رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

بعد از چند ماه هنوز نتونستم تعمیرش کنم.

چند ماه دست یه تعمیر کار بود بعد مدتها گفت ایرادشو پیدا کرده.

پل جنوبی مادربرد مشکل داره.گفت قطعه ش فعلا موجود نیست به زودی موجود میشه همین  بزودی بزودی کردناش 6 ماه  شد :mad:

مادربردو ازش گرفتم به  یه  تعمیر کار دیگه  دادم اونم  گفت مشکلش همینه  ولی قطعش فعلا موجود نیست  و به  زودی گیر میاد منم که  به  کلمه  بزودی آلرژی پیدا کرده  بودم  گفتم  الان  می خوامش  عجله  دارم  خلاصه ازش  گرفتم.

کسی هست  پل  جنوبی  این  مادربردو  تعمیر  کنه؟؟؟؟

یک سوال برام پیش اومده!؟

مگه اینا پل جنوبی/شمالی دارند!؟

قدیما مثلا تو چیپ ست های X38 یا X48 یا ... روی برد 2 تا چیپ بود که یکی MCH و اون یکی ICH بود! 

به MCH میگفتن پل شمالی (چون بالای برد قرار میگرفت) به ICH هم میگفتن پل جنوبی چون قسمت پایین برد قرار میگرفت!(برد رو مثل یک نقشه تصور کنید و شمال  و جنوبش رو مشخص کنید)

و هر کدوم یک سری کار انجام میدادن.

ولی روی برد های Z97 که اینا وجود نداره.

فقط یه چیپ هست و دیگه عملا جنوبی و شمالی وجود نداره که بخواد پل جنوبی برد شما مشکل داشته باشه!

(اگه اشتباه میگم، کس دیگه ای توضیح بده، ولی فکر کنم چیزی که  گفتم درسته...)

لینک به دیدگاه

یک سوال برام پیش اومده!؟

قدیما مثلا تو چیپ ست های X38 یا X48 یا ... روی برد 2 تا چیپ بود که یکی MCH و اون یکی ICH بود! 

به MCH میگفتن پل شمالی (چون بالای برد قرار میگرفت) به ICH هم میگفتن پل جنوبی چون قسمت پایین برد قرار میگرفت!(برد رو مثل یک نقشه تصور کنید و شمال  و جنوبش رو مشخص کنید)

فقط یه چیپ هست و دیگه عملا جنوبی و شمالی وجود نداره که بخواد پل جنوبی برد شما مشکل داشته باشه!

والله من  خودم  اصلا اطلاعی  در  مورد ندارم  تعمیر  کار این حرفو  زد  منم  اینجا  گفتم.

لینک به دیدگاه

منم دقیقا با همین مادربورد همین مشکل رو دارم!بعد از قضیه ریستارت شدن خود به خود درست شد و کارت گرافیک رو نشناخت

یکی گفت180میگیره درست کنه نتونست!

مادربورد جدید خریدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا یه چیپ بیشتر نداره ((البته بغیر از چیپ های صدا و لن و .......))

اونم چیپ z97

هست

که بعید میدونم کسی داشته باشه  وقتی تعمیرکارا عیبی براش پیدا نمیکنند میگن چیپ شمالیه اینم همونه ایراد رو نمیدونند میگن چیپ اصلی هست

علت اینکه میگن جنوبی هست بخاطر اینه که چیپ z97 قسمت پائین  یا همون قسمت جنوبی مادربرد نصب شده

لینک به دیدگاه

منم دقیقا با همین مادربورد همین مشکل رو دارم!بعد از قضیه ریستارت شدن خود به خود درست شد و کارت گرافیک رو نشناخت

یکی گفت180میگیره درست کنه نتونست!

مادربورد جدید خریدم

الان  لاشه  مادربردو  دارین؟

ممکنه  قطعاتش بدرد  من  بخوره

مادربرد  شما  هم  گارانتی  نداشت؟

اگه  حتی  گارانتیش  گذشته  هم  باشه  شرکت  گارانتی  کننده تعمیر  میکنه  مشکل  من  این  بود  که  مادربرد  ماله  هیچ  شرکت  گارانتی  کننده  ای  نبود.

کلا یه چیپ بیشتر نداره ((البته بغیر از چیپ های صدا و لن و .......))

اونم چیپ z97

هست

که بعید میدونم کسی داشته باشه  وقتی تعمیرکارا عیبی براش پیدا نمیکنند میگن چیپ شمالیه اینم همونه ایراد رو نمیدونند میگن چیپ اصلی هست

علت اینکه میگن جنوبی هست بخاطر اینه که چیپ z97 قسمت پائین  یا همون قسمت جنوبی مادربرد نصب شده

یعنی میگین بی  خیال  تعمیرش  بشم؟

من دو تا  سیستم   دارم اگه  مادربرده  درست  نشه یکیشو  میفروشم  بره.

هم زمان  با  مادربرد  پاور  انرمکسمم مشکل  پیدا  کرد.پاور  گارانتی  داشت ولی  مادربرد  نه.

کلا  از  این  سیستم  دیگه  بدم  اومده.

قبلا  10  سال  سیستمای  مختلف  داشتم  هیچ  وقت  مشکلی  واسشون  پیش  نمیومد ولی  این  سیستم هر روز  یچیزش  مشکل  پیدا  میکنه :mad:

لینک به دیدگاه

یک سوال برام پیش اومده!؟

خیر ICH پل شمالی بود و نسبت به SB که پل جنوبی بود وظایف مختلفی داشت. 

ICH به قول معروف کارهای اصلی رو انجام می داد از جمله کنترل فرکانس رم ها و پردازنده و غیره، و پل جنوبی هم وظایفی از جمله کنترل پورت های usb و s-ata و غیره رو به عهده داشت. 

لینک به دیدگاه

خیر ICH پل شمالی بود و نسبت به SB که پل جنوبی بود وظایف مختلفی داشت. 

ICH به قول معروف کارهای اصلی رو انجام می داد از جمله کنترل فرکانس رم ها و پردازنده و غیره، و پل جنوبی هم وظایفی از جمله کنترل پورت های usb و s-ata و غیره رو به عهده داشت. 

ICH همون SB بود دیگه.

MCH هم NB بود.

MCH پل شمالی بود و از اسمشم معلومه چکار میکرد:

Memory Controller Hub

ICH هم مخفف I/O Controller Hub هست. 

که I/O خودش مخفف input/output هست.

و اینم از اسمش مشخصه چکار میکنه.

یعنی ich هیچ ربطی به فرکانس رم نداشت.

و به پردازنده هم بطور مستقیم دسترسی نداشت کلا.

لینک به دیدگاه

اگر می‌تونی بفرستش شیراز. احتمالا درست می‌شه. خواستی پ.خ بزن نشانی بهت بدم.

لینک به دیدگاه

ICH همون SB بود دیگه.

MCH هم NB بود.

MCH پل شمالی بود و از اسمشم معلومه چکار میکرد:

Memory Controller Hub

ICH هم مخفف I/O Controller Hub هست. 

که I/O خودش مخفف input/output هست.

و اینم از اسمش مشخصه چکار میکنه.

یعنی ich هیچ ربطی به فرکانس رم نداشت.

و به پردازنده هم بطور مستقیم دسترسی نداشت کلا.

post-7706-0-03526000-1450259969_thumb.jpg

تصحیح می کنم دوستمون درست می گن

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

الان  لاشه  مادربردو  دارین؟

ممکنه  قطعاتش بدرد  من  بخوره

مادربرد  شما  هم  گارانتی  نداشت؟

اگه  حتی  گارانتیش  گذشته  هم  باشه  شرکت  گارانتی  کننده تعمیر  میکنه  مشکل  من  این  بود  که  مادربرد  ماله  هیچ  شرکت  گارانتی  کننده  ای  نبود.

یعنی میگین بی  خیال  تعمیرش  بشم؟

من دو تا  سیستم   دارم اگه  مادربرده  درست  نشه یکیشو  میفروشم  بره.

هم زمان  با  مادربرد  پاور  انرمکسمم مشکل  پیدا  کرد.پاور  گارانتی  داشت ولی  مادربرد  نه.

کلا  از  این  سیستم  دیگه  بدم  اومده.

قبلا  10  سال  سیستمای  مختلف  داشتم  هیچ  وقت  مشکلی  واسشون  پیش  نمیومد ولی  این  سیستم هر روز  یچیزش  مشکل  پیدا  میکنه :mad:

داداش واسه من روی هر کارت گرافیک دیگه ای کار میکنه فقط با مال خودم دیگه سازگاری نداره حتی روش980 tiانداختیم کار میکنه اما با مال خودم 970 asus strixمشکل داره

الانم هیچ مشکل ریستارت و چیز دیگه ای نداره

مادربورد هم سالم سالم هست فعلا دست اونیه که ازش خریدم

گارانتی هم داره ولی قبول نکردن گفتن ریستارت شدنش که برطرف شده خود به خود بایوس دچار تغییرات شده و با کارت خودتون دیگه سازگاری نداره!

منم کلا می خوام ردش کنم بره فعلا که یکی دیگه خریدم

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

داداش واسه من روی هر کارت گرافیک دیگه ای کار میکنه فقط با مال خودم دیگه سازگاری نداره حتی روش980 tiانداختیم کار میکنه اما با مال خودم 970 asus strixمشکل داره

الانم هیچ مشکل ریستارت و چیز دیگه ای نداره

مادربورد هم سالم سالم هست فعلا دست اونیه که ازش خریدم

گارانتی هم داره ولی قبول نکردن گفتن ریستارت شدنش که برطرف شده خود به خود بایوس دچار تغییرات شده و با کارت خودتون دیگه سازگاری نداره!

منم کلا می خوام ردش کنم بره فعلا که یکی دیگه خریدم

پس اینجوری  که  میگین کلا  مشکلتون  با من فرق  داره.

این  مادربردا چون  سوکت 1150 هستن قابلیت  استفاده  از  گرافیک  مجتمع سی پی یو  رو  دارن.

یعنی  آنبرد هستن  و بدون  گرافیک  بالا  میان.

مال  من حتی بدون  گرافیک  هم  بالا  نمیاد.

اگه  فقط  با گرافیک  خودتون  مشکل  داشته  باشه  که  مهم نیست  میشه راحت با قیمت  خوب ردش  کرد.

اگر می‌تونی بفرستش شیراز. احتمالا درست می‌شه. خواستی پ.خ بزن نشانی بهت بدم.

پخ @};-

لینک به دیدگاه

پس اینجوری  که  میگین کلا  مشکلتون  با من فرق  داره.

این  مادربردا چون  سوکت 1150 هستن قابلیت  استفاده  از  گرافیک  مجتمع سی پی یو  رو  دارن.

یعنی  آنبرد هستن  و بدون  گرافیک  بالا  میان.

مال  من حتی بدون  گرافیک  هم  بالا  نمیاد.

اگه  فقط  با گرافیک  خودتون  مشکل  داشته  باشه  که  مهم نیست  میشه راحت با قیمت  خوب ردش  کرد.

پخ @};-

واسه منم با گرافیک آنبوردش بالا نمیومد!

رم ها رو برداشتم دوباره وصل کردم کامپیوتر رو گذاشتم 6ساعت خاموش بمونه 

وقتی روشن کردم دیگه ریستارت نداد و کار میکرد حتی چند هفته با آنبورد کار کردم صبح تا شب روشن بود بعد کارت های مختلف تست کردیم پاور و موارد دیگه

آخرش این شد که فقط رو کارت خودم جواب نمیده کاملا سالمه گارانتی هم تحویل نگرفت

ولی مشکل شما این تو مرحله ی ریستارت مونده

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان و عزیزان گرامی

راستیش قضیه از اونجا شروع شد که صفحه نمایش لبتاب من دچار مشکل شد و مدام تصویرش قطع میشد و یا رنگ ها قاط میزدن که مشکل به خاطر اون قسمتی بود که کابل به صفحه نمایش وصل میشد و با حرکت دادن صفحه نمایش صفحه قطع میشد و وصل میشد

خلاصه ما با گارانتی صحبت کردیم و گفتن حداقل سی روز طول میکشه که تعمیر کنن !! و بهشون گفتم تعمیر کردنش کاری نداره خودم میتونم باز کنمو فیششو دربیارمو جا بزنم و درست میشه و مخالفت کردن و مجبور شدم با هزینه و کلی خواهش و تمنا لبتاب رو بهشون برسونم و با چقدر التماس لبتاب رو بعد از هفت روز تحویل بگیرم

چیزی که هست لبتاب که امروز به دستم رسید میبینم مشکل هنوز پابرجاست و اصلا هیچ کاری نکردن !!

اتفاقی که افتاده شل شدن قاب جلویی صفحه نمایش لبتاب هست که به نظرم به صورت ناشیانه و عجله ای سعی کردن صفحه نمایش رو باز کنن و چند تا خار هارو شکستن

و باز کردن و دیدن مشکلی نیست و بستن و دیدن صفحه داده بدون تکون دادن صفحه نمایش و مطمئن شدن از حل مشکل گفتن مشکل حله و فرستادن

این وسط فقط هزینه هایی که من کردم پام موند

باز بهشون زنگ زدم و میگن بفرست که باز برای من هزینه داره

بهشون میگم تعویض کنید و میگن تا مشکلی نداشته باشه که نتونن حل کنن تعویض نمیکنن

من ماه گذشته لبتاب دوستم رو داشتم بایوسش رو آپدیت میکردم که اینترنت قطع شد و لبتابش دیگه بالا نیومد ظاهر داغونی هم داشت

لبتابش رو فرستادیم گارانتی و نتونستن درستش کنن و بعد از 50 روز ! لبتاب دیگری آکبند براش فرستادن

میخواستم همچین حرکتی انجام بدم که نتونن درست کنن و لبتاب رو برام عوض کنن

لطفا دوستان راه حلی اگه دارن ارائه کنن ....

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

یکی از مادربورد های ایسوس یکی از بچه ها مشکل داشت براش حل نکردن وقتی که روشن بود رمش رو از روش برداشت مادربورد سوخت و چراغ هاش روشن میدشد ولی بالا نمی امد فرستاد گارانتیش (که نمیگم جا بود) و براش بعد یک هفته تعویض کردن.

من دقیق نمیدونم ولی شاید برای لپتاپ هم این جواب بده ولی اگر خراب بشه جوری که تعویض نکنن به من ربطی نداره ها  :D  :D

----

یک سال چندین بار برای دوستام و اقوام کارم به چنتا گارانتی افتاده فقط میشه گفت از 10 تا 3 تاشون جواب گوهستن وگرنه خیلی دنبال پیچوندن هستن.

گرین

فروتیم

پانا

درست برخورد کردن ، وگرنه بقیه ......

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

داداشم با دستگاههایی که دارن هر قطعه از مادربرد رو میتونن عوض کنن.اونا حتی مادربرد کامل لپتاپ رو هم دارن و میتونن عوض کنن.

به جرات میتونم بگم که اونا هیچ وقت لپتاپ شمارو عوض نمیکنن.چون حقوق مشتری و رضایت مشتری اصلا براشون مهم نیست @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بایسو قابل ترمیمه

من باشم به درگاه های مختلف لپ تاپ در حالت خاموشی ولتاژ  AC( اما نه 200 ولت) اعمال می کنم.

از صدا تا شبکه...خلاصه مادربرد رو داغون میکنم، البته ممکنه فقط مین رو تعویض کنن

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

بایسو قابل ترمیمه

من باشم به درگاه های مختلف لپ تاپ در حالت خاموشی ولتاژ  AC( اما 200 ولت) اعمال می کنم.

200 ولت؟!!

برادر خبات اینکه تابلوئه!!!

اونا لپتاپ رو باز میکنن و 3 سوت متوجه میشن :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

200 ولت؟!!

نه عزیز اشتباه شد منظورم (اما نه 200 ولت) بود "نه" رو از قلم انداختم 200 ولت که منفجر میشه

خود من یه بار یه مین رو برا یکی دقیقا خراب کردم به super i/o ولتاژ 12 ولت AC دادم سوخت.

200 ولت؟!!

نه عزیز اشتباه شد منظورم (اما نه 200 ولت) بود "نه" رو از قلم انداختم 200 ولت که منفجر میشه

خود من یه بار یه مین رو برا یکی دقیقا خراب کردم به super i/o ولتاژ 12 ولت AC دادم سوخت.

لینک به دیدگاه

بایسو قابل ترمیمه

من باشم به درگاه های مختلف لپ تاپ در حالت خاموشی ولتاژ  AC( اما نه 200 ولت) اعمال می کنم.

همین دیگه برای منم همین عجیبه که بایوس قابل ترمیمه

اما این دوستان عزیز نتونستن تعمیر کنن و بعد از حدود دو ماه عجز و ناتنوانی لبتاب رو براش عوض کردن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اما این دوستان عزیز نتونستن تعمیر کنن و بعد از حدود دو ماه عجز و ناتنوانی لبتاب رو براش عوض کردن

آقا خواستی خراب کنی بفرست برا من تضمینی ، جدی میگما :D

لینک به دیدگاه

داداش مادربردش رو هم نداشتن که عوض کنن؟!

لپتاپ رو کلا  عوض کردن؟! :eek:

چه جالب!

آقا خواستی خراب کنی بفرست برا من تضمینی ، جدی میگما :D

:laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز این "...." رو از تو تیتر تاپیک بردار ممکنه به گوششون برسه :D

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزيز اين احتمال رو هم در نظر بگيريد كه از لب تاپ شما نداشته باشن و به جاش مدل ديگه احتمالا پايين تر بدن يا مبلغى از پول آك كم كنن پول رو بدن

فلش ممورى من سوخت فرستادم گارانتى بعد از يك ماه يك فلش خيلى پايين تر برام فرستادن گفتن از اون مدل نداريم. فلشم سيليكون پاور بود خدا بيامرز

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزيز اين احتمال رو هم در نظر بگيريد كه از لب تاپ شما نداشته باشن و به جاش مدل ديگه احتمالا پايين تر بدن يا مبلغى از پول آك كم كنن پول رو بدن

فلش ممورى من سوخت فرستادم گارانتى بعد از يك ماه يك فلش خيلى پايين تر برام فرستادن گفتن از اون مدل نداريم. فلشم سيليكون پاور بود خدا بيامرز

من اصلا هدفم اینه که با مدل بالاتر عوض بکنم

متاسفانه این مدل رو به خاطر دروغگویی و بازاریابی یک فروشنده مجبور شدم تهیه کنم و به هیچ وجه راضی نیستم

رنگ دکمه های کیبرد و تاچ پد این لبتاب توی کمتر از سه هفته رفت

فوق العاده کم کیفیت هست

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...