رفتن به مطلب

زمان عرضه نخستین تبلت ایرانی اعلام شد + قیمت

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

165478471.pngنخستین تبلت ایرانی 27 خرداد به بازار می‌آید.

به نقل از ایرنا ؛ نخستین تبلت ساخت داخل در سال تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی با نام تجاری 'دیمو' 27 خرداد ماه جاری در بازارهای سراسر کشور عرضه می‌شود.

رضا مریداوی مدیر عامل شرکت سازنده این تبلت روز دوشنبه در آیین رونمایی از تبلت دیمو گفت: ‌کارخانه دیمو یک سال پیش در اهواز شروع به کار کرد و هم اکنون 10 هزار تبلت در ماه تولید می‌کند.

نام دیگر تبلت، لوح اینترنتی است، یکی از مهم‌ترین کاربردهای تبلت کار با اینترنت است. اما این محصولات هیچ وسیله جانبی مانند کیبورد یا ماوس به همراه ندارند و همه دنیای یک رایانه در همان لوح کوچک خلاصه می‌شود.

مریداوی با اشاره به این که شرکت ارتباطات ایرانیان اروند، ‌نخستین تولیدکننده تبلت در خاورمیانه است، ‌افزود: تبلت ایرانی از نظر کیفیت قابل رقابت با برندهای بزرگ دنیا است، ‌قیمت آن نیز نصف محصولات مشابه خارجی است.

وی گفت: تبلت‌های ایرانی در دو مدل 7 و 9 اینجی تولید می‌شود و قیمت آنها برای مصرف کننده به ترتیب 390 و 580 هزار تومان است.

وی افزود: این محصول در 2 ماه اول فروش قابل تعویض است و دوره گارانتی آن یک ساله می‌باشد.

مریداوی گفت: راه‌اندازی کارخانه دیمو برای 283 نفر شغل ایجاد کرده است و با افزایش تولید، شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید نیز خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر 10 هزار تبلت در ماه در این کارخانه تولید می شود اما ظرفیت این کارخانه تولید 20 هزار تبلت در ماه است.

وی گفت: برنامه ما تصاحب 43 درصد بازار تبلت ایران تا یک سال آینده و صادرات تبلت‌های ایرانی به دو کشور حوزه خلیج فارس در این مدت است.

به نقل از ایرنا ؛ مریداوی در مورد مونتاژ بودن تبلت‌های ایرانی اظهار داشت: هیچکدام از برندها، تولیدکننده تمام قطعات مورد نیاز خود نیستند و هر کدام از قطعات تبلت از یک کارخانه تهیه و بعد مونتاژ می‌شود.

وی افزود: در شروع کار از کارشناسان کره‌ای برای آموزش مهندسان ایرانی استفاده کردیم.

این تولیدکننده گفت: کارخانه دیمو را بدون استفاده از تسهیلات بانکی و کمک‌ها و حمایت‌های دولتی بنا کردیم و در سال تولید ملی انتظار حمایت از سوی مسئولان را داریم.

این تولیدکننده از رسانه‌های داخلی نیز انتقاد کرد و گفت:‌ برندهای خارجی و معرف دنیا به راحتی در رسانه‌ها تبلیغ می شود ولی همین رسانه ها بشدت از معرفی محصولات ساخت داخل پرهیز می‌کنند.

وی گفت: تولید داخل بدون حمایت همه جانبه دولت بوسیله نظام مالیاتی و گمرکی هدفمند و حمایت رسانه ها پا نخواهد گرفت.

لینک به دیدگاه

همین مونده بود که تبلت ایرانی بگیریم دستمون!!!!!!!

لینک به دیدگاه

داداش خوب مگه چشه؟

خیلی هم خوبه

به خدا اگر به نسبت قیمتش(چون نمیشه به کیفیت خارجی ها باشه)کیفیت و کاراییش خوب باشه ، ارزش خرید داره

چه مشکلی داره؟

اگر کلاه برداری و این حرفا نباشه کاملا چیز خوبیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته حق با امیر عزیزه!

یعنی این عیب و نقص مارو نشون میده که ما چیزی با مارک ایرانی داشته باشیم؟بعید میدونم ;)

حتما باید iPad داشته باشیم تا تایید بشه؟ آیپدی که شایستگی یک ایرانی رو به دلیل ایرانی بودنش برای مدیریت انتخاب نکردند؟

استیو جابز قبل از مرگش قصد همکاری با این ایرانی رو داشت به اسم محمد تمدن فکر کنم!

شما که ایرانی هستی یا حداقل در ایرانی اینطور میبینی دیگه چه انتظاری از دیگران داشته باشیم :D باب دوستی عرض میکنم یه وقت ناراحت نشید ;)

کمی خودباوری داشته باشیم این ایرانی یعنی ما یعنی موجودیت ایران قبلا در همه چیز اول بود! ;)

دوستان گرامی بحث راجع به این نبود ها کلا گفتم straight%20face.gif

ویرایش شده توسط Danialdaneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اینکه معلومه ایرانی نیست مثل گوشی glx این همه روش مانور میدادن دست اخر معلوم شد چینیه از ماه شب چهارده هم واضح تره (اخه تا کی میخوان با دروغ سر مردمو کلاه بذارن :angry: )

ایران که نه میتونه پردازنده بسازه نه سیستم عامل نه حافظه و نه ..... چطوری روشون میشه بگن تبلت ایرانی :blink:

لینک به دیدگاه

:-? :-? :-?

باید دید. تا مشخصات تبلت بیرون نیاد نمیشه قضاوت کرد. آخه با چه سرعتی؟ چه سیستم عاملی؟ چه پردازنده و چه وضوح تصویری؟

مگه تخم مرغه ماهی 10 هزارتا میدن بیرون؟

تولید داخلی خوبه بشرط اینکه اولا جنس قابل رقابت باشه (یا از لحاظ کیفیت، یا از لحاظ قیمت) و تو بازار خریدار داشته باشه. مسلما جنس اگر خوب باشه، مردم میخرند و افتخارش هم برای همه هستش. وگرنه بازم از بین رفتن وقت و سرمایه و انرژیه :-B

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اینکه معلومه ایرانی نیست مثل گوشی glx این همه روش مانور میدادن دست اخر معلوم شد چینیه از ماه شب چهارده هم واضح تره (اخه تا کی میخوان با دروغ سر مردمو کلاه بذارن :angry: )

ایران که نه میتونه پردازنده بسازه نه سیستم عامل نه حافظه و نه ..... چطوری روشون میشه بگن تبلت ایرانی :blink:

من خودم خوشم نمیاد که یک سری شرکت بدون بررسی توجیه اقتصادی و اکثرا با پول بیت المال بیاند و یک روز تبلت ارائه کنند روز دیگر موبایل .اگر توجیه اقتصادی داشته باشه خیلی هم خوبه اما اثبات شده در این زمینه ها اصلا توجیه نداره .

اما این که شما میگید چطوری روشون میشه :

دوست عزیز قرار نیست وقتی یک موبایل تولید میشه شرکت مورد نظر اول بره باطری را از اول اختراع کنه .glxیک برند ایرانیه که مقداری از خط مونتاژش هم داخل ایرانه

دقیقا greenهم یک برنده .نه تو ایران تولید میشه و نه مونتاژ .حتی برندهای معروف دنیا هم اکثرا فقط یک برند هستند مثلا کولر مستر تولید کننده پاوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا خود اپل مثلا دوربین گوشی هاش را خودش طراحی و تولید میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا از اول رفته قوانین اپتیک را کشف کرده وبعد دوربین ساخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در حال حاضر خط تولید و حتی اتاق فکر و طراحی بسیاری از برندهای داخل چینه چون هزینه ها کمتره.

لینک به دیدگاه

من خودم خوشم نمیاد که یک سری شرکت بدون بررسی توجیه اقتصادی و اکثرا با پول بیت المال بیاند و یک روز تبلت ارائه کنند روز دیگر موبایل .اگر توجیه اقتصادی داشته باشه خیلی هم خوبه اما اثبات شده در این زمینه ها اصلا توجیه نداره .

دوست عزیز قرار نیست وقتی یک موبایل تولید میشه شرکت مورد نظر اول بره باطری را از اول اختراع کنه .glxیک برند ایرانیه که مقداری از خط مونتاژش هم داخل ایرانه

دقیقا greenهم یک برنده .نه تو ایران تولید میشه و نه مونتاژ .حتی برندهای معروف دنیا هم اکثرا فقط یک برند هستند مثلا کولر مستر تولید کننده پاوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا خود اپل مثلا دوربین گوشی هاش را خودش طراحی و تولید میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا از اول رفته قوانین اپتیک را کشف کرده وبعد دوربین ساخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در حال حاضر خط تولید و حتی اتاق فکر و طراحی بسیاری از برندهای داخل چینه چون هزینه ها کمتره.

نیاز به اختراع نیست هر چیزی فقط یکبار اختراع میشه مهم اینه که کجا تولید میشه (*)

منم میتونم مثلا یک گوشی بارنگ سفید رو مشکی کنم و بگم خودم تولید کردم :lol:

یا اینکه قطعات (پوسته) یک تبلت رو با یکی دیگه عوض کنم و باز بگم این تبلت تولید خودم بوده

اینها افتخار نداره خجالت داره :unsure: ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

دوستان همین خط تولید و اینها هم خودش نوید بخش هستش تا در این بین شرکت هایی هم به وجود بیاد که چیپ های حافظه و یا صفحه نمایش و باطری و ... تو ایران بسازن .

مثل همین خط تولید ماشن های داخلی که کم کم تمام قطعاتشون داخلی شد .

دوستانی که میگن که حتما باید پردازنده ساخت داخل باشه , میشه بپرسم چند تا شرکت توی این کره خاکی پردازنده تولید میکنه که بخواد یکیش تو ایران باشه ؟

طبیعی هست که ایران هم داره وارد ساخت نکنلوژی های به روز میشه اما به کندی و با این سرعت امیدی به پیشرفت نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نیاز به اختراع نیست هر چیزی فقط یکبار اختراع میشه مهم اینه که کجا تولید میشه (*)

منم میتونم مثلا یک گوشی بارنگ سفید رو مشکی کنم و بگم خودم تولید کردم :lol:

یا اینکه قطعات (پوسته) یک تبلت رو با یکی دیگه عوض کنم و باز بگم این تبلت تولید خودم بوده

اینها افتخار نداره خجالت داره :unsure: ^_^

منظور شما را از اینکه مهم اینه که کجا تولید میشه نفهمیدم .اکثر برندهای غیر ایرانی هم تولیدشون در چینه حالا مشکل این چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد عوض کردن پوسته و رنگ هم :چه از نظر شما خوب باشه چه بد کاری است که بسیاری از برندهای دنیا این کار را انجام می دهند .من الان تو خونه دوتا کارت گرافیک 4850 سوخته دارم از دو برند متفاوت یک دونه قطعه ی این دوتا برد با هم تفاوت نداره :blink: حتی ساختار خنک کننده هم یکی فقط برچسب روی کارت متفاوته ;) حالا شما برای سافایر یک ایمیل بزنید و بگید خجالت بکش .من باز هم میگم که با این کارها تو ایران مخالفم چون توجیه اقتصادی نداره.اما انتقاد باید درست باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقایون اینا که اینقدر وارد هستن تبلت بزنن

یه سایت هم باید داشته باشن ؟؟؟نه؟؟؟؟

کسی میدونه سایتی برای این برند وجود داره یا نه ؟؟؟؟؟

مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری تبلت های ایرانی دمو

DIMO700 یک تبلت 7 اینچی است که سایز مناسب ،امکان نگه داشتن تبلت و کار کردن با یک دست ،قابلیت تشخیص 5 نقطه لمس همزمان از وِیژگی های آن محسوب می شود.

صفحه نمایش ضد خش آن، دارای رزولوشن 480×800 و نسبت تصویر 16:9 است.

از مشخصه‌های ظاهری این تبلت می‌توان به وجود دوربین در بالای صفحه نمایش برای داشتن مکالمه تصویری از طریق اینترنت ، وجود سه کلید لمسی back ، home و menu در سمت راست صفحه نمایش اشاره داشت.

همچنین تبلت DIMO900 تبلتی با صفحه نمایش 9.7 اینچی است که قدرت تشخیص 10 نقطه لمس همزمان را دارا است. جنس بدنه این تبلت از آلومینیوم خشک است. این تبلت دارای صفحه نمایش ضد خش با رزولوشن 768×1024 و نسبت تصویر 4:3 است. در ساخت صفحه نمایش این تبلت از تکنولوژی IPS استفاده شده که از قابلیت‌های این صفحه نمایش‌ها می‌توان به رنگ‌های طبیعی تولید شده توسط این صفحه نمایش‌ها اشاره کرد.

از مشخصات ظاهری این تبلت می‌توان به وجود یک دوربین در جلوی تبلت برای داشتن مکالمه تصویری از طریق اینترنت و همچنین دوربین در پشت تبلت عکس برداری و ثبت لحظات اشاره کرد.

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان فرمودن ما ماشین هم میسازیم خدمت دوستمون باید عرض کنم اینها که ما میسازیم ماشین نیست دور از جونتون بیشتر کاربردش تابوته برای ملت تا خودروی ملی تا وسیله نقلیه

لینک به دیدگاه

دوستان زیاد خوشحال نشید. مشخصات سخت افزارییش چنگی به دل نمیزنه و برای یک تبلت مولتی مدیا کم هم به حساب میاد.

سیستم عامل: Android Gingerbread

CPU: 1Ghz

RAM:512MB DDR II

حافظه داخلی: ۴GB(قابلیت ارتقا تا ۳۲ GB)

صفحه نمایش:۲/۷ اینچ واید (مولتی تاچ)

تبلت هم چینی هست که با مارک ایرانی وارد میشه و هیچ چیش تولید داخل نیست !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

قیمت خوب بدند عالیه

بابا به خدا اگه بگیری بندازی یک گوشه فقط بخاطر اینکه از تولید کننده ایرانی حمایت کنیم و این انگیزه بشه برای تولید کننده های دیگه تا بیاند توی خط تولید محصولات تکنولوژی کلی عالیه

هیچ کس نمیاد واسه ما تو کشورمون برای ما کارخونه بزنه ما باید خودمون کشورمون رو بسازیم با حمایت از تولید کننده هامون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت خوب بدند عالیه

بابا به خدا اگه بگیری بندازی یک گوشه فقط بخاطر اینکه از تولید کننده ایرانی حمایت کنیم و این انگیزه بشه برای تولید کننده های دیگه تا بیاند توی خط تولید محصولات تکنولوژی کلی عالیه

هیچ کس نمیاد واسه ما تو کشورمون برای ما کارخونه بزنه ما باید خودمون کشورمون رو بسازیم با حمایت از تولید کننده هامون

دوست عزیز توجه دارید که دو صفحه بحث شده که این فقط یک برنده ایرانیه تو ایران تولید نمیشه .حداکثرش اینه که در حد یک خط مونتاژ نهایی در ایران باشه مثل گوشیglx.پس فکر نکنید با خرید اینها به کشورتون خدمت کردید بلکه پول خودتون را ریختید داخل جیب چینیها

لینک به دیدگاه

درود.

من نظرات رو خوندم. متن خبر چندجاش مشکل داشته ، توی پاراگراف اول گفته شده ساخت تبلت پایین تر گفتند تولید . ساخت و تولید با همدیگه فرق می کنه.

اول از مدیر عامل محترم این شرکت فرمودند که چرا تبلت ایرانی رو با تبلت ها و برندهای معتبر مقایسه نمی کنند ، هر کس 3 - 4 تا تبلت چینی دست بگیره 2 روز باهاشون کار کنه و تبلت هایی مثل Samsung و اپل و ... رو دستش بگیره و با اون ها هم کار کنه خیلی راحت می تونه جواب این آقا رو بده . من خودم بیشتر از 4-5 تا تبلت چینی گرفتم باز کردم توی کار رو هم دیدم ، وقتی باز می کنی توی کار سیم ها رو با چسب گلوگان و چسب آکواریوم چسبوندن ، باطری دستگاه موقع شارژ داغ می کنه ، ورودی صفحه نمایش (منظور کشیدن انگشت روی صفحه از خارج به داخل) از بیرون کادر فقط از یک سمت ممکن هستش ، ژیروسکپ قاطی می کنه ، شارژ زود تموم می شه ، پردازنده کم میاره ، کیفیت دوربین در حد 3310 هستش و ...

دوستان حس ناسیونالیستی و وطن پرستیتون رو نگه دارید برای جایی که می تونیم حرفی برای گفتن داشته باشیم. ما صنایع مادرمون ضعیفه ، توی این کارها فقط باید مونتاژ کنیم ، اگه بخوایم هم صنایع مادرمون رو قوی کنیم باید 20 سال جون بکنیم ، کلی هزینه کنیم ، همه چیز رو خودمون بسازیم ، گیریم یک خازن رو خودمون زدیم ، پردازنده رو خودمون زدیم ، چیپ رو خودمون زدیم ، بالاخره یک چیزی می مونه که نتونیم بزنیم !!!

خدا پدرومادرش رو بیامرزه که یک کارخونه زده 300 نفر رو داره بهشون کار می ده ولی اگه تبلتی که با این قیمت می خواد بده توی بازار رو با اون کیفیت چینی هایی که من دیدم می خواد بده ، خدا لعنتش کنه چون قیمت تموم شده وارداتی اون تبلت ها خیلی پایین تر از اینها بود ...

من نمی دونم چرا حالا که سال تولید ملی هستش ، یک دفعه این همه تولیدکننده داخلی سروکلشون پیدا شده ، خوبه خود این آقا هم اشاره کرده ما تاحالا وام نگرفتیم و تبلیغ نکردیم ... من که نمی دونستم ، الان گفت فهمیدم ... -_-

این از این ، اون هم از تولید کننده محترم پاورهای هوشمند ... :lol:

محمد جان ، چین ، کاستاریکا ، ایالات متحده ، مالزی و یکی دو کشور دیگه پردازنده می زنند ولی نکته اینجاست که هلند پردازنده نمی زنه ولی همیشه می گه من بهترین گل ها و پنیرهای دنیا رو دارم . ما چیزایی که می تونیم بهشون افتخار کنیم دو دستی بچسبیم ، بقیش پیش کش .

لینک به دیدگاه

اگر هم عالی نیست ، بیایید با حمایت از این محصول از خودمون حمایت کنیم . ( البته اگه پولش تو جیب چینی ها نره :D )

لینک به دیدگاه

من هم مثل همه دوستان با کلیت این قضیه که باید از تولید داخلی حمایت کرد موافقم . ولی از طرفی سوالم اینه که تا کجا و به چه قیمت. ؟

اگر قرار باشه حمایت از تولید ملی ، به قیمت یک عمر بد بختی کشیدن بنده و عدم دسترسی بنده به تکنولوژی درست و حسابی روز باشه، همون بهتر که تولیدی نباشه. به نظر شما چه دلیلی داره که همیشه 1 یا 2 نسل بخواهند تمام هزینه ها رو پرداخت کنند تا بقیه در آینده بسیار دور ، شاید بتوانند از نتایج استفاده کنند.

در اینکه برای رسیدن به پیشرفت باید هزینه همه کرد هیچ شکی نیست ولی این جور کارهای رو نمیشه هزینه تلقی کرد.

واقعا اگر بحث در حمایت از تولیدات داخلی هست، پس باید مالیات های تولید کننده و هزینه های بی خودی و ..... اینجور موارد رو از دوش تولید کننده برداشت نه اینکه تمامی این هزینه ها رو از تولید کننده ، دریافت بشه، بعد تولید کننده هم این هزینه رو از مصرف کننده دریافت کنه، در اخر هم بگن چون کسی این کالا رو با این قیمت نمی خره، پس ورود نوع مشابه خارجی رو ممنوع کنیم که از تولید کننده حمایت کنیم.

این روش بسیار بسیار غلط در مورد خودرو سازی ما هم اتفاق افتاد، نتیجش اینه که بعد از چندین سال تجره ، هر روز کیفیت و امکانات و محصولاتمون ، فاصله بیشتری از محصولات بین المللی می گیرند.

جالبش این هست که میگن اگر واردات خودرو آزاد بشه ، زندگی 400000 نفری که مستقیما از صنعت خودرو در آمد کسب میکنند، از بین میره و باید در کار دیگری فعال بشوند. حالا سوال من اینه که ؟ چرا 75 میلیون نفره دیگه باید به خاطر زندگی 400000، یک عمر هزینه بدهند و از داشتن کالای با کیفیت محروم باشند؟

حالا هم اگر قرار هست حمایت از تبلت داخلی ، دسترسی بقیه رو به کالای مشابه محدود کنه ، همون بهتر که نباشه.

نمونش همین موبایل glx هست. اول آمدن یک کارخانه راه انداختند که برای 170 نفر شغل ایجاد کرد. برای حمایت از آن تعرفه موبایل شد 60 درصد. تا کالای خارجی نیاد. اما نتیجه بعد از 5 سال

: مصرف گوشی موبایل در ایران 10 تا 11 میلیون دستگاه در سال، واردات قانونی ثبت شده 440 هزار عدد که نتیجش کاهش سود 320 میلیون دلاری گمرگ از واردات موبایل، ریخته شدن پول به جیب قاچا....... قیمت بالای گوشی، نبودن حمایت از وارد کننده رسمی و ضرر مصرف کننده به دلیل قیمت بالای کالا در و آخر ، ورشکستگی glx و دست و پا زدن برای حفظ خودش و به قیمت اخراج نصفی از کارمندها.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز توجه دارید که دو صفحه بحث شده که این فقط یک برنده ایرانیه تو ایران تولید نمیشه .حداکثرش اینه که در حد یک خط مونتاژ نهایی در ایران باشه مثل گوشیglx.پس فکر نکنید با خرید اینها به کشورتون خدمت کردید بلکه پول خودتون را ریختید داخل جیب چینیها

برادر گرامی متوجه هستم و تمام صفحه هارو خوندم

ما مشکلمون اینه که توقع داریم یهو قلپ یک اینتل یا یک اپل راه بندازند شروع کنند به تولید و تا یک محصول ایرانی تولید میشه سریع میایم با تاپ برندها مقایسه می کنیم

کمپانی Dell که معرف حظور هستند؟؟؟

این شرکت در زمانی که شروع به کار کرد کارش این بود که قطعه از اینور اونور میگرفت و کامپیوتر مونتاژ میکرد

در اصل این شرکت کارش تنها اسمبل کامپیوتر بود

جایگاه این شرکت هم در حال حاظر میدونند که یکی از غولهای تولید کننده لپتاپ و دسکتاپ هست

در این شرایط کشور ما به کورسوهای امید برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محصولات آیتی باید امید داشت

با این همه نا امیدی و بدبین بودن این کشور به هیچ جا نمیرسه و نخواهد رسید

بابا سامسونگ رو اپل آمریکا نرفته برای کره ای ها بسازه سامسونگ رو خود کره ای ها ساختند .

من هم قبول دارم که مشخصات سخت افزاری قابل توجهی نداره ولی اینش مهم نیست این مهمه که اسم ایران دنبالشه

بعد هم یچیز برام عجیبه اینه که بعضی ها انقدر مطمعن حرف میزنند انگار همین الآن از پشت خط تولید این شرکت پا شدن اومدن و از همه چیز خبر دارند

بابا حرف و اظهار نظر آسونه دلیل و مدرک و اثبات مهمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز وقتی یک کالایی رو بهش میگن ملی یعنی چی یعنی اینکه اون کالا تماما داخل ایران ساخته شده و مثلا دست چین داخلش نبوده مثلا سمند رو بهش چسبوندن خودروی ملی تبلیغات هم شد که تماما با تلاش مهندسان داخلی ساخته شده ولی بعد صداش در اومد که طراحی اتاقشو دادن به انگلیس موتورش پژو405 شاسی ژپزو405 وکلا پژو ولی با ظاهری دیگه حالا این که نشد ملی حالا به نظر شما یه کالایی رو مثل گرین تماما قطعاتشو بیارن اینجا سر هم کنن و به اسم خودشون بدن بیرون ایا واقعا این افتخاره

درباره اپل بله مگه اپل یه شرکتیه که مثلا فقط در یه ضمینه مثل تولید گوشی فعالیت داره اپل هزارتا شعبه در سرتاسر دنیا داره و همش هم به اسم خودشه و اگر یه اختراعی رو هم به ثبت برسونه شرکت دیگه نمیتونه ادعا کنه اونو میتونی بهش بگی ملی چون فقط به نام اپل ثبت شده نه اینکه از جای دیگه بیاری به نام خودت ثبت کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
http://www.gooshishop.com/NewsDetails.aspx?NewsId=5440 ویرایش شده توسط روبیک
لینک به دیدگاه

اگر هم عالی نیست ، بیایید با حمایت از این محصول از خودمون حمایت کنیم . ( البته اگه پولش تو جیب چینی ها نره :D )

ميدونم حرف شما از سر دلسوزيه دوست خوبم، ولى آخه اون محصول خودش بايد حمايت من رو جلب كنه. يه چيز خاصى توش باشه كه ارزش پول دادن رو داشته باشه. منطق اينه كه من خريدار كه هر روز نيم ميليون پول تو جيبم ندارم كه بيام امروز پول اينو بدم، فردا خراب بشه، برم فردا پول يكى ديگه رو بدم.

مثلا تا اونجايي كه من ميدونم، تو فندلاند كه خانه ى نوكياست، مردم توانايى خريد آيفون و سامسونگ هم دارن، ولى اغلب ميرن نوكيا ميخرن كه از توليد ملى خودشون حمايت كنن. يعنى وضع مالى اينقدر خوب هست كه امكان خريد هر نوع محصولى رو دارن، ولى بازم ترجيها نوكيا ميگيرن. توى ايران اينطورى نيست.

وضع مالى اغلب اينطوريه كه بايد هزار تا بدبختى بكشن كه بعد از مدتها يه همچين پولى جمع بشه (كه چاله اى براش نباشه) بيان و تبلت بخرن. حالا همون يك شانس رو دارن و منطقا اولويت اولشون اينه كه ميخان بهترين رو انتخاب كنن چون شانس دومى وجود نداره. تو اين وضعيت حمايت از محصول داخلى در اولويت آخر قرار ميگيره.

بعدشم دوست خوبم، هر دومون ميدونيم ايرانى ها چشمشون بازه. شايد دستشون تنگ باشه، ولى نميشه هر جنسى رو بزارن جلومون ما هم بگيم اوه خداى من عجب چيزى. ممكنه ناچار باشيم ازش استفاده كنيم مثل پرايد، ولى هيچوقت نمى پسنديمش. ما به كشورهاى همسايه مون هم نگاه نميكنيم ببينيم جه تبلتى يا سيستمى مصرف ميكنن. هميشه نگاه ميكنيم بهترين جنس توى كل دنيا چيه، ما هم همون رو ميخايم. اگر نتونستيم يا امكانش نبود، نگاه ميكنيم بببينيم بعد از اون چيه، بعدش قاره، بعدش منطقه، بعدش آخرسر، ميرسيم به اينكه فلان جنس تو ايران بهترينه يا نه.

اين تبلت، راه خيلى سختى رو در پيش داره تا با اين شرايط مقبول خريدار ايرانى قرار بگيره. ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند جمله داخل این خبر هست که آدم رو به فکر فرو میبره!

مهمترینش این هست!

پردازنده گرافيکي استفاده شده در اين تبلت ها Mali400

اگه واقعا از این GPU در این ها استفاده بشه حتی اگه تو رابط خوب ظاهر نشه با قیمتی که تعیین شده خواستاران زیادی خواهد داشت!

این هم یه سری دیگه از جملات مهم در مورد این محصول!

پخش کردن ويدئو هاي Full HD 1080P با وجود اين پردازنده گرافيکي براي اين تبلت‌ها بسيار آسان است!

از ديگر مزاياي مهم و کمياب اين تبلت‌ها مي‌توان به خروجي mini HDMI آن اشاره کرد!

هر دو داراي پردازنده قدرتمند Cortex با فرکانس 1 گيگاهرتز و چيپست Allwinner مي‌باشند!

حافظه رم استفاده شده در مدل DIMO700 داراي ظرفيت 512 مگابايت و در مدل DIMO900 نيز از نوع DDR3 و داراي ظرفيت 1 گيگابايت مي‌باشد!

در ساخت صفحه نمايش اين تبلت از تکنولوژي پيشرفته IPS استفاده شده است!

هر دو تبلت داراي قابليت اتصال کابل USB OTG مي‌باشند!

همچنين اين تبلت ها قابليت پشتيباني از مودم‌هاي 3G را دارا مي‌باشند!

يکي از دلايل مورد توجه قرار گرفتن تبلت ها وزن سبک آن‌ها مي‌باشد مدل DIMO700 داراي وزن 350 گرم و در مدل DIMO900 داراي وزن 540 گرم مي‌باشند.

وجود سه کليد لمسي back ، home و menu در سمت راست صفحه نمايش اشاره داشت.

صفحه نمايش باکيفيت و ضد خش اين تبلت داراي رزولوشن 480×800 و نسبت تصوير 16:9 و مدل 9.7 اين تبلت داراي صفحه نمايش ضد خش با رزولوشن 768×1024و نسبت تصوير 4:3 است!

لینک به دیدگاه

برادر گرامی متوجه هستم و تمام صفحه هارو خوندم

ما مشکلمون اینه که توقع داریم یهو قلپ یک اینتل یا یک اپل راه بندازند شروع کنند به تولید و تا یک محصول ایرانی تولید میشه سریع میایم با تاپ برندها مقایسه می کنیم

کمپانی Dell که معرف حظور هستند؟؟؟

این شرکت در زمانی که شروع به کار کرد کارش این بود که قطعه از اینور اونور میگرفت و کامپیوتر مونتاژ میکرد

در اصل این شرکت کارش تنها اسمبل کامپیوتر بود

جایگاه این شرکت هم در حال حاظر میدونند که یکی از غولهای تولید کننده لپتاپ و دسکتاپ هست

در این شرایط کشور ما به کورسوهای امید برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محصولات آیتی باید امید داشت

با این همه نا امیدی و بدبین بودن این کشور به هیچ جا نمیرسه و نخواهد رسید

بابا سامسونگ رو اپل آمریکا نرفته برای کره ای ها بسازه سامسونگ رو خود کره ای ها ساختند .

من هم قبول دارم که مشخصات سخت افزاری قابل توجهی نداره ولی اینش مهم نیست این مهمه که اسم ایران دنبالشه

بعد هم یچیز برام عجیبه اینه که بعضی ها انقدر مطمعن حرف میزنند انگار همین الآن از پشت خط تولید این شرکت پا شدن اومدن و از همه چیز خبر دارند

بابا حرف و اظهار نظر آسونه دلیل و مدرک و اثبات مهمه

دوست عزیز . حرفت رو قبول دارم . حالا شما برگرد 15 سال قبل ، ایران خودرو ما پیکان می زد ، کره 1 ماشین نمی تونست مونتاژ کنه ، الان هیوندای کره داره با آلمانی ها کل کل می کنه . استیوجابز که از اون انباری کارش رو شروع کرد ، پاش رو از در خونش می گذاشت بیرون ، قطعه ای که می خواست رو می خرید ، تازه روش زده بود ساخت آمریکا ...

بله برادر منم دوست دارم مملکتم آباد بشه ، منم سازندگی رو دوست دارم ولی فکر همون ایران خودرو رو بکن طی این چند سال چی کار کرده ، از مونتاژ پیکان رسید به مونتاژ 206 و 405 که سال 98 توی فرانسه از رده خارج شده ... کامیون 100% چینی رو می گن ایرانی !!!

این آوازها از دور خوش است ... همین الانش هم نمی شه زود قضاوت کرد . الان تولید کنندهای خیلی خوبی توی کشور هستند که همین مونتاژ رو در سطح جهانی دارن انجام می دند و کالای با کیفیت کار می کنند ، اگر این بنده خداها هم همین کار رو بکنند باید ازشون تقدیر کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...