رفتن به مطلب

خرابی SSD ?

alimontazeran
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

بعد از مدتی به سیستمم یک SSD اضافه کردم  ویندوز 10 نصب کردم وقتی می خواستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم این مشکل پیش اومد1851619514__.thumb.jpg.fc4c9edac5ba626b1f5835217f62c2d6.jpg1898312201__.thumb.jpg.54ae5397ff48d3423fa62f24958770f9.jpg

قبل این اتفاق هم این ارور رو داد

392585510__.thumb.jpg.571b5dc33379d5ade4fb29de479ab06d.jpg

مشکل مهمی هست که این ارور رو می ده؟

۲۰۲۱۰۴۲۳_۱۹۴۷۳۳.jpg

لینک به دیدگاه

مدل اس اس دی؟

مشخصات سیستم؟

تصویر صفحه اول HD Sentinel از SSD؟

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۳ در 20:55، ARMIN گفته است :

مدل اس اس دی؟

مشخصات سیستم؟

ADATA SU630

مشخصات تو پروفایل لیون هستش ولی

Min: Msi 880GM-E41

RAM: 8GB DDR3 

GPU: GT 730 2GB DDR3

فقط یک بار پیام دادش برای تعمییر داد و ظاهرا مشکل حل شدش 

صفحه اول SSD در برنامه هم بزودی قرار می دم

یک نکته ای که یادم رفت اینه که من یه هارد 500 گیگ سیگیت دارم که روی اون ویندوز هست (بعدا پاکش می کنم برای نصب ویندوز   کابل هارد رو از سیستم جدا می کنم این که مشکلی نداره

و این که سیستم درایوی که رو هارد هم ویندوز هست و هنوز پاک نکردم رو هم اسکن انجام داد!

در در ۱۴۰۰/۲/۳ در 20:55، ARMIN گفته است :

مدل اس اس دی؟

مشخصات سیستم؟

ببخشید دیر شد

بعد از تموم شدن اسکن دیگه مشکلی نیست فقط می خوام علت این مشکل رو متوجه بشم

123.thumb.png.11dc624306673a95f44c30ebce161fed.png

ویرایش شده توسط alimontazeran
لینک به دیدگاه

اس اس دیت سالمه، ولی هاردت به نظر یه مشکل کوچیک داره، تصویر گزارش هاردت رو هم بده.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۴ در 02:09، ARMIN گفته است :

اس اس دیت سالمه، ولی هاردت به نظر یه مشکل کوچیک داره، تصویر گزارش هاردت رو هم بده.

هارد مشكلي خاصي نداره قبلا هم مشكل Interface CRC Error Count داشته كه خيلي وقته رو عدد 3 هست مقدارش زياد نشده بخاطر اينه كه 99 درصد سلامتيش

456.thumb.png.a64b6ec8fb65a55d89bf3cc22002d324.png 789.thumb.png.c3ac1a666124a9533f8eb39cabdc6f0a.png

فقط يك سوال ديگه هم دارم من العان می خوام دو تا پارتیشن هاردم رو یکی کنم که داخل هر دو تاش فایل های هست که نمی خوام پاک بشه راهی هستش بدون از دست رفتن فایل ها بشه کاری کرد؟

@ARMIN

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، alimontazeran گفته است :

فقط يك سوال ديگه هم دارم من العان می خوام دو تا پارتیشن هاردم رو یکی کنم که داخل هر دو تاش فایل های هست که نمی خوام پاک بشه راهی هستش بدون از دست رفتن فایل ها بشه کاری کرد؟

@ARMIN

مشکلی برای فایل هات پیش نمیاد ولی خیلی وقت ها خود ویندوز نمیذاره اکستند کنی باید از نرم افزار هایی مثل EaseUS Partition Master استفاده کنی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

مشکلی برای فایل هات پیش نمیاد ولی خیلی وقت ها خود ویندوز نمیذاره اکستند کنی باید از نرم افزار هایی مثل EaseUS Partition Master استفاده کنی

بله من خودم برنامه EaseUS Partition Master دارم

فقط این کار رو انجام ندادم

می شه راهنمایی کتید؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

بله من خودم برنامه EaseUS Partition Master دارم

فقط این کار رو انجام ندادم

می شه راهنمایی کتید؟

راست کلیک کن روی پارتیشن مورد نظر و merge رو انتخاب کن

هر کاری که انجام دادی رو اگر میخوای انجام بشه باید روی گزینه دومی که مشخص کردم در تصویر نهایی کنی و بعدش apply رو بزنی و سیستم ریستارت میشه و قبل از بوت شدن به ویندوز همه کار های مورد نیاز انجام میشه اگر خطا داد و کاری نکرد  احتمال داره باید دیسک رو از داینامیک به بیسیک تغییر بدی اگر بعد از تلاش ناموفق پارتیشن ها به مشکل خوردن میتونی از طریق صفحه دوم روی درایو راست کلیک کنی و بعد PROPERTIES رو بزنی بری به منوی TOOLS و این گزینه هارو بزنی تا دنبال یه ارور بگرده یا هارد رو دیفرگ کنه

image.thumb.png.b2b382a1c1bd30033b0451b4d1962efe.pngfff.thumb.png.5ee9600cc1b005310fb54294caf2467e.png

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

راست کلیک کن روی پارتیشن مورد نظر و merge رو انتخاب کن

هر کاری که انجام دادی رو اگر میخوای انجام بشه باید روی گزینه دومی که مشخص کردم در تصویر نهایی کنی و بعدش apply رو بزنی و سیستم ریستارت میشه و قبل از بوت شدن به ویندوز همه کار های مورد نیاز انجام میشه اگر خطا داد و کاری نکرد  احتمال داره باید دیسک رو از داینامیک به بیسیک تغییر بدی اگر بعد از تلاش ناموفق پارتیشن ها به مشکل خوردن میتونی از طریق صفحه دوم روی درایو راست کلیک کنی و بعد PROPERTIES رو بزنی بری به منوی TOOLS و این گزینه هارو بزنی تا دنبال یه ارور بگرده یا هارد رو دیفرگ کنه

image.thumb.png.b2b382a1c1bd30033b0451b4d1962efe.pngfff.thumb.png.5ee9600cc1b005310fb54294caf2467e.png

احتمال از بین رفتن اطلاعات هستش؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

احتمال از بین رفتن اطلاعات هستش؟

درود بر همه دوستان

چون که بعد از Apply  کردن سیستم ریست میشه و میره تو بوت اینکار رو انجام میده ، اگه حجم و تعداد فایل ها زیاد هست احتمال قطعی برق ، بروز خطا و... و در ادامه به باد رفتن اطلاعات هست؟! حتما دقت کنید و البته راه ساده اش اینه که اطلاعات اون درایوی که میخواید با درایوی قبلیش ادغام بشن رو روی یک درایو جداگانه بریزید و بعد درایو خالی رو با درایو پر که باید قبل یا بعدش باشه ادغام کنید و البته بهتره که درایو پر اول باشه و بعدش درایو خالی که سریع انجام بشه و اگه برعکس باشه دوباره تا انتقال تمام اطلاعات اون درایو به درایو قبلش تو حالت بوت باید صبر کنید و اگه خدای نکرده قطعی برقی چیزی پیش بیاد هم که باز احتمال بر باد رفتن دیتای شما بسیار زیاد هست!

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۵ در 00:31، DPSYS گفته است :

درود بر همه دوستان

چون که بعد از Apply  کردن سیستم ریست میشه و میره تو بوت اینکار رو انجام میده ، اگه حجم و تعداد فایل ها زیاد هست احتمال قطعی برق ، بروز خطا و... و در ادامه به باد رفتن اطلاعات هست؟! حتما دقت کنید و البته راه ساده اش اینه که اطلاعات اون درایوی که میخواید با درایوی قبلیش ادغام بشن رو روی یک درایو جداگانه بریزید و بعد درایو خالی رو با درایو پر که باید قبل یا بعدش باشه ادغام کنید و البته بهتره که درایو پر اول باشه و بعدش درایو خالی که سریع انجام بشه و اگه برعکس باشه دوباره تا انتقال تمام اطلاعات اون درایو به درایو قبلش تو حالت بوت باید صبر کنید و اگه خدای نکرده قطعی برقی چیزی پیش بیاد هم که باز احتمال بر باد رفتن دیتای شما بسیار زیاد هست!

ممنون از راهنمایی تون🌷🌷🌷

نظرم عوض شدش هارد همین طور باقی بمونه بهتره

بعدا با یک هارد با ظرفیت بالاتر تعویضش میکنم

با سلام

برای ترکیب این دو تا پارتیشن داخل برنامه EASEUS Partition Master باید کدوم گزینه استفاده کنم؟

این درایو که خود ویندوز ساخته رو می شه حذف کرد یا ویندوز به مشکل برمیخوره.

test2.png

test3.thumb.png.33251a44a39e93baa7fd4598ac63deb4.pngtest1.thumb.png.3123f1d03090dde0ba6fd5b2741c0733.png

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در 1 ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

با سلام

برای ترکیب این دو تا پارتیشن داخل برنامه EASEUS Partition Master باید کدوم گزینه استفاده کنم؟

این درایو که خود ویندوز ساخته رو می شه حذف کرد یا ویندوز به مشکل برمیخوره.

test2.png

test3.thumb.png.33251a44a39e93baa7fd4598ac63deb4.pngtest1.thumb.png.3123f1d03090dde0ba6fd5b2741c0733.png

اون درایو مال ویندوز رو فکر نکنم بشه حذف کرد چون در حال اجراست مثل لینوکس نیست اونجا با دسترسی sudo میتونی بزنی پارتیشن اصلی رو هم حذف کنی

پارتیشن های باید تو یه حافظه باشن تا بهش ترکیبشون کرد و باید از گزینه merge استفاده کنی بعدش اون بالا گزینه operation رو بزن و apply کن تا سیستم ریستارت بشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

اون درایو مال ویندوز رو فکر نکنم بشه حذف کرد چون در حال اجراست مثل لینوکس نیست اونجا با دسترسی sudo میتونی بزنی پارتیشن اصلی رو هم حذف کنی

پارتیشن های باید تو یه حافظه باشن تا بهش ترکیبشون کرد و باید از گزینه merge استفاده کنی بعدش اون بالا گزینه operation رو بزن و apply کن تا سیستم ریستارت بشه

ممنون از راهنمایی تون🌷

لینوکس که دسترسی خیلی بالا تر از ویندوز هست😅

فقط از طریق برنامه EASEUS Partition Master می خوام Delete بزنم ارور زیر رو می ده

واین که این درایو ربط vEthernet (Ethernet2) و  vEthernet (Ethernet) داره؟

test5.pngtest4.png

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

ممنون از راهنمایی تون🌷

لینوکس که دسترسی خیلی بالا تر از ویندوز هست😅

فقط از طریق برنامه EASEUS Partition Master می خوام Delete بزنم ارور زیر رو می ده

واین که این درایو ربط vEthernet (Ethernet2) و  vEthernet (Ethernet) داره؟

test5.pngtest4.png

https://www.easeus.com/partition-manager-software/the-disk-is-write-protected-windows-10.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...