رفتن به مطلب

راهنمایی جهت خرید مانیتور ۲۷ اینچ full hd مناسب تماشا فیلم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان همانطور که از عنوان تاپیک مشخص هست بنده خریدار مانیتور ۲۷ اینچ هستم مناسب برای فیلم دیدن ( بیشتر تو تاریکی فیلم میبینم) کنتراست و رنگ طبیعی  مهم هست. گاهی تفننی یه بازی هم میزنیم تنگش 

قصد خرید تلویزیون lg 43 6300 داشتم که هم به عنوان تلویزیون هم مانیتور استفاده کنم چون 4k بود مردد شدم گرافیکم ۱۰۶۰ هست بعضی  وقتا بازی میکنم ترسیدم کم بیاره افت فریم داشته باشه 

بودجه ام ۷ تومن هست 

دوستانی که تجربه تماشا فیلم تو محیط تقریبا تاریک دارن راهنمایی کنن ممنون میشم شاید تونستم بودجه ام افزایش بدم یه چیز خوب بخرم 

ملاک اصلیم کنتراست بالا و رنگهای واقعی 

میگن مانیتورهای pls خوب هستن ولی همه سایتارو گشتم چیزی پیدا نکردم ips کنتراست پایینی داره va رنگاش جذاب نیست 

خلاصه دوستای فیلم بین ببینم چی تو چنته دارین منتظر هستم 

ممنون 

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

من اینو از امارات واسه پسر همسایمون سفارش دادم واقعا" عالی بودش !

https://www.amazon.ae/Samsung-CF390-Curved-Monitor-LC27F390FHMXUE/dp/B07MGDDFR3/ref=sr_1_13?dchild=1&keywords=monitor&qid=1617052262&sr=8-13

من به شما این مورد رو پیشنهاد میدم...

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، raajer گفته است :

ملاک اصلیم کنتراست بالا و رنگهای واقعی 

میگن مانیتورهای pls خوب هستن ولی همه سایتارو گشتم چیزی پیدا نکردم ips کنتراست پایینی داره va رنگاش جذاب نیست 

سلام

شما سابقه کار کردن با مانیتور های VA و بررسیشون رو از نزدیک دارید ؟ 

اینکه میگید رنگاشون جذاب نیست رو اصلا قبول ندارم ! اتفاقا رنگهای VA از IPS جذابتره و معمولا هم مانیتور های VA دامنه رنگ گسترده تری رو پوشش میدن .( مانیتور هایی که من دیدم و رنج قیمت زیر 15 ملیون )

همین مورد هم باعث شده که رنگ های نمایشی VA ها خیلی واقعی نباشه . میشه گفت رنگ هارو جذابتر ( سلیقه ای ) ، غلیظتر و اشباع تر از IPS ها نمایش میدن .

درباره تلویزیون هم یکی دو مدل که کیس رو بهشون وصل کردم قابلیت نمایش 4K@60HZ رو نداشتن و فریم ریتشون در رزولوشن 4K روی 30 قفل شده بود .اما روی 1080P ، فریم ریت 60 رو نمایش میدادن ( البته این دو مدل از برند های ایرانی بودن! )  . نمیدونم این تلویزیونی که شما میگید این قابلیت رو داره یا نه ، ولی اگه قصد خرید تلویزیون به عنوان مانیتور رو داشتید به نظرم حتما این ویژگیش رو بررسی کنید .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

من اینو از امارات واسه پسر همسایمون سفارش دادم واقعا" عالی بودش !

https://www.amazon.ae/Samsung-CF390-Curved-Monitor-LC27F390FHMXUE/dp/B07MGDDFR3/ref=sr_1_13?dchild=1&keywords=monitor&qid=1617052262&sr=8-13

من به شما این مورد رو پیشنهاد میدم...

ممنون دوست عزیز اینم بررسی میکنم 

یکی از دوستان BenQ EW277hdr پیشنهاد دادن چندتا سایت داشت منتها سایتای معتبری نبودن زنگ بزنم لیون کامپیوتر ببینم میتونن برام تهیه کنن از بازار تهران

ویرایش شده توسط raajer
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، m.reza گفته است :

سلام

شما سابقه کار کردن با مانیتور های VA و بررسیشون رو از نزدیک دارید ؟ 

اینکه میگید رنگاشون جذاب نیست رو اصلا قبول ندارم ! اتفاقا رنگهای VA از IPS جذابتره و معمولا هم مانیتور های VA دامنه رنگ گسترده تری رو پوشش میدن .( مانیتور هایی که من دیدم و رنج قیمت زیر 15 ملیون )

همین مورد هم باعث شده که رنگ های نمایشی VA ها خیلی واقعی نباشه . میشه گفت رنگ هارو جذابتر ( سلیقه ای ) ، غلیظتر و اشباع تر از IPS ها نمایش میدن .

درباره تلویزیون هم یکی دو مدل که کیس رو بهشون وصل کردم قابلیت نمایش 4K@60HZ رو نداشتن و فریم ریتشون در رزولوشن 4K روی 30 قفل شده بود .اما روی 1080P ، فریم ریت 60 رو نمایش میدادن ( البته این دو مدل از برند های ایرانی بودن! )  . نمیدونم این تلویزیونی که شما میگید این قابلیت رو داره یا نه ، ولی اگه قصد خرید تلویزیون به عنوان مانیتور رو داشتید به نظرم حتما این ویژگیش رو بررسی کنید .

ممنون بابت پاسخگویی دوست عزیز

مانیتور ips و tn داشتم va نداشتم شاید حق با شما باشه، درگاه پایین تر از hdmi 2 4k60hz ساپورت نمیکنه،tv که بنده دیدم hdmi 2 داشت ولی خب نمیشه تو 4k با گرافیک ۱۰۶۰ بازی کرد، یا اینکه رزولوشین باز بیارم رو فول اچ دی که جالب نمیشه مگر اینکه خود تلویزیون بازی که رو فول اچ دی گذاشتم آپ اسکیل کنه ۴ کی نشون بده نمیدونم این قابلیتو داره یا نه  

لینک به دیدگاه

من بهتون مدل دقیقی معرفی نمیکنم ولی با توجه به توضیحاتی که خودتون دادین چندتا توصیه میکنم حتما حتما پنل va بگیرین

و سایز ۳۲ یا کوچک تر بگیرین و بودجه تون رو صرف کیفیت پنل کنید نه سایزش

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

من بهتون مدل دقیقی معرفی نمیکنم ولی با توجه به توضیحاتی که خودتون دادین چندتا توصیه میکنم حتما حتما پنل va بگیرین

ممنون دوست عزیز آره پنل va انتخاب کردم این مدل مورد نظرم هست BenQ EW277hdr ولی فروشگاه های معتبر آنلاین موجود ندارن زنگ زدم لیون متاسفانه سرشون خیلی شلوغه 

https://emalls.ir/مشخصات_BenQ-EW277HDR-Monitor-27-Inch~id~1641729

این چندتا فروشگاه موجود دارن 

دوستان کسی از این فروشگاها خرید کرده؟ معتبر هستن 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، raajer گفته است :

ممنون دوست عزیز آره پنل va انتخاب کردم این مدل مورد نظرم هست BenQ EW277hdr ولی فروشگاه های معتبر آنلاین موجود ندارن زنگ زدم لیون متاسفانه سرشون خیلی شلوغه 

https://emalls.ir/مشخصات_BenQ-EW277HDR-Monitor-27-Inch~id~1641729

این چندتا فروشگاه موجود دارن 

درود

این مورد قدیمیه و دیگه ارزش خرید چندانی نداره.

بجاش من این مدل رو به شما پیشنهاد میدم که بسیار ارزشمنده ! و با کیفیت تر ... ( خواستین میتونم به قیمت مناسب از امارات واستون تهیه اش کنم. )

BenQ EL2870U 28 inch 4K HDR

https://www.amazon.ae/BenQ-EL2870U-Smart-Projector/dp/B079HV1TDC/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=monitor&qid=1617107372&refinements=p_89%3ABenQ%2Cp_n_size_browse-bin%3A12065170031&rnid=12065164031&s=computers&sr=1-2

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود

این مورد قدیمیه و دیگه ارزش خرید چندانی نداره.

بجاش من این مدل رو به شما پیشنهاد میدم که بسیار ارزشمنده ! و با کیفیت تر ... ( خواستین میتونم به قیمت مناسب از امارات واستون تهیه اش کنم. )

BenQ EL2870U 28 inch 4K HDR

https://www.amazon.ae/BenQ-EL2870U-Smart-Projector/dp/B079HV1TDC/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=monitor&qid=1617107372&refinements=p_89%3ABenQ%2Cp_n_size_browse-bin%3A12065170031&rnid=12065164031&s=computers&sr=1-2

ممنون داداش ولی 4k به کارم نمیاد این موردی که پیشنهاد دادین پنل tn هست دنبال پنل va با کیفیت هستم 🙏

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، raajer گفته است :

فروشگاه رینوکالا که توی اهوازه ، جزو قدیمیترین فروشنده های کامپیوتر توی اهواز هستن . از نظر اعتبار خیالتون راحت باشه ( به تازگی سایتشون رو راه اندازی کردن )

ولی درمورد انتخاب مانیتور ، 277 رو من کیفیتش رو دیدم . از فاصله دور کیفیت خیلی خوبی داره ( از نظر کنتراست و غلظت رنگ و چشم نوازی ) . اما تراکم پیکسلش واقعا پایینه . رزولوشن 1080 برای 27 اینچ اصلا جالب نیست . از نزدیک میشه شمرد پیکسل هارو .

شما پست اول گفته بودید بودجه 7 تومنی دارید اما این مدل بنکیو تقریبا 11 خورده ای آب میخوره . اگه میخواید توی این رنج هزیه کنید ، مدل های خیلی بهتری میتونید بگیرید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m.reza گفته است :

فروشگاه رینوکالا که توی اهوازه ، جزو قدیمیترین فروشنده های کامپیوتر توی اهواز هستن . از نظر اعتبار خیالتون راحت باشه ( به تازگی سایتشون رو راه اندازی کردن )

ولی درمورد انتخاب مانیتور ، 277 رو من کیفیتش رو دیدم . از فاصله دور کیفیت خیلی خوبی داره ( از نظر کنتراست و غلظت رنگ و چشم نوازی ) . اما تراکم پیکسلش واقعا پایینه . رزولوشن 1080 برای 27 اینچ اصلا جالب نیست . از نزدیک میشه شمرد پیکسل هارو .

شما پست اول گفته بودید بودجه 7 تومنی دارید اما این مدل بنکیو تقریبا 11 خورده ای آب میخوره . اگه میخواید توی این رنج هزیه کنید ، مدل های خیلی بهتری میتونید بگیرید .

بودجه افزایش دادم یه چیزی میخوام بگیرم چند سال نگه اش دارم در رابطه با رزولشون ۱۰۸۰ درست میفرمایید ولی پرفورمنس سیستم بنده برای گیم بالای ۱۰۸۰ با افت فریم  مواجه میشه کارت گرافیکم 1060 هست 

ممنون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، raajer گفته است :

بودجه افزایش دادم یه چیزی میخوام بگیرم چند سال نگه اش دارم در رابطه با رزولشون ۱۰۸۰ درست میفرمایید ولی پرفورمنس سیستم بنده برای گیم بالای ۱۰۸۰ با افت فریم  مواجه میشه کارت گرافیکم 1060 هست 

ممنون دوست عزیز

شما گیر رزولوشن نباشین فوقش موقع گیم میارین پایین

در نظر بگیرین اگر در چند سال آینده انشاالله موفق بشین گرافیک بخرین مانیتورتون آماده هست ( به قیمت های گرافیک تخیلی الان نگاه نکنین تا کمتر از یکسال دیگه قیمت گرافیک افت میکنه)

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

شما گیر رزولوشن نباشین فوقش موقع گیم میارین پایین

در نظر بگیرین اگر در چند سال آینده انشاالله موفق بشین گرافیک بخرین مانیتورتون آماده هست ( به قیمت های گرافیک تخیلی الان نگاه نکنین تا کمتر از یکسال دیگه قیمت گرافیک افت میکنه)

درست میفرماید

فقط یه سوال رو مانیتور 2k یا 4k بخواین رزولوشن رو ۱۰۸۰ بیارین فرق زیادی داره یا نه؟ 

قدیما کارتامون رو ۱۰۸۰p افت فریم داشت رو ۷۲۰p میاوردیم افتضاح میشد کیفیت تصویر 

من شنیدم از 4k به 2k فرق آنچنانی ایجاد نمیشه ولی پایین تر از اون یکم ناجور میشه 

باز اگه tv 4k سری جدید داشته باشی خود  tv پردازنده داخلی داره یه آپ اسکیل انجام میده ولی مانیتورها رو نمیدونم 

دوستان عزیزی که مانیتور 2kو4k دارن راهنمایی کنن ممنون میشم ، با قفل کردن زرولوشن رو ۱۰۸۰p فرق محسوسی ایجاد میشه یا نه؟

یه بحث کلی داره ایجاد میشه شاید به درد بقیه دوستانی که مثل بنده سر در گم هستن برای خرید مانیتور بخوره

ممنون از همراهی دوستان

لینک به دیدگاه

درست میگن

حیف هم هست وقتی میتونید qhd یا 4k بگیرید با این پول ، برید سمت fullhd .

تازه اگر کارتتون مدل 6 گیگ باشه ، برای بازی توی رزولوشن qhd یا 4k خیلی به مشکل نمیخورید . نهایتش مقداری سایه و جزئیات رو کاهش میدید .

در 2 دقیقه قبل، raajer گفته است :

دوستان عزیزی که مانیتور 2kو4k دارن راهنمایی کنن ممنون میشم ، با قفل کردن زرولوشن رو ۱۰۸۰p فرق محسوسی ایجاد میشه یا نه؟

فرق محسوس نسبت به حالتی که رزولوشن روی 4k باشه ، بله حس میشه . در مجموع اگر جزئیات بازی و AA رو کاهش بدید و رزولوشن رو روی 2K یا 4K نگه دارید ، خروجی بهتری میگیرید .

خود من الان از 1060 سه گیگ برای مانیتور 3440*1440 استفاده میکنم . PUBG , WARZONE رو در رزولوشن WQHD با کمی دستکاری تنظیمات گرافیکی راحت روی 60 تا 75 فریم اجرا میکنه . فورزا هم همینطور ( فقط بعضی اوقات پیغام کمبود حافظه گرافیکی نمایش داده میشه که مشکلی ایجاد نمیکنه )

مانیتور قبلی بنده 27 اینچ 1080 بود . اصلا توصیه نمیکنم سمت این اندازه با این رزولوشن برید .

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، raajer گفته است :

درست میفرماید

فقط یه سوال رو مانیتور 2k یا 4k بخواین رزولوشن رو ۱۰۸۰ بیارین فرق زیادی داره یا نه؟ 

قدیما کارتامون رو ۱۰۸۰p افت فریم داشت رو ۷۲۰p میاوردیم افتضاح میشد کیفیت تصویر 

من شنیدم از 4k به 2k فرق آنچنانی ایجاد نمیشه ولی پایین تر از اون یکم ناجور میشه 

باز اگه tv 4k سری جدید داشته باشی خود  tv پردازنده داخلی داره یه آپ اسکیل انجام میده ولی مانیتورها رو نمیدونم 

یه بحث کلی داره ایجاد میشه شاید به درد بقیه دوستانی که مثل بنده سر در گم هستن برای خرید مانیتور بخوره

ممنون از همراهی دوستان

ببینین فرق قطعا ایجاد میشه

ولی بنظر شخصی خودم اون افت کیفیت اندک اونجا می ارزه به اینکه مانیتور با کیفیت تری داشته باشین و آینده نگری کنین

ضمنا آپ اسکیل تلویزیون های ارزون اولا توانایی خاصی نداره و اثری نمیذاره دوما اگر هم اثر داشته باشه باعث افزایش شدید اینپوت لگ میشه پس به هر صورت نباید روش حساب باز کنین

لینک به دیدگاه

سلام

سامسونگ مدل Samsung C27R500 از لیون کامپیوتر خریداری شد. 

از تک تک عزیزان که بنده رو راهنمایی کردن ممنون و سپاس گزارم 

دوستان با توجه به سخت افزار سیستمم و بودجه ( در حال حاظر تو ساخت و ساز هستم یک میلیون هم برام زیاده روزانه بالغ بر ۱۳ میلیون هزینه دارم  ) ترجیح دادم یه مانیتور فول اچ دی بگیرم برای فیلم گاهی هم خودم و پسرم ۶ سالشه یه بازی تفننی بزنیم 

سپاس فراوان از دوستان 

لطفا تاپیک بسته شود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...