به 60 درجه میرسه 

خمیر سیلیکون تمام تراشه های گرافیک رو عوض کن

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

خمیر سیلیکون تمام تراشه های گرافیک رو عوض کن

اوکی ولی ی چیزی هس اونم اینه که وقتی دما رو 78 تا 80 میزان کارکرد فن ها حدودا 40 درصد چجوری میتونم سرعتشونو بیشتر کنم ک گرافیک اتقد داغ نشه 

لینک به دیدگاه

سلام

پرچمدار این سری یعنی 290X تحت کولر رفرنس تا 94 - 95 درجه دماش بالا میره . کلا سری R 200 از نظر تحمل دمایی وضعیت خوبی دارن ، هرچند هرچی دما پایینتر بهتر .

دمای 80 برای این کارت بالا نیست و بهتره خیلی تغییری در سیستم اعمال نکند . دمای 60 هم برای CPU بسته به نوعش عالیه .

از طریق این برنامه :

میتونید کارت خودتون رو مدیریت کنید . البته تحت درایور هم خیلی کارها میشه انجام داد .

لینک به دیدگاه

دما عادیه. کلا کارت گرافیک دمای قابل تحملش خیلی بیشتر از cpu هست. اگه نسبت به cpu که پایینتره نگران شدید، لازم نیست کاری کنید

اگه دوست دارید بیاد پایین می‌تونید همونجور که دوستان گفتن خمیرو عوض کنید. منتها قبلش مراحلشو خوب ببینید تو یوتیوب که چیزی خراب نشه یهو

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

پرچمدار این سری یعنی 290X تحت کولر رفرنس تا 94 - 95 درجه دماش بالا میره . کلا سری R 200 از نظر تحمل دمایی وضعیت خوبی دارن ، هرچند هرچی دما پایینتر بهتر .

دمای 80 برای این کارت بالا نیست و بهتره خیلی تغییری در سیستم اعمال نکند . دمای 60 هم برای CPU بسته به نوعش عالیه .

از طریق این برنامه :

میتونید کارت خودتون رو مدیریت کنید . البته تحت درایور هم خیلی کارها میشه انجام داد .

با استفاده ازین برنامه  سرعت فن رو بیشتر کردم و هنگام بازی بیشتر از 70 نمیشه مشکلی برای فن ها پیش نمیاد؟؟ 

فن ها بر اساس دما سرعتشون متغیر هست

لینک به دیدگاه

دوستان هنگام بازی های سنگین مثل کال اف دیوتی 

گرافیک بازده بالای 90 درصد داره که تصویر با نویز همراه میشه یا با سفیدی های مکرر 

دلیلش چیه گرافیک خرابع؟؟ 

تعمیر شدی هست؟ 

گرافیکم r9 280x

Screenshot_20200823_194458_org.telegram.messenger.jpg

لینک به دیدگاه

حدودا بعد 5 دیقه بازی کردن این ارور میاد تو نت سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

گرافیکم r9 280x دماش هنگام بازی حدودا 70

IMG_20200825_182345.jpg

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Hesamzareei گفته است :

حدودا بعد 5 دیقه بازی کردن این ارور میاد تو نت سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

گرافیکم r9 280x دماش هنگام بازی حدودا 70

IMG_20200825_182345.jpg

تااونجایی که من تحقیق کردم باید متن ارور رو تو گوگل سرچ کنی. راحلش هم در سایتای خارجی هستش(که به خارجی نوشته  شده که ک&باید چه کاری بکنی) 

Screenshot_20200825_191857_com.android.chrome.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Faridyt گفته است :

تااونجایی که من تحقیق کردم باید متن ارور رو تو گوگل سرچ کنی. راحلش هم در سایتای خارجی هستش(که به خارجی نوشته  شده که ک&باید چه کاری بکنی) 

Screenshot_20200825_191857_com.android.chrome.jpg

مرسی درست شد

لینک به دیدگاه

دوستان هنگام بازی های سنگین تصویر نویز های سفید رنگ یا چیزای نامشخص داره 

گرافیکم r9 280x دما 65الی70

99درصد هم بازدهی داره هنگام بازی 

فریم ریت هم بالای 60

کارت گرافیکم خرابه؟؟ 

تعمیر شدنی هست؟؟ 

Screenshot_20200823_194458_org.telegram.messenger.jpg

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوستان از هزینه ریبال کردن کارت گرافیک اطلاعی دارید؟؟ 

تعمیر کار مطمعن و حرفه ای میشناسید؟ اگر میشناسید لطفا اطلاع بدین ممنون

گرافیکم r9 280x

لینک به دیدگاه

سلام

می تونید به کاربر محترم @derakulla مراجعه بفرمایید .

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

می تونید به کاربر محترم @derakulla مراجعه بفرمایید .

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوستان

گرافیک r9 280x دارم که مشکل پیدا کرده و به هیت یا ریبال احتیاج داره ک من تحقیق کردم فهمیدم ریبال بهتره 

ی شرکت پیدا کردم ترابایت سیستم که تو پاساژ رضا هست و گفتن 1 ماه ضمانت میدیم که بعد ریبال گرافیک درست و سالم کار کنه 

ایا این شرکت رو میشناسید قابل اعتماده؟ 

چون شنیدم که بعضیا هیت میدن و وقتی که دیدن کارت درست شده الکی میگن ریبال شده و پول ریبال میگیرن

اگر خودتونم تعمیر کار خوب و مورد اعتماد میشناسید لطفا معرفی کنید ترجیحا تهران یا کرج مرسی

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

با سلام کارت گرافیک r9 280x ایسوس دارم که مطابق تصویر هنگام بازی تصاویر اینگونه میشد از چندین نفر رس و جو کردم و گفتند که به ریبال نیاز داره که دادم ریبال کردن با ضمنت سه ماه الان که کارت ب دستم رسیده و تستش کردم مشکلش برطرف نشده و همون خطوط سفید رنگ رو داره 
من به یک چیز دیگه هم شک کردم اونم کم اوردن کرت از لحاظ برقی چون پاورم یه 8 پین داره و من با تبدیل بهش ی 6 پین هم اضافه کردم پاورم 530 eu plus گرین توی ماشین حساب گرین که اطلاعاتمو وارد میکنم مشکلی نداره ولی گفتم شاید مشکل از تبدیل باشه  در ضمن کابل تصویر رو هم چک کردم و البته باید بگم که وقتایی که داخل بازی هم نیستم گاهی اوقات تصویر اندازه ی کادر سه در سه شطرنجی ریز میشه

Screenshot (89).png

Screenshot (90).png

Screenshot (91).png

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hesamzareei گفته است :

با سلام کارت گرافیک r9 280x ایسوس دارم که مطابق تصویر هنگام بازی تصاویر اینگونه میشد از چندین نفر رس و جو کردم و گفتند که به ریبال نیاز داره که دادم ریبال کردن با ضمنت سه ماه الان که کارت ب دستم رسیده و تستش کردم مشکلش برطرف نشده و همون خطوط سفید رنگ رو داره 
من به یک چیز دیگه هم شک کردم اونم کم اوردن کرت از لحاظ برقی چون پاورم یه 8 پین داره و من با تبدیل بهش ی 6 پین هم اضافه کردم پاورم 530 eu plus گرین توی ماشین حساب گرین که اطلاعاتمو وارد میکنم مشکلی نداره ولی گفتم شاید مشکل از تبدیل باشه  در ضمن کابل تصویر رو هم چک کردم و البته باید بگم که وقتایی که داخل بازی هم نیستم گاهی اوقات تصویر اندازه ی کادر سه در سه شطرنجی ریز میشه

Screenshot (89).png

Screenshot (90).png

Screenshot (91).png

برق مصرفی کامپیوترم 422 وات و برق کم نمیاره ممکنه بخاطر تبدیل 6 پین باشه که در اصل تبدیلی ک من خریدم 5 پین داره و هر فروشگاهیو دیدم همینجوری بود همه ی تبدیل ها 5 پین بود یعنی جای یکی از پین ها خالیه

WhatsApp Image 2021-03-21 at 20.37.34.jpeg

این عکس کابل تبدیلمه که یک سوکتش خالی و یک سوکتش دو کابل خورده

IMG_20210321_211724.jpg

لینک به دیدگاه

سلام در وحله اول میگن کلا از تبدیل استفاده نکنید و مشکل داره 

منم چند سال پیش استفاده میکردم و دقیقا تبدیل هم مثل واسه شما بود و ۵تا سوکت بود و جای یکیش خالی بود چندین جا رفتم پرس و جو کردم گفتن مهم نیست و اشکال نداره ولی بازم تو کتم نرفت و کلی گشتم و ۶تایی کاملش گرفتم که در کمال تعجب حرف اونا درست بود و تفاوتی توی برق رسانی و عملکرد نداشت از این بابت خیالت راحت 

شما یه بار با برنامه ddu کلا درایور قبلی پاک کن و آخرین درایور موجود دانلود کن ببین شاید درست شد 

یه بارم ویندوز جدید بزن 

اگه این دوتا جواب نگرفتی برو سمت تعمیرکار حرفه ای

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی ببین احتمالا مشکل از خروجی های کابلت باشه یعنی تعمیر کار برای شما هسته گرافیک تعمیر کرده ولی به وضعیت خازن یا سلفهای نزدیک بورت خروجیتون کاری نداشته  و به همون دستگاه ریبالش کفایت کرده در صورتی که این دیواسهای مخص.ص ریبال فقط هسته گرافیک چک میکنن و تاثیری روی قطعات دیگه ندارند- مثلا نتمیتونه خازن ترکیده یا ماسفت نیم سوز شده رو اصلاح کنه -  یکی از تعمیر کاران حرفه ای میگفت 70درصده مشگلات تصاویر شترنجی و خطوط افقی گرافیکها مربوط به لحیم سردی هسته گرافیکه که صدرصدر سخت افزاریه و اصلا با دستگاه ریبال حل نمیشه - حداقلش اینه که همه خازنها یا سلف ها  یک دست تعویض بشن - یه تست با gpuzبزار - صفحه ابی مرک ندارید شما {اکه نداری مشکل حادی نیست و تعمیر خوب میتونه درستش کنه}

والا دادمش دست اقای کرمی که نام کاربریش دراکولا هست و خیلی تعریفشونو شندیه بودم و ضمانت دادند بهم

در 6 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام در وحله اول میگن کلا از تبدیل استفاده نکنید و مشکل داره 

منم چند سال پیش استفاده میکردم و دقیقا تبدیل هم مثل واسه شما بود و ۵تا سوکت بود و جای یکیش خالی بود چندین جا رفتم پرس و جو کردم گفتن مهم نیست و اشکال نداره ولی بازم تو کتم نرفت و کلی گشتم و ۶تایی کاملش گرفتم که در کمال تعجب حرف اونا درست بود و تفاوتی توی برق رسانی و عملکرد نداشت از این بابت خیالت راحت 

شما یه بار با برنامه ddu کلا درایور قبلی پاک کن و آخرین درایور موجود دانلود کن ببین شاید درست شد 

یه بارم ویندوز جدید بزن 

اگه این دوتا جواب نگرفتی برو سمت تعمیرکار حرفه ای

اخرین درایو سایت ای ام دی نصب روش و ویندوز هم عوض شده تعمیر کار حرفه ای تر از اقای کرمی پیدا نکردم واقعا 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی ببین احتمالا مشکل از خروجی های کابلت باشه یعنی تعمیر کار برای شما هسته گرافیک تعمیر کرده ولی به وضعیت خازن یا سلفهای نزدیک بورت خروجیتون کاری نداشته  و به همون دستگاه ریبالش کفایت کرده در صورتی که این دیواسهای مخص.ص ریبال فقط هسته گرافیک چک میکنن و تاثیری روی قطعات دیگه ندارند- مثلا نتمیتونه خازن ترکیده یا ماسفت نیم سوز شده رو اصلاح کنه -  یکی از تعمیر کاران حرفه ای میگفت 70درصده مشگلات تصاویر شترنجی و خطوط افقی گرافیکها مربوط به لحیم سردی هسته گرافیکه که صدرصدر سخت افزاریه و اصلا با دستگاه ریبال حل نمیشه - حداقلش اینه که همه خازنها یا سلف ها  یک دست تعویض بشن - یه تست با gpuzبزار - صفحه ابی مرک ندارید شما {اکه نداری مشکل حادی نیست و تعمیر خوب میتونه درستش کنه}

شما با این توضیحی که دادی مشخص هست اصلا نمی دونی ریبال چی هست! ریبال که کردن واسشون همون شارژ قلع چیپ گرافیک هستش و قاعدتا باید تمام مشکلات مربوط به لیحم سردیشون حل میشده، 

استارتر لطفا کارت گرافیک رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه مشکل کماکان بود از تعمیر کار سوال کنید مگه خودشون تست نکردن کارت رو برای شما فرستادن .

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

شما با این توضیحی که دادی مشخص هست اصلا نمی دونی ریبال چی هست! ریبال که کردن واسشون همون شارژ قلع چیپ گرافیک هستش و قاعدتا باید تمام مشکلات مربوط به لیحم سردیشون حل میشده، 

استارتر لطفا کارت گرافیک رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه مشکل کماکان بود از تعمیر کار سوال کنید مگه خودشون تست نکردن کارت رو برای شما فرستادن .

بله کاملا درسته ضمانت دادند که با ریبال و رفع قلع مردگی تصویر درست میشه و اگر نشد هزینه ای دریافت نمیکنند 

اگر روی سیستم دیگه ای تست کردم و تصویر مشلی نداشت پس مشکل از کجاست؟ 

چون کابل تصویر رو که به مادربرد وصل میکنم اصلا چنین مشکلی تو تصویرم ندارم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

استارتر به تعمیر کار هزینه برداخت نکن تا درستش نکرده - موش ازمایشگاهی که نیستی شما - بهش بگید شما که فن باز کردی و به حسابه خودت ریبابل کردی  بقیه قطعات هم تست میکردی خمیر سیلیسکون هم میزدی یه  تمیر کار حرفه ای نیم ساعته میتونه مدار pwmچککنه - هر چند اونها ادعا دارن که هزینه وقت میگیرن  ولی در مورد کرات گرافیک کمبود قطعات هم معضلیه تو ایران -تابستان بارسال  رفیقم گرافیک GT1030 زوتاک داشت - صفحه ابی میومده چون تو تابستان خیلی ازش کار کشیده بود - تو گرما - بعد   دسته تعمیر کار داد تو بیرجند خرابشده بعد دو سه ماه به خاطر ای سی رگولاتور معطل مونده بود ولی بالخره درست شد - هزینش هم حدودا 550تومان بود - یارو گفته بود اگه ایسوس بود راحت قطعاتش بیدا میشد ولی زوتاک فرق داره  ایسی هاش نیست    بیدا نمیشه  از این چرت برتها که   با  گارانتی خود تعمییر کار 3 ماه  -ولی به من باشه جنس تعمیری تو ایران اونهم کارت گرافیک نگه نمیدارم -  امثال ماها جنسه نو با وارانتی باید استفاده کنیم - بفروش بره

چون من تهران بودم و تعمیر کننده مشهد مبلغ رو پرداخت کردم ولی فاکتور رسمی دادند بهم که ضمانت سه ماهه داره ولی هنوز نتونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم گفته بودند که اگر درست نشه مبلغ رو برمیگردونن امروز هم تست کردم علاوه اون اون تصاویر بالا نور های رنگی هم داخل تصویر میان حتی موقعی که لود کارت روی ده تا بیست درصد شطرنجی های ریز و پرش تصویر در حد کادر سه در چهار روی نمایشگر میاد واقعا نمیدونم چیکارش کنم 🤦‍♂️

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hesamzareei گفته است :

چون من تهران بودم و تعمیر کننده مشهد مبلغ رو پرداخت کردم ولی فاکتور رسمی دادند بهم که ضمانت سه ماهه داره ولی هنوز نتونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم گفته بودند که اگر درست نشه مبلغ رو برمیگردونن امروز هم تست کردم علاوه اون اون تصاویر بالا نور های رنگی هم داخل تصویر میان حتی موقعی که لود کارت روی ده تا بیست درصد شطرنجی های ریز و پرش تصویر در حد کادر سه در چهار روی نمایشگر میاد واقعا نمیدونم چیکارش کنم 🤦‍♂️

مموری کلاک رو یخورده کم کنید ببنید ارتیفیکیت حل میشه یا نه 

با پاور دیگه یا سیستم دیگه هم حتما تست کن. نمیدونم چقد از عمر پاورت میگذره .

اون دوستمون هم نظرات شاخصی میدن که ادم شاخ در میاره. کاش این هسته نهفته رو ببرن خارج شکوفا بشه 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

مموری کلاک رو یخورده کم کنید ببنید ارتیفیکیت حل میشه یا نه 

با پاور دیگه یا سیستم دیگه هم حتما تست کن. نمیدونم چقد از عمر پاورت میگذره .

اون دوستمون هم نظرات شاخصی میدن که ادم شاخ در میاره. کاش این هسته نهفته رو ببرن خارج شکوفا بشه 

پاورم رو پارسال خریدم

حتما با سیستم دیگه ای تست میکنم شما تعمیر کار خوب میشناسید؟؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...