رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اقا ایمان

الان مشکل شما اندازه و شکل پتانسیومتره؟ پتانسیومتر به شکل و اندازه مورد نظر پیدا نمیکنید یا به مقدار مقاومت مورد نظر؟

الان من تا اینجا متوجه شدم که پتانسیومتر پدال g27 خراب شده، یه پتانسیومتر 10k بوده، و شما نمیتونید مثل خودش رو پیدا کنید ... درسته؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام.

یک تاپیک چند دقیقه ی پیش زدم که مثل اینکه ناظرین محترم کلا پاکش کردن؟ حالا مهم نیست.

رفتم سایت های دانلود فیلم رو چک کردم یادم افتاد که دانلود کردن فیلم خیلی کار رو مخیه.

به یک چیزی نیاز دارم که مثل فیلیمو باشه ولی انگلیسی زبان.

میگن فیلم های فیلیمو انگلیسی داره. کسی روش کارشو بلد نیست؟ زیرنویس انگلیسی هم داره؟

و آیا VOD هست که بشه توی ایران رایگان استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

30nama امکان پخش آنلاین هم بهتون میده مشابه VOD

ضمن اینکه هم  از 30nama و هم FardaDL میتونید فیلم به طور آنلاین ببینین اگر سرعت نتتون خوبه

چطوری؟

لینک رو با موس بگیرین  و درگ کنین ببرین رو پلیرتون خودش به صورت آنلاین پلی میشه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

30nama امکان پخش آنلاین هم بهتون میده مشابه VOD

ضمن اینکه هم  از 30nama و هم FardaDL میتونید فیلم به طور آنلاین ببینین اگر سرعت نتتون خوبه

چطوری؟

لینک رو با موس بگیرین  و درگ کنین ببرین رو پلیرتون خودش به صورت آنلاین پلی میشه

من رفتم قوانینشو خوندم. مثل اینکه با اشتراک قرمز میشه این کارو انجام داد؟

ویرایش شده توسط Snake fan
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

من رفتم قوانینشو خوندم. مثل اینکه با اشتراک قرمز میشه این کارو انجام داد؟

بله

البته دقت کنید همه فیلم ها از vod پشتیبانی نمیکنن فقط بعضی فیلم های سایت به طور مستقیم مثل vod پخش میشن که طبق اعلام خود سایت 1614 فیلم و 4000 قسمت سریال هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

متاسفانه وسط نوشتن بودم که تاپیک قفل شد.خصوصی براتون نوت پتی رو ارسال  میکنم بهترین سایت های اشتراکی و بهترین سایت های  رایگان بدون س ا ن س و ر که انگلیسی زبان هستند تفیک شده هست.

امیوارم به کارتون بیاد.

انگلیسی میخواین برای زبانتون؟نیازی نیست بری Vod.سایت زیاد هست

اپدیت یک:در ضمن  لینک  فیلمو میبری تو vlcو بعد زیری نویست رو اضافه میکنی .هر قسمتی خواستی نگاه کن.نیازی به دانلود کامل نیست

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

انگلیسی میخواین برای زبانتون؟نیازی نیست بری Vod.سایت زیاد هست

بله ، برای تقویت زبان انگلیسی می خواهم. چه سایت هایی؟

ممنون بابت اینو راجب vls . حتما استفاده میکنم.

لینک به دیدگاه

درود

چند تا DVD قدیمی دارم که توش فیلم های خانواده ام ظبط شده و بسیار با ارزشند. و حدودا میشه گفت 8 سال عمر کردن و وقتی توی DVD player میزاریش خودشو جر میده ولی باز کار میکنه. احتمالا 1 سال دیگه کلا بی استفاده باشه.

الان می خوام که محتویات اونو تبدیل به یک فایل(یک چیزی تو مایه های وقتی فیلمو از نت دانلود میکنی ، فایل mp4 یا هر فرمت ویدیویی دیگر.) توی کامپیوتر کنم و ازش دوباره dvd درست کنم و یک بک آپ توی کامپیوتر و فلش و هارد داشته باشم.

خواهشا نرم افزارو تست کرده باشید و تمام محتویات رو کامل کپی بکنه.

مرسی از همه.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

درود

چند تا DVD قدیمی دارم که توش فیلم های خانواده ام ظبط شده و بسیار با ارزشند. و حدودا میشه گفت 8 سال عمر کردن و وقتی توی DVD player میزاریش خودشو جر میده ولی باز کار میکنه. احتمالا 1 سال دیگه کلا بی استفاده باشه.

الان می خوام که محتویات اونو تبدیل به یک فایل(یک چیزی تو مایه های وقتی فیلمو از نت دانلود میکنی ، فایل mp4 یا هر فرمت ویدیویی دیگر.) توی کامپیوتر کنم و ازش دوباره dvd درست کنم و یک بک آپ توی کامپیوتر و فلش و هارد داشته باشم.

خواهشا نرم افزارو تست کرده باشید و تمام محتویات رو کامل کپی بکنه.

مرسی از همه.

Nero

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

Nero

عزیز از سافت 98 دانلودش کردم. و طبق توضیحاتش نصب کردم. قبل هم تجربه ی کرک کردن و... ها رو داشتم و مطمعن هستم که همه رو درست انجام دادم.

منتها وقتی میره توی برنامه فقط توی لودینگه. و عملا کاری نمیکنه! چی کار کنم؟ شما از کجا دان کردی و اسم اون نسخه چی بود؟ کلی نسخه داره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Snake fan گفته است :

عزیز از سافت 98 دانلودش کردم. و طبق توضیحاتش نصب کردم. قبل هم تجربه ی کرک کردن و... ها رو داشتم و مطمعن هستم که همه رو درست انجام دادم.

منتها وقتی میره توی برنامه فقط توی لودینگه. و عملا کاری نمیکنه! چی کار کنم؟ شما از کجا دان کردی و اسم اون نسخه چی بود؟ کلی نسخه داره.

والا من خیلی وقت پیش ازش استفاده میکردم ،منم از همین جا گرفتم ،اگه تونستی نسخه پرتیبل رو بگیر اون معمولا مشکلش کمتره

لینک به دیدگاه

به نام حق

سلام به همه دوستان عزیز!

مشکل از اینجاست که مادربرد یکی از خار های سوکت CPU اش شکسته و تنها روی یه CPU دو هسته ای سیستم تصویر میده.

حالا سوال من اینه؛ میشه مادربرد رو به دوران حیات کامل خودش برگردوند؟

شمال خوزستان یه آقایی هست به نام "اشتری". میگن میتونه تعمیر کنه و ازشون پرسیدم گفتن میتونن. حالا این تعمیر سوکت کار آسونیه که هر تعمیر کاری انجام بده یا نه، هر کسی نمیتونه!!!!

کسی از دوستان تا به حال تجربه‌ی تعمیر سوکت CPU داشته؟

کسی آقای اشتری رو میشناسه؟ قابل اعتماد هست؟ (متاسفانه برخی تعمیراتی ها رو دیدم که کانکتور فن CPU رو وصل میکنن به PWR_FAN. بعدش که بایوس ارور میده میگن هیچی نیست!رفع میشه خودش!!!!)

ممنون از تمام عزیزانی که نظر دادن!

لینک به دیدگاه

سلام.

تازگی ها pc من چند مشکل پیدا کرده که توی پایین مطلب میگم.

ابتدا از قطعات شروع کنیم.

i3 4130

gt 210 1gb

4gb ram ddr3

1tb hdd

1-موقع نصب ویندوز 10 جدید ازم خواست ایمیل outlook بزنم. منم یدونه توش ساختم و زدم بعد هم pin خواست که اونم زدم.(حل شد)

حالا هر موقع میخوام برم توی سیستم ، به جای اسم خودم (Hossein) آدرس ایمیل میاد. و همیشه هم باید اون pin رو بزنم. با اینکه من رمزی رو انتخاب نکردم. هر چقدر هم توی تنظیمات ویندوز میرم گزینه ای برای خروج از ایمیل رو نداره.

2-به شدت pc کند شده. موقع زدن pin(با توجه به حل شدن مشکل 1 دیگه نیاز به زدن pin نیست ولی باز طول میکشه. ) حدود 1 دقیقه داره لودینگ میکنه و وقتی میره توی دسکتاپ حدود 5 دقیقه طول میکشه آپ ها لود بشه. وقتی هم کلیک میکنی دسکتاپ سفید میشه(کرش میکنه ولی بلو اسکرین نه) بعد صفحه کلا سیاه میشه و دوباره همین دستکتاپ بدون آپ لود میشه.

3-کلی برنامه ی کرکی ریختم که وقتی میخوام توی فایروال بزارمشون بهم میگه فایروال خاموشه. وقتی میری روشن کنی بهت ارور میده. (کد ارور : 0x80070422 )

اسکرین شات گرفتم برای درک بهتر موضوع. در صورت نیامدن تصاویر لطفا صبر کنید.

ابتدا رفتم یک آنتی ویروس ریختم ، با خودم گفتم شاید توی ویندوزم چیز بدیه. ولی بعد از چند بار اسکن اومد یکسری فایل های خطرناک حذف کرد و مشکل هم حل نشد. آنتی ویروس با نام و نشونی هست.

Captddfure.thumb.PNG.325d72fe2925c2bdcb453d76c991a9e2.PNG

بعضی از فایل ها مثل عکس ها هم کلا باز نمیشه و این ارور رو میده. و راه حلش اینه که برم فایروال رو فعال کنم.

Cfgfgapture.PNG.53ce7c31b1c15e8c8a06475d5cdea26c.PNG

صفحه ی فایروال: همانطور که می بینید فایر وال خاموشه و باید دکمه ی روشن کردن رو زد. ()

Cfgfggfgapture.thumb.PNG.d5667fa8a80db2e9f21f540a31fccfb1.PNG

ارور بعد از زدن دکمه ی روشن کردن فایروال: (کد ارور : 0x80070422 )

Captfggfgfgure.thumb.PNG.865735d298b707ad2d0b018ee5f8ecf0.PNG

توی نت هم چند روش برای این ارور بود که یکیش این بود که بیام توی تنظیمات ویندوز و فایروال رو تنظیم کنم.

Cgrfgfrapture.thumb.PNG.ae51dfc07b8b4c8d685b39147c4af60c.PNG

تا اینجا که ok هست.

اما: صفحه ی تنظیمات غیرفعاله.😭    😭😭 و طبق دستورالعمل اینترنت باید این صفحه باز باشه. (ولی برای آپدیت ویندوز باز بود.)

Capture.PNG.daf29e7fac9ecda41d615da57ea82b6e.PNG

عکس از تب های دیگر تنظیمات فایروال:

Cghgapture.PNG.a76db6b6c6b51e32ed79f9463c31de09.PNGCapturghghe.PNG.403ab6aaba793556527a654d63697227.PNGCapgfghfture.PNG.c5c38a9b7d4ae9197f8257dbdc6b485c.PNG

تغییرات-اضافه کردن اسکرین شات ها
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

3-کلی برنامه ی کرکی ریختم که وقتی میخوام توی فایروال بزارمشون بهم میگه فایروال خاموشه. وقتی میری روشن کنی بهت ارور میده. (کد ارور : 0x80070422 )

توی این سایت یک روش هست.

من تا اونجایی که به Startup type میرسه رفتم ولی اون گزینه خاموشه و نمیشه کاریش کرد معمولا باید یک تیک بزنی تا اینا روشن بشه ولی تیکی وجود نداره😢

لینک به دیدگاه

آخ آخ اون مشکل اولت چندروزی روی اعصابم رژه میرفت😁، با کلی جستجو متوجه شدم باید local account رو توی تنظیمات انتخاب کنی

تنظیمات را باز کنید.

روی Accounts کلیک کنید.

روی Your Info کلیک کنید

گزینه ورود به سیستم با یک حساب محلی (Sign in with a local account instead) کلیک کنید.

باقی مراحلش هم همون انتخاب اسم و پسورد هست که اگه خواستید پسورد نداشته باشید فیلدهاش رو خالی بذارید

آخرش هم گذینه Sign out and finish رو بزنید و تمام

switch-microsoft-local-account-windows-10-home.thumb.jpg.6fbace630adca8b662efe81df0fae122.jpg

ولی این وارد شدن با حساب ماکروسافت یه خوبی که داشت فعال ساز ویندوز قبلی رو روی خودش Sync کرده بود و ویندوز خودکار اکتیو شد😁

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

آخ آخ اون مشکل اولت چندروزی روی اعصابم رژه میرفت😁، با کلی جستجو متوجه شدم باید local account رو توی تنظیمات انتخاب کنی

تنظیمات را باز کنید.

روی Accounts کلیک کنید.

روی Your Info کلیک کنید

گزینه ورود به سیستم با یک حساب محلی (Sign in with a local account instead) کلیک کنید.

باقی مراحلش هم همون انتخاب اسم و پسورد هست که اگه خواستید پسورد نداشته باشید فیلدهاش رو خالی بذارید

آخرش هم گذینه Sign out and finish رو بزنید و تمام

switch-microsoft-local-account-windows-10-home.thumb.jpg.6fbace630adca8b662efe81df0fae122.jpg

ولی این وارد شدن با حساب ماکروسافت یه خوبی که داشت فعال ساز ویندوز قبلی رو روی خودش Sync کرده بود و ویندوز خودکار اکتیو شد😁

خیلی از شما ممنونم. زدن اون pin خیلی منو آزار میداد.

مشکل 1 حل شد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Snake fan گفته است :

اسکرین شات گرفتم برای درک بهتر موضوع. در صورت نیامدن تصاویر لطفا صبر کنید.

ابتدا رفتم یک آنتی ویروس ریختم ، با خودم گفتم شاید توی ویندوزم چیز بدیه. ولی بعد از چند بار اسکن اومد یکسری فایل های خطرناک حذف کرد و مشکل هم حل نشد. آنتی ویروس با نام و نشونی هست.

Captddfure.thumb.PNG.325d72fe2925c2bdcb453d76c991a9e2.PNG

بعضی از فایل ها مثل عکس ها هم کلا باز نمیشه و این ارور رو میده. و راه حلش اینه که برم فایروال رو فعال کنم.

Cfgfgapture.PNG.53ce7c31b1c15e8c8a06475d5cdea26c.PNG

صفحه ی فایروال: همانطور که می بینید فایر وال خاموشه و باید دکمه ی روشن کردن رو زد. ()

Cfgfggfgapture.thumb.PNG.d5667fa8a80db2e9f21f540a31fccfb1.PNG

ارور بعد از زدن دکمه ی روشن کردن فایروال: (کد ارور : 0x80070422 )

Captfggfgfgure.thumb.PNG.865735d298b707ad2d0b018ee5f8ecf0.PNG

توی نت هم چند روش برای این ارور بود که یکیش این بود که بیام توی تنظیمات ویندوز و فایروال رو تنظیم کنم.

Cgrfgfrapture.thumb.PNG.ae51dfc07b8b4c8d685b39147c4af60c.PNG

تا اینجا که ok هست.

اما: صفحه ی تنظیمات غیرفعاله.😭    😭😭 و طبق دستورالعمل اینترنت باید این صفحه باز باشه. (ولی برای آپدیت ویندوز باز بود.)

Capture.PNG.daf29e7fac9ecda41d615da57ea82b6e.PNG

عکس از تب های دیگر تنظیمات فایروال:

Cghgapture.PNG.a76db6b6c6b51e32ed79f9463c31de09.PNGCapturghghe.PNG.403ab6aaba793556527a654d63697227.PNGCapgfghfture.PNG.c5c38a9b7d4ae9197f8257dbdc6b485c.PNG

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

ویندوز رو عوض کنید

به دردسر حل مشکلش نمی ارزه

؟؟؟

الان یعنی شما راه حل را میدانید؟ 

بعد همین ویندوز رو که توی dvd داشتم رو دوباره نصب کنم؟

چطوری اطلاعات مهمم رو انتقال بدم؟

دوستان شما تعویض ویندوز رو پیشنهاد میدهید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

به پایین مراجعه کنید. مشکل را آنجا گفتم.

سیستم بنده یک مشکل در تاپیک زیر پیدا کرده است که مثل اینکه راه حلی ندارد. و یکی از دوستان پیشنهاد نصب مجدد ویندوز رو داد.

من خودم فقط با dvd ویندوز نصب کردم و تا حالا از فلش استفاده نکردم. الان dvd هم دارم که آماده ی نصب باشه! الان کدوم بهتره؟

یک روش هست که فقط ویندوز رو عوض میکنی ولی همه چی سرجاشه. اون چطوری هست؟ مثلا میخوام که استیم و csgo رو دیگه نصب نکنم. و توی ویندوز بمونه ، باید چی کار کرد؟ پیشنهاد میکنید؟

اینطور که فهمیدم باید ویندوز رو از یک سایت دان کنم بعد با یک نرم افزار توی فلش بریزمش.

من فلش 4 گیگ دارم. میگن که حداقل 8 گیگ. ولی حجم ویندوز ها معمولا 2.5 یا 3 گیگ هست. به نظرتون مشکل ایجاد میکنه؟ بعدا میشه فلش رو خالی کرد؟ یک هارد 1 ترابایت پر از اطلاعات دارم. آیا میشه بخشی رو به ویندوز اختصاص داد و بعدا پاک کرد؟

از کدوم سایت ویندوز رو دان کنم که آپدیت باشه و کرک شده باشه؟ نرم افزار انتقالش به فلش ، رو از کجا گیر بیارم؟ کدوم بهتره؟

من خودم 1 ماه قبل ویندوز 10 رو نصب کردم. و 1.5 روز طول کشید تا بتونم تمام نرم افزار های مورد نیاز رو دان کنم. حالا یک حسی بهم میگه که یکسری هاشون خوب نیستن. خواهشا یک نگاه به لیست بندازید بگید جایگزین بهتری وجود داره؟

1- Driver Easy (نسخه ی کرکی ، جهت آپدیت آسان درایو ها- سرعت دانلود خیلی کمه-با کابل lan)

2- WinRAR

3-pot player (جهت پخش فایل های mp3 , mp4 و ...)

4-آنتی ویروس رو هنوز پیدا نکردم. از نسخه ی رایگان بیت دیفندر استفاده کردم. فوق العاده امنیت بالا بود ولی همش فایل هامو پاک می کرد. الان از Kaspersky Security Cloud استفاده میکنم 31 روز بهم نسخه ی پولی شو به صورت رایگان دادن که خوب بوده. ولی مسئله اینه که 250 تومان پول 1 ساله اش هست که خیلی گرونه. اگر آنتی ویروس کرک شده عالی سراغ دارید معرفی کنید یا یک چیزی که بشه از کسپرسکی استفاده کرد معرفی کنید. پولی هم نباشه.

5-internet download manager

6- نرم افزار هایی که شما نصب می کنید که در این لیست نیست. لطفا معرفی کنید شاید به کار آمد.

راستی کدوم نسخه ی ویندوز 10 پرو 64 بیت رو دانلود کنم؟ کلی نسخه داره. (الویتم اینه که تماما جدید باشه و حتی ماشین حسابش هم مال ویندوز 7 یا 8 نباشه.)

لینک به دیدگاه

سلام 

برا ویندوز ۱۰میتونی یا پرو رو نصب کنی که آخرین نسخه هست،یا نسخه ی Ltsc که ویندوز خام هست و برنامه هلی اضافیشو نداره،جفتشون خوبی و بدی خودشونو دارن

پیشنهاد میدم نصب تمیز انجام بدی یعنی درایور نصب ویندوزو فرمت بعد نصب کنی،نصب کثیف(یا همون نصب کردن ویندوز روی ویندوز قدیمی) ممکنه حجم الکی برداره ،بعد ممکنه با حذف پوشه windows.old فایل بوت منیجر هم بپره و کلا ویندوزت بریزه به هم مجبور بشی از نو نصب کنی دوباره،از بازیای استیم،بک آپ بگیر با خوده استیم ،بزارشون درایور دیگه

ویندوز از soft98 بشخصه دانلود میکنم

بریز روی فلش با برنامه ی rufus انجام بده،حجم ویندوز ۱۰ پرو معمولا بالای ۴گیگ هست ،اما Ltsc کمتره

Virtual clone drive برای اجرای فایل iso

Kmplayerاما یکم سنگینه

Hd tune pro برای چک هارد درایو

Chrome 

Afterburner برای چک پردازنده و گراف تو بازی،اسکرین شات 

Caesium برای کم حجم کردن اسکرین شات های که میگیرم (۱۰مگ برای یه اسکرین شات 2k یکم زیادیه،میرسونه به ۱.۵ مگ)

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

Virtual clone drive برای اجرای فایل iso

من اینو از همه ی سایت ها دان کردم. و موقع اجرا کرش میده.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

من اینو از همه ی سایت ها دان کردم. و موقع اجرا کرش میده.

نمیدونم والا ،تا حالا برا من چنین مشکلی نداشته

لینک به دیدگاه

سلام

هرچند خود ویندوز 10 فایل های iso رو مثل درایو مجازی باز میکنه اما برای رایت و ایمیج گیری و اینا میتونید از UltraISO Premium Edition استفاده کنید.

pot player هم از km بهتره چون از نظر کارایی کاملا مشابه هستند فقط km سرویس pandora داره و تبلیغات میاره که هم ازار دهندست هم سنگین تر

لینک به دیدگاه

با تشکر از کاربر ویژه سایت 

@derakulla

اقای کرمی دستشون درد نکنه سوکت مادربرد رو تعمیر کردن

با تشکر

ختم تاپیک

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...