رفتن به مطلب

کمک در مورد انتخاب هارد مک بوک پرو

esthesist
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ، یک بلایی سر من اومده که شدید نیاز به همفکری شما دارم .

هارد داخلی مک بوک پرو ی من 500 گیگ سیگیت و 8 مگ بافر بوده . و 2.5 اینچ

حالا بازار فقط دو تا مارک موجود هست ، یکی توشیبا 640 گیگ و یکی هم وسترن 750 گیگ هر دو با مشخصات یکسان با سیگیت هستند .

به نظر شما کدوم بهتره و امتحان خودش رو برای شما پس داده ؟ از نظر دوام ، صدا ، سرعت ....

خیلی برام مهمه ، کمک کنید به من .

ویرایش شده توسط esthesist
لینک به دیدگاه

من توشيبا داشتم ازشم راضى بودم. وسترن هم خوبه، مدل هارد معموليشو داشتم.

ولى از من ميشنوى برو SSD بگير، خيلى رو لپتاپ حال ميده. B)

لینک به دیدگاه

والاه پول ندارم !

دیگه کم هم بخوام بگیرم 300 در میاد دیگه ، نه ؟

من 250 زورکی دارم ، مگر این که اس اس دی ارزونتره و من خبر ندارم !

لینک به دیدگاه

برادر اسم مك بوك پرو كه اومد ديگه خيالم راحت بود بودجه SSD هم موجوده. B)

لینک به دیدگاه

حالا غصه نخور هممون HDD داريم. B) يه سوال، حالا كه دو تاش از نظر مشخصات عين همه، ببين كدوم گارانتى بهترى داره.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

آخه من هر چی داشتم خرج کردم دیروز این بلا سرم اومد ، این هم وسیله کارمه ، میتونم صبر کنم ماه دیگه بهتر بگیرم اما الان لازم دارم !!!

خلاصه هر چی سنگه مال پای لنگه دیگه ، خودتون که در جریان هستین ...

لینک به دیدگاه

جایی سراغ دارین که غیر از توشیبا ، وسترن و سیگیت داشته باشن ؟ هر جا میرم فقط توشیبا دارن ! میترسم یه کم ...

لینک به دیدگاه

من رو لپ تاپم توشیبا داشتم و سگیت . هردو خیلی خوب کار کردند و مشکلی نداشتم

از نظر حجم هم 640 با 500 گیگ ، شاید برای شما تفاوتی ایجاد نکنه یعنی منظورم این هست که شااید به این حد ظرفیت احتیاج نداشته باشید، در این شرایط به نظرم اگر براتون ممکنه، از فروشنده کد هارد دیسک رو بگیرید ، مثلا مینویسه wd50016fvbse . بعد این کد ها رو در اینترنت جستجو کنید و ببینید review کدام یک بهتره و benchmark کدام یک بالاتره. و درنهایت هاردی که امتیار بالاتری رو داره خریداری کنید. البته با زهم تاکید میکنم اینکار در صورت همکاری فروشنده امکان پذیره.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

سیگیت 750 گیر آوردم ، قرار شد پارت نامبر رو بگه اما خود سایت اصلی رو که نگاه کردم 3 تا مدل داشت که هر سه از 16 مگ بافر به بالا بودن و 5400 و 7200 بودند که در هر صورت از 8 مگ بافر خود سیگیتی که روش بود بالاتره ، گارانتی الماس ! نظرتون در مورد خودش و گارانتیش چیه ؟

لینک به دیدگاه

به نظر که انتخاب خوبه . به خصوص اینکه 7200 دور هم هست و تا حدودی هم سرعت سیستم بهتر میشه. B)

آمار گارانتی الماس رو ندارم و نمی دونم کارش چهطوره. :unsure:

لینک به دیدگاه

اون هارد منتفی شد چون موجود نیست :

الان حق انتخاب بین این دو مدل رو دارم : 1 وسترن با شماره WD5000BPVT

2 . توشیبا با شماره : MQ01ABD075

غیر از این که ظرفیت اولی 500 و دومی 750 هست ، میشه بین این دو کمک کنید یکی رو انتخاب کنم ؟ مشخصات توشیبا روی کاغذ به نظر بهتر میاد ، اما کلا گیج شدم من .

لینک به دیدگاه

تو سایت تخم مرغ جدید ( همان new egg) :D ، یک نفر نوشته که به دلیل alignment technology شرکت وسترن که برای هارد ها به کار میبره، firmware اون با mac همخوانی نداره برای همین برای مک مناسب نیست.

Cons: If you are looking to update your macbook or macbook pro, this is not the drive for you. Western Digital's 'Alignment' technology doesn't Play Nicely with Apple's firmware updates at all. WD Drives are good, just nothing with "BPVT" in the mode

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=22-136-567&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=-1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Page=2#scrollFullInfo

با این حساب توشیبا بهتره.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از شما ، نمیدونم چطور تشکر کنم ، خیلی مهم هست این مساله و من اصلا نمیدونستم !

از لطف شما ممنونم ، خیلییییی....

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز.. شما لطف دارید.

یک لینک دیگه هم به این مطلب اشاره کرده.

Mac OSX:

Mac OSX version 10.4 onwards (Tiger, Leopard and Snow Leopard) can use the GUID Partitioning Table scheme (GPT) which will align an Advanced Format drive correctly. Mac OS versions using Apple Partition Manager (APM) will not align partitions correctly and will not provide optimum performance.

لینک به دیدگاه

ورؤن لاین 10.7.4 دقیقا APM داره ، ممنونم که این نکته رو گفتید چون حالا انتخابم راحت شد ، وقتی نصبش کردم در جریان میزارم که چی شد .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

هارد توشیبا رو خریدم و خوب کار میکنه ، سرعت خوبی داره و صداش نسبت به سیگیت قبلی بسیار ناچیزه .

از کمک های شما ممنونم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...