رفتن به مطلب

نقد شخصی کنسول Play Station 5 ( بر اساس تجربیات خودم )

Recommended Posts

سلام خدمت همه عزیزان

دو هفته ای میشه PS5 گرفتم 

به عنوان کسی ک سالها PC گیمر در سطح بالا بودم ( همیشه از هر گرافی ورژن ...80TI خریدم ) و بنا به ظلمات ایجاد شده در عرصه سخت افزار به کنسول رو آوردم یک نقد با توجه به تجربیات شخصیم مینویسم امیدوارم به کارتون بیاد

1- ظاهر کنسول : از نظر ظاهری خیلی شیک و جذابه و رخ خوبی به اتاق میده اما هم قد کیس کامپیوترمه ... !!! به معنای واقعی کلمه جاساز کردنش سخته که خب شکر خدا سونی بعد هزاران سال واسه اولین بار پایه PS رو بصورت جدا نفروخته ( خودش فهمیده چه گندی زده تو طراحی ) و با پایه ای که توی جعبه هستش میتونید بغل مانیتور جاش بدید . 

2- سخت افزار : با یه سرچ ساده تو یوتیوب میتونید بفهمید نسبت به کنسول رقیب توی رزولوشن و تکسچر و شدو و درا دیستنس و ... کم میاره ( خودم بخاطر اینکه تمام ملت PS بازن تا ایکس باکس زیاد ب اینا توجه نکردم !! ) پس درمورد قسمت گرافیک سخت افزار نظری نمیدم چون توی گوگل هزاران مقایسه ریخته میتونید ببینید . اما درمورد اون همه چرندیاتی که توی لانچ کنسول درمورد سرعت خیره کنندش با توجه به SSD کنسول توی لود بازیا مشاهده میشد باید بگم که همششش چرت و پرت ، دقت کنید چرت و پرت بود :) بازی های خودش مثه Spider Man با سرعت نور اجرا میکنه اما تو بازی های مشترک با ایکس باکس گازوییلی اجرا میشن و من هیچ تفاوتی بین ابتدای عرضه PS5 با ابتدای عرضه PS4 نمیبینم . اون زمان هم کیلزون شدوفال با سرعت خیره کننده اجرا میشد ولی سه سال بعد وقتی میخواست ویچر اجرا کنه سر هر لود دقایقی علاف بودی . پس سخت افزارشم مفت نمی ارزه از نظر من و فقط واسه بازیا انحصاری شاخ غول میشکنه ( با توجه به ایکس باکس سریز ایکس که دوستان دارن ) .

3- دسته : به معنای واقعی کلمه فاجعه ... اول که دقت کافی نداره . شما ی دس فیفا بزنی متوجه میشی به طرز عجیبی پاس هات همه کج و کوله میرن . اگه همین فیفا رو ، روی PC با دسته XBOX one S نزده بودم میگفتم حتما من کورم بلد نیستم پاس بدم . اما واقعیت اینه همه جوره تست کردم دقت کافی نداره . حتی توی کالاف کلد وار ک کلا باید بصورت کور تیراندازی کنی و خبری از دقت نیست . یه مشکل عجیبیم که کشف کردم و چون توی گوگل کسی حرفی ازش نزده و به همین علت ممکنه حرفمو باور نکنید اینه که دسته PS5 وقتی با سیم وصله سرعتش به وضوح معلومه از حالت بی سیم بیشتره ... باور کنید توهم نزدم واقعا سیم دار وصلش میکنی بیشتر میشه سرعتش که نشون میده یا بلوتوث دسته مشکل داره یا بلوتوث کنسول ضعیفه !!! 

4- قابلیت پشتیبانی از نسل قبل : درمورد سخت افزار ک من ندیدم از هیچی نسل قبل پشتیبانی کنه !!! مثلا دسته PS4 نمیشه بش وصل کرد ناقص روش کار میکنه (حالا میذاریم ب حساب اینکه این دوال سنس داره و اون نداره ) درمورد نرم افزار هم دیتاهای ps4 و بازیاشو میتونید اجرا کنید روش امااااااااااااااااا ، اما اینکه رو حالت HDR همه سالمن و بی مشکل اما رو حالت SDR و معمولی ک ما بازی میکنیم میگن من ک هنو تست نکردم اما میگن تو پردازش مشکی مشکل پیدا میکنه و سونی هم قبول کرده و معلوم نی برنامش چیه واسه این باگ .

5- پورت های کنسول : مثل تمام کنسول های سونی از روز اختراع اولین کنسولش تا الان وقتی پشتشو نگاه میکنید با قحطی پورت مواجه میشید . ینی هییییییییییییییچی نداره لامصب ، دوتا USB واسه موس و کیبورد پشتش ، یه USB واسه شارژ جلوش ، یه دیجیتال آودیو و یک HDMI 

نکته بسیار بسیار مهم : حواستون باشه اگه به امید 120 فریم میخوایید بخریدش کور خوندید چون Display Port نداره : ))) و تلویزیون ها و مانیتورایی که HDMI 2.1 میخورن انگشت شمارن درواقع هنوز به تولید انبوه نرسیدن 

البته این وسط ی خوبیشم بگم که واسه PS Plus بازی های رایگان خوبی داره مثلا GOW , TLOU , Days Gone , Crash و ... ینی شما یه پلاس بگیری بی بازی نمیمونی

جمع بندی : اگه انحصاری واستون مهم نیست و دوستاتونم PS باز نیستن هرگز NEVER به هیچ عنوان PS5 نگیرید که پشیمون میشید .

• لایک 9
  • ممنونم 5
  • حالم خوب شد 1
  • چرا؟! 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از اشتراک گذاری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من 4/5 ماهی هست که ps5 دارم

بیشتر به نظر میرسه هدف تخریب بوده تا نقد 😁

1- ولی جدا از شوخی اندازه ps5 واقعا بزرگه اماااا من شخصا بزرگی کنسول رو به بی صدا بودنش ترجیح میدم الان حتی بعد از 2/3 ساعت بازی کردن هم صدایی از کنسول در نمیاد اینقدر که سیستم خنک کننده خوبی طراحی شده براش

2- در مورد کندی اجرای بازی های نسل قبل هم دست سونی که نیست،  شرکتی بازی رو ساخته باید آپدیت بده که از این قابلیت استفاده کنه

3- به نظر میرسه دستت ی مشکلی داره چون منم فیفا بازی می کنم با کنسول دسته xbox هم روی pc دارم مشکلی از نظر دقت و کارایی نمی بینم تنها مشکل دسته ps5 ظریف تر بودنش نسبت به ps4 هست

4- در مورد اجرای بازی های ps4 چه توی hdr و چه توی sdr منکه مشکلی ندارم، اگه بازی خاصی مشکل داری بهم بگو تست کنم

5- چه پورتی باید باشه که نیست؟ :دی همه چیزایی که لازمه هستن و کافی

کلی هم tv اومده که hdmi2.1 هستن کی میگه به تولید انبود نرسیدن؟ مدلهای زیادی از 2020 و 2021 دارن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

سلام

من 4/5 ماهی هست که ps5 دارم

بیشتر به نظر میرسه هدف تخریب بوده تا نقد 😁

1- ولی جدا از شوخی اندازه ps5 واقعا بزرگه اماااا من شخصا بزرگی کنسول رو به بی صدا بودنش ترجیح میدم الان حتی بعد از 2/3 ساعت بازی کردن هم صدایی از کنسول در نمیاد اینقدر که سیستم خنک کننده خوبی طراحی شده براش

2- در مورد کندی اجرای بازی های نسل قبل هم دست سونی که نیست،  شرکتی بازی رو ساخته باید آپدیت بده که از این قابلیت استفاده کنه

3- به نظر میرسه دستت ی مشکلی داره چون منم فیفا بازی می کنم با کنسول دسته xbox هم روی pc دارم مشکلی از نظر دقت و کارایی نمی بینم تنها مشکل دسته ps5 ظریف تر بودنش نسبت به ps4 هست

4- در مورد اجرای بازی های ps4 چه توی hdr و چه توی sdr منکه مشکلی ندارم، اگه بازی خاصی مشکل داری بهم بگو تست کنم

5- چه پورتی باید باشه که نیست؟ :دی همه چیزایی که لازمه هستن و کافی

کلی هم tv اومده که hdmi2.1 هستن کی میگه به تولید انبود نرسیدن؟ مدلهای زیادی از 2020 و 2021 دارن

نه والا هدفم تخریب نبود 

هرآنچه تجربه کردمو گفتم 

۱- درمورد موضوع اولی ک گفتی بی صدا بودنش . الان که اول نسله و بازی انچنانی واسش نیومده بی صداس ، اجازه بده وسطای نسل چارتا بازی جذاب بیاد عین موتور جت پرواز میکنه 😁

۲- درمورد سرعت اجرا کردن هم من گفتم بازی هایی مثل RDR2 که رو همه پلتفرما هستن رو نسبت به Xbox کندتر اجرا میکنه ، ولی رو بازی های انحصاری خودش مثل همین اسپایدرمن خیلی شاخه . ک این نشون میده وسطای نسل مشکل عظیمی خواهم داشت تو بازی های کراس پلی در مقابل کنسول رقیب

۳- نمیدونم دستم مشکل داره یا نه چون دسته دیگه تست نکردم ولی خیلی سوسکی در حد میلی ثانیه با سیم ک وصلش میکنی سریع تره ( ۱۹۰۰۰ ساعت Dota پلی دادم چشام سرعت سنجن 😂 )

۴- درمورد اینکه توی SDR واسه بازی های بکوارد مشکل داره توی گیمفا خوندم خودم هنوز تست نکردم لینکشو میذارم خودت ببینش 

https://gamefa.com/731276/ps5-sdr-content/

۵- وقتی صحبت از ۶۰ فریم به بالا میشه نام Display Port میدرخشه 😁 الان من مانیتورم ۱۴۴ هرتزه اما نمیتونم ازش واسه کنسول استفاده کنم . بنظرم عمدا دیسپلی پورت نذاشتن که تلویزون های جدید رو بکنن تو پاچه ملت 

درمورد اینکه کلی تی وی اومده که HDMI 2 دارن والا کلی نیستن چنتا انگشت شمارن ک اونام همه 4K و بالای ۵۰ اینچن به درد اتاق نمیخورن توی گوگل سایت های خارجیم گشتم همش ۲۰ تا تی وی پیدا شد

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

ممنون از اشتراک گذاری

خواهش میکنم ❤️

لینک به دیدگاه

4 تا عکس هم قرار میدادی داداش تا یکی از در نیاد بگه صرفا یه 2 تا ویدئو از یوتیوب دیدی و یه مزخرفی نوشتی! 😊

من نمیگما، یکی دیگه ممکنه بگه! 😁

لینک به دیدگاه

ممنون بابت نقدتون. بنظرم موارد وارد بود از دید یک PC گیمر. سال 2012 ملت SSD داشتن روی کامپیوتر هاشون. 120 فریم روی 1080P تو سال 2021 یعنی فاجعه. یعنی کلاه برداری. 120 فریمی که با این همه الپ و تلپ چند ترا فلاپسی بیاد آپشتن های بازی رو کن کنه، سایه هارو خاموش کنه، NPC/تماشا چی های رو حذف کنه بدرد عمشون میخوره. ملت کنسول بازی که هنوز توی "چشم انسان 30 فریم بیشتر رو تشخیص نمیده" موندن رو نیاز نبود اینجور چیزا بهش اضافه. با عرضه نسخه پرو میبینیم این کنسول چطور میره تو باقالیا. یه دوتا بازی درست حسابی گرافیک بالا براش بیاد که روی 4K30p تقلا کنه معلوم میشه چه کارس. 8K نوشته شده روی جعبش رو دوست دارم!

بحث این نیست که PC پونصد دلاری یک پنجم این کنسول قدرت داره یا نه، بحث اینه که میخواید با تبلیغات دروغ سر خودتون رو کلاه بزارید یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Mreza123 گفته است :

4 تا عکس هم قرار میدادی داداش تا یکی از در نیاد بگه صرفا یه 2 تا ویدئو از یوتیوب دیدی و یه مزخرفی نوشتی! 😊

من نمیگما، یکی دیگه ممکنه بگه! 😁

عکس ضمیمه شد 

اگه بنا به مزخرف گفتن بود بعد این همه معامله خودمو تو لیون خراب نمیکردم 😁 جا واسه مزخرف گویی زیاده 

IMG_20210331_145410.jpg

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، alireza-sepah گفته است :

سلام خدمت همه عزیزان

دو هفته ای میشه PS5 گرفتم 

به عنوان کسی ک سالها PC گیمر در سطح بالا بودم ( همیشه از هر گرافی ورژن ...80TI خریدم ) و بنا به ظلمات ایجاد شده در عرصه سخت افزار به کنسول رو آوردم یک نقد با توجه به تجربیات شخصیم مینویسم امیدوارم به کارتون بیاد

1- ظاهر کنسول : از نظر ظاهری خیلی شیک و جذابه و رخ خوبی به اتاق میده اما هم قد کیس کامپیوترمه ... !!! به معنای واقعی کلمه جاساز کردنش سخته که خب شکر خدا سونی بعد هزاران سال واسه اولین بار پایه PS رو بصورت جدا نفروخته ( خودش فهمیده چه گندی زده تو طراحی ) و با پایه ای که توی جعبه هستش میتونید بغل مانیتور جاش بدید . 

2- سخت افزار : با یه سرچ ساده تو یوتیوب میتونید بفهمید نسبت به کنسول رقیب توی رزولوشن و تکسچر و شدو و درا دیستنس و ... کم میاره ( خودم بخاطر اینکه تمام ملت PS بازن تا ایکس باکس زیاد ب اینا توجه نکردم !! ) پس درمورد قسمت گرافیک سخت افزار نظری نمیدم چون توی گوگل هزاران مقایسه ریخته میتونید ببینید . اما درمورد اون همه چرندیاتی که توی لانچ کنسول درمورد سرعت خیره کنندش با توجه به SSD کنسول توی لود بازیا مشاهده میشد باید بگم که همششش چرت و پرت ، دقت کنید چرت و پرت بود :) بازی های خودش مثه Spider Man با سرعت نور اجرا میکنه اما تو بازی های مشترک با ایکس باکس گازوییلی اجرا میشن و من هیچ تفاوتی بین ابتدای عرضه PS5 با ابتدای عرضه PS4 نمیبینم . اون زمان هم کیلزون شدوفال با سرعت خیره کننده اجرا میشد ولی سه سال بعد وقتی میخواست ویچر اجرا کنه سر هر لود دقایقی علاف بودی . پس سخت افزارشم مفت نمی ارزه از نظر من و فقط واسه بازیا انحصاری شاخ غول میشکنه ( با توجه به ایکس باکس سریز ایکس که دوستان دارن ) .

3- دسته : به معنای واقعی کلمه فاجعه ... اول که دقت کافی نداره . شما ی دس فیفا بزنی متوجه میشی به طرز عجیبی پاس هات همه کج و کوله میرن . اگه همین فیفا رو ، روی PC با دسته XBOX one S نزده بودم میگفتم حتما من کورم بلد نیستم پاس بدم . اما واقعیت اینه همه جوره تست کردم دقت کافی نداره . حتی توی کالاف کلد وار ک کلا باید بصورت کور تیراندازی کنی و خبری از دقت نیست . یه مشکل عجیبیم که کشف کردم و چون توی گوگل کسی حرفی ازش نزده و به همین علت ممکنه حرفمو باور نکنید اینه که دسته PS5 وقتی با سیم وصله سرعتش به وضوح معلومه از حالت بی سیم بیشتره ... باور کنید توهم نزدم واقعا سیم دار وصلش میکنی بیشتر میشه سرعتش که نشون میده یا بلوتوث دسته مشکل داره یا بلوتوث کنسول ضعیفه !!! 

4- قابلیت پشتیبانی از نسل قبل : درمورد سخت افزار ک من ندیدم از هیچی نسل قبل پشتیبانی کنه !!! مثلا دسته PS4 نمیشه بش وصل کرد ناقص روش کار میکنه (حالا میذاریم ب حساب اینکه این دوال سنس داره و اون نداره ) درمورد نرم افزار هم دیتاهای ps4 و بازیاشو میتونید اجرا کنید روش امااااااااااااااااا ، اما اینکه رو حالت HDR همه سالمن و بی مشکل اما رو حالت SDR و معمولی ک ما بازی میکنیم میگن من ک هنو تست نکردم اما میگن تو پردازش مشکی مشکل پیدا میکنه و سونی هم قبول کرده و معلوم نی برنامش چیه واسه این باگ .

5- پورت های کنسول : مثل تمام کنسول های سونی از روز اختراع اولین کنسولش تا الان وقتی پشتشو نگاه میکنید با قحطی پورت مواجه میشید . ینی هییییییییییییییچی نداره لامصب ، دوتا USB واسه موس و کیبورد پشتش ، یه USB واسه شارژ جلوش ، یه دیجیتال آودیو و یک HDMI 

نکته بسیار بسیار مهم : حواستون باشه اگه به امید 120 فریم میخوایید بخریدش کور خوندید چون Display Port نداره : ))) و تلویزیون ها و مانیتورایی که HDMI 2.1 میخورن انگشت شمارن درواقع هنوز به تولید انبوه نرسیدن 

البته این وسط ی خوبیشم بگم که واسه PS Plus بازی های رایگان خوبی داره مثلا GOW , TLOU , Days Gone , Crash و ... ینی شما یه پلاس بگیری بی بازی نمیمونی

جمع بندی : اگه انحصاری واستون مهم نیست و دوستاتونم PS باز نیستن هرگز NEVER به هیچ عنوان PS5 نگیرید که پشیمون میشید .

kharab bet endakhtan bavar kon :)

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، curly2927 گفته است :

kharab bet endakhtan bavar kon :)

اره جنس خوباش دیسپلی پورت دارن و مشکل SDR ندارن و دسته هاشونم عمر مفبدشون ۴۱۷ ساعت نیست و همه اونایی که علبه سونی شکایت کردن درواقع بهشون انداخته بودن

با توجه به حرف شما سونی بزرگترین تو پاچه کن نسل نهمه 😁

https://www.zoomg.ir/game-news/333263-ps5-dualsense-analog-sticks-life/

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، alireza-sepah گفته است :

اره جنس خوباش دیسپلی پورت دارن و مشکل SDR ندارن و دسته هاشونم عمر مفبدشون ۴۱۷ ساعت نیست و همه اونایی که علبه سونی شکایت کردن درواقع بهشون انداخته بودن

با توجه به حرف شما سونی بزرگترین تو پاچه کن نسل نهمه 😁

https://www.zoomg.ir/game-news/333263-ps5-dualsense-analog-sticks-life/

ehtemalan ye irani modirameleshe bavar kon

لینک به دیدگاه

من شخصا بخاطر حجم زیاد remastred و Remake چند سال پیشPS4 رو فروختم، PS5 هم احتمالا همین رویه رو بره حالا بخاطر چهارتا عنوان انحصاری که چند سال بعدش حداقل 2 تاش واسه PC میاد زور داره 24 میلیون هزینه کنی،من دو برابر بیشتر همین پولو خرج لپ تاپ کردم 

لینک به دیدگاه

والا نقد دوستمون رو خوندم دوست عزیز نظر شخصی شماست و محترم اما به شدت ضعیف نوشتین

در مورد دسته تا جایی که بنده اطلاع دارم مشکلی در اتصال بلوتوث نیست صرفا شوک ها از برند Alps هست و دقیقا همونی هست که در دسته Ps4 استفاده شده و همین قضیه صدای خارجیارو درآورد این رو صرفا بهتون گفتم که بدونید این ایرادی که شما به دسته گرفتید شایع نیست شاید جدا دسته شما مشکلی داشته باشه

نصیحت دوستانه اگر قرار هست نقد کنید مستدل و مستند بنویسید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن شما صرفا کلی گویی کردید و رفتید اینجور نقدها بار علمی ندارن و صرفا باعث کل کل و بحث های حاشیه ای بی نتیجه میشن موید باشید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

والا نقد دوستمون رو خوندم دوست عزیز نظر شخصی شماست و محترم اما به شدت ضعیف نوشتین

در مورد دسته تا جایی که بنده اطلاع دارم مشکلی در اتصال بلوتوث نیست صرفا شوک ها از برند Alps هست و دقیقا همونی هست که در دسته Ps4 استفاده شده و همین قضیه صدای خارجیارو درآورد این رو صرفا بهتون گفتم که بدونید این ایرادی که شما به دسته گرفتید شایع نیست شاید جدا دسته شما مشکلی داشته باشه

نصیحت دوستانه اگر قرار هست نقد کنید مستدل و مستند بنویسید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن شما صرفا کلی گویی کردید و رفتید اینجور نقدها بار علمی ندارن و صرفا باعث کل کل و بحث های حاشیه ای بی نتیجه میشن موید باشید

ممنون بابت ارسال نظرتون

من توی عنوان نوشتم که صرفا تجربیات شخصی خودم هستش و همش به استثنا سرعت دسته چیزهاییه که مستند هستند مثلا تعداد پورت هاش کمه عکس پشت کنسول موجوده ، اندازش بزرگه تو عکسی ک فرستادم هم اندازه عرض تلویزیون 32 اینچه ، SDR مشکل داره تو بعضی بازیا لینکشم ضمیمه شد ، از نظر گرافیکی کم میاره از کنسول رقیب مستنداتش توی یوتیوب هستش

طبیعتا استریمر یوتیوب نیستم که با ابزار و وسایل سرعت دسته رو هنگام اتصال بلوتوث و سیم بسنجم و مقایسه کنم فقط تجربمو گفتم

اما اگه یه روزی خریدید حتما به این نکته ای که گفتم توجه کنید ریز شید روش میفهمید چی میگم 

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش گیمر نکسوس یه ویدیو گذاشته بود قدرت ps5 رو با سخت افزار پی سی مقایسه میکرد، بدون ری تریسینگ. قدرتش یه چی حدود 1070ti هست. حتی تو بعضی بازیها اندازه 1060 فریم میداد تو فول اچ دی. خود استیو میگفت قدرتش در حد یه پی سی های اند 5 سال پیش هست.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

چند وقت پیش گیمر نکسوس یه ویدیو گذاشته بود قدرت ps5 رو با سخت افزار پی سی مقایسه میکرد، بدون ری تریسینگ. قدرتش یه چی حدود 1070ti هست. حتی تو بعضی بازیها اندازه 1060 فریم میداد تو فول اچ دی. خود استیو میگفت قدرتش در حد یه پی سی های اند 5 سال پیش هست.

بصورت خام در حد 1070ti هستش 

اما از اونجا که اگه مثل پی سی ازش کار بکشن داغ میشه و با دو مثقال فن کنسولی نمیشه خنکش کرد تمام بازیا رو فریم لاک میکنن و تکسچرو میارن پایین که جوش نیاره

پس بازیا رو از نظر فریم و تکسچر در عمل مثل 1070ti اجرا نمیکنه یا اگه بکنه 60 فریم بیشتر نمیده

لینک به دیدگاه

نقد خوبی بود 

گفتم مثل فن های بعضی محصولات داری قوطی رو میبری بالا اما دیدم داره براش قبر میکنی😅

همین که تو وارزون 99% کنسولی ها کیبرد موس وصل کردن نشون از تایید حرفهای شماست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

نقد خوبی بود 

گفتم مثل فن های بعضی محصولات داری قوطی رو میبری بالا اما دیدم داره براش قبر میکنی😅

همین که تو وارزون 99% کنسولی ها کیبرد موس وصل کردن نشون از تایید حرفهای شماست

حالا این که رو دسته هم Aim-Assisst دارن به کنار... 

لینک به دیدگاه

قربون همون پیسی که موس کیبوردش تا موقع مرگ کار میکنن دسته هم میشه بهش وصل کرد و قدرت قطعات چند سال پیشش از کنسول بالاترن 417 ساعت استفاده درست؟ من با مشت میزنم رو کیبورد تو بازی های ریسینگ جوری فشار میدم انگار پدال واقعیه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Slasher گفته است :

حالا این که رو دسته هم Aim-Assisst دارن به کنار... 

تنها موردی که فقط دژمن بلده ازش استفاده کنه و هم تیمی های ما فقط فحش بلدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...