رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

دیگه روشنش نکنید.

چون بیشتر میسوزه

به کسی بدید درس کنه که دلسوز باشه. اگه پول هم میگیره درس کار کنه. نه از رو کنجکاوی بگه من بلدم. تعمیرکار کاردرست کاربلد خیلی کم گیر میاد

درود

متشکر

یعنی احتمال درست شدن داره؟

والا طرف ما که تعمیرکار درست حسابی نیست

شما خودتون کسی رو نمیشناسید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 1 ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است :

درود

متشکر

یعنی احتمال درست شدن داره؟

والا طرف ما که تعمیرکار درست حسابی نیست

شما خودتون کسی رو نمیشناسید؟

09127991703

بسیار حرفه ای و دلسوز ولی متاسفانه بسیار بیزی هستن

ایشالا مشکلتون حل بشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، abidi گفته است :

09127991703

بسیار حرفه ای و دلسوز ولی متاسفانه بسیار بیزی هستن

ایشالا مشکلتون حل بشه

ممنون از شما خیلی لطف کردین🙏

فقط اسمشون؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا ناراحت شدم

مخصوصا تو این زمانه و گرونی کارت

کاربر دراکولا هم کارشون خوبه بهشون پیام بده

کارتهای این مارک فقط ظاهر خوبی دارن ولی باطن زیاد درستی ندارن

کارتهاشم تا خرخره اورکلاک میکنه با اون طراحی برد ظعیفش

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

واقعا ناراحت شدم

مخصوصا تو این زمانه و گرونی کارت

کاربر دراکولا هم کارشون خوبه بهشون پیام بده

کارتهای این مارک فقط ظاهر خوبی دارن ولی باطن زیاد درستی ندارن

کارتهاشم تا خرخره اورکلاک میکنه با اون طراحی برد ظعیفش

ممنون

نام کاربریشون چی هست

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم اگه گارانتی داره ولیم ثلا تموم شده ببرید شرکت گارانتی با احتساب هزینه براتون درست کنن البته اگه درست شدنی باشه. یه وقتم هست گارانتیش در حد یه معاملات املاک زیربنا داره که خب هیچی، اون اسمش گارانتی نمیشه. چی بوده گارانتیش؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است :

ممنون

نام کاربریشون چی هست

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/profile/13746-derakulla/

• لایک 2
لینک به دیدگاه

بقیه قطعاتشون چی هست ؟ شاید پاور برای این سیستم ضعیف بوده 

لینک به دیدگاه

در در 22 اسفند 1399 در 15:25، ABDEMOHAMMAD گفته است :

با سلام

یک گرافیک مال دوستم هست

مدل INNO3D GTX 1070TI ICHILL از نوع 3فن

موضوع اینه که دوستمون که منم همیشه بهش سر میزنم حدود 2 سال و نیمی میشه اینو خریده و تا حالا باهاش ماین نکرده و بیشتر باهاش بازی انجام میداده اونم نهایتا روزی 3 ساعت 

اون روز که گرافیک هم خاموش شد اتفاقا پیشش بودم داشت بازی JUST CAUSR 4 که خیلی هم سنگین نیست رو انجام میداد فکر کنم دمای کارت گرافیک هم حدود 69 بود و مشکلی نداشت که یهو سیستم خاموش شد و انگار که گرافیک سوخت یا نیم سوز شده باشه یا مثلا وقتی خیلی گرافیک حت فشار باشه یک بوی گرمای زیاد ازش بیرون اومد و از اون به بعد هر موقع وصلش میکنیم به سیستم انگار یک جرقه ریز میزنه و لامپ ابی که نشانگر دور فن هست برای یک لحظه روشن میشه اما بعدش دیگه بالا نمیاد 

نمیدونم حالا سوخته یا نه ولی از دوستان کسی هست تعمیر کار گرافیک باشه شاید درست شه؟

شاید هم خمیر سیلیکونش خشک شده باشه که البته من زیاد در این موارد اطلاعی ندارم گممنون میشم دوستان راهنمایی کنند در ضمن دمای اتاق هم همیشه خوب بود و مشکلی نداشت 

الانم که به گرافیک نگاه میکنم یخورده بو میده 

امکان داره تعمیر بشه چون واقعا کارت خوبی هست و تو این دوره زمونه کارت به این خوبی برا گیم کم گیر میاد

من مثل دقیقا همین کارت را داشتم

دقیقا همین مشکل براش پیش اومد

قسمت تغذیه کارت مشکل داره

برای همین تعمیر کار هم فرستادم. البته کارشون درسته و خوش برخورد  هستند

ولی چون سرشون شلوغه خیلی طول کشید تا جواب دادندو در آخر هم کارت  تعمیر نشد و کارت بلا استفاده موند.

ویرایش شده توسط amir_amd
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

من مثل دقیقا همین کارت را داشتم

دقیقا همین مشکل براش پیش اومد

قسمت تغذیه کارت مشکل داره

برای همین تعمیر کار هم فرستادم. البته کارشون درسته و خوش برخورد  هستند

ولی چون سرشون شلوغه خیلی طول کشید تا جواب دادندو در آخر هم کارت  تعمیر نشد و کارت بلا استفاده موند.

درست حالا منم فرستادم ببینم چی میشه

امیدوارم درست شه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام وقت بخیر هندزفری بلوتوث دار سامسونگ مدل لول یو پرو دارم سوکت شارژ خراب شده است امکان داره درست بشه یا نه ممنونم اطلاع بدین

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، 09228762910 گفته است :

سلام وقت بخیر هندزفری بلوتوث دار سامسونگ مدل لول یو پرو دارم سوکت شارژ خراب شده است امکان داره درست بشه یا نه ممنونم اطلاع بدین

درست میشه

لینک به دیدگاه

در در 20 شهریور 1399 در 20:07، Mr.jalilpour گفته است :

درود

بله قابلیت تعمیر دارن

احتمال زیاد باطری یا برد قاطی کرده

باطریهاش از نوع آدامسی هستن اما تعمیرشون کار هر کسی نیست 

باید طرف مقابلت رو قشنگ روشن کنی که نزنه داغون کنه

از طرفی تعمیرش ممکنه روی ظاهر دستگاه تاثیر بزاره چون اینا پرس هستن یکم بد باز میشن حتی گاهی ممکنه نیاز به سیم کشی مجدد داشته باشن که اون موقع خیلی بی ریخت میشن ...

اگه قم بودی آشنا داشتم اوکی میکردم برات

/// به نظرم اگر دستگاه اورجینال هست اقدام کن به تعمیر چون سری های  فیک خیلی ارزش ندارن 

سلام

من  یه ساعت سامسونگ مدل گلکسی واچ اکتیو دارم که یک بار دستم بود، دستم رو وارد آب رودخونه کردم بعد دیگه ساعت روشن نشد

در صورتی که طبق مشخصاتش ضد آب هست

آیا قابل تعمیره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان,

من یه مودم D-link 2730u دارم که چند ساله دارم ازش استفاده میکنم و الان نت شاتل 8 مگ دارم که 4 با پروفایل گیم هست. از چند روز پیش قطعی اینترنت داشتم و مدام بیشتر شد به طوریکه دیگه قابل استفاده نبود. یعنی گاهی 5 دقیقه وصل میشد بعد قطع میشد یا 1 دقیقه فقط وصل میموند.

کلی ریست کردم و DNS عوض کردم و فقط گاهی اوقات وصل میشد ولی در حد چند دقیقه و مشکل حل نشد. این مشکلی بود که اکثرا troubleshooter نشون میداد. 

Screenshot_26.png.ccbbb1eddf2b807d27123dfa81ec7edd.pngScreenshot_31.thumb.png.b98e1faf444afb2477414e9e1a6471fc.png

بعد از اینکه تمام راه حل های سایت های مختلف رو تست کردم و جواب نداد, زنگ زدم پشتیبانی و گفتن اصلا نمیتونن با مودم ارتباط برقرار کنن. امروز یه نفر رو فرستادن بعد از 1 ساعت تست کردن گفت مشکل از مودم هست. با مودم خودش تست کرد و اوکی بود. الان چراغ های پاور و LAN و چراغ DSL روشنه. قبل از اومدن اون آقا و کانفیگ دوباره مودم چراغ اولی (کره زمین) و DSL چشمک میزد فقط و از کنار ساعت ویندوز که status رو نگاه میکردم میزد unidentified network. الان میزنه No internet. 

مسئله اینجاست که مودم وقتی چند ساعت خاموش بود و این آقا اومد و روشن کردیم همه چیز اوکی بود تا چند دقیقه. به نظرتون مشکل از کجاست و آیا تعمیرش کار سختیه؟ 

متاسفانه تمام مغازه ها و تعمیرگاه ها هم اینجا تعطیل هستن. اگر ممکنه چند تا مودم خوب که گرون قیمت نباشند هم معرفی کنید اگر مجبور شدم بگیرم. تا نهایت همون 600-700. کمتر هم شد بهتر. 

اینم تعدادی از گزارشات اتصالات PPPOE توی مای شاتل که عکسش رو اضافه کردم.

ممنون از وقتی که میذارید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان,

من یه مودم D-link 2730u دارم که چند ساله دارم ازش استفاده میکنم و الان نت شاتل 8 مگ دارم که 4 با پروفایل گیم هست. از چند روز پیش قطعی اینترنت داشتم و مدام بیشتر شد به طوریکه دیگه قابل استفاده نبود. یعنی گاهی 5 دقیقه وصل میشد بعد قطع میشد یا 1 دقیقه فقط وصل میموند.

کلی ریست کردم و DNS عوض کردم و فقط گاهی اوقات وصل میشد ولی در حد چند دقیقه و مشکل حل نشد. این مشکلی بود که اکثرا troubleshooter نشون میداد

Screenshot_31.thumb.png.1a11d4e22c47292da9120f45bfd8e971.pngScreenshot_26.png.9c6acc6791ea16a360390cc239b53fd2.png

بعد از اینکه تمام راه حل های سایت های مختلف رو تست کردم و جواب نداد, زنگ زدم پشتیبانی و گفتن اصلا نمیتونن با مودم ارتباط برقرار کنن. امروز یه نفر رو فرستادن بعد از 1 ساعت تست کردن گفت مشکل از مودم هست. با مودم خودش تست کرد و اوکی بود. الان چراغ های پاور و LAN و چراغ DSL روشنه. قبل از اومدن اون آقا و کانفیگ دوباره مودم چراغ اولی (کره زمین) و DSL چشمک میزد فقط و از کنار ساعت ویندوز که status رو نگاه میکردم میزد unidentified network. الان میزنه No internet. 

مسئله اینجاست که مودم وقتی چند ساعت خاموش بود و این آقا اومد و روشن کردیم همه چیز اوکی بود تا چند دقیقه. به نظرتون مشکل از کجاست و آیا تعمیرش کار سختیه؟ 

متاسفانه تمام مغازه ها و تعمیرگاه ها هم اینجا تعطیل هستن. اگر ممکنه چند تا مودم خوب که گرون قیمت نباشند هم معرفی کنید اگر مجبور شدم بگیرم. تا نهایت همون 600-700. کمتر هم شد بهتر

لینک به دیدگاه

جایگزینی 

دوست کرامی

والدین من هم از این مودم دارن بوردش مشکل دار شده . 

بیرون هم بعیده بتونن درست کنن 

یه چند تا تست براتون میکنن میگن چیزیش نیست ، فریم ور هکی میریزن و از این کارا . 

باز اگه دوستان اطلاعات دقیق تری دارن اصلاح کنن 

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام دوستان,

کلی ریست کردم و DNS عوض کردم و فقط گاهی اوقات وصل میشد ولی در حد چند دقیقه و مشکل حل نشد. این مشکلی بود که اکثرا troubleshooter نشون میداد

Screenshot_31.thumb.png.1a11d4e22c47292da9120f45bfd8e971.pngScreenshot_26.png.9c6acc6791ea16a360390cc239b53fd2.png

متاسفانه تمام مغازه ها و تعمیرگاه ها هم اینجا تعطیل هستن. اگر ممکنه چند تا مودم خوب که گرون قیمت نباشند هم معرفی کنید اگر مجبور شدم بگیرم. تا نهایت همون 600-700. کمتر هم شد بهتر

سلام

ممکنه به دلیل overheat شدن آی سی اصلی مودم ,خودش ریست میشه که گرمای بیش از حد آسیب نزنه

باید یه سری به تعمیرگاه بزنید اما اگه اهلش هستید میتونید مودم رو باز کنید ودستتون رو بزارید روی آی سی اصلی ببینید خیلی داغ میشه یا نه.

در کل خرید مودم جدید توصیه میشه,کمترین قیمت الآن 8961 پیدا میشه وخب حرف وحدیث زیاده در موردش,

بنظر من اگه بتونید بیشتر هزینه کنید 9970 گزینه خوبیه وچیپ برودکام هم داره 

منتها tp-linkها هم وضعیت بهتری نسبت به برند دی لینک ندارن ودر کل بتونید به سمت ایسوس برید بنظرم بهترین حالته

• ممنونم 2
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام دوستان,

در 6 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

در کل خرید مودم جدید توصیه میشه,کمترین قیمت الآن 8961 پیدا میشه وخب حرف وحدیث زیاده در موردش,

بنظر من اگه بتونید بیشتر هزینه کنید 9970 گزینه خوبیه وچیپ برودکام هم داره 

منتها tp-linkها هم وضعیت بهتری نسبت به برند دی لینک ندارن ودر کل بتونید به سمت ایسوس برید بنظرم بهترین حالته

سلام.فک میکنم dlink dsl-124 new هم خوب باشه.تو دیجی کالا که همه خوب نوشتن.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان. با توجه به راهنمایی هاتون ظاهرا تعویض بهترین گزینه هست.

به نظرم یکی از این 3 مدل با توجه به قیمت و پیشنهاد دوستان مناسب هست:

TD-W9960-v1.20
 Dlink dsl-124 new 
DSL-2740U_V2

بین این 3 تا کدوم رو پیشنهاد میدین و اگر مورد دیگه ای هست. ایشالله امشب خرید رو انجام بدم. 

2740 که از دیشب تا حالا تقریبا 100 تومن گرون شد 😑

ممنون

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

8961 پیدا میشه وخب حرف وحدیث زیاده در موردش,

سلام میشه در موردش به من اطلاع بدهید ممنون می شوم

لینک به دیدگاه

منم دقیقا همین داستانا رو دارم . مودم منم همین مدله. البته تا تونستم ازش کار کشیدم.یه 10 سالی فکر میکنم شبانه روز روشن بوده .  من فن ریز داشتم کذاشتم کنارش سقف مودمم برداشتم که هوا راحت برسه . منتها همچنان مشکل برقراره. روزی چند بار خود به خود ریستارت میشه. شبها این  قطعی ها کمتره که فکر میکنم بخاطر نویز و .... باشه کمتر فشار میاد به مودم.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

سلام میشه در موردش به من اطلاع بدهید ممنون می شوم

سلام

والا من خودم مدتی هست  به  علت تغییر منزل بدنبال خرید دو مودم جدید یکی دوبانده وتقریبا میشه گفت رده بالا  ویکی هم یک مودم معمولی رده پایین  هستم وخیلی تحقیق و پرس وجو کردم.

همونطور که مطلعید واردات مودم ممنوع شد وهمچنان هم به ظاهر ممنوع هست,اما مواردی که در بازار هست چند دسته هستند,یه دسته مثل ایسوس ها که قاچاق وارد میشن و عموما هم گارانتی ندارند وبا گارانتی 1ساله شرکتی(عملا بدون گارانتی)عرضه میشن.البته اگه گیر بیان.

در خصوص tp-link و  مدل 8961و  9960که به وفور در بازار پیدا میشه و هر مغازه کامپیوتری که هیچ ,من تو اصفهان فروشگاه لوازم برقی وفروش آنتن هم دیدم موجود دارن!!,10تاشو تو ویترینش داره حرف وحدیث زیاده,مثل اینکه شرکت پارس ارتباط برای دور زدن این ممنوعیت واردات اقدام به مونتاژ داخل این دو سری کرده ومثل عزیزان utel که رفته بودند یک برندگمنام زباله چینی آورده بودن وبه اسم تولید داخل ارائه کرده بودند,این دوستان هم با روشی مشابه به سمت tp-link رفتند (باز یه برند درست درمونه)وبا مونتاژ داخل قصد دور زدن رو داشتند که موفق هم بودند و تقریبا هیچ گزینه مقرون به صرفه ,ارزان و فراوانی تو بازار مثل 8961 وجود نداره .انصافا قیمت خوبی هم دارن با توجه به شرایط قیمت ها .

منتها از هر دو مدل8961 و9960 دو سری در بازار وجود داره,گارانتی شرکتی و گارانتی اصلی پارس ارتباط

گارانتی شرکتی رو حدود 460 تومن قیمت دارم وگارانتی اصلی رو 570(تا هفته پیش که قیمت میگرفتم),البته همچنان بی ثباتی هست وبعضیا شرکتی رو 600 تومن هم قیمت میدن 

مساله ای که هست اینه که یکسری از فروشنده ها من جمله نمایندگی پارس ارتباط تو اصفهان گفت اینا مال این حرفا(مونتاژ)نیستند و مودم هارو میارن و صرفا جعبه رو عوض میکنند وبه اسم مونتاژ ارائه میدن!!!🤷‍♂️چند نفر دیگه هم همینو تایید کردند

مضافا مساله مهم تر و بعدی اینه که یکسری جاها میگن این 8961 استوک ریپک زیاد داره و میارن داخل بسته بندی میکنن وجای جنس نو میفروشن ودلیل قیمت خوبش هم همینه,یکسری میگن شرکتی هاش استوک هست,یکسری میگن هم اوناییش که گارانتی اصلی پارس ارتباط داره وهم شرکتی هاش استوک ریپک دارند!:S

تعدادی هم میگفتن نه ,کی ,کجا,مونتاژ؟!!اینا وارداتی باید باشه قاعدتا که این افراد انگشت شمار بودند.

در هر حال با پرس وجوهای چند هفته ای من چیزی که از نمایندگی تا فروشگاه های دیگه تقریبا میشه گفت روش اتفاق نظر داشتند ومن دستگیرم شد این بود که این دو مدل تی پی لینک یه جایی یه دستکاری توشون میکنن تو ایران,حالا یا مونتاژ میکنن یا استوک تمیز میارن و پک میکنن.

و خب به علت این حرف و حدیث ها خودم سراغ این دو مدل نمیرم و ریسکش رو قبول نمیکنم,در حالت عادی tp-link یک برند چینی معمولی هست که تو بحث طراحی برد و... کیفیت خیلی جالبی نداره وعموما مشکلاتی مثل دمای زیاد و.... رو زیاد داشته وداره(اصطلاحا میگن مودم هاش پیر میشن وکارایی اولیه رو ندارن,یکسری مودم هاش هم مشکلات یکسانی بعد از مدتی تو بردشون بوجود میاد و تاپیکهاشون رو هم در فروم میتونید پیدا کنید) والآن که این حرف وحدیث ها در موردش هست دیگه گل بود به سبزه نیز آراسته شد و بنظرم خرید این مدل ها کار عاقلانه ای نباشه.

در خصوص d-link ها اطلاع زیادی ندارم که وضعیتشون به چه صورت هست اما یک برند تایوانی خوب هستند و با توجه به کم بودن موجودیشون (مثل 8961 نیست هر مغازه ای 10تا مثلا2740 تو ویترینش باشه)بعید میدونم این بحث مونتاژ و استوک و...در خصوصشون وجود داشته باشه وگزینه های خوبی هستند از لحاظ قیمتی بعد از tplink(کیفیتشون هم در کل  میشه گفت بهتره)

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام وقت بخیر

دوستان یه هفته هست لبتاب بلو اسکرین میده . بیشتر  whea uncountable ویندوز عوض کردم درست نشد

دقیقا تو لحظه های حساس اتفاق می افته مثلا سره نصب یونیتی اتفاق افتاد و یوینی درست نصب نشد

از چهارشنبه هفته پیش شروع شده لبتابو خاموش کردم گذاشته بودم روی میز بعد که رفتم برش دارم دیدم خاموش نشده و رفته بود تو تنظیمات بوت که ویندوزو شناسایی نمیکنه بعد ری استارت درست شد ولی از اون موقع هعی بلو اسکرین میده 

یه تعمیر کار خوب می خواستم معرفی کنید بهم 

مرسی از اینکه وقت گذاشتید🙏🙏

20210426_203834.jpg

20210422_135121.jpg

لینک به دیدگاه

این خطا زمانی اتفاق میوفته که لبتاب گرم بشه و تهویه مناسب نداشته باشه

در کامپیوتر رومیزی هم بیشتر در موقع اورکلاک اتفاق میوفته . به نظرم قبل از نشون دادن به تعمیر کار بایوس مادربرد رو کلیر سیموس کنید بعدش هم یه گرد و خاک گیری ازش انجام بدید 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...