رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

طریقه زنده کردن باطری موبایل

اگه باطری موبایل به طور مداوم استفاده بشه باطری کارایی خودشو از دست میده که نه شارژمیشه و نه شارژ رو نگه میداره قبل از تعویض باطری میشه با شوک دادن به باطری .باطری رو زنده کرد

اگه باطری موبایل ار نوع نیکل باشه باید مراحل زیر رو انجام بدیم

1- ولتاژکاری باطری موبایل رو بخونید

2- توسط منبع تغذیه متغیر ولتازی 2 برابر ولتاز نامی باطری موبایل ایجاد کنید

3-مثبت منبع تغذیه رو به مثبت باطری و منفی منبع تغذیه رو به منفی منبع تغذیه متصل کنید و 10 ثانیه همینجوری بزارین متصل بمونه

4-بدون تغیر اندازه ولتاژ جای مثبت ومنفی منبع تغذیه متصل به باطری رو عوض کنید و 10 ثانیه همینجوری بزارین متصل بمونه

با این اعمال کارهای بالا میشه یه باطری نیکل موبایل رو دوباره احیا کرد

لینک به دیدگاه

سلام ! دوستان من حدود 2 سال پیش بود که یک گوشی نوکیا مدل n80 رو حدود 500 تومن خریدم ! گوشی خوبی بود ولی چند ماه پیش یا بهتره بگم یک سال پیش وقتی داشتم از خواب بیدار میشدم یک هو دستم خورد بهش و از روی تخت افتاد داخل کشوی تختم ( که یکمی بیرون کشیده بودمش ) و از شانس خوب من توی کشوی تختم یک لیوان اب وجود داشت و موبایل نازنیم راس با کله افتاد توی اب لیوان ! من بلافاصله از توی لیوان درش اوردم و خاموشش کردم و ....

خلاصه بعدش روشن میشه ولی انتن نمیده ، یعنی ظاهرا همه چیش درسته الا انتن دادن ! چند جا هم دادم واسه تعمیر ولی هیچ کدوم نتونستن درست کنن ! البته من به تخصص تعمیرکاران شهرستانم خیلی اطمینان ندارم . حالا میخواستم بدونم بنظر شما ایا امیدی به تعمیرش هست ؟ و اینکه ایا نیاز به تعمیرگاه خاصی داره ؟ اگه اینطوره یه شماره یا ادرس از یه تعمیرگاه توپ به من بدید ! ممنون از لطف تون !

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز گوشی تون کار میکنه و انتن رو نشون نمیده یا نه اصلا کار هم نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

گوشی2600 دارم مشکلش اینه که صدا نداره یعنی موقع روشن شدن یه اهنگ استارت اپو میزنه بعد قطع میشه همه جاصداهاش قطعه هم موقع مکالمه نه میفرسته نه میاد صدا موقع انتخاب صدا صدا نداره زنگ هم نمیخوره.مشکلش هم بگم روی بردش یکم شخم زدم تو قسمت پایین برد نزدیک میکروفن

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز میتونستی قبل از دستکاری برد موبایل تون اونو flash میکردین الان که برد موبایل دستکاری شده سخت میشه تشخیص داد که عیب از کجاست

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

با سلام

از دوستان كسي تو تهران شركتي يا مغازه اي كه به طور تخصصي قطعات رو تعمير ميكنه سراغ داره معرفي كنه؟؟؟

با تشكر

لینک به دیدگاه

با سلام

از دوستان كسي تو تهران شركتي يا مغازه اي كه به طور تخصصي قطعات رو تعمير ميكنه سراغ داره معرفي كنه؟؟؟

با تشكر

سلام مشكل شما ؟؟؟؟؟؟
لینک به دیدگاه

سلام، من داشتم فیلم میدیدم سیستم هنگ کرد یه صفحهٔ قهوه‌ای با هاشور مشکی‌ رو مانیتور ظاهر شد.مجبور شدم با دکمهٔ جلوی کیس خاموش کنم.بعدش که سیستمو روشن کردم بوت نشد فقط فنها کار میکردن و دیگر هیچ

لطفا راهنمایی کنید.ضمنا گرافیک انبرد دارم

لینک به دیدگاه

سلام، من داشتم فیلم میدیدم سیستم هنگ کرد یه صفحهٔ قهوه‌ای با هاشور مشکی‌ رو مانیتور ظاهر شد.مجبور شدم با دکمهٔ جلوی کیس خاموش کنم.بعدش که سیستمو روشن کردم بوت نشد فقط فنها کار میکردن و دیگر هیچ

لطفا راهنمایی کنید.ضمنا گرافیک انبرد دارم

مدل مادربردتون چیه؟ بعد از اون دیگه تصویر نگرفتید؟ با یک کارت گرافیک دیگه سیستم رو تست کردید؟

لینک به دیدگاه

مدل مادربردتون چیه؟ بعد از اون دیگه تصویر نگرفتید؟ با یک کارت گرافیک دیگه سیستم رو تست کردید؟

مادربرد من 890GPA-UD3H گیگا بایت هست . با کارت دیگه تست نکردم . از کجا بیارم؟ من نمیدونم معمولا دوستانی که مشکل میاره سیستمشون چی کار میکنن؟

البته مادربرد قبلی این سیستم 790GX-G65 ام اس ای بود که همین مشکلو داشت با این تفاوت که بعضی وقتها بوت میشد بعضی وقتها نمیشد . اونو پس دادم گیگا رو گرفتم که یک ماه کار کرد و دوباره همون مشکل اتفاق افتاد.

لینک به دیدگاه

دوست گلم لیست کل قطعاتت رو اینجا بگذار لطفا @};-

با تشکراز محبت شما

لیست کامل قطعات :

CPU : AMD - Phenom-II X4-965 Black Edition/3.6G/8M/ 125W

MOBO : GigaByte - GA-890GPA-UD3H Rev 1.0

Ram : ADATA-DDR3-1333G Dual Channel 2x2G CL:8-8-8-24

Monitor : LG - W2286L LED

O.D.D : DVD Writer - Liteon 24X S/B Internal SATA Drive

Case : Green - Magnum 2

Power : Green - GP685B

Vga & Sound : OnBoard

ویرایش شده توسط davoodh
لینک به دیدگاه

من یه حدسی میزنم ولی شما یه کاری بکن میتونید بایوس رو رو دیفالت بگذارید ؟ و یا تخلیه کنید ؟

شما برق رو از مادربورد قطع کن و باطری مادربورد رو هم در بیار و منفی مثبت جای باطری روی مادروبرد رو به هم متصل کن . چند بار این کار و بکن بعد باطری رو برق رو به مادربورد متصل کن امتحان کن اگر نشد من اون حدسمو بهتون میگم

لینک به دیدگاه

آقای حسینی‌ اون کاری که گفتید انجام دادم.ولی‌ فرقی‌ نکرد.

امروز فرصتی پیش اومد دادم بردو بردن گارنتی اونجا تست لحظه‌ای کردن گفتن از ۱۳۹۴ هست و اشاره کردن به چیپی که عکسشو گذشتم این چیپ احتمالا کنترلر پورت‌های فایر وایر هست.

post-5473-127782705962_thumb.jpg post-5473-127782712194_thumb.jpg

ولی‌ من چشمم آب نمی‌خوره یعنی‌ میتونن اون چیپو عوض کنن اصلا درست تشخیص دادن؟امکاناتشو دارن؟

لینک به دیدگاه

نمیدونم که درست تشخصی دادن یا نه ولی اواژنگ تو زمینه تعمیر کارش خوبه و نگران نباشید و صبر کنید .

لینک به دیدگاه

حالا جدای از مشکل اگر دنبال تعمیرکار ماهر بخواهیم در تهران بگردیم کجا بریم مخصوصاً ما که از شهرستان میاییم و زیاد وقت نداریم و آشنا هم نیستیم

یک برد دارم که باید تعمیر بشود احتمالاً بایوسش باید پروگرام بشه ولی میخواهم واقعاً تعمیرکار حرفه ای باشه ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

متاسفانه مدتي بود كه دسترسي به نت نداشتم تا بيام تاپيك رو پيگيري كنم

لطفا اگه ميشه ما رو هم راهنمايي كنيد و يه جايي كه تعميرات تخصصي هست رو معرفي كنيد

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام دوستان یکی از نقاط ضعف پاور های 330 و 380 گرین قسمت استندبای اون هست که همیشه خدا مشکل داره و بیشتر عیوب این مدل ها مربوط به همین میشه

که در این حالت ولتاژ 5 ولت هست اما پاور روشن نمیشه

در این قسمت قصد دارم که یک پاور 330 رو تعمیر و راه اندازی کنم

خوب تصویر اول

یه خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد و یه مقاومت 22 اهم معیوب هستند که تعویض میشوند

eri33cf1eifbar5x6l4.jpg

مقاوومت سوخته شده

5lp1s242y3sy0b6v8i94.jpg

در تصویر دوم یه خازن 16 ولت 2200 میکرو فاراد یا 1000 میکرو فاراد معیوب هست که تعویض میشه

1aplg0kez3hmunlll.jpg

خازنهای تعویض شده

21ntv333vybtgplu3gp.jpg

خوب در این مرحله یه صفا به برد میدمو بعد از چند سال یه شستشوی مشتی میدم

cay6vz0r5xwb3k475mb.jpg

flczdpkshwxqhfa52e05.jpg

بعد از شستشو برد رو با باد خشک میکنم و 1-2 ساعت میذارم جلوی آفتاب تا خوب خشک بشه

#:-S #:-S #:-S :-? :rolleyes: :D @};-

خوب حالا برد رو را اندازی میکنم اما همونطور که در تصویر میبینید ولتاژ تو قسمت sb افزایش پیدا کرده

bztuyg9wx70v5ca4z7hx.jpg

اما چاره کار فقط تعویض یه خازن 50ولت 10 میکرو فاراد هست

0vlf6wckrhfzi99k7ml3.jpg

1aplg0kez3hmunlll.jpg

خوب حالا پاور رو تست میکنم تا نتیجه رو ببینید

7mp3wboapwj8mgtm9mfz.jpg

کل هزینه لازم برای را اندازی این پاور به شرح ذیل است

مقاومت 22 اهم 15 تومن

خازن 2200 60 تومن

خازن 470 30 تومن

خازن 10 15 تومن

مجموعا شد 120 تومن وجه رایج مملکت

امیدوارم استفاده ببرید

سئوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داداش

خسته نباشید عرض میکنم خدمت شما دوست عزیز

یه سوالی واسم پیش اومده؟ :-?

با آب پاشی کردن روی پاور هیچ مشکلی واسه قطعات الکترونیکی پیش نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داداش

خسته نباشید عرض میکنم خدمت شما دوست عزیز

یه سوالی واسم پیش اومده؟ :-?

با آب پاشی کردن روی پاور هیچ مشکلی واسه قطعات الکترونیکی پیش نمیاد ؟

سلام دوست من

قطعات بکار رفته تو پاور دیود دیود زنر مقاومت و خازن و سلف وموس فت و ترانزیستور هست که هیچ کدومشون قطعات حساس نیستند

من قبلا خازنهای اصلی رو دشارژ میکنم و اینکار رو انجام میدم اینکار رو خیلی سال هست که انجام میدم و هیچ مشکلی پیش نیومد

من چند وقت پیش یه سیستم برای تعمیر داشتم که مال یه ساندویچی بود .

وقتی باز کردم :rolleyes:? کل قطعات و مادربرد آغشته شده بودند به بخار روغن(بدترین جرم و کثیفی در دنیا)) مادربرد رو با بنزین و با بدبختی شستم بعد با آب و تاید شستم و سیستم رو اسمبل کردم هنوزم که هنوز داره مثل ساعت داره کار میکنه

البته تا به الان 30-40 بار مادربردهای مختلف رو شستم و هیچ اتفاقی نیفتاده البته من بعد از شستن سریع قطعات رو خشک میکنم تا دچار سولفاته یا هوازدگی نشه

البته شاید در تیئری کار درستی نباشه ولی در عمل بسیار عالی جواب میده

ا

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز otello

همانطور که شما گفتید ) در صورتیکه برد و قطعات الکترونیک کاملا خشک بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. خرابی زمانی ایجاد میشه که در مدار برد الکترونیک جریان الکتریسیته وجود داشته باشه و رطوبت هم وجود داشته باشه. در این حالت بین مدار pcb و همچنین قطعات به خصوص از نوع smd پیل الکتریکی ایجاد میشه و در سه سوت مدار رو به اصطلاح سولفاته میکنه. البته میزان مینرال های موجود در آب هم در سرعت سولفاته شدن موثر است. مثلا اگر آب نمک روی برد بریزه و جریان الکتریسیته هم در داخل مدار باشه ، تمامی مدار ها و trough های مادر برد در اسرع وقت بی دیار باقی می شتابند. :-?

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز otello

همانطور که شما گفتید ) در صورتیکه برد و قطعات الکترونیک کاملا خشک بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. خرابی زمانی ایجاد میشه که در مدار برد الکترونیک جریان الکتریسیته وجود داشته باشه و رطوبت هم وجود داشته باشه. در این حالت بین مدار pcb و همچنین قطعات به خصوص از نوع smd پیل الکتریکی ایجاد میشه و در سه سوت مدار رو به اصطلاح سولفاته میکنه. البته میزان مینرال های موجود در آب هم در سرعت سولفاته شدن موثر است. مثلا اگر آب نمک روی برد بریزه و جریان الکتریسیته هم در داخل مدار باشه ، تمامی مدار ها و trough های مادر برد در اسرع وقت بی دیار باقی می شتابند. :-?

اصولا از نظر تئوری این کار مشکل داره و از هر کسی بپرسی نفی میکنه تو برد پاور قطعه ائی که بخواد نسبت به الکتریسته ساکن مشکل پیدا کنه نیست مخصوصا تو پاورهای گرین که مال دوره تیر کمون سون تیم هست

اما تو عمل فرق میکنه من در آینده نزدیک براتون یه مادرربد رو تست میزنم ونتیجه رو خواهید دید البته من تعمیرکار الکترونیک نیستم ولی از چند نفر تعمیر کار پرسیدم و اونا هم همین کار رو کردنو به هیچ مشکلی بر نخوردن

در مورد پاور من خیلی تست کردم و تا به الان به هیچ مشکلی بر نخوردم

منتظر تعمیرات بعدی من باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تمام سعی و تلاش خودم رو میکنم تا برو بچه های لیون بتونند پاورهای معمولی رو براحتی تعمیر کنند اینم بگم کار ما عملی هست وبا عمل نتیجه میگیریم

تو فلان کتاب اینو نوشته فلان مهندس اینو گفته نداریم :-? :rolleyes: :D

با حداقل امکانات و حداقل اطلاعات میکنیم اگه نتونستیم هم که نتونستیم حداقل تجربه میکنیم

من منتظر اطلاعات و تجربیات همه دوستان هستم

ارادتمند شما

شعبانی

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

اصولا از نظر تئوری این کار مشکل داره و از هر کسی بپرسی نفی میکنه تو برد پاور قطعه ائی که بخواد نسبت به الکتریسته ساکن مشکل پیدا کنه نیست مخصوصا تو پاورهای گرین که مال دوره تیر کمون سون تیم هست

اما تو عمل فرق میکنه من در آینده نزدیک براتون یه مادرربد رو تست میزنم ونتیجه رو خواهید دید البته من تعمیرکار الکترونیک نیستم ولی از چند نفر تعمیر کار پرسیدم و اونا هم همین کار رو کردنو به هیچ مشکلی بر نخوردن

در مورد پاور من خیلی تست کردم و تا به الان به هیچ مشکلی بر نخوردم

منتظر تعمیرات بعدی من باشید

برای خود بنده خیلی موارد پیش آمده که برد تلفن های تعمیر شده رو زیر شیر آب گرفتم و شصتم تا فلاکس های smd از روی برد پاک بشه. آخر سرهم خشکشون کردم. بعد از تعمیر هم بدون مشکل کار کردند.

در ضمن شما کارت درسته آقای شعبانی. شما یک پا حرفه ای هستی. :rolleyes: :D :-?

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...