رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان من ی گیم پد لاجیتک مدل وایرلس اف 710 و ی دونه هم مدل سیم دار اف 510 رو دارم وجفتشونم ی سری ایرادای کوچکی دارن
میخواستم ببینم جایی هست که بشه اینارو تعمیرشون کرد؟
چون واقعا خیلی دسته های نرم و خوبین و با این وضع بازار هم اصلا نمیشه سمت هیچ دسته ای رفت 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من ی گیم پد لاجیتک مدل وایرلس اف 710 و ی دونه هم مدل سیم دار اف 510 رو دارم وجفتشونم ی سری ایرادای کوچکی دارن
میخواستم ببینم جایی هست که بشه اینارو تعمیرشون کرد؟
 چون واقعا خیلی دسته های نرم و خوبین و با این وضع بازار هم اصلا نمیشه سمت هیچ دسته ای رفت 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز منم دقیقا همین مادربرد شما رو دارم و خب وقتی خریدم از صفر بودن کارت صداش کلا مشکل داشت و همه چی درست بود ولی به صورت وز وز خروجی میداد تمام مدل های این مادربرد( ASUS A99X Evo r2.0)  این مشکل رو کارت صداشون داره و مادربردم گارانتی بود فرستادم گارانتی تا ببینم چی میشه و تا کجا پیش میریم و چی جواب میدن!

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Amir Jounty گفته است :

سلام دوست عزیز منم دقیقا همین مادربرد شما رو دارم و خب وقتی خریدم از صفر بودن کارت صداش کلا مشکل داشت و همه چی درست بود ولی به صورت وز وز خروجی میداد تمام مدل های این مادربرد( ASUS A99X Evo r2.0)  این مشکل رو کارت صداشون داره و مادربردم گارانتی بود فرستادم گارانتی تا ببینم چی میشه و تا کجا پیش میریم و چی جواب میدن!

داداش تاپیک زیرخاکی چرا میاری بالا ؟ 😂 مهدی الان سیستم اینتل داره این تاپیک برای سال 93 هستش 🤣

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان. من یک سالی هست این مانیتورو دارم. به علت یه قطع و وصلی کوچیک برق مانیتور دیگه روشن نشد و حتی چراغشم روشن نمیشه. تو اصفهان هرجا بردم گفتن برد تغزیه مشکلی نداره و مادربرد اصلی ایراد داره که مثلشم پیدا نمیشه. من توی اینترنت دیدم که یک سری این مشکل رو داشتن و با رست کردن یک آی سی که کارش نگهداری حالات روشن و خاموش بودن مانیتور هست درستش کردن. لینک:

https://www.ifixit.com/Answers/View/455576/Dead+31MU97-B+monitor,+power+board+OK.#answer522674

https://integer13.wordpress.com/2018/04/06/lg-31mu97-not-powering-on-how-to-repair-this-piece-of-sht/

شما چه پیشنهادی دارید ؟ همینطور که میدونید الان این مانیتور خیلی گرون شده و منم واقعا برای کارم بهش احتیاج دارم. اگه کمک و همفکری ای کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام توی همین لینک دومی که خودتون گذاشتید راه خوبی گفته اگه آشنایی دارید که به الکترونیک آشنایی داره امتحان کنید ضرری نداره 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مشکل اینه که آشنا ندارم و خود تعمیراتی ها هم میگن ما این روشو قبول نداریم.

یک روش دیگه م هست که rom آیسی رو آپدیت میکنن که باز یه دستگاه مخصوصی میخواد

لینک به دیدگاه

مانیتورتون بزرگه وگرنه میگفتم بفرستید من واستون رایگان یه امتحانی میکردم چون پروگرامر من این آی سی رو رایت میکنه اگه فایل رامش رو پیدا کنید . 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام، 

دیروز کامپیتورم چندراهی برق اش اتصالی کرد، جفت مانیتور و کیسم دود ازش بلند شد. هیچکدوم روشن نشدن.

کیس باز کردم ، به هوای اینکه پاورم سوخته، اما بعد تست پاور سالم بود، روی مادربورد رو نگاه کردم دیدم قسمت پورت HDMI یک سوختگی است (عکس اش رو پیوست کردم).

به نظرتون امیدی هست بشه مادربورد رو تعمیر کرد، یا اینکه باید یکی دیگه نو بگیرم؟

مدل مادربوردم گیگابایت Z170x gaming 3 هست.

20191110_184027_compress34.jpg

20191110_183945_compress45.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان لایونی

از شانس بینظیر بنده گوشی سونی Xperia XZ Permium(G8142) از سال 96 که خریده شد از ماه دوم دچار مشکل شد. اول از همه چندین بار دیدم که خود به خود رنگ ال  سی دی برای چند ثانیه تغییر میکرد مثلا 3 4 ثانیه خاکستری میشد بعد درست میشد. زیاد اذیت نمیکرد چون شاید روزی یبار اتفاق میافتاد اونم 3 ثانیه پس کاریش نداشتم که ماه دوم کلا صفحش شد مثل برفک تلویزیون و دیگه درست نشد که فرستادم نمایندگی (سام تل)بعد از یک ماه و نیم درسش کردن پس فرستادن ولی چششو کور کردن حالا که اومده بود جک هدفونش یطرفه شده بود فقط از سمت راست صدا به صورت ضعیفی صدا میاد. به هرحال نمیتونستم یه بار دیگه بفرستمش برای این مدت طولانی بعدشم یه مدت کلا سام تل رو هوا بود چندین بار سعی کرد دوباره بفرستمش نمایندگی اینجا میگفت که جوابمونو نمیدن تهران و اینجا هیچ تعمیراتی نداریم همه تعمیراتی ها هم رفتم همه میگفتن که قطعه برای گوشی های سونی نداریم و انجام نمیدیم..

بگذریم حالا علاوه بر قضیه جک هدفون دکمه های صدا و حسگر اثر انگشت گوشی هم از کارافتاده یه چند ماهی. گارانتیم هم تمموم شده ولی نمایندگی میگه اوکیه برات میفرستیم ولی به هیچ وجه نمیتونم یک ماه بدم بره از اونطرف پرسیدم اگه بدم یکی ببره تهران چی گفتن اونطوری جوابتو نمیدن یا بازم ممکنه سریع انجام ندن.

شما میگید چی کارش کنم همه سایت ها رو هم برای قطعه گشتم که خودم عوض کنم ولی همه سایتا فقط ال سی دی رو داشتن هیچ قطعه دیگه ای از این گوشیو نمیفروختن تعمیرکارا هم که همه میگن سونی انجام نمیدیم نمیدونم واقعا چی کار باید بکنم.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

( کلا امار خرابی  گوشی سونی بالاست ! دلیل های زیادی داره که یکیش بخاطره دمای بالای اوناست ! )

فقط میتونم بگم تو این دوره زمونه / نه پول ارزش داره و نه تعمییر کار درست حسابی هستش !

بهترین راه حل اینه که بفکر یه گوشی جدید باشی ... از برند هواوی بگیر هم با کیفیته همم هزینه اش کمتره

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

سلام.

بنظرم اگه اونقدر نیاز به گوشی دارید در حال حاضر که نمیتونید واسه تعمیر بفرستید، بهتره با همین مشکلات به کار با گوشی ادامه بدید تا زمانی که آماده باشید گوشی رو به مدت یک ماه بخوابونید. از Password یا PIN به جای Fingerprint استفاده کنید و برای تنظیم صدا از نرم افزار  یا کلیدهای مجازی استفاده کنید به جای دکمه های کم و زیاد کردن فیزیکی خود گوشی.

راه دیگه اینکه اگه این گوشی خیلی رو اعصابتونه و میدونید قراره در آینده نه چندان دور عوضش کنید ، کمبربندتون رو محکم کنید و برید همین الان با دلار 12 هزار تومن یه گوشی بخرید!

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

سلام خدمت دوستان لایونی

از شانس بینظیر بنده گوشی سونی Xperia XZ Permium(G8142) از سال 96 که خریده شد از ماه دوم دچار مشکل شد. اول از همه چندین بار دیدم که خود به خود رنگ ال  سی دی برای چند ثانیه تغییر میکرد مثلا 3 4 ثانیه خاکستری میشد بعد درست میشد. زیاد اذیت نمیکرد چون شاید روزی یبار اتفاق میافتاد اونم 3 ثانیه پس کاریش نداشتم که ماه دوم کلا صفحش شد مثل برفک تلویزیون و دیگه درست نشد که فرستادم نمایندگی (سام تل)بعد از یک ماه و نیم درسش کردن پس فرستادن ولی چششو کور کردن حالا که اومده بود جک هدفونش یطرفه شده بود فقط از سمت راست صدا به صورت ضعیفی صدا میاد. به هرحال نمیتونستم یه بار دیگه بفرستمش برای این مدت طولانی بعدشم یه مدت کلا سام تل رو هوا بود چندین بار سعی کرد دوباره بفرستمش نمایندگی اینجا میگفت که جوابمونو نمیدن تهران و اینجا هیچ تعمیراتی نداریم همه تعمیراتی ها هم رفتم همه میگفتن که قطعه برای گوشی های سونی نداریم و انجام نمیدیم..

بگذریم حالا علاوه بر قضیه جک هدفون دکمه های صدا و حسگر اثر انگشت گوشی هم از کارافتاده یه چند ماهی. گارانتیم هم تمموم شده ولی نمایندگی میگه اوکیه برات میفرستیم ولی به هیچ وجه نمیتونم یک ماه بدم بره از اونطرف پرسیدم اگه بدم یکی ببره تهران چی گفتن اونطوری جوابتو نمیدن یا بازم ممکنه سریع انجام ندن.

شما میگید چی کارش کنم همه سایت ها رو هم برای قطعه گشتم که خودم عوض کنم ولی همه سایتا فقط ال سی دی رو داشتن هیچ قطعه دیگه ای از این گوشیو نمیفروختن تعمیرکارا هم که همه میگن سونی انجام نمیدیم نمیدونم واقعا چی کار باید بکنم.

خخخخخخ

گوشی رفیق منم دقیقا همین بود هفته پیش رفتم علاالدین براش ال سی دی و شاسی و دوربین و ... بگیرم هیچ جا نداشتن 

طبقه -1 علاالدین دو یا سه نفر داشتن که اصلا قیمتش با عقل جور در نمیاد و ارزش درست کردن و خرج کردن نداشت برای همین یه گوشی نو خریدم بیخیالش شو

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، amirafshar گفته است :

خخخخخخ

گوشی رفیق منم دقیقا همین بود هفته پیش رفتم علاالدین براش ال سی دی و شاسی و دوربین و ... بگیرم هیچ جا نداشتن 

طبقه -1 علاالدین دو یا سه نفر داشتن که اصلا قیمتش با عقل جور در نمیاد و ارزش درست کردن و خرج کردن نداشت برای همین یه گوشی نو خریدم بیخیالش شو

نمیتونم بیخیالش شم گوشی کاملا سالمه فقط اثر انگشت و جک هدفونش مشکل داره از طرفی بخوام نو بگیرم باید 7 8 تومن حداقل پیاده شم و طراحی xz هم تکرار نشدنیه عاشقشم نمیخوام ولش کنم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sam-j گفته است :

نمیتونم بیخیالش شم گوشی کاملا سالمه فقط اثر انگشت و جک هدفونش مشکل داره از طرفی بخوام نو بگیرم باید 7 8 تومن حداقل پیاده شم و طراحی xz هم تکرار نشدنیه عاشقشم نمیخوام ولش کنم

منم خوشم میاد ازش ولی 400 500 باید هزینه کنی دیگه 

گوشی خوش فرمیه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

سلام.

بنظرم اگه اونقدر نیاز به گوشی دارید در حال حاضر که نمیتونید واسه تعمیر بفرستید، بهتره با همین مشکلات به کار با گوشی ادامه بدید تا زمانی که آماده باشید گوشی رو به مدت یک ماه بخوابونید. از Password یا PIN به جای Fingerprint استفاده کنید و برای تنظیم صدا از نرم افزار  یا کلیدهای مجازی استفاده کنید به جای دکمه های کم و زیاد کردن فیزیکی خود گوشی.

راه دیگه اینکه اگه این گوشی خیلی رو اعصابتونه و میدونید قراره در آینده نه چندان دور عوضش کنید ، کمبربندتون رو محکم کنید و برید همین الان با دلار 12 هزار تومن یه گوشی بخرید!

خوب الان بیشتر از یک ساله دارم کار میکنم باهاش و هیچ وقت احتمالا پیش نمیاد که 1 ماه نیازش نداشته باشم بدم تعمیر

در 7 ساعت قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

( کلا امار خرابی  گوشی سونی بالاست ! دلیل های زیادی داره که یکیش بخاطره دمای بالای اوناست ! )

فقط میتونم بگم تو این دوره زمونه / نه پول ارزش داره و نه تعمییر کار درست حسابی هستش !

بهترین راه حل اینه که بفکر یه گوشی جدید باشی ... از برند هواوی بگیر هم با کیفیته همم هزینه اش کمتره

حقیقت نه بودجشو دارم نه دوس دارم عوضش کنم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amirafshar گفته است :

منم خوشم میاد ازش ولی 400 500 باید هزینه کنی دیگه 

گوشی خوش فرمیه

تا پونصد صد در صد ارزششو داره تا بخوام برم یه گوشی دیگه بگیرم اگه یه جا دیگش فرت نشه

لینک به دیدگاه

به نظر میرسه دلیل سوختگی مادربردتون، مانیتورتون هست. یعنی مانیتور اتصالی کرده و برق قوی به پورت اچ دی ام ای داده و اون هم زده چیپ اچ دی ام ای مادربردو سوزونده.
میتونید اون رو برای یک تعمیر کار ببرید . با توجه به اینکه پی سی بی مادربرد ها چند لایه است ممکن به لایه های زیرین آسیب زده باشه که غیر قابل حله. تعمیر کار شاید بتواند با خارج کردن اون چیپ سوخته  مادربردو راه بندازه اما بدون پورت اچ دی ام آی.

لینک به دیدگاه

دورد بر شما دوستان عزیز یه دونه مادربرد MSI Z170A Gaminig M5  دارم. مادربرد به طور ناگهانی خاموش شده و اصلا روشن نمیشه ، تمام قطعات یک به یک تست شده و مشکل از مادربرد هست .

در قسمت دیباگر 00 (یا شاید D0 ) نشون میده و LED قرمزی نیز روشن هست و فن CPU می چرخه. ولی اصلا پست نمیشه ( نه بیپ و نه بوت ).

در زیر سوکت رم هم  یک چوک و یک IC به محض اتصال کابل 24 پین پاور به مادربرد به شدت داغ میشه به طوری اصلا نمیشه دست زد شاید یه 110 درجه بشه

( به تصویر دوم و سوم دقت کنید )

---------------------------------------------------------------

بنده این مادربرد به گارانتی گرین فرستادم اول گفتن پایه پین CPU کج شده و درست میشه بعدا گفتن پایه شکسته و شکستگی " خارج از گارانتی میشه " گفتم باهزینه شخصی سوکت LGA 1151 رو

تعویض کنید گفتن MSI به ما اجازه ی BGA سوکت رو نمی داد و خارج از استاندارد MSI هست و نمی تونیم تعمیر کنیم  و پس فرستادن ( ولی خدایش خیلی مودب و با احترام پاسخ دادن  🌹 +1)

حالا میخوام بدمش به یه تعمیرکار شخصی .

----------------------------------------------------------------------------

* دوستان عزیز لطفا یه مرکز تعمیر مادربرد حرفه ای و خصوصی معرفی کنید در تهران ، که قابل اعتماد و متخصص باشن تو شهر ما تعمیر کار درست و حسابی نیست و حتما خرابش می کنند.

سپاس .

اینم مادربرد :

Untitled-2.thumb.jpg.a99bb26feb5999c3ae8b119bb506f928.jpg60179770010B1604001195.thumb.jpg.b538e813d9b213704f8496006eb5a5f7.jpgM_2.thumb.jpg.8c53a7f2b141e4689a993356738d6cbe.jpg

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز مرکز تعمیر کار ها در تهران " مرکز کامپیوتر تهران " هست درست میگم ؟!  (چهار راه ولیعصر )

اگه تعمیرکار حرفه میشناسید و تجربه کار با ایشون رو دارید لطفا معرفی کنید. ( نیاز به تعویض سوکت CPU LGA 1151 هست و دقت و تجربه ی زیادی میخواد ).

لینک به دیدگاه

بعید میدونم  سوکت رو بشه تو مادربرد های جدید عوض کرد

کار که نشد نداره ولی فکر کنم این سخت  تر از اونیه که کسی انجام بده

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بعید میدونم  سوکت رو بشه تو مادربرد های جدید عوض کرد

کار که نشد نداره ولی فکر کنم این سخت  تر از اونیه که کسی انجام بده

بله دوست عزیز یکم کار سختی هست با یکم بی دقتی کلا برد خراب میشه و به BGA ماشین نیاز هست.

این سایت سوکت رو میفروشه : http://www.chipset-ic.com/Foxconn-CPU-Socket-1151-Foxconn-BGA

و مثلا تو این ویدیو سوکت رو تعویض میکنه : https://www.youtube.com/watch?v=4Ljt3B_VRk4

فقط دقت می خواد.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...