رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بازار رضا طبقه سوم فکر کنم واحد 304 آقا منوچهر ببرید آدم منصفی هستن            

مشکل کارت و مدلش چی هست دوست عزیز؟

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

Asus gtx 970 

مشکل خازن داره و کارت ماله خودم نیست و یکی از دوستان توی تهران هست که 2 بار میبره تعمیر میکنه و کارت رو میبره زیره لود دوباره مشکل بر میگرده!

@MSF_SE7EN

ویرایش شده توسط IMAN_G1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، IMAN_G1 گفته است :

Asus gtx 970 

مشکل خازن داره و کارت ماله خودم نیست و یکی از دوستان توی تهران هست که 2 بار میبره تعمیر میکنه و کارت رو میبره زیره لود دوباره مشکل بر میگرده!

والا ببرید پیش این آقا منوچهر من مال خودمو بردم

ولی اینو در نظر بگیرید کارت گرافیک تعمیر آنچنان نداره در صورتیکه اوکیه که مثلا فنش خراب شده باشه یا خروجی هاش در غیر اینصورت کارت تعمیر میشه ولی بعد یکی دوماه به حالت قبلیش بر میگرده

پیشنهاد میکنم دوستتون به فکر تعویض باشن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

والا ببرید پیش این آقا منوچهر من مال خودمو بردم

ولی اینو در نظر بگیرید کارت گرافیک تعمیر آنچنان نداره در صورتیکه اوکیه که مثلا فنش خراب شده باشه یا خروجی هاش در غیر اینصورت کارت تعمیر میشه ولی بعد یکی دوماه به حالت قبلیش بر میگرده

پیشنهاد میکنم دوستتون به فکر تعویض باشن

شماره شون رو دارید یا آیدی چیزی باهاشون صحبت کنم؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، IMAN_G1 گفته است :

شماره شون رو دارید یا آیدی چیزی باهاشون صحبت کنم؟

نه والا شمارش رو پیدا نکردم هرچقدر گشتم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

پیکسل چیست؟

مانیتورهای CRT، LCD و LED برای نشون دادن تصاویر متحرک و باکیفیت باید رنگ ها را هم عوض کنند برای همین در این مانیتور ها پیکسل ها ثابت نیستند. برای این تغییر رنگ، هر پیکسل به ۳ ساب پیکسل ( Sub pixel) به رنگ های آبی، قرمز و سبز (RGB) تقسیم می شوند.

پیکسل خراب به پیکسلی گفته می شود نتواند رنگ ها را به نمایش دربیاورد و به صورت موقت خاموش باشد در صورتی که اگر پیکسل به طور دائم خاموش باشد به آن پیکسل مرده می گویند. اگر پیکسل ها خراب شوند به صورت لکه یا نقاط روشن یا تیره در صفحه نمایش قابل مشاهده هستند.

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ

اگر پیکسل ها خراب شوند به صورت لکه یا نقاط روشن یا تیره در صفحه نمایش قابل مشاهده هستند و عموما خرابی آن ها به دلیل مشکلات سخت افزاری است.

پیکسل معیوب به پیکسلی گفته می شود نتواند رنگ ها را به نمایش دربیاورد و به صورت موقت خاموش باشد. در صورتی که اگر پیکسل به طور دائم خاموش باشد یعنی اینکه سوخته است و به آن پیکسل مرده می گویند.

پیکسل های معیوب فقط می توانند یکی از رنگ های قرمز، سبز و آبی باشند ولی پیکسل های مرده معمولا به صورت رنگ های سیاه وسفید هستند.

پیکسل های معیوب را می توان تعمیر و عیب یابی کرد ولی پیکسل های مرده و سوخته تعمیر نمی شوند.

پیکسل های سوخته  اکثرا به صورت نقطه سیاهی در صفحه نمایش ظاهر می شود که دیگر نور را دریافت نمی کند و همیشه به رنگ سیاه باقی می ماند.

پیکسل معیوب معمولا به رنگ سفید در صفحه نمایش لپ تاپ ظاهر می شود که موقتی هم هست.

چگونه یک پیکسل سوخته روی صفحه نمایش را تعمیر کنیم؟

قبل از هر چیزی مطمئن شوید لکه ای که روی صفحه نمایش است گرد و غبار و کثیفی نباشد! اگر پاک نشد و حرکت نکرد پس یعنی پیکسل سوخته است.

می توانید برای تعمیر پیکسل از سایت www.jscreenfix.com  استفاده نمایید.

حالا سوال اینجاست اگر مشکل سخت افزاری است چگونه با روش های نرم افزاری حل می شود!؟

بعضی از برنامه های نرم افزاری وجود دارند که با تغییر بازه رنگ ها روی صفحه نمایش به به حل این مشکل می پردازند.

روش کار این نرم افزارها این گونه است که یک مجموعه رنگ دایره ای شکل را داخل صفحه نمایش به صورت دائم به چرخش درمی آورد تا نقطه ای که پیکسل معیوب بوجود آمده است را شناسایی کند و آن را رفع کند.

نحوه کار این نرم افزارها نیز به این صورت است که ، یک مجموعه رنگ دوار را داخل صفحه نمایش به صورت مداوم می چرخاند تا در منطقه ای که پیکسل به جای مانده واقع شده است ؛ اقدام به رفع پیکسل به جای مانده کند.

اگر دستگاه شما گارانتی دارد آن را برای تعمیر به گارانتی مورد نظر ببرید. در غیر این صورت برای عیب یابی پیکسل به روش های زیر عمل کنید:

به لینک زیر بروید www.jscreenfix.com

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ

به پایین صفحه اسکرول کنید و روی گزینه Launch JScreenFix کلیک کنید.

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ

کلید F11 را بزنید. بااینکار صفحه فول اسکرین می شود.

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ

با کشیدن کادر خاکستری رنگ آن را به سمت محلی که پیکسل معیوب است ببرید. (drag and drop)

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ

حدود ۱۰ دقیقه تا ۱ ساعت زمان میبرد تا پیکسل را تعمیر کند.

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ

بعد از طی این مراحل پیکسل سوخته  صفحه نمایش شما شناسایی و تعمیر می شود. اگر پیکسل معیوب درست نشد سیستم خود را ری استارت کنید و مجددا مراحل بالا را انجام دهید.

روش تحت فشار برای تعمیر پیکسل:

در این روش با وارد کردن فشار به پیکسل معیوب آن را تعمیر می کنیم.

ابتدا مانیتور را روشن کنید.

1_2-300x225.jpg

یک تصویر با زمینه سیاه را باز کنید تا پیکسل روی صفحه نمایش به شما نشان داده شود.

2_2-300x225.jpg

از یک جسم با انتهای گرد برای ضربه زدن به پیکسل سوخته استفاده کنید ( قلم های پلاستیکی و یا انتهای برس های آرایشی برای اینکار مناسب است)

3_2-300x225.jpg

برای شروع به صورت آرام ضربه بزنید طوری که یک بازتاب سفیدی در محل تماس جسم با صفحه نمایش مشاهده کنید. اگر تابش سفید رنگ را ندیدید کمی فشار را بیشتر کنید اما به هیچ عنوان محکم ضربه نزنید.

4_2-300x225.jpg

در مرحله بعد فشار را بیشتر کنید و ۵ تا ۱۰ ضربه بزنید تا پیکسل درست شود. سعی کنید فقط به پیکسل ضربه بزنید نه به اطراف آن.

5_2-300x225.jpg

در این مرحله باید چک کنید که پیکسل تعمیر شده یا نه ؟ به این صورت که پس زمینه ای با رنگ سفید یا روشن باز می کنید بررسی کنید که آسیبی به صفحه نمایش در حین ضربه وارد نشده باشد. اگر پیکسل سوخته تعمیر شده باشد باید صفحه نمایش به طور کامل به رنگ سفید رنگ دیده شود و نقطه پیکسل نمایش داده نشود.

دانلود نرم افزار IsMyLcdOK

این برنامه یک نرم افزار تست پیکسل سوخته و معیوب مانیتور LCD می باشد. این برنامه بسیار کارآمد می باشد و می تواند پیکسل های معیوب و سوخته مانیتور شما را تشخیص دهد. این نرم افزار نیازی به نصب ندارد فقط کافی است آن را اجرا کنید. و در هرکجا که بخواهید ار آن استفاده کنید.

برای دانلود این برنامه روی لینک زیر کلیک کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک عدد کارت R9 290-tri-x  خریدم(کارکرد)، متاسفانه صاحب قبلی داده دور فن ها رو روی 100% تنظیم کردن، بایوس اورجینال هم زدم فرقی نکرد، دنبال تعمیر کار حرفه ای و قابل اعتماد در تبریز هستم.

اگر کسی آشنایی داره یا میتونه کمک کنه ممنون میشم.

با سپاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان

عزیز دلم از سال حدودا 80 یا شایدم قبل تر با منه!

الان دچار اشکال شده 

فایل صوتی تهیه شده رو با ماکسیموم صدا و به صورت استوپ تهیه کردم

با صدای کارت صدای آنبرد فقط یه تیک تیک ساده هست!

قابل صوتی

Voice 004.m4a

بعد گفتم شاید خازنی چیزی نشتی داره تا بازش کنم

20190211_103604.thumb.jpg.4a396c9f8ebdb599cc74ae0315f520a9.jpg

اما دیدم همه چیز تمیز هست

الان شک دارم به منبع تغذیه دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن مثلا چطوری چسب ها رو باز کنم حلال خاصی داره یا نه

در ضمن اسپیکر رو خیلی دوست دارم کوچکترین آسیبی نمیخوام ببینه! 

20190211_103617.thumb.jpg.be8350d5ed69c64c1821b8acbf54b15e.jpg

اگر کوچیکترین راهی هست برای درست شدنش لطفا بگین تا این عزیز دل رو نفروشم

جنس چسب هاش چیه همون چسب چوبه یا چیز دیگه ای هست ؟

راهی هست که منبع تغذیه رو همین طوری که هست تست کنم؟

ممنون

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

درود 

اول این عزیز دل رو یکم تمیزش کن ?

اون چسبه ها چسب سیلیکون هستش . با الکل براحتی پاک میشه 

این که فکر کنم مال یکی از خازنهای فیلتر خروجیه . نویز افتاده 

دوست عزیز علی خان رو دعوت میکنم بهتر کمک خواهند کرد 

@Ali Subi

همچنین:

@ASTS

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود 

اول این عزیز دل رو یکم تمیزش کن 1f601.png

اون چسبه ها چسب سیلیکون هستش . با الکل براحتی پاک میشه 

این که فکر کنم مال یکی از خازنهای فیلتر خروجیه . نویز افتاده 

دوست عزیز علی خان رو دعوت میکنم بهتر کمک خواهند کرد 

@Ali Subi

همچنین:

@ASTS

ممنون داداشم

برای اولین بار باز شده بعد 16 17 سال به نظرت کثیفه عزیزم ؟

تا درست نشه و روشی براش پیدا نشه دست نمیزنم  برای تمیزکاریش

بازم ممنون و سپاسگذار

• لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام

خازن های الکترولیتی به دلیل ساختاری که دارند بعد از مدتی دچار افت ظرفیت میشن که تک تک باید از روی برد باز بشن و با LCR اندازه گیری بشه ظرفیتشون.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

چندتا عکس نزدیکتر پیدا کردم و خازن هایی رو مشخص کردم که به احتمال زیاد بعد از تعویض مشکلتون حل بشه.

3641494334_040fb89454_o.thumb.jpg.5a95d7ea5f6ffcd5c63d0f2f5f8c16ba.jpg3640685643_4790868169_o.thumb.jpg.0aed0175a240b7864116c77f494a256b.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این  آی سی  درتصویر  چرا  این قسمتش  سیاه هست  پایه هاش  

تو عکس  اینطور ه؟

asdd.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 44 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

چندتا عکس نزدیکتر پیدا کردم و خازن هایی رو مشخص کردم که به احتمال زیاد بعد از تعویض مشکلتون حل بشه.

3641494334_040fb89454_o.thumb.jpg.5a95d7ea5f6ffcd5c63d0f2f5f8c16ba.jpg3640685643_4790868169_o.thumb.jpg.0aed0175a240b7864116c77f494a256b.jpg

درود

پیام دادم خدمتتون

در 23 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام

این  آی سی  درتصویر  چرا  این قسمتش  سیاه هست  پایه هاش  

تو عکس  اینطور ه؟

asdd.jpg

سلام داداشم

نه سیاه نشده فکر کنم انگشتم خورده تمیز شده

عگس با کیفیت دارم اگر کمک میکنه بفرستم براتون

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Uranium گفته است :

ممنون داداشم

برای اولین بار باز شده بعد 16 17 سال به نظرت کثیفه عزیزم ؟

تا درست نشه و روشی براش پیدا نشه دست نمیزنم  برای تمیزکاریش

بازم ممنون و سپاسگذار

خواهش میکنم

من یه دوست  تعمیر کار میشناسم در اسپیکر و سیستم صوتی بسیار با تجربس و بالای 50 سال سن داره . الان مسافرته وقتی برگشت ازش مشکل شما رو میپرسم  . ولی به احتمال زیاد همانطور که دوست عزیز اشاره کردند از ظرفیت خازنه چون خیلی سال هم هست کار میکنه و خیلی دور از انتظار نیست ‌‌. اون هارو عوض کنید درست میشه ایشالا. در ضمن پشت  آیسی آمپلی وقتی برد رو باز کردید و خواستید ببنیدید حتما خمیر سیلیکون فراموش نشه .

ویرایش شده توسط Amir.s.b
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان مشکل رو جناب آقای صانعی عزیز به طور کامل حل کرد

با تشکر فراوان از ایشون

Voice 005.m4a

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

مشکل چی بود؟!

درود 

خازنها سالم بودند همشون  ولی با این حال تعویض شدن البته به غیر از بزرگه .همچنین Op Amp ها .

اشکال به احتمال زیاد از op amp  ها بوده است . 

Op amp ها همون آیسی های هشت پایه ای ها هستند که سه تاش رو بردATP3 دارد.

ویرایش شده توسط Ratchet Wrench
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Ratchet Wrench گفته است :

درود 

خازنها سالم بودند همشون  ولی با این حال تعویض شدن البته به غیر از بزرگه .همچنین Op Amp ها .

اشکال به احتمال زیاد از op amp  ها بوده است . 

Op amp ها همون آیسی های هشت پایه ای ها هستند که سه تاش رو بردATP3 دارد.

همه رو داری جابجا میگی 😂

خازن ها عوض شدند (به دلیل ESR بالا) ولی op-amp ها خیر و ایشون اگه مشکلشون برطرف نشده میتونند اون هارو هم تعویض کنند (op-amp های جدید براشون ارسال شده رو برد هم سوکت قرار دادم برای تعویض راحت)

بله و اون ایسی 14 پایه ای هم op-amp هستش.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان متاسفانه بعد از 15 دقیقه کار دوباره ظاهر شد

من همون دقیقه اول تست گرفتم دیدم کار میکنه تو فروم نوشتم

هنوز با جناب صانعی عزیز در حال درست کردن هستیم که چون فاصله داریم از هم یه مقداری سخته

احتمالا قطعه مورد نظر که پیدا بشه برد رو مجدد میفرستم خدمتتشون

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید خاستم بدونم هرینه تعمیر و یا تعویض چیپ  کارت گرافیکrx 470 nitro plus 4 gb sapphair چند در میاد و کجا میتونن این کارو بکنن 

لینک به دیدگاه

سلام. مشکل از چیپ باشه فک نکنم تعمیرش کنن چون برات نمیصرفه. بهتره فکر یکی دیگه باشی.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...