رفتن به مطلب

تحریم های شدید گوگل علیه مردم ایران!!

m2relax
 اشتراک گذاری

تحریم های گوگل  

88 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظرتون چی باید کرد در مقابل این اقدامات یکطرفه شرکتهای خارجی علیه مردم ایران؟

• استفاده از سرویس های خارجی به هر قیمتی!
      25
    • بومی سازی داخلی و عدم وابستگی به سرویس های خارجی
      9
    • مذاکره با شرکت های خارجی و رفع تحریم هاشون
      37
    • نظری ندارم😐
      17

Recommended Posts

در 6 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوستان

تمامی پست‌های خارج از موضوع تاپیک و دارای محتوای سیاسی، توهین و خلاف قوانین فروم حذف شدن.

کاربرانی که تاپیک های مفید رو به سمت و سوی توهین، بحث‌های سیاسی، جناحی، حزبی و انتخاباتی می‌کشونن باعث میشن دیگر کاربران از وجود این تاپیک ها محروم بشن... 

لطفاً تاپیک‌ها رو به بیراهه نکشید...

اگر اعتراضی دارین با مدیران به وسیله پیام خصوصی مطرح کنین، قطعا رسیدگی میشه

عزیز اگه قرار به پاک کردن هست بهتره تاپیک های بی محتوایی که هیچ منبعی ندارن و از رو شکم سیری زده میشن رو ببندید

البته از یه طرف هم میشه فهمید کیا خواب هستم و کیا خودشونو به خواب زدن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برادر گزینه 3 با گزینه 1 نظر سنجی شما کاملا یکی هست.

یعنی در گزینه یک فرمودین استفاده از سرویس های خارجی به هر قیمتی! میتونه به قیمت مذاکره با شرکت های خارجی و رفع تحریم هاشون باشه. و اینها کاملا یکی هستند. خود رفتن به مذاکره و رفع تحریم هزینه و قیمت داره، اینکه بری سرتو بندازی پایین بگی غلط کردم، این خودش هزینه است.

دوستانی هم که لطف کردند و نظری نداشتن، واقعا نمی دونم چه فکری کردند. هیچ انسانی در حالت طبیعی، نمیاد بگه آره داداش منو محدود کنین من خوشم میاد، یا منو محدود کنی یا نکنی، من نظری ندارم. انسان طبیعی آزاد آفریده شده و از لحظه به دنیا آمدن تا آخر عمرش با محدودیت ها مبارزه می کنه. اینکه بگی نظری ندارم یا اصلا تو این وادی نیستی، که در این صورت نظر نده، یا اگر هستی، نظر درست بده تا اون بنده خدا استارتر تاپیک متوجه بشه نظر مخاطبش به کدوم طرف متمایله.

دوست گرامی از کی تا حالا نظر ما مهم بوده؟؟ الان همگی گزینه سوم رو میزدیم چیزی تغییر میکرد؟ یارو تو تلویزیون روزانه هزار تا دروغ تو روی مردم میگه واقعا اگه فکر کردید نظر مردم تاثیری رو چیزی میزاره.......

جوونی ما با این مزخرفات سی.اسی تموم شد رفت واقعا دیگه خسته شدیم و مثل یه مرده متحرک زندگی میکنیم 

آزادی هم یه شعار سراب گونه قشنگ که خودمون رو باهاش گول زدیم از وقتی بشر وجود داشته ضعیفا برده قدرتمندا بودن و این یه واقعیت تغییر ناپذیر که خیلیا دوس ندارن قبولش کنن 

حقیقت تلخ متاسفانه!

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در در 15 فروردین 1400 در 22:07، zeratuldota گفته است :

از اپارات استفاده کنید

اپارات برا  پنچر گیری خوبه

• لایک 4
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

یعنی در گزینه یک فرمودین استفاده از سرویس های خارجی به هر قیمتی! میتونه به قیمت مذاکره با شرکت های خارجی و رفع تحریم هاشون باشه. و اینها کاملا یکی هستند. خود رفتن به مذاکره و رفع تحریم هزینه و قیمت داره، اینکه بری سرتو بندازی پایین بگی غلط کردم، این خودش هزینه است.

دوستانی هم که لطف کردند و نظری نداشتن، واقعا نمی دونم چه فکری کردند. هیچ انسانی در حالت طبیعی، نمیاد بگه آره داداش منو محدود کنین من خوشم میاد، یا منو محدود کنی یا نکنی، من نظری ندارم. انسان طبیعی آزاد آفریده شده و از لحظه به دنیا آمدن تا آخر عمرش با محدودیت ها مبارزه می کنه. اینکه بگی نظری ندارم یا اصلا تو این وادی نیستی، که در این صورت نظر نده، یا اگر هستی، نظر درست بده تا اون بنده خدا استارتر تاپیک متوجه بشه نظر مخاطبش به کدوم طرف متمایله.

گزینه استفاده نکردن از گوگل رو باید قرار بدن چون نیازی به گوگل نداریم به جز یوتیوب منکه یه شبکه شخصی انتقال داده اسکای دارم باهاش همجا دارم کیل سوییچ هم همیشه فعاله

برای اینکه گوگل هم به کاربرا ایراین احترام نمیذاره ازین افزونه استفاده کنید که همه تبلیغات رو بلاک کنه ادبلاکر(برای فایرفاکس)

همچنین در صورت استفاده از سرچ انجین داک داک گو میتونید بارفتن به بخش images ویدیو یوتیوب رو بدون رفتن داخل یوتیوب تماشا کنید

داک داک گو فرق نمیکنه به احتمال زیاد isp ها دارن اذیت میکنن باید حتما شبکه شخصی انتقال داده داشته باشی تا تصاویر رو بیاره بالا

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 16 فروردین 1400 در 13:34، ho3einsa گفته است :

میشه داداش الکی جو نده. من الان رفتم. منم شاتل دارم

حسین جان برای من که سودی نداره بخوام سر این موضوع جو الکی بدم :) 

حتما مشکلی بوده که اومدم گفتم

+و اینکه حل هم شد.

در در 16 فروردین 1400 در 14:06، amir.t.1261 گفته است :

در در 16 فروردین 1400 در 14:27، yasin1380 گفته است :

ممنون 

برای من چند ساعت مشکل داشت و وارد نمیشد. 
ولی خب همون شب مشکل ورودم حل شد 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

عنوان تاپیک رو اصلاح کنم

تحریم های شدید آمریکا علیه مردم ایران!

هیچ کدوم از شرکت های تجاری من جمله گوگل دوست ندارن کاربرانشون رو از دست بدن

https://youtu.be/2XRwZ5JJMgw

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

اینکه گفته اکانت ایرانی ها ممکنه بسته بشه من قطعا میگم رخ نمیده این بنده خدا اصلا نمیدونه نت ملی چی هست! بعد میاد روش نظر میده

نکته دوم هم اینکه همین الان هم شخصا هیچ مشکلی ندارم با dns شکن به هر سایتی دسترسی دارم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 15 فروردین 1400 در 17:12، Sabertooth گفته است :

منبع؟

😐

در در 15 فروردین 1400 در 14:01، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

کار خوبی میکنه. حق ایرانی بیشتر از این حرفاست.

وقتی این دیدگاه رو داریم دیگه نباید انتظار داشته باشیم شرکت های معتبر جهانی به کاربر ایرانی خدمات بدن! 

در در 15 فروردین 1400 در 13:40، Hadi MP گفته است :

یعنی این وسط گوگل گناهکاره از نظر شما؟!!

دقت کرده باشین تاپیک بنده بصورت خبری و دارای نظرسنجی هست / من نگفتم کی گناهکاره حرف من اینه که واقعا آیا باید کمپانی هایی که حتی افغانستان رو برسمیت میشناسند ولی ما ایرانی هارو اصلا حساب نمیکنن باید چه واکنشی نسبت به این رفتار بنظرم نژادپرستی نشون داد!

در در 18 فروردین 1400 در 02:29، ARMIN گفته است :

بله حرف شما درسته گزینه یک و سه از لحاظ مفهوم کلی نزدیک هستن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، m2relax گفته است :

کمپانی هایی که حتی افغانستان رو برسمیت میشناسند ولی ما ایرانی هارو اصلا حساب نمیکنن باید چه واکنشی نسبت به این رفتار بنظرم نژادپرستی نشون داد!

حتی افغانستان ؟ به چه دلیل نباید این کشور رو به رسمیت بشناسند ؟

این صحبت شما خودش نژادپرستی نیست ؟!

• لایک 4
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

بله حتی افغانستان / یه اپل آیدی شما میخوای درست کنی اجازه شماره ایران رو بهت میده؟ این یعنی چی؟ یعنی اینکه اصلا ایرانی رو داخل آدم حساب نمیکنن و تموم! حالا یه عده سنگ جماعتی رو به سینه میزنن که اصلا برسمیت نمیشناسن مردم ایران رو! مگه مشکل شرکت های آمریکایی با سیاست دولت ایران نیست؟ چرا ما مردم باید تاوان اش رو بدیم؟ چون که به ظاهر با دولت ایران مخالف هستن ولی در عمل مخالفت شون با مردم داره اعمال میشه! نژادپرستی دقیقا یعنی همین که داره برای مردم بینوای ایران از همه طرف اعمال میشه! 

خیلی جالبه تو ایران بری آیفون بخری و با هزار دوز و کلک اپل آیدی درست کنی بعدش یه اپ ایرانی مثل اسنپ نتونی نصب کنی رو گوشیت ! چرا ؟ چون محصولی رو خریدی که اصلا شما رو بعنوان انسان شناسایی نمیکنه! 

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m.reza گفته است :

منظورشون اینه یه کشور جنگ زده که درگیر کلی حاشیه و این داستاناست از ایران در جامعه جهانی مقبولیت بیشتری داره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، m2relax گفته است :

بله حتی افغانستان / یه اپل آیدی شما میخوای درست کنی اجازه شماره ایران رو بهت میده؟ این یعنی چی؟ یعنی اینکه اصلا ایرانی رو داخل آدم حساب نمیکنن و تموم! حالا یه عده سنگ جماعتی رو به سینه میزنن که اصلا برسمیت نمیشناسن مردم ایران رو! مگه مشکل شرکت های آمریکایی با سیاست دولت ایران نیست؟ چرا ما مردم باید تاوان اش رو بدیم؟ چون که به ظاهر با دولت ایران مخالف هستن ولی در عمل مخالفت شون با مردم داره اعمال میشه! نژادپرستی دقیقا یعنی همین که داره برای مردم بینوای ایران از همه طرف اعمال میشه! 

خیلی جالبه تو ایران بری آیفون بخری و با هزار دوز و کلک اپل آیدی درست کنی بعدش یه اپ ایرانی مثل اسنپ نتونی نصب کنی رو گوشیت ! چرا ؟ چون محصولی رو خریدی که اصلا شما رو بعنوان انسان شناسایی نمیکنه! 

کجا دقیقا ایرانی رو آدم حساب میکنه؟ 

Huawei متعلق به شرکت دوست و برادر چین هم، کد شماره ایران رو اصلا در بخش Huawei ID قرار نداده و نمیشه اکانت ساخت. 

حالا کار اینا هم نژاد پرستی محسوب میشه یا از نظر حضرتعالی فرق داره و ایرادی نداره؟😜

شما ریشه مشکل رو ببین از کجاست که 40 ساله ایرانی رو هیچ کجای دنیا آدم حساب نمیکنند، بعد بیا این مشکل رو به هفتاد میلیون نفر حالی کنیم و بعدم کشور رو درست کنیم😁😂

• لایک 4
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Mreza123 گفته است :

کجا دقیقا ایرانی رو آدم حساب میکنه؟ 

Huawei متعلق به شرکت دوست و برادر چین هم، کد شماره ایران رو اصلا در بخش Huawei ID قرار نداده و نمیشه اکانت ساخت. 

حالا کار اینا هم نژاد پرستی محسوب میشه یا از نظر حضرتعالی فرق داره و ایرادی نداره؟😜

شما ریشه مشکل رو ببین از کجاست که 40 ساله ایرانی رو هیچ کجای دنیا آدم حساب نمیکنند، بعد بیا این مشکل رو به هفتاد میلیون نفر حالی کنیم و بعدم کشور رو درست کنیم😁😂

درست میگی عزیز منم با شما موافقم .بازی ها و برنامه ها و سایتها 10ها ساله زبان فارسی رو قرار نمیدن ولی بیشترشون زبان عربی توی منوی زبانها دارن

چند روز پیش یک بازی اندروید دانلود کردم به اسم Evony: The King’s Return بعد از نصب خیلی عصبی شدم. چون از بین 5 تمدن باید یکی رو انتخاب میکردم و داستان رو جلو میبردم

تمدنها به این ترتیب بودن: چینی، عربی، اتحادیه اروپا، آمریکایی، کره ای و ژاپنی که هرکدوم به زبان خودشون حرف میزدن

حالا این یک نمونشه از این موارد زیاده

لینک به دیدگاه

دادستانی کل کشور ورود مجدد ال جی‌ و سامسونگ به ایران را ممنوع اعلام کرد

🔸 «سعید عمرانی» معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام کرد بازگشت سامسونگ و ال‌جی به کشور ممنوع است. او در همین رابطه گفت:  «این دو شرکت در شرایط سخت مردم را تنها گذاشتند و در حوزه قضایی ما اجازه نمی‌دهیم این نوع شرکت ها بخواهند به کشور بیایند و به طور حتم امکان فعالیت برای این دو برند در کشور ما وجود نخواهد داشت.»

🔸 او همچنین گفت که سیاست‌های اقتصادی بر این مبناست که در شرایطی که دشمن ناچار به عقب‌نشینی شده، به خطرانداختن دستاوردهایی که در دوران تحریم‌حاصل شده، اقدامی نادرست است.

🔸 وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی جایی در کشور ما ندارند، گفت: «کارگران و مهندسان ایرانی نشان دادند به مراتب از رقبای خارجی خود عملکردی مبتنی بر دانش و به مراتب قوی‌تری دارند. ما نیز در قوه قضائیه به هیچ یک از محصولاتی که نمونه داخلی دارد، اجازه ورود به کشور را نخواهیم داد و با متخلفان برخورد خواهد شد.»

پ.ن: اینم میشه نتیجه کار شرکت های خارجی که با این کارهاشون فقط باعث شدن کاربر ایرانی هم از خارج و هم از داخل تحریم و محدود بشه! حالا دوستانی که میگن مگه تقصیر گوگل و اپلِ ببینن نتیجه کارهای شرکتهای خارجی که یک طرفه قطع میکنن خدمات رو روی ایرانی ها میشه این لج بازی های داخلی که فقط دودش توی چشم کاربر نهایی که ما هستیم میره!

ویرایش شده توسط m2relax
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

🔸 «سعید عمرانی» معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام کرد بازگشت سامسونگ و ال‌جی به کشور ممنوع است. او در همین رابطه گفت:  «این دو شرکت در شرایط سخت مردم را تنها گذاشتند و در حوزه قضایی ما اجازه نمی‌دهیم این نوع شرکت ها بخواهند به کشور بیایند و به طور حتم امکان فعالیت برای این دو برند در کشور ما وجود نخواهد داشت.»

🔸 او همچنین گفت که سیاست‌های اقتصادی بر این مبناست که در شرایطی که دشمن ناچار به عقب‌نشینی شده، به خطرانداختن دستاوردهایی که در دوران تحریم‌حاصل شده، اقدامی نادرست است.

🔸 وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی جایی در کشور ما ندارند، گفت: «کارگران و مهندسان ایرانی نشان دادند به مراتب از رقبای خارجی خود عملکردی مبتنی بر دانش و به مراتب قوی‌تری دارند. ما نیز در قوه قضائیه به هیچ یک از محصولاتی که نمونه داخلی دارد، اجازه ورود به کشور را نخواهیم داد و با متخلفان برخورد خواهد شد.»

پ.ن: اینم میشه نتیجه کار شرکت های خارجی که با این کارهاشون فقط باعث شدن کاربر ایرانی هم از خارج و هم از داخل تحریم و محدود بشه! حالا دوستانی که میگن مگه تقصیر گوگل و اپلِ ببینن نتیجه کارهای شرکتهای خارجی که یک طرفه قطع میکنن خدمات رو روی ایرانی ها میشه این لج بازی های داخلی که فقط دودش توی چشم کاربر نهایی که ما هستیم میره!

عزیز این قضیه دستورش از beijing میاد،آخه میدونی که...

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، silvermanHHH گفته است :

عزیز این قضیه دستورش از beijing میاد،آخه میدونی که...

چی بگم والا / از هرکجا که میاد فقط اینو میدونم دودش تو چشم ما ملته همین!

لینک به دیدگاه

اصلا جدای بحث سیاسی و تنش ها. اروپا و آمریکایی ها در مراحل تحریم ها عنوان و ذکر کردن که هیچ تحریمی علیه مردم ایران و آسیب زدن به آنها وجود نداره، چه مبحث نت باشه چه گیم و چه مریضی و غیره که اتفاقا 90 درصد هدف تحریما مردم هستند و این موضوع رو قشنگ اکثرا متوجه شدیم

برادر یکی از آشناها آلمان مقیم هست برای حساسیت شدید گفتیم کپسولی رو برامون بفرسته بعد تحقیق گفت نمیتونم ارسال دارو ممنوعه مگر کشور ثالث با فردی غیر ایرانی باشه بقول استارتر اونها بفکر مردم نیستن بفکر خودشونن چطور خودشون برسونن اینجا و از ثروتش بهره ای ببرن که نیاز هست از درون از هم بپاشه وگرنه تو پروتکل های سازمان ملل هم تحریم غذایی و دارویی و هدف گرفتن زندگی مردم با تحریم ممنوعه

جست جوی من تو گوگل یا گیم و مریضی و کسب و کار و قدرت خرید و فروش من تهدیدی برای امنیت جایی نیست که بخوان ازم صلب کنن مگه بخاطر منافعشون

در 6 ساعت قبل، m2relax گفته است :

من خودم دوستدار کمپانی سامسونگم اما در مورد خروجش از ایران باید به مشتریاش احترام میذاشت و دلیل و هدف میخواست برای تحریمش که چه خطر و تهدیدی هست و راحت به مردم ایران پشت نمیکرد مگه این دو شرکت جز محصولات لوازم خانگی و صوتی تصویری و گوشی برای مردم ایران چیزی تولید کردن که خطرناک باشه نه خطرناک نبودن اما برای فشار بیشتر و گسستگی لازمه این تحریما حالا مسئول ایرانی هم از ترس اینکه دوباره پشت کنن که امکانش هم هست(چون دوره بعدی هم حزبی های ترامپ احتمال رای آوردنشون بالاست) دست پیش گرفتن

از طرفی هم با قبول کردن تحریم جا رو برای چینی ها باز کردن که راحت بازار رو در دستشون خواهند گرفت در واقع متضرر مردم و کمپانی ها (بصورت کلی نه فقط این دو شرکت) بودن با از دست دادن بازار هدف، و نه تنشی آرام شد و نه صلحی برقرار شد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، milad-over گفته است :

اصلا جدای بحث سیاسی و تنش ها. اروپا و آمریکایی ها در مراحل تحریم ها عنوان و ذکر کردن که هیچ تحریمی علیه مردم ایران و آسیب زدن به آنها وجود نداره، چه مبحث نت باشه چه گیم و چه مریضی و غیره که اتفاقا 90 درصد هدف تحریما مردم هستند و این موضوع رو قشنگ اکثرا متوجه شدیم

برادر یکی از آشناها آلمان مقیم هست برای حساسیت شدید گفتیم کپسولی رو برامون بفرسته بعد تحقیق گفت نمیتونم ارسال دارو ممنوعه مگر کشور ثالث با فردی غیر ایرانی باشه بقول استارتر اونها بفکر مردم نیستن بفکر خودشونن چطور خودشون برسونن اینجا و از ثروتش بهره ای ببرن که نیاز هست از درون از هم بپاشه وگرنه تو پروتکل های سازمان ملل هم تحریم غذایی و دارویی و هدف گرفتن زندگی مردم با تحریم ممنوعه

جست جوی من تو گوگل یا گیم و مریضی و کسب و کار و قدرت خرید و فروش من تهدیدی برای امنیت جایی نیست که بخوان ازم صلب کنن مگه بخاطر منافعشون

من خودم دوستدار کمپانی سامسونگم اما در مورد خروجش از ایران باید به مشتریاش احترام میذاشت و دلیل و هدف میخواست برای تحریمش که چه خطر و تهدیدی هست و راحت به مردم ایران پشت نمیکرد مگه این دو شرکت جز محصولات لوازم خانگی و صوتی تصویری و گوشی برای مردم ایران چیزی تولید کردن که خطرناک باشه نه خطرناک نبودن اما برای فشار بیشتر و گسستگی لازمه این تحریما حالا مسئول ایرانی هم از ترس اینکه دوباره پشت کنن که امکانش هم هست(چون دوره بعدی هم حزبی های ترامپ احتمال رای آوردنشون بالاست) دست پیش گرفتن

از طرفی هم با قبول کردن تحریم جا رو برای چینی ها باز کردن که راحت بازار رو در دستشون خواهند گرفت در واقع متضرر مردم و کمپانی ها (بصورت کلی نه فقط این دو شرکت) بودن با از دست دادن بازار هدف، و نه تنشی آرام شد و نه صلحی برقرار شد

دقیقا نکته داستان همینه مردم هدف قرار داده شدن! حالا اینو به یه سری دوستان میگیم ، یقه جِر میدن برای کمپانی های اون ور آب که نه این طور نیست اون طور نیست! جالب اینه که خود ما مردم داریم از شرکت هایی حمایت میکنیم که در وهله ی اول ضربه شون رو به اسم مقابله با دولت ایران به مردم ایران زدن! 

پ.ن: البته شاید عده ای از دوستان سهام دار عمده ی این کمپانی ها هستن که این قدر حمایت تمام قد میکنن!😜

• چرا؟! 2
لینک به دیدگاه

هر تحریم و گرونی که میبینید حق این مردم هست

تا وقتی مثل سیب زمینی باشیم و منتظر باشیم یکی بیاد کاری کنه همین آش و همین کاسه هست

همون تحریم خودرو نشون داد چقدر متحد هستن ملت! 

منتظر برداشتن تحریمها و ارزونی هم نباشید همونایی که تحریم شده نوندونی شون به این سادگی ها نمیزارن آجر شه

خیلی مشتاقم ببینم این بی مغزها وقتی بمب اتم ساختن اول کجای ایران رو به چرنوبیل2 تبدیل میکنن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، m2relax گفته است :

🔸 «سعید عمرانی» معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام کرد بازگشت سامسونگ و ال‌جی به کشور ممنوع است»

1: بایدم ممنوع باشه دیگه، وقتی دارن محصول بی کیفیت و بی ارزش اسمبل شده چینی رو به اسم الجی و سامسونگ با قیمتی به مراتب بیشتر از قبلش به مردم میفروشن قطعا باید مردم از یخچال و ماشین لباسشویی کره ای که چندین سال بدون مشکل توی خونه هاشون کار میکنه محروم باشن.

2: بله ما عملکردی مبتنی بر دانشش و به مراتب قویتری از رقبای خارجی خود داریم بخصوص در رنگ کردن جوجه و فروش جای عقاب و شاهین. عملکرد قوی ما در لباس فضایی که از آمازون خریداری شده بود و renault twizy که به عنوان خودرویی تمام الکتریکی با ساخت 99 درصد بومی قطعات  توسط دانشجویان دانشگاه قزوین که ظاهرا تنها " قطعه ی بومی"  همون قسمتی بود که کنده شده بود و درواقع نشان رنو حذف شده بود از روش و مردم ما هم ظاهرا مردم 30 -40 سال پیش فرض شده بودن که دسترسی به اینترنت ندارن،عملکرد قوی ما در ساخت موبایل صاایران مشخص شد وقتی تولید ملی ما اسمبل 100 درصد موبایل بی کیفیت چینی از آب درومد.از این مثال ها زیاد هست اما قصدم خود تخریبی نیست چون میدونم اگر جلوی فرار مغزها گرفته بشه و استعداد های کشورمون بجای فراری شدن تشویق بشن و حمایت بشن براحتی تبدیل به توانمند ترین کشور دنیا خواهیم شد اما متاسفانه عده ای اجازه ی شکوفایی و دیده شدن استعدادهای این سرزمینو نمیدن و نا متخصص ترین افراد رو در تخصصی ترین زمینه ها داریم متاسفانه که جلوی پیشرفت و شکوفایی کشورمون گرفته شده.

3: از دید شما ما هیچ نیازی به روابط با هیچ جای دنیا نداریم و هیچ نیازی به دوستی و تبادل اطلاعات و دانش و فناوری نداریم چون در همه ی زمینه ها خودکفا هستیم. اما ظاهرا خودکفایی ما فقط محدود به اسمبل کردن محصولات بی کیفیت رده سومی چینی هست.

نمیدونم این لج بازی داخلی که میفرمایین(درصورتی که نسبت کسانی با تفکر شما به مردم عادی مثل بنده براحتی 1به 10 و حتی بسیار کمتر هست) منظورتون این هست که ملت ایران(امثال بنده و اکثریت جمعیت ایرانی) مریضن و نمیتونن پیشرفت و شکوفایی کشورشونو ببینن و دارن جلوی شما سنگ اندازی میکنن که کشور عزیزمون با سر بخوره زمین؟ یا فقط نگران خودشون و فرزندانشون و نسل آینده هستن که بخاطر خودخواهی و لج بازی و طمع یه عده ی محدود دارن قربانی میشن؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

1: بایدم ممنوع باشه دیگه، وقتی دارن محصول بی کیفیت و بی ارزش اسمبل شده چینی رو به اسم الجی و سامسونگ با قیمتی به مراتب بیشتر از قبلش به مردم میفروشن قطعا باید مردم از یخچال و ماشین لباسشویی کره ای که چندین سال بدون مشکل توی خونه هاشون کار میکنه محروم باشن.

2: بله ما عملکردی مبتنی بر دانشش و به مراتب قویتری از رقبای خارجی خود داریم بخصوص در رنگ کردن جوجه و فروش جای عقاب و شاهین. عملکرد قوی ما در لباس فضایی که از آمازون خریداری شده بود و renault twizy که به عنوان خودرویی تمام الکتریکی با ساخت 99 درصد بومی قطعات  توسط دانشجویان دانشگاه قزوین که ظاهرا تنها " قطعه ی بومی"  همون قسمتی بود که کنده شده بود و درواقع نشان رنو حذف شده بود از روش و مردم ما هم ظاهرا مردم 30 -40 سال پیش فرض شده بودن که دسترسی به اینترنت ندارن،عملکرد قوی ما در ساخت موبایل صاایران مشخص شد وقتی تولید ملی ما اسمبل 100 درصد موبایل بی کیفیت چینی از آب درومد.از این مثال ها زیاد هست اما قصدم خود تخریبی نیست چون میدونم اگر جلوی فرار مغزها گرفته بشه و استعداد های کشورمون بجای فراری شدن تشویق بشن و حمایت بشن براحتی تبدیل به توانمند ترین کشور دنیا خواهیم شد اما متاسفانه عده ای اجازه ی شکوفایی و دیده شدن استعدادهای این سرزمینو نمیدن و نا متخصص ترین افراد رو در تخصصی ترین زمینه ها داریم متاسفانه که جلوی پیشرفت و شکوفایی کشورمون گرفته شده.

3: از دید شما ما هیچ نیازی به روابط با هیچ جای دنیا نداریم و هیچ نیازی به دوستی و تبادل اطلاعات و دانش و فناوری نداریم چون در همه ی زمینه ها خودکفا هستیم. اما ظاهرا خودکفایی ما فقط محدود به اسمبل کردن محصولات بی کیفیت رده سومی چینی هست.

نمیدونم این لج بازی داخلی که میفرمایین(درصورتی که نسبت کسانی با تفکر شما به مردم عادی مثل بنده براحتی 1به 10 و حتی بسیار کمتر هست) منظورتون این هست که ملت ایران(امثال بنده و اکثریت جمعیت ایرانی) مریضن و نمیتونن پیشرفت و شکوفایی کشورشونو ببینن و دارن جلوی شما سنگ اندازی میکنن که کشور عزیزمون با سر بخوره زمین؟ یا فقط نگران خودشون و فرزندانشون و نسل آینده هستن که بخاطر خودخواهی و لج بازی و طمع یه عده ی محدود دارن قربانی میشن؟

جالبه ماشالله دوستان چقدر سریع قضاوت میکنن و تشخیص میدن تفکرات آدمو!!! 😄 شما از کجا فهمیدی اونوقت تفکر و عقیده ی بنده مثل جماعت حداقلی حاکم بر کشور هست؟ در کل زود قضاوت کردن از روی یک خبر انتشاری (جهت اطلاع بقیه)  شده عادت اکثریت متاسفانه !! مشکل ماها همینه دیگه برچسب خیلی راحت میزنیم به هم دیگه! 

جالبه جو جامعه ی ما طوری شده اگر نظری داشته باشی بگی ، یا برچسب خودفروخته وطن فروش میزنن یا میشی مزدور داخلی 😂 بابا یه حالت سومم در نظر بگیرید شاید کسی تو این دو حالت پیشفرض فعلی نبود آخه 🤣

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...