رفتن به مطلب

مادربرد و رم برای i7 2600

Recommended Posts

سلام دوستان

با بودجه حدود 300 برای " i7 2600 معمولی " چه مادربرد و رمی توصیه میشه ؟

مادربردی برای Sandy Bridge هست که رم در فرکانس پایه 1600 کار کنه ؟ (یا با توجه به CPU امکان نداره ؟)

در کل هدف اینه رم 1600 که میگیرم ، توسط مادربرد به درستی شناسایی بشه

این دو مدل رو خودم پیدا کردم به ترتیب حدود 220 و 240

Gigabyte Z68P-DS3چطوره ؟

یا Msi Z68A-G45 G3

آیا رم در اینها درست شناسایی میشه ؟

با توجه به اینکه رم 8 گیگ گرفته میشه حدود 210-240 برای مادربرد لطفا پیشنهاد بدبد

برند مین هم MSI ، گیگابایت و ایسوس تفاوتی نداره...( خریداری شد با تشکر )

ویرایش شده توسط Realmadrid C.F
لینک به دیدگاه

واووووو

چه جالب .

من میخوام i5 2500k بگیرم اصلا رو گزینه مین زیر 300 فکر نمیکردم . همش میگفتم اینقدر دارم هزینه سی پی یو میکنم یک مین خوب هم بگیرم البته برای میکس و این حرف ها که البته فکر میکنم چندان تفاوتی در مین در این رنج قیمت ها نباشه اما خوب فکرم روی asus بود . ناگفته نماند حتما حتما قبل از خرید مین برد با داداشای گلم اساتید اینجا که هم در کارشون خبره هستند و هم با معرفت و با مرام هستند هم حسابی مشورت میکنم و بعد میرم سراغ خرید مین برد .

خوب جایی رو برای مشاوره خرید انتخاب کردی دوست عزیز، موفق باشی

لینک به دیدگاه

این مدل MSI مادربورد بهتریه نسبت به گیگایی که گفتی . ولی 2600 معمولی قابلیت اور آنچنانی نداره . در حد خیلی کمی اور میشه . در اون حد رو هر دو مادربورد میتونن راحت انجام بدن . رم 1600 روی هر دو نصب میشه . ولی به صورت پیشفرض میاد روی 1333 کار میکنه . با فعال کردن قابلیت XMP میتونی رم رو ببری روی 1600 . ولی من خودم این کار رو نکردم . چون یه حورهایی اور محصوب میشه و قطعات با فشار بیشتری کار میکنن . من هم نیازی نداشتم . هر موقع نیاز شد خیلی راحت میشه این کار رو انجام داد . البته این رو هم بگم که تاثیر محسوسی نداره تغییر فرکانس . اصلا متوجه نمیشی .

علاوه بر اون مدل ، مادربورد MSI Z68A-G43 هم تو سایت فروشگاه هست که 235 تومنه وتفاوتی نداره و به جز اینکه از گرافیک های نسل سوم که GEN3 خونده میشن ، در حالت PCI-E 3.0 پشتیبانی نمیکنه و اونها باید با PCI-E 2.0 کار کنن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظرم مادربوردحرفه ای با این امکانات با این قیمت ها تو بازار کمه . شما sabertooth P67 یا P8z68V بخر.

مادربورد حرفه ای امکانات حرفه ای هم داره . البته بعد از خریدش این مطالب براتون ثابت میشه .

لینک به دیدگاه

حامد جان تخصصیش کردن و حرفی نمونده .

منم با میکائیل جان موافقم ASUS P8Z68-V گزینه مناسبی فکر میکنم باشه . من خودم قصد دارم این مدل رو بگیرم . البته چون برای کار میکس میخوام حتما یک مشورت اساسی قبلش در این مورد میکنم .

دوستان مین ASUS P8Z68-V LE میشه دو تا گرافیک بهش داد درسته ؟ و آیا میشه 2 تا مانیتور همزمان با این مین فعال باشند یکی آنبرد و یکی کارت گرافیک ؟؟

دوست من سی پی یویی که تا آخر این هفته میگیرم i5 2500k هستش انشاالله / با این اوصاف قصد دارم این مین رو بگیرم . نظرم اینکه شما هم از این رنج پایینتر نگیری حیفه برای اون سی پی یو مین کمتر از این بگیری . تخصصی ندارم اما برای اینکه خودم قصد خرید داشتم کمی وسواس به خرج دادم تحقیق کردم . 90 بزار روش همین و بگیر . موفق باشی گرامی

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

ASUS P8Z68-V LE بورد خوبیه . ولی شما باید نزدیک به 400 تومان بابتش هزینه بدید . ایشون میخوان تا 240 تومان هزینه کنن . چون نمیخوان اورکنن و SLI هم نمیخوان ، اون مادربوردها هم براشون مناسبن .

اما درمورد سوال شما که روی ASUS P8Z68-V LE میشه 2 تا گرافیک گذاشت یا نه .میشه گذاشت . ولی فقط کارتهای AMD رو میتونید کراس کنید و از SLI پشتیبانی نمیکنه . این مادربورد برای اورکلاک هم مناسب نیست . چون مدار تغذیه خیلی ضعیفی داره . اگر اورکلاک نکنی و SLI هم نخوای مادربورد خوبیه . ولی به اون قیمت نمیارزه . 2 مانیتور رو همزمان میتونی خروجی بگیری ، اما هر دو از کارت گرافیک . نمیتونی یکی از کارت بگیری و یکی از بورد . کارتهای گرافیک الان اکثرا 2 خروجی دارن و مشکلی برای کار با 2 مانیتور ندارن . البته هر چی قویتر باشن بهتر ساپورت میکنن .

لینک به دیدگاه

بله درسته متوجه هزینه ایشون شدم ، آخر پیغامشون رو نخونده بودم .

حامد جان من کارت گرافیکم asuse EAH4670 1GB HDMI هستش و سی پی یویی که میخوام بگیرم i5 2500k / به نظر شما چه مین بوردی بگیرم ؟ سقف هزینه برای مین بورد 400 . و بی زحمت اگر مینی معرفی کردید بگید بر چه اساسی اون مدل رو معرفی کردید .

ممنون از شما @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASUS P8Z68-V LE بورد خوبیه . ولی شما باید نزدیک به 400 تومان بابتش هزینه بدید . ایشون میخوان تا 240 تومان هزینه کنن . چون نمیخوان اورکنن و SLI هم نمیخوان ، اون مادربوردها هم براشون مناسبن .

اما درمورد سوال شما که روی ASUS P8Z68-V LE میشه 2 تا گرافیک گذاشت یا نه .میشه گذاشت . ولی فقط کارتهای AMD رو میتونید کراس کنید و از SLI پشتیبانی نمیکنه . این مادربورد برای اورکلاک هم مناسب نیست . چون مدار تغذیه خیلی ضعیفی داره . اگر اورکلاک نکنی و SLI هم نخوای مادربورد خوبیه . ولی به اون قیمت نمیارزه . 2 مانیتور رو همزمان میتونی خروجی بگیری ، اما هر دو از کارت گرافیک . نمیتونی یکی از کارت بگیری و یکی از بورد . کارتهای گرافیک الان اکثرا 2 خروجی دارن و مشکلی برای کار با 2 مانیتور ندارن . البته هر چی قویتر باشن بهتر ساپورت میکنن .

ضعیفترین تنظیمات ولتاژ رو این LE ها دارن! یعنی حتی اگه 2600k هم داشته باشید بهترین رکورد اورکلاک پایدارش با برد LE حدود 4100 بوده :دی تازه اون هم با قیمتی که داداش حامد فرمودند اصلا توجیه خرید نداره

لینک به دیدگاه

بله درسته متوجه هزینه ایشون شدم ، آخر پیغامشون رو نخونده بودم .

حامد جان من کارت گرافیکم asuse EAH4670 1GB HDMI هستش و سی پی یویی که میخوام بگیرم i5 2500k / به نظر شما چه مین بوردی بگیرم ؟ سقف هزینه برای مین بورد 400 . و بی زحمت اگر مینی معرفی کردید بگید بر چه اساسی اون مدل رو معرفی کردید .

ممنون از شما @};-

بازار کمی به هم ریخته . کمی صبر کن قطعات دوباره بیاد تو بازار . الان قطعات خوبی رو نمیشه پیدا کرد . اگر هم باشن قیمت خیلی بالایی دارن .

لینک به دیدگاه

بازار کمی به هم ریخته . کمی صبر کن قطعات دوباره بیاد تو بازار . الان قطعات خوبی رو نمیشه پیدا کرد . اگر هم باشن قیمت خیلی بالایی دارن .

مرسی آقا حامد گل @};- ( عمرت گل نباشه )

پس من به توصیه شما در اون یکی تاپیک فعلا میرم سمت خرید cpu که اگر هم قیمت ها تغییر کنه تفاوت چندانی نداره .

و منتظر می مونم تا قطعات خوب از راه برسند تا یک مین برد خوب هم بگیرم .

لینک به دیدگاه

یادم رفت بگم اصلا قصد اورکلاک کردن ندارم . اگر هم سی پی یو k گرفتم صرفا به این خاطر بود که اگر بعدا قصد فروش داشتم بهتر فروش میره و تفاوت قیمت چندانی هم نداره .

ممنون میشم بعدا از رسیدن قطعات جدید این مورد رو برای معرفی مادربرد مد نظر قرار بدید . البته اگر تفاوت قیمت چندانی در نوع مادربرد ها نیست که مهم نیست .

لینک به دیدگاه

یادم رفت بگم اصلا قصد اورکلاک کردن ندارم . اگر هم سی پی یو k گرفتم صرفا به این خاطر بود که اگر بعدا قصد فروش داشتم بهتر فروش میره و تفاوت قیمت چندانی هم نداره .

ممنون میشم بعدا از رسیدن قطعات جدید این مورد رو برای معرفی مادربرد مد نظر قرار بدید . البته اگر تفاوت قیمت چندانی در نوع مادربرد ها نیست که مهم نیست .

من نظرم برعکسه . کالا هرچقدر گرونتر باشه ، افت قیمت بیشتری هم داره . پردازنده های سری K چون اورکلاک میشن ، ریسک خیرون بیشتره . چون ممکنه بیش از اندازه بهشون فشار اومده باشه . بنابراین افت قیمت بیشتری دارن . فقط در یک صورت میشه خوب فروختشون . بچ نامبر خوبی گیر بیاد و بیشتر از بقیه پردازنده های هم مدلش قابلیت اور داشته باشه . نمونه این مدلها تو همین فروم هم برای فروش گذاشته شد که قیمتشون از قیمت آک هم گرونتر بود . اما این هم احتمالش خیلی پایینه که گیر بیاد . من خودم هم وقتی میخواستم بگیرم ، چون قطد اور نداشتم 2400 رو ترجیح میدادم و گیر هم آوردم . چون هم قیمت کمتری داشت ، هم میدونستم بهش فشار نیومده و هم موقع فروش ضررش کمتره . در حالیکه با 2500 فقط تو فرکانس تفاوت داره و گرافیک مجتمع . تفاوتش هم چشمگیر نیست .

لینک به دیدگاه

حامد جان مطمئنا پشت این حرف هایی که میزنید تجربه خوابیده .

اما نمیدونم چرا دلم نمیره بخاطر 10 تومن تفاوت قیمت 2500 بگیرم و ترجیح میدم k باشه . البته هر جایی رو که میدیدم مثلا تاپیک زده شده که 2500k ملت ریخته بودند که سی پی یو رو بخرند . این موارد رو در پی تی دیدم .

از طرفی بلد نیستم اورکلاک کنم ( ریسک نمیکنم ) و شنیدم با اور کردن احتمال کم شدن طول عمر cpu و فشار اومدن به دیگر قطعات هم هست . / یعنی هیچ جور نمیشه فهمید یک cpu مدل k اور نشده یا شده ؟

راستی حامد جان اور کردن بیشتر برای گیمرها هستش درسته ؟ یعنی برای کسی که کارهای گرافیکی و رندر ویدیویی و انکود میکنه اور کردن فکر نکنم چندان الزامی باشه وهمینطور فکر نمیکنم چندان تاثیر قابل توجهی داشته باشه . ( نظر شما چیه ؟ )

لینک به دیدگاه

2500K رو برای این ملت میریزن بخرن که اولا دوست دارن اور کنن و دوما کلا هر پردازنده i5 برای فروش گذاشته بشه ملت میریزن که بخرن :D

من راهی بلد نیستم که بفهمم پردازنده اور شده یا نه .

اور کردن به دلایل زیادی میتونه باشه . تمام اون مواردی که شما گفتی تاثیر میگیرن . اور کردن فرکانس کار پردازنده رو بالا میبره ، در نتیجه سرعت پردازش زیاد میشه و برنامه ها و کارهایی که به پردازنده وابسته هستن سرعت اجراشون میره بالا .ولی به همون میزان استهلاک سیستم هم میره بالا .

لینک به دیدگاه

داره کم کم مُخم میخوره که k نگیرم :D

نمیشد اینتل سری k تولید نمیکرد ، خدا بگم چیکارشون نکنه

اما الان i5 2500k رو با i7 2600k مقایسه کردم به جز چند مورد اصلا تفاوت چشم گیری نداشت . امیدوار شدم .

لینک به دیدگاه

همون چند مورد هم خیلی مهمه . ترید های 2600 گاهی اوقات چنان تاثیری میذارن که نمیشه توصیف کرد . البته نه تو همه برنامه ها . ولی بهش فکر نکن . ضرر میکنی .

فقط یه چیزی بگم . اگر 2500 یا مشابه اون و کلا سندی بریج بگیری ، مادربورد رو باید با چیپ های Z68 یا P67 و یا H67 ,61 بگیری . چون چیپ های جدید از پردازنده های سندی بریج پشتیبانی نمیکنن . ولی چیپ های قدیمی از پردازنده های آیوی بریج با یک آپدیت بایوس پشتیبانی میکنن . البته این مطلب رو تو یک سایت خوندم . نمیتونم بگم صد در صد درسته . ولی به ریسکش نمیارزه .

لینک به دیدگاه

پس حامد جان با این اوصاف توصیه میکنید که الان پردازنده رو هم نخرم و کلا بزارم همون 1 الی 2 ماه دیگه مین و پردازنده رو با هم بخرم ؟

آخه ترس از این دارم یکهو قیمت ها باز دوباره سر به فلک بکشه و قادر به خرید پردازنده خوب نباشم .

لینک به دیدگاه

حرف من این نیست که پردازنده رو الان نگیر . من میگم اگر سندی بریج بگیری ، باید مادربورد رو هم با چیپ های سری 67 ، 68 و 61 بگیری . چیپ های 77 و 75 از سندی بریج پشتیبانی نمیکنن . یا اینکه الان 3550 آیوی بریج بگیر و خودت رو راحت کن . البته ممکنه قیمت ها پایین بیاد و یا بالا بره . اصلا نمیشه پیش بینی کرد . همه چیز به یک چیز بستگی داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر همه بزرگان

اورکلاکرها از سری معمولی 2500 یا 2600 استفاده نمیکنند همشون سری k رو استفاده میکنند پس خرید پردازنده های سری معمولی 2500 و 2600 شک و شبهه نداره انصافا این 2600 عالیه و برای کسی که اهل اور نیست بهترین گزینه هست چون در کنار این سی پی یو ها لزومی نداره مادربرد خیلی قدرتمند بگیره تا از قابلیت های نهفته استفاده کنه

من با تمام مطالب آقا حامد موافقم

2500K رو برای این ملت میریزن بخرن که اولا دوست دارن اور کنن و دوما کلا هر پردازنده i5 برای فروش گذاشته بشه ملت میریزن که بخرن :D

من راهی بلد نیستم که بفهمم پردازنده اور شده یا نه .

اور کردن به دلایل زیادی میتونه باشه . تمام اون مواردی که شما گفتی تاثیر میگیرن . اور کردن فرکانس کار پردازنده رو بالا میبره ، در نتیجه سرعت پردازش زیاد میشه و برنامه ها و کارهایی که به پردازنده وابسته هستن سرعت اجراشون میره بالا .ولی به همون میزان استهلاک سیستم هم میره بالا .

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

ماوتفاوت این دو خیلی زیاده otello جان .

i5 2500 این پردازنده 155 هزار تومن ارزونتر از i7 2600 هستش که میشه باهاش رم خیلی مناسبی برای پردازنده 2500 گرفت .

ولی خوب از اون طرف هم قابلیت هاش که میگید خیلی بالاست آدم رو وسوسه میکنه .

//

حامد جان میشه محبت کنید و یک مقایسه برای 2500k با 3550 بزنید

اگر سایتی برای مقایسه هم سراغ دارید که از سری آیوی و سندی مقایسه داره ممنون میشم معرفی کنید .

حرف خیلی خوبی زدید خداییش قیمتش مناسب بود . یعنی تفاوت قیمت چندانی نداشت اما باید یک سری اطلاعات کسب کنم .

مرسی حامد جان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم بد نیست .قیمتش هم نسبت به امکاناتش عالیه .

http://lioncomputer.ir/product/1184/MSI%20Z68A-G43/

لینک به دیدگاه

این لینک مقایسه . به نوع بنچ مارک ها که بیشتر بهتر یا کمتر و قطعاتی که استفاده شدن توجه کن . با دقت نگاه کنی متوجه میشی :

http://www.cpu-world.com/Compare/492/Intel_Core_i5_i5-2500K_vs_Intel_Core_i5_i5-3550.html

لینک به دیدگاه

خیلی عالی بود . مرسی حامد جان .

آدم این مقایسه ها رو میبینه هوایی میشه .

یک مقایسه هم با i5-3570K زدم که دیدم توی رندر اگر اشتباه نکنم تقریبا 2 برابر قدرت داشت . درسته ؟

موارد دیگه اش هم تقریبا میشه گفت 10% تا 12% درصد بهتره .

http://www.cpu-world.com/Compare/569/Intel_Core_i5_i5-2500K_vs_Intel_Core_i5_i5-3570K.html

ماوتفاوت قیمتش با 2500k هم 80 تومن هستش که اگر واقعا برای رندر اونقدر تاثییر چشمگیری داشته باشه حتما همین رو میگیرم .

اصلا حامد جان باور کن اگر نمیگفتی این مورد آیوی رو بعدا اگر 2500k میخریدم بشدت پشیمون میشدم از خریدم .

ظاهرا کوپن امتیاز دادن من امروز تموم شد اما این شاخه گل تقدیم @};-

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان به ویژه حامد عزیز که با راهنماییهاشون به نتیجه مورد نظر رسیدم ، اتمام تاپیک ....

ویرایش شده توسط Realmadrid C.F
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...