رفتن به مطلب

خاموش و روشن شدن سیستم

daneschm
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه.

حدود یک ماه پیش یه تاپیک باز کردم درباره اینکه سیستم خاموش و روشن میشه خود به خود(بعد از 12 ثانیه این حدودا) و تصویر هم از نمیتونیم بگیریم.

مدل پی سی هست

CPU : I3 9100f

GPU : Rx 570 4gb

Ram 8Gb 2400

MB : P310-D3

مادربورد فرستادم برای شرکت و اونا هم فرستادن گارانتی و.... امروز مادربورد رسید دستم ولی وقتی سیستم باز روشن میکنم همون ایراد هستش اصلا تصویر نمیگیرم و خود به خود روشن خاموش میشه پیسی.

تمام اتصال هارو جدا کردم و فقط مادربورد و سی پی یو و پاور گذاشتم بازم خود به خود خاموش روشن شد پاور عوض کردم باز همین جوری میشد من واقعا هیچ ایده ای ندارم که باید چکار کنم گارانتی زنگ زدم (آواژنگ) شماره پیگیری دادم گفتن ما تستش کردیم مشکلی نداره ورژن بایوسشم اپدیت کردیم و ما تصویر گرفتیم...

اگه دوستان چیزی میدونن خواهش میکنم راهنمایی کنید....

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، daneschm گفته است :

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه.

حدود یک ماه پیش یه تاپیک باز کردم درباره اینکه سیستم خاموش و روشن میشه خود به خود(بعد از 12 ثانیه این حدودا) و تصویر هم از نمیتونیم بگیریم.

مدل پی سی هست

CPU : I3 9100f

GPU : Rx 570 4gb

Ram 8Gb 2400

MB : P310-D3

مادربورد فرستادم برای شرکت و اونا هم فرستادن گارانتی و.... امروز مادربورد رسید دستم ولی وقتی سیستم باز روشن میکنم همون ایراد هستش اصلا تصویر نمیگیرم و خود به خود روشن خاموش میشه پیسی.

تمام اتصال هارو جدا کردم و فقط مادربورد و سی پی یو و پاور گذاشتم بازم خود به خود خاموش روشن شد پاور عوض کردم باز همین جوری میشد من واقعا هیچ ایده ای ندارم که باید چکار کنم گارانتی زنگ زدم (آواژنگ) شماره پیگیری دادم گفتن ما تستش کردیم مشکلی نداره ورژن بایوسشم اپدیت کردیم و ما تصویر گرفتیم...

اگه دوستان چیزی میدونن خواهش میکنم راهنمایی کنید....

بدونcpu  هم تست کن. فن سیپیو رو به سوکتش وصل کن که بدونی کی روشنه و کی نیست. فقط مین و پاور  و فن سیپیو رو رو وصل کن و روشن کن ببین همچنان خاموش میشه یا نه.

پین های سیپیو رو ببین در حین اسمبل مشکل پیدا نکردن ؟

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

بدونcpu  هم تست کن. فن سیپیو رو به سوکتش وصل کن که بدونی کی روشنه و کی نیست. فقط مین و پاور  و فن سیپیو رو رو وصل کن و روشن کن ببین همچنان خاموش میشه یا نه.

پین های سیپیو رو ببین در حین اسمبل مشکل پیدا نکردن ؟

بدون سی پی یو هم تست کردم ۱ ، ۲ ثانیه روشن شد بعد خاموش شد دیگه روشن نشد.

پاورم سالمه با پاور های دیگ هم تست کردم باز اینجوری میشه.پاور تابستون خریدم

پین سی پی یو مشکلی نداره 

20210413_195103_mfnr.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

رم رو هم یه چکی بکن رو یه سیستم دیگه ببین سالمه

در 13 ساعت قبل، daneschm گفته است :

والا با به رم دیگ هم قبل اینکه بفرستم گارانتی تست شده بازم همین جور میشد دوباره چک کنم‌.

اصن نمیدونم مشکل چیه گارانتی میگه مادربورد سالمه تست شده بقیه اجزا هم که دراوردم بازم همینه پاورم که سالمه نمیدونم سی پی یو خراب یا نه

بوق سلامت رو میشنوید؟

در 13 ساعت قبل، daneschm گفته است :

من بوقی نمیشنوم نیاز به بازر هست؟؟

بله

یه بلندگوی ریز هست که به پین مخصوص مادربرد وصل میشه اونو وارد کنید و به تعداد بوق هاش توجه کنید

buzzer3-600x600.jpg

bios3.jpg

بوقی شنیدید؟

اگه شنیدید جمعا چند تا شد؟ 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

والا با به رم دیگ هم قبل اینکه بفرستم گارانتی تست شده بازم همین جور میشد دوباره چک کنم‌.

اصن نمیدونم مشکل چیه گارانتی میگه مادربورد سالمه تست شده بقیه اجزا هم که دراوردم بازم همینه پاورم که سالمه نمیدونم سی پی یو خراب یا نه

در 13 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

بوق سلامت رو میشنوید؟

من بوقی نمیشنوم نیاز به بازر هست؟؟

در 13 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

بله

یه بلندگوی ریز هست که به پین مخصوص مادربرد وصل میشه اونو وارد کنید و به تعداد بوق هاش توجه کنید

buzzer3-600x600.jpg

bios3.jpg

ممنونم از راهنماییت 3>

در 12 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

بوقی شنیدید؟

نه راستش بازر ندارم که بتونم تست کنم مگه اینکه از جایی تهیه کنم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، daneschm گفته است :

نه راستش بازر ندارم که بتونم تست کنم مگه اینکه از جایی تهیه کنم

پین های روی خود سیپیو منظورم هست نه روی مادربرد . همون خارهای سیپیو ببین همه شون صاف و کامل هست. ؟

در 16 ساعت قبل، daneschm گفته است :

بدون سی پی یو هم تست کردم ۱ ، ۲ ثانیه روشن شد بعد خاموش شد دیگه روشن نشد.

پاورم سالمه با پاور های دیگ هم تست کردم باز اینجوری میشه.پاور تابستون خریدم

پین سی پی یو مشکلی نداره 

20210413_195103_mfnr.jpg

اگر بدون سیپیو هم خاموش شدهقطعا همین دو قطعه مین یا پاور معیوبن . پاور رو روی سیستم دیگه هم تست کنید  .یع تعمیرگاه ببرید بگید با هر سیپیو ک دارن چک کنن مین رو و پاور هم دیباگر وصل کنن چک کنن  .ممکنه گارانتی درست عمل نکرده باشه و فقط از سرشون خواستن باز کنن که گفتن سالمه. 

لینک به دیدگاه

دوستان نشون یه تعمیر کار دادم با یه رم دیگ تست کرد تونست تصویر بگیره البته من لوگو گیگابایت ندیدم ولی یچیزی چشمک میزد و دیگه روشن خاموش نشد.گفت ایراد از رم(رم از دیجی کالا خریداری شده) و گفت مادربورد و سی پی یو سالمن مشکلی ندارند.

با گارانتی دیجیکالا تماس گرفتم که اونا هم دارن پاس میدن ادمو...

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

بوق سلامت رو میشنوید؟

بله

buzzer3-600x600.jpg

bios3.jpg

بوقی شنیدید؟

نشون تعمیر کار که دادم فکر کنم سه تا بوق زد یادم نیست دقیق که گفت مشکل رمته با رم دیگه تستش کرد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، daneschm گفته است :

نشون تعمیر کار که دادم فکر کنم سه تا بوق زد یادم نیست دقیق که گفت مشکل رمته با رم دیگه تستش کرد

کاش به نوع بوق توجه میکردین که مثلا کوتاه بودن یا بلند یا مثلا یکیش کوتاه بود بقیه بلند و یا...  

حالا در نظر میگیریم ۳ بوق کوتاه و معمولی بوده در این صورت در ۸۰ درصد مواقع آی سی رم مشکل داره و معمولا  پایه۶۴ کیلوبایت اول آن هست که اشکال پیدا میکند

و اگر خودتون دیدید با تعویض رم مشکل حل شد و سیستم بالا آمد و تصویر داد  همون رم مشکل داره  اگه از دیجی خریدین ببینید مدت مرجوعیش چقدر بوده و هنوزم میتونید مرجوعش کنید یا نه  و یا اینکه کلا ببرید گارانتی خود رم

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

کاش به نوع بوق توجه میکردین که مثلا کوتاه بودن یا بلند یا مثلا یکیش کوتاه بود بقیه بلند و یا...  

حالا در نظر میگیریم ۳ بوق کوتاه و معمولی بوده در این صورت در ۸۰ درصد مواقع آی سی رم مشکل داره و معمولا  پایه۶۴ کیلوبایت اول آن هست که اشکال پیدا میکند

و اگر خودتون دیدید با تعویض رم مشکل حل شد و سیستم بالا آمد و تصویر داد  همون رم مشکل داره  اگه از دیجی خریدین ببینید مدت مرجوعیش چقدر بوده و هنوزم میتونید مرجوعش کنید یا نه  و یا اینکه کلا ببرید گارانتی خود رم

مثل این چیزی بود که میگین گفت اول رم و گرافیک مورد داره چون بارم و گرافیک خودشون تست کردن بعد گرافیک من و که زد گفت نه سالمه رم خرابه

البته من تصویر لوگوی گیگابایت ندیدم فقط دیدم یچیزی بالا سمت چپ فلش زد رو کیبوردم یه چراغ نشونم دادن گفتن این روشن یعنی تصویر داری سیستم روشن خاموشم نشد

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، daneschm گفته است :

مثل این چیزی بود که میگین گفت اول رم و گرافیک مورد داره چون بارم و گرافیک خودشون تست کردن بعد گرافیک من و که زد گفت نه سالمه رم خرابه

البته من تصویر لوگوی گیگابایت ندیدم فقط دیدم یچیزی بالا سمت چپ فلش زد رو کیبوردم یه چراغ نشونم دادن گفتن این روشن یعنی تصویر داری سیستم روشن خاموشم نشد

یعنی چی؟  لوگوی گیگابایت رو ندیدن بوت شدن رو ندیدین  فقط یه فلش مانندی اومد رو حساب اون تصویر میده؟

سرکارت گذاشته  حداقل باید لوگو گیگابایت رو میدیدن

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

یعنی چی؟  لوگوی گیگابایت رو ندیدن بوت شدن رو ندیدین  فقط یه فلش مانندی اومد رو حساب اون تصویر میده؟

سرکارت گذاشته  حداقل باید لوگو گیگابایت رو میدیدن

اقا کیارش من میتونم ای دی تلگرام شمارو داشته باشم ؟؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، daneschm گفته است :

اقا کیارش من میتونم ای دی تلگرام شمارو داشته باشم ؟؟

پیغام خصوصی ارسال شد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...