رفتن به مطلب

خرید یه سیستم گیمینگ زیر 100 میلیون تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و روزتون بخیر

1 : علاوه بر اجرای گیم مهم ترین کاری که میخوام بکنم ریکورد گیم پلی هست که میخوام بدون هیچ لگی با بهترین کیفیت و fps بتونم کارو انجام بدم
2 : ادیت ویدیو

بودجه زیر 100 میل

موارد پیشنهادی خودم
1 : کارت گرافیک رو انتخاب کردم AMD RX 6800 XT 16GB  = قیمت 48 میل
2 : ترجیحا cpu اینتل باشه
3 : باس رم و مادربرد بالای 3200 باشه
4 : هارد SSD هم 500gb میخوام بعلاوه HDD 2GB واسه تنظیم بودجه این روگفتم

مانیتور هم میخواستم https://b2n.ir/w02699 انتخاب کنم که 32 اینچ و قیمت مناسبی داره حدود 15 میلیون تا 240hrz ساپورت میکنه و rt1ms که هنوز خریدش رو نزدم اگه نظری راجبش دارید بگید, خیلی ها بهم گفتن مانیتور خمیده و بالای 27 اینچ نگیر کسی میتونه دلیلش رو توضیح بده
این رو هم بگم که من کل روز رو به مانیتور زل میزنم و باهاش کار میکنم بنظرتون مانیتور خمیده اذیت میکنه چش رو ؟
اگه مانیتور بالا خوب نیست نظرم روی اینه https://b2n.ir/z60061 بعوان گزینه بعدی ؟

لطفا یه کیس کامل و مناسب پیشنهاد بدید

ویرایش شده توسط alibahman47
لینک به دیدگاه

اینو یه نگا بنداز 

ویرایش شده توسط rahman1700
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز / چنین بودجه ای .... من فقط خرید از امارات رو توصیح میکنم ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در خصوص مانیتور هم ... بنا به تجربه خودم ایده ال ترین و بهترین مانیتور برای کاربرد گیمینگ 25 اینج هستش ( بدون حاشیه ) و حد امکان 2k

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، invoker گفته است :

درود

دوست عزیز / چنین بودجه ای .... من فقط خرید از امارات رو توصیح میکنم ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در خصوص مانیتور هم ... بنا به تجربه خودم ایده ال ترین و بهترین مانیتور برای کاربرد گیمینگ 25 اینج هستش ( بدون حاشیه ) و حد امکان 2k

میتونم همه چی رو از امارات سفارش بدم
همین کارت گرافیک رو دارم اونجا میگیرم 48 میل
ولی خوب ازونجا سفارشم بدم هیچ گارانتی هم نداره
حالا این بکنار بنظرتون کیفیت قطعاتی که ازونجا بیاد از داخل ایران بهتره ؟

مانیتور هم مدل دقیق بگید لطفا برم ببینم

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alibahman47 گفته است :

میتونم همه چی رو از امارات سفارش بدم
همین کارت گرافیک رو دارم اونجا میگیرم 48 میل
ولی خوب ازونجا سفارشم بدم هیچ گارانتی هم نداره
حالا این بکنار بنظرتون کیفیت قطعاتی که ازونجا بیاد از داخل ایران بهتره ؟

مانیتور هم مدل دقیق بگید لطفا برم ببینم

قبلا" در این خصوص توضیح دادم ... که اگه قرار کارت AMD بگیرین باید چیکار کرد

اما در خصوص مانیتور / بنده این مورد رو پیشنهاد میدم که یک شاهکار به تمام معناس و به شدت باکیفیت !

https://www.amazon.ae/Alienware-AW2521HFL-25-inch-FreeSync-Compatible/dp/B0861JLTD8/ref=sr_1_9?dchild=1&keywords=monitor+240hz&qid=1619035148&sr=8-9

https://www.amazon.ae/Alienware-AW2521HF-Compatible-DisplayPort-Adjustable/dp/B0861JRXPP/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=monitor+240hz&qid=1619035148&sr=8-4

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، invoker گفته است :

قبلا" در این خصوص توضیح دادم ... که اگه قرار کارت AMD بگیرین باید چیکار کرد

اما در خصوص مانیتور / بنده این مورد رو پیشنهاد میدم که یک شاهکار به تمام معناس و به شدت باکیفیت !

https://www.amazon.ae/Alienware-AW2521HFL-25-inch-FreeSync-Compatible/dp/B0861JLTD8/ref=sr_1_9?dchild=1&keywords=monitor+240hz&qid=1619035148&sr=8-9

https://www.amazon.ae/Alienware-AW2521HF-Compatible-DisplayPort-Adjustable/dp/B0861JRXPP/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=monitor+240hz&qid=1619035148&sr=8-4

درمورد چیزی که گفتید cpu رو amd ببندم
من ویدیو های یوتیوب رو دیدم فریم ریت با core i9 10900K حدودا یک درصد از ryzen 7 5800x بهتربود

لینک به دیدگاه

اگر میخواید با نرم افزار های adobe کار کنید بهتر هست گرافیک رو AMD نگیرین چون پشتیبانی و کارایی خوبی تو این برنامه ها ندارن 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، alibahman47 گفته است :

سلام و روزتون بخیر

1 : علاوه بر اجرای گیم مهم ترین کاری که میخوام بکنم ریکورد گیم پلی هست که میخوام بدون هیچ لگی با بهترین کیفیت و fps بتونم کارو انجام بدم
2 : ادیت ویدیو

بودجه زیر 100 میل

موارد پیشنهادی خودم
1 : کارت گرافیک رو انتخاب کردم AMD RX 6800 XT 16GB  = قیمت 48 میل
2 : ترجیحا cpu اینتل باشه
3 : باس رم و مادربرد بالای 3200 باشه
4 : هارد SSD هم 500gb میخوام بعلاوه HDD 2GB واسه تنظیم بودجه این روگفتم

مانیتور هم میخواستم https://b2n.ir/w02699 انتخاب کنم که 32 اینچ و قیمت مناسبی داره حدود 15 میلیون تا 240hrz ساپورت میکنه و rt1ms که هنوز خریدش رو نزدم اگه نظری راجبش دارید بگید, خیلی ها بهم گفتن مانیتور خمیده و بالای 27 اینچ نگیر کسی میتونه دلیلش رو توضیح بده
این رو هم بگم که من کل روز رو به مانیتور زل میزنم و باهاش کار میکنم بنظرتون مانیتور خمیده اذیت میکنه چش رو ؟
اگه مانیتور بالا خوب نیست نظرم روی اینه https://b2n.ir/z60061 بعوان گزینه بعدی ؟

لطفا یه کیس کامل و مناسب پیشنهاد بدید

سلام رفیق.

اگه بتونی کارت گرافیک رو به این قیمت که گفتی تهیه کنی عالی میشه. فقط دقت کن از برندی تهیه کنی که کولینگ خوبی داشته باشه.

یه چیز دیگه این که الکی پول بابت فرکانس رم نده. همین 3200 خیلی خیلی کافیه. میتونی مقایسه ها رو ببینی تو اینترنت.

درمورد مانیتور هم، من خودم شیائومی 34 اینچ خمیده با رزولوشن 2K و رفرش ریت 144 هرتز دارم که قیمت معقولی هم داره (حدود 13). بنظرم اینجور مانیتور های بزرگ هیچ ایرادی ندارن، فقط ممکنه کمی طول بکشه تا عادت کنی اما وقتی عادت کنی دیگه نمیتونی دل بکنی. بخصوص اینکه برای استفاده هایی مثل ادیت و برنامه نویسی و ... یه جور مزیت محسوب میشن.

سیستم پیشنهادی:

پردازنده : Ryzen 5800X به مبلغ 15 میلیون

مادربرد : ASUS ROG X570-F به مبلغ 10 میلیون

رم : Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3200MHz به مبلغ 7 میلیون

خنک کننده : Cooler Master MasterAir MA620M به مبلغ 4 میلیون

کارت گرافیک : RX 6800 XT به مبلغ 48 میلیون

پاور : ASUS POWER ROG STRIX 750W GOLD به مبلغ 8 میلیون

هارد : WD Blue 2TB به مبلغ 1.5 میلیون

اس اس دی : Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 500GB به مبلغ 2.5 میلیون

کیس : ASUS TUF Gaming GT501 به قیمت 5.5 میلیون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

100 میلیون پول سیستم بدی بعد مانیتور فول اچ دی ؟!

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

100 میلیون پول سیستم بدی بعد مانیتور فول اچ دی ؟!

این مانیتور هایی که انتخاب کردم هم response time پایینی دارن و fps خوبیم میدن
در مورد رزولیشن خوب اگه بره بالا فریم میاد پایین
واقعیت اینه که خیلی وقته از دنیای سخت افزارم به دورم همین قدر میدونم مابقیشو شما که بهتر میدونید بگید

تنها چیزی که دوست دارم اینه که مانیتور سایتش بزرگ باشه مثلا 32 اینچ که همه مخالفن و دلیلش رو هم نمیگن |:

در 7 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

اگر میخواید با نرم افزار های adobe کار کنید بهتر هست گرافیک رو AMD نگیرین چون پشتیبانی و کارایی خوبی تو این برنامه ها ندارن 

میخوام گیم پلی بدم و ریکورد کنم هم زمان و بعدش ادیت ویدیو با برنامه های ادیتور
فقط همین

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alibahman47 گفته است :

این مانیتور هایی که انتخاب کردم هم response time پایینی دارن و fps خوبیم میدن
در مورد رزولیشن خوب اگه بره بالا فریم میاد پایین
واقعیت اینه که خیلی وقته از دنیای سخت افزارم به دورم همین قدر میدونم مابقیشو شما که بهتر میدونید بگید

تنها چیزی که دوست دارم اینه که مانیتور سایتش بزرگ باشه مثلا 32 اینچ که همه مخالفن و دلیلش رو هم نمیگن |:

با این سیستم دیگه خیلی کمه full hd

2K خیلی مناسبه 

درمورد مانیتور بزرگ هم توضیح دادم تو متن سیستم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Paxton گفته است :

سلام رفیق.

اگه بتونی کارت گرافیک رو به این قیمت که گفتی تهیه کنی عالی میشه. فقط دقت کن از برندی تهیه کنی که کولینگ خوبی داشته باشه.

یه چیز دیگه این که الکی پول بابت فرکانس رم نده. همین 3200 خیلی خیلی کافیه. میتونی مقایسه ها رو ببینی تو اینترنت.

درمورد مانیتور هم، من خودم شیائومی 34 اینچ خمیده با رزولوشن 2K و رفرش ریت 144 هرتز دارم که قیمت معقولی هم داره (حدود 13). بنظرم اینجور مانیتور های بزرگ هیچ ایرادی ندارن، فقط ممکنه کمی طول بکشه تا عادت کنی اما وقتی عادت کنی دیگه نمیتونی دل بکنی. بخصوص اینکه برای استفاده هایی مثل ادیت و برنامه نویسی و ... یه جور مزیت محسوب میشن.

سیستم پیشنهادی:

پردازنده : Ryzen 5800X به مبلغ 15 میلیون

مادربرد : ASUS ROG X570-F به مبلغ 10 میلیون

رم : Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3200MHz به مبلغ 7 میلیون

خنک کننده : Cooler Master MasterAir MA620M به مبلغ 4 میلیون

کارت گرافیک : RX 6800 XT به مبلغ 48 میلیون

پاور : ASUS POWER ROG STRIX 750W GOLD به مبلغ 8 میلیون

هارد : WD Blue 2TB به مبلغ 1.5 میلیون

اس اس دی : Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 500GB به مبلغ 2.5 میلیون

کیس : ASUS TUF Gaming GT501 به قیمت 5.5 میلیون

الان متن رو خوندم تشکر
شنیدم مانیتور های شیاومی خیلی پیکسل سوختگی دارن ؟ مال شما نداشته ؟
در مورد cpu من تو یوتیوب هر تست فریمی میبینم Intel بهتر و طبیعتا ارزونتر
نمیدونم روچه منطقی amd پیشنهاد میدید ؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، alibahman47 گفته است :

الان متن رو خوندم تشکر
شنیدم مانیتور های شیاومی خیلی پیکسل سوختگی دارن ؟ مال شما نداشته ؟
در مورد cpu من تو یوتیوب هر تست فریمی میبینم Intel بهتر و طبیعتا ارزونتر
نمیدونم روچه منطقی amd پیشنهاد میدید ؟

خواهش میکنم.

نه من مشکلی نداشتم باهاش و اولین باره همچین چیزی رو میشنوم.

ببینید برتری intel فقط و فقط توی گیمه و با اختلاف ناچیز.

یعنی پردازنده های amd در مقابل intel های هم رده، در هر چیزی بغیر از بازی عملکرد به مراتب بهتری دارن (ادیت و ...) و این مورد ارزش خریدشون رو بالا میبره.

و یک چیز دیگه بحث مادربرده.

شما وقتی یه پردازنده مثل Ryzen 5800X انتخاب میکنی، میتونی هم با چیپست X570 باندل کنی و هم B550 ( و حتی ممکنه X470 ! ) اما مثلا برای i7 10700K انتخابی بجز Z490 نداری و اینکه کلا مادربرد های intel گرون تر هستن.

بنظر من بهترین انتخاب برای شما 5800X هستش ( اگر بودجه رو میتونید افزایش بدین -> 5900X ) در کنار یه مادربرد خوب از چیپست X570 ( همونطور که گفتم میتونید با B550 هم باندل کنید )

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

خواهش میکنم.

نه من مشکلی نداشتم باهاش و اولین باره همچین چیزی رو میشنوم.

ببینید برتری intel فقط و فقط توی گیمه و با اختلاف ناچیز.

یعنی پردازنده های amd در مقابل intel های هم رده، در هر چیزی بغیر از بازی عملکرد به مراتب بهتری دارن (ادیت و ...) و این مورد ارزش خریدشون رو بالا میبره.

و یک چیز دیگه بحث مادربرده.

شما وقتی یه پردازنده مثل Ryzen 5800X انتخاب میکنی، میتونی هم با چیپست X570 باندل کنی و هم B550 ( و حتی ممکنه X470 ! ) اما مثلا برای i7 10700K انتخابی بجز Z490 نداری و اینکه کلا مادربرد های intel گرون تر هستن.

بنظر من بهترین انتخاب برای شما 5800X هستش ( اگر بودجه رو میتونید افزایش بدین -> 5900X ) در کنار یه مادربرد خوب از چیپست X570 ( همونطور که گفتم میتونید با B550 هم باندل کنید )

مرسی از توضیحاتتون خیلی مفید و بدردبخور بود
در مورد AMD شنیدم خیلی داغ میکنه و ازین ور سیستم خنک کننده قوی تری میخواد و بعد مثلا 4 سال افت شدیدی میکنه نسبت به روز اولش
این حرف تو نسل های جدیدش هنوز پابرجاست یا نه ؟
اینکه تو ادیت بهتر عمل میکنه خیلی خوبه خیلی به کار من میاد
در مورد رم هم همین رو میخواستم بدونم که ایا باس 3600 با 3200 چقدر روی بازده کلی تاثیر داره که خوب اگه اینطور باشه همون 3200 رو انتخاب کنم قیمت پایین تری میفته و بهتره
و اینکه اکثر مادربرد ها کنار باس نوشتن oc یعنی از همون روز اول باید با اورکلاک استفاده کنیم ؟ این مادربرد رو داغون نمیکنه ؟

ببخشید سوال زیاد میپرسم خیلی وقته اطلاعاتم بروز نشده

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، alibahman47 گفته است :

مرسی از توضیحاتتون خیلی مفید و بدردبخور بود
در مورد AMD شنیدم خیلی داغ میکنه و ازین ور سیستم خنک کننده قوی تری میخواد و بعد مثلا 4 سال افت شدیدی میکنه نسبت به روز اولش
این حرف تو نسل های جدیدش هنوز پابرجاست یا نه ؟
اینکه تو ادیت بهتر عمل میکنه خیلی خوبه خیلی به کار من میاد
در مورد رم هم همین رو میخواستم بدونم که ایا باس 3600 با 3200 چقدر روی بازده کلی تاثیر داره که خوب اگه اینطور باشه همون 3200 رو انتخاب کنم قیمت پایین تری میفته و بهتره
و اینکه اکثر مادربرد ها کنار باس نوشتن oc یعنی از همون روز اول باید با اورکلاک استفاده کنیم ؟ این مادربرد رو داغون نمیکنه ؟

ببخشید سوال زیاد میپرسم خیلی وقته اطلاعاتم بروز نشده

اون بحث افت صحت نداره و به طور کلی نمیشه گفت amd داغ تر از intel هستش.

شما هر پردازنده ای که تهیه میکنید ( چه amd باشه چه intel ) چون قراره که پردازش سنگین باهاش انجام بدید، باید درمورد گرمای تولیدیش تحقیق کنید و کولر مناسب براش تهیه کنید و شاید اصلا لازم نباشه کولر جدا تهیه کنید. ( مثلا پردازنده Ryzen 3700X همراه خودش کولر داره و براش کفایت میکنه)

تو رم، تفاوت باس 3200 و 3600 ناچیزه و بنظر من ارزش پول اضافی رو نداره مگر اینکه بخواید بیشتر هزینه کنید و مشکلی با پولش نداشته باشید.

منظور از oc در مادربرد ها یعنی میتونید با اورکلاک مادربرد به اون باس برسید. مثلا رم شما باس 3200 هست ولی وقتی برای بار اول سیستم رو اسمبل میکنید توی بایوس به صورت دیفالت باس رم روی 2600 ست شده. میرید توی تنظیمات بایوس و اجازه میدین رم با باس اصلی خودش کار کنه.

درمورد آسیب هم بستگی به مادربرد داره. مثلا مادربرد ASUS X570-F که نوشتم براتون، تا باس 4000 به صورت پایدار کار میکنه و مشکلی ایجاد نمیشه.

لینک به دیدگاه

این مانیتور مناسب برای کار گیم ؟
AOC CQ32G2E 2K 144Hz
https://googlekala.com/product/aoc-cq32g2e-2k-144hz/

قیمت 11.5 میل

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، alibahman47 گفته است :

AOC CQ32G2E 2K 144Hz

قیمت 11.5 میل

مفت میگه بردار ... اگه واقعا" قیمتش این باشه . تو هوا باس زدش !

چونکه 11.5 قیمت خریدش از امارات هم نیست !!! چه برسه به فروشش ...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alibahman47 گفته است :

AOC CQ32G2E 2K 144Hz

قیمت 11.5 میل

به هیچ وجه مناسب نیست عزیز

اگر میخوای گیم افلاین بزنی فیفا و گیم های کلا سینگل پلیر اوکیه

اما اگر انلاین بازی میکنید هر گیمی به هیچ وجه این سایز پیشنهاد نمیده

نهایت 27 اینچ که اونم به نظرم بزرگه

اما اگه کلا فقط گیم انلاین میزنی مانیتور 1080p پنل TN بگیر  سمت چیزه دیگه ای هم نرو مخصوصا اگر شوتره بازیت

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosin گفته است :

به هیچ وجه مناسب نیست عزیز

اگر میخوای گیم افلاین بزنی فیفا و گیم های کلا سینگل پلیر اوکیه

اما اگر انلاین بازی میکنید هر گیمی به هیچ وجه این سایز پیشنهاد نمیده

نهایت 27 اینچ که اونم به نظرم بزرگه

اما اگه کلا فقط گیم انلاین میزنی مانیتور 1080p پنل TN بگیر  سمت چیزه دیگه ای هم نرو مخصوصا اگر شوتره بازیت

نه من گیم های انلاین بازی میکنم مثل پابجی موبایل و کالاف و ...
خوب تو 27 اینچ چی رو پیشنهاد میدید ؟ که حداقل 144hrz و 2K باشه ؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام

اگر هدف فقط گیم بود یه 3600 یا نهایتا یه 5600X برای پردازنده کفایت می کرد اما برای ادیت ویدیو و .... تعداد هسته بالاتر مهمه

این مقایسه پرچمدار جدید اینتل با 3 پردازنده نسل 5000 رایزنه :

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-9-5950X-vs-Intel-i9-11900K-vs-AMD-Ryzen-9-5900X-vs-AMD-Ryzen-7-5800X/3862vs3904vs3870vs3869

گفته میشه نسل 6000 رایزن برای همین سوکت AM4 عرضه میشه و از نسخه بروز شده Zen3 یا Zen3+ بهره می بره . مادربردهای جدیدی هم با چیپست X570S در حال لانچ هستش که نسخه بهبود یافته X570 هستند و ضمن قدرت مناسب حرارت کمتری تولید می کنند . با این که از اون اول قرار بود تا سال 2020 ساپورت AM4 تموم بشه و سال 2021 با سوکت جدید محصولات جدید ای ام دی از راه برسه اما انگار ای ام دی قصد داره یه کم بیشتر از این سوکت پشتیبانی کنه .

در مورد گرافیک هم ای ام دی بدون سر و صدا چیپست جدیدی آماده کرده که خیلی بهتر از قبل اور میشه :

بیش از 20 درصد اور کارخانه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...