رفتن به مطلب

ارتقای یه سیستم قدیمی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
بعد چند سال برگشتم به فروم چقدر دلم تنگ شده بود برای اینجا :) حس بر گشت به خونه رو دارم :)
یه سیستم قدیمی دارم که خیلی وقته استفاده نکردم حالا واسه یه سری کارا لازمش دارم, میخوام ارتقاش بدم که قابل استفاده برای کارم باشه

سیستم فعلی
MB : Gigabyte P75-d3
Ram : 8GB (bus 1600)
CPU : Core i3 3210
Graphic : AMD 6670 1GB DDR5
Power : Green 380W
H.D.D : 1TB

چیزایی که میخوام اضافه کنم
SSD 250GB
Cpu Core i7 3770

هدف استفاده از سیستم : اجرای بازی با شبیه ساز اندروید مثل گیم لوپ و اسمارتگاگا و ال دی پلیر و ریکورد ویدیو و میخوام سی پی یو رو بهتر کنم که fps بالای 50 بهم بده

سوالاتی که دارم :
1 : با اضافه کردم سی پی یو جدید و هارد SSD نیازی به ارتقا پاور هست یا نه ؟
2 : سی پی یو های نسل سول مدل خاصی دارن مثل K و ... بهترین گزینه واسه اجرای گیم کدوم مدلشه ؟
3 : بنظرتون این سی پی یو میتونه fps مناسبی بهم بده مثلا بالای 50 ؟
4 : لطفا مدل دقیق CPU و هاردی که به این مادربرد بخوره رو بهم بگید
5 : این CPU قطعا خیلی گرما تولید میکنه لطفا راهنمایی کنید چه نوع فن CPU باید براش بخرم که دماش کنترول بشه

حدف اصلیم خرید یه سیستم جدید و قوی بود ولی باتوجه به احتمال بالای توافق و پایین اومدن دلار (ایشالا) فعلا میخوام همین رور ارتقا بدم و چند ماهی استفاده کنم تا ایشالا دلار بیاد پایین تر اون سیست درخوری که میخوام رو بگیرم (ماشالا الان حداقل کارت گرافیک خوب 60 میلیون:|)

ویرایش شده توسط alibahman47
لینک به دیدگاه

الان 3770 قیمتش با 9400f برابری میکنه که اصلا ارزش نداره شما میتونید یه i5 2500 یا 3570 بگیرید که تو خیلی از بازیها حتی با 1070 هم گلوگاه نیست

لینک به دیدگاه

در در 27 فروردین 1400 در 14:46، Hamed.Madadi گفته است :

الان 3770 قیمتش با 9400f برابری میکنه که اصلا ارزش نداره شما میتونید یه i5 2500 یا 3570 بگیرید که تو خیلی از بازیها حتی با 1070 هم گلوگاه نیست

حرفتون منطقی بنظرم
منم این سیستم رو فقط واسه چند ماه میخوام همون i5 میگیرم بعلاوه یه هارد SSD
فقط یه سوال این هاردی که انتخاب کردم به مادربرد وصل میشه دیگه ؟
و بنظرتون یه فن جدا هم بگیرم یا همون فن cpu خودم رو روی این بزارم اوکی ؟

در مورد هارد SSD مدل EVO 870 سامسونگ که Sata3 به این مین برد وصل میشه ؟

image.thumb.png.7e71a2424e5c27fed5cb5ba64d491221.png
image.thumb.png.c70377a259eafcb1bbf0a1254c338a26.png

سی پی یو i5 در عمل 6 هسته خواهد داشت (با درنظر گرفتن Thread) و i7 هم 8 هسته
(و در مابقی موارد مثل باس و فرکانس Boost و حافظه Cache سطح سه i7 یکم بهتر
)
یعنی i7 حدودا 50 و خورده ای درصد بازدهی بالاتری داره ؟

ولی قیمتش سه برابر :|

لینک به دیدگاه

اگر فن استوک باشه زیر استرس دما تا 80 هم میره ، بهتر یه هزینه ی واسه فن داشته باشید ، چون با ارتقا سیستم هم قابل استفاده هست ، در مورد ssd هم چون خودم تست نکردم نمیتونم نظر بدم ولی احتمالا 99 درصد مشکلی نداره و کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، alibahman47 گفته است :

حدف اصلیم خرید یه سیستم جدید و قوی بود ولی باتوجه به احتمال بالای توافق و پایین اومدن دلار (ایشالا) فعلا میخوام همین رور ارتقا بدم و چند ماهی استفاده کنم تا ایشالا دلار بیاد پایین تر اون سیست درخوری که میخوام رو بگیرم (ماشالا الان حداقل کارت گرافیک خوب 60 میلیون:|)

جهت یادآوری سال 2015 هم توافق شد تو خیابون ملت میرقصیدن و دلار رو با 500 تومنی نشون میدادن چی شد؟! قطعاتتون رو بفروشید یه سیستم خوب بگیرید دارن چیز دیگه داغ میکنن خبری از کباب نیست

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

بستگی به بازی داره که می خواید انجام بدید. اگر بازی بتل رویال باشه مثل Warzone که به شدت CPU محور هست با 3770 و GTX 1070، اف پی اس در صحنه های شلوغ و فایت به 40 میرسه، که لذت بازی رو از بین میبره و عملا تو این حالت دیگه رقابتی وجود نداره. ( طبق سیستم یکی از استریمرهایی که دقیقا همین هست)

اگر همون بازی های اندروید رو می خواید با شبیه ساز اجرا کنید، 3770 زیاد هم هست.

لینک به دیدگاه

سیستم نهایی این میشه :

MB : Gigabyte P75-d3
Ram : 8GB (bus 1600)
Graphic : AMD 6670 1GB DDR5
H.D.D : 1TB
CPU : Core i5 3570
CPU fan : cooler master T20

واسه این سیستم یه پاور نو میخوام ببندم باید توان خروجی پاور چقدر باشه که بدون مشکل جواب بده ؟

در در 28 فروردین 1400 در 06:30، Sabertooth گفته است :

جهت یادآوری سال 2015 هم توافق شد تو خیابون ملت میرقصیدن و دلار رو با 500 تومنی نشون میدادن چی شد؟! قطعاتتون رو بفروشید یه سیستم خوب بگیرید دارن چیز دیگه داغ میکنن خبری از کباب نیست

من مشکل مالی ندارم ولی خوب تمام تحلیل گر های ارز دیجیتال و ... با درصد اطمینان بالایی دارن میگن که تو سه ماه اینده یعنی تو به به انتخابات دلار روی  18 یا 19 میاد و ازون ور هم من منتظر نسل 12 اینتل و رم های DDR6 با باس 10.000 هستم که یه سیستم خیلی خفن ببندم که فکر کنم باید این 3 ماه رو صبر کنم
بیشتر از هرچیزی میخوام یه سیستم با این رم های جدید داشته بگیرم(احتمالا تا 80 میل هزینه کنم ولی بازهم کارت گرافیک نمیخرم) واسه کارت گرافیک باید یه راه دیگه پیدا کنم مثلا یه اشنایی هست برام از امریکا بیاره که قیمتش حدود یک سوم ایران میفته(این رو شاید خیلی ها ندونن)

لینک به دیدگاه

در در 29 فروردین 1400 در 22:08، Hadi MP گفته است :

واقعاً نمیدونم کی قراره متوجه وضعیت بشید ولی بازم ما میگیم، دلمون میسوزه میگیم تهیه کنید. پیرو توضیحات دوست عزیز Sabertooth فکر نکنید توافق بشه همه چی مفت خواهد شد، یا کاهش قیمتی درکاره! هرکسی هم میگه تجربه بازاریش کمه.
سیستم فعلیتون پاورشو عوض کنید، یک استیک 4 یا 8 گیگ رم اضافه کنید با پردازنده 3570. در صورت امکان ایرکولر هم تهیه کنید. (پاور 650W یا 580W با اینده نگری مناسبه)

ضمن احترام به حرفتون من کارم حدود دو سال خرید و فروش ارز دیجیتال و در تو 14 ماه اخیر با همین تحلیل ها میانگین ماهی 30 تا 40 میل سود داشتم(اگه براتون کافی نیست از حساب بانکیم هم اسکرین بزارم)
هیچ چیزی 100% نیست ولی خوب احتمال بالایی وجود داره درضمن پایین اومدن دلار هیچ ربطی به کاهش قیمت هیچ چیزی نداره ولی قیمت کالای دیجیتال مثل گوشی و پی سی رو 100% کاهش میده
برای نمونه وقتی دلار روی 32 تومان رفت و تا الان که برگشته روی 23 تومان فقط تو این رنج تایم قیمت خوراکی ها 3 برابر شده و خدمات پزشکی دو برابر و ...
من کارم تحلیل این چیزاست و ازین راه پول درمیارم

ازون ور هم گفتم که اینکه این سیستم رو ارتقا میدم فقط واسه استفاده موقت و اگر هم برفرض همه تحلیل ها اشتباه دراومد بازهم ضرری نکردم چون من منتظرم نسل 12 اینتل بیاد و یه سیستم با اون سی پی یو و رم ببندم

در در 29 فروردین 1400 در 22:08، Hadi MP گفته است :

واقعاً نمیدونم کی قراره متوجه وضعیت بشید ولی بازم ما میگیم، دلمون میسوزه میگیم تهیه کنید. پیرو توضیحات دوست عزیز Sabertooth فکر نکنید توافق بشه همه چی مفت خواهد شد، یا کاهش قیمتی درکاره! هرکسی هم میگه تجربه بازاریش کمه.
سیستم فعلیتون پاورشو عوض کنید، یک استیک 4 یا 8 گیگ رم اضافه کنید با پردازنده 3570. در صورت امکان ایرکولر هم تهیه کنید. (پاور 650W یا 580W با اینده نگری مناسبه)

اسکرین یدونه از حساب های بنده که فکر نکید حرف مفت میزنم(مبلق قابل توجهی نیست) ولی خوب این رو در جواب اون حرفتون میزارم که بدونید تحلیل کردن چیزی الکی نیست و یه علم پولسازی الان
کلا تو  خرید و فروش ارز دیجیتال تنها کاری که من میکنم همین تحلیل و تخمین زدناست و سودهای کوچولو کوچولو

photo_۲۰۲۱-۰۴-۱۸_۲۲-۲۱-۰۷.jpg

لینک به دیدگاه

ارز دیجیتال جهانی هست معاملاتش ربطش به بازار لجنزار مملکت گل و بلبل چیه؟

لینک به دیدگاه

در مورد پاور بنظرتون یه پاور بالای 400وات نیاز هست؟
مثل این https://b2n.ir/s99390
چون این سیستم 5 سال با پاور 230 وات کار کرده 🙂
یا این مورد کافیه ؟ https://b2n.ir/f13491

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...