رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام حدود 6 ماه پیش از لیون کامپیوتر یک کیس خرید کردم خودشون هم اسمبل کردن ولی وقتی به سوکت جلویی و پشتی خروجی صدا هدست یا اسپیکر وصل میکنم صدا پخش نمیکنه کیس رو باز کردم سوکت هاش وصل بودن مادربرد z87 asus اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

درود دوست عزیز...

بعد از 6 ماه صدا یهویی پرید ؟ یا که ویندوز عوض کردی جدیدا بی صدا شدی؟

اول از لحاظ نرم افزاری چک کن بعد برو سراغ باز کردن کیس.

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

برای مشکل مین برد شما احتمالا یکی ماسفت های زیر سوکت سی پی یو مشکل داره شده یه ای اس سی هم هست دقیقا نمیدونم اسمشچیه ولی معمولا مشکل از همین دو تاست من قبلا به یه مورد مثل این برخوردم مین برد گارانتی داشت دادم واسم درستش کردن

لینک به دیدگاه

سلام حدود 6 ماه پیش از لیون کامپیوتر یک کیس خرید کردم خودشون هم اسمبل کردن ولی وقتی به سوکت جلویی و پشتی خروجی صدا هدست یا اسپیکر وصل میکنم صدا پخش نمیکنه کیس رو باز کردم سوکت هاش وصل بودن مادربرد z87 asus اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

اقا حل شد سوکت مادربرد شل بود سفتش کردم درست شد ممنون.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان.

حدود دو هفته پیش به دلیل اتصالی بین پین های فن کیس روی مادربرد٬ سیستم تصویر نمیداد(روشن میشد و کارت گرافیک و رم ها هم شناسایی میشدند اما تصویری روی مانیتور تشکیل نمیشد).

من هم از دو هفته پیش به دلیل مشغله فرصت عیب یابی نداشتم تا دیروز.دیروز دیدم که پشت مادربرد(تقریبا محل اتصال فن کیس)به دلیل حرارت ناشی از اتصالی باز شده و اتصال در اونجا قطع شده.حالا میخوام بدونم که قابل تعمیر هست یا خیر.و اگر کسی میتونه تعمیر کنه خوش حال میشم که بهم اطلاع بده.

عکس پیوست شد.محل خرابی در پایین تصویر است.تصویر

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

سلام

تصوير خيلي تار هست اما به احتمال زياد قابل تعمير هست ، البته اگر قسمت ديگه اي صدمه نديده باشه ........

لینک به دیدگاه

سلام

تصوير خيلي تار هست اما به احتمال زياد قابل تعمير هست ، البته اگر قسمت ديگه اي صدمه نديده باشه ........

دیگه شرمنده-گوشی ازون همین قدره کیفیت دوربینش!

امروز صبح که باز کردم دیدم چند تا از پینهای سی پی یو کج شده.دیگه اعصابم خرد شده:wacko::wacko:

نمیدونم کی انگشت کرده توش!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام دوستان

اگه کسی همچین مشکلی براش پیش اومده که صدای مادربوردش از کار افتاده و به تعمیرگاه داده و درست شده اینجا عنوان کنه تا یه امیدی باشه برای امثال بنده

من مادربوردم asus m5a99x evo هست که هنوز نتونستم ببرمش برای تعمیر

چیپ صدای مادربورد realtek alc892 هست

ممنون از دوستان گل

لینک به دیدگاه

به نظر این جانب بهتره یه کارت صدا بگیرید با تعمیرکار جماعت در نیفتید!

چون بقول معروف گاهی میخوان ابروشو درست کنن میزنن چشش هم کور میکنن.

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا خودم هم همچین عقیده ای تا حدودی دارم ولی اگه بزنه  چشم رو هم کور کنه پول  چشم و ابرو رو با هم ازش میگیرم

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

اتفاقا خودم هم همچین عقیده ای تا حدودی دارم ولی اگه بزنه  چشم رو هم کور کنه پول  چشم و ابرو رو با هم ازش میگیرم

پیشنهاد میکنم اگه نزدیک به نمایندگی هستین ببرین دفترش با پرداخت هزینه براتون تعمیرش کنن.

تعمیر خوب که جواب بده دستگاهای مخصوص میخاد که اغلب گرون قیمتن و فقط نمایندگیها ویا جاهای که مراکز تعمیرن اینا رو دارن

یه تعمیر کار کوچیک ا با دستگهای سنتی اینکارو میکنه که احتمال خرابی هم درش هست

من خودم تعمیر کار نیستم ولی محض تست  تا حالا چند تا گرافیک که چیپشون قلع سردی داشتو خاستم با هیتر تعمیر کنم ولی همه رو ترکوندم :laughing: (سخته با هیتر یا هات گان یا ای ار اینا رو تعمیر کرد)

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

گارانتی نداره؟

من تابحال چند نفر را دیدم که مین بردشون مثل مین شما صداش خراب شده و هیچکسی نتونسته تعمیرش بکنه و بجاش یک کارت صدای 50 تومنی گذاشته روش و فروخته

البته اگه تعمیرکار ماهر و تجهیزاتش کامل باشه به احتمال زیاد میتونه درستش کنه اما گمان نکنم هزینه تعمیرش کمتر از 50 تومن بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم با نظر سایر دوستان موافق هستم و نیازی نیست بردتون رو تعمیری کنید.

اگر گارانتی داره ببرید گارانتی و اگر نداره یه کارت صوت بذارید روش.

نکته ای که هست در مورد چیپ صدای ریل تک و همینطور چیپ لن های این شرکت که به تعداد زیادی خرابی دیدم تو این چند سال گذشته که واقعا جای تعجب داره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مین گارانتی نداره

در تهیه کارت صدا به مشکل میخورم مینبورد یدونه اسلت داره روش کارت d*v*b نصب هست

دو تا اسلت pcie خالی هست که خوب کارت صدا این مدل دارای قیمت های خیلی بالایی هست

اگه دوستان کارت صدای pcie ارزون سراغ دارن پیشنهاد بدن

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مین گارانتی نداره

در تهیه کارت صدا به مشکل میخورم مینبورد یدونه اسلت داره روش کارت d*v*b نصب هست

دو تا اسلت pcie خالی هست که خوب کارت صدا این مدل دارای قیمت های خیلی بالایی هست

اگه دوستان کارت صدای pcie ارزون سراغ دارن پیشنهاد بدن

ممنون

کارتهای USB هم هستند که جنس های خوب و با کیفیتش از برند کریتیو از PCI e ها هم گرونتر هست.

مگر از این بند انگشتی هاش بخری که خیلی جالب نیست و کمی هم خطرناک هست !حدود 10 تومان هم هست !

یه راه دیگه هم تعویض بردتون هست.

به نظر من یه تاپیک بزنید تو لیون و بازارچه فروم p.t و دنبال کارتهای PCI E باشید.

البته از این PCI E ها هم بی کیفیت و ارزان قیمتش هست که خیلی هم بدتر از آنبردی که داشتید نیستن.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم اگه نزدیک به نمایندگی هستین ببرین دفترش با پرداخت هزینه براتون تعمیرش کنن.

تعمیر خوب که جواب بده دستگاهای مخصوص میخاد که اغلب گرون قیمتن و فقط نمایندگیها ویا جاهای که مراکز تعمیرن اینا رو دارن

یه تعمیر کار کوچیک ا با دستگهای سنتی اینکارو میکنه که احتمال خرابی هم درش هست

من خودم تعمیر کار نیستم ولی محض تست  تا حالا چند تا گرافیک که چیپشون قلع سردی داشتو خاستم با هیتر تعمیر کنم ولی همه رو ترکوندم :laughing: (سخته با هیتر یا هات گان یا ای ار اینا رو تعمیر کرد)

سلام

چون شما بلد نيستيد دليل نميشه که بقيه بلد نباشند !

من قبول دارم که بعضي از تعميرکارها واقعا ناشي هستند و فاتحه جنس مردمو ميخونند اما چون شما بلد نيستيد نبايد اين حرفو بزنيد ، الان اکثر قريب به اتفاق تعميرکارها لوازم حرفه اي براي تعمير ندارند اما با همين امکانات ناچيزشون باز هم دارند درست تعمير مي کنند و کار رو با هرينه کمتري براي مشتري راه ميندازند .....

چيپ ALC892 يک چيپ ساده SMD هست و يک تعميرکار معمولي هم ميتونه براتون تعويضش کنه حتي اگر مين اوراقي داريد که بوت نميشه اما قسمت صداش همين چيپ هست ميتونيد ببريد و بگيد آي سي ها رو جايگزين کنند که هزينش خيلي کم ميشه ....

قبل از تعويض چيپ اگر مولتي متر ديجيتال داريد چک کنيد ، بايد پايه يک آي سي 3.3 ولت و پايه 9 آي سي بين 1.5 تا 3.3 ولت داشته باشه ، اگر ولتاژها بودند صد در صد آي سي خراب هست اما اگر ولتاژ ها نبودند ممکن هست سلف يا مقاومتي سر راه همين پايه ها معيوب شده باشه که بايد تعويض کنيد دقت کنيد در صورتيکه سلف يا مقاومت سوخته بود و تعويض کرديد و مجدد سوخت باز هم يعني اينکه آي سي خراب هست ، حتما قبل از تعويض بايد ولتاژ ها رو چک کنيد که همون مقدار باشه و از 3.3 ولت بيشتر نباشه چون گاهي اوقات مدار رگلاتور خراب ميشه و باعث افزايش ولتاژ و خرابي چيپ ميشه .........يا حق

post-9550-0-37242700-1409985007_thumb.jpg

ALC892.PDF

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ممنون از راهنمایی جامعی که کردی

درمورد تعویض چیپ با یه مین خراب به ذهنم رسیده بود چون یکی از دوستان خدمات داره و خیلی مادربورد خراب تو مغازش هست

فقط برای کنجکاوی میپرسم در مورد اطلاعاتی که دادید

شما سابقه تجربه خرابی همین چیپ رو دارید یا کلا تو زمینه تعمیرات اطلاعات دارید؟

پایه یک از سمت دایره فرو رفته روی ای سی حساب میشه؟

به کدوم سمت جهت عقربه های ساعت یا خلافش؟

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از راهنمایی جامعی که کردی

درمورد تعویض چیپ با یه مین خراب به ذهنم رسیده بود چون یکی از دوستان خدمات داره و خیلی مادربورد خراب تو مغازش هست

فقط برای کنجکاوی میپرسم در مورد اطلاعاتی که دادید

شما سابقه تجربه خرابی همین چیپ رو دارید یا کلا تو زمینه تعمیرات اطلاعات دارید؟

پایه یک از سمت دایره فرو رفته روی ای سی حساب میشه؟

به کدوم سمت جهت عقربه های ساعت یا خلافش؟

سلام

مادربرد به ندرت تعمير مي کنم اما قبلا چيپ صدا تعويض کردم ، خيلي راحت تعويض ميشه .......

پايه ها رو مشخص کردم :

post-9550-0-16250400-1409987845_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا زمانی که میخوام صدا بگیرم ولوم که میدم یا صدای هوای خالی بهمراه خش خش میاد یا به فاصله زمانی 2 ثانیه بیپ بیپ میکنه

این صدرصد از چیپ هست؟

در ضمن جایی رو که تو تصویر مشخص کردم غیر فعال شده و به هیچ عنوان enable یا set as default نمیشه

حتی برای اینکه از صحت مشکل صدا مطمئن بشم ویندوز عوض کردم تا اون تنظیمات به حالت پیش فرض برگرده و حتی کارت گرافیک رو برداشتم و درایورش رو انیستال کردم تا تنظیمات صدای hdmi کارت گرافیک پاک بشه

و با این شراط مطمئن هستم مشکل صدا پیدا کرده

post-12892-0-39617000-1409989342_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اقا زمانی که میخوام صدا بگیرم ولوم که میدم یا صدای هوای خالی بهمراه خش خش میاد یا به فاصله زمانی 2 ثانیه بیپ بیپ میکنه

این صدرصد از چیپ هست؟

در ضمن جایی رو که تو تصویر مشخص کردم غیر فعال شده و به هیچ عنوان enable یا set as default نمیشه

حتی برای اینکه از صحت مشکل صدا مطمئن بشم ویندوز عوض کردم تا اون تنظیمات به حالت پیش فرض برگرده و حتی کارت گرافیک رو برداشتم و درایورش رو انیستال کردم تا تنظیمات صدای hdmi کارت گرافیک پاک بشه

و با این شراط مطمئن هستم مشکل صدا پیدا کرده

سلام

اگر از نرم افزار و ويندوزتون مطمئن هستيد مطمئنا مشکل سخت افزاري هست حالا يا ولتاژ به چيپ نميرسه يا خود چيپ خراب هست در هر دو صورت شناسايي نميشه .........

ویرایش شده توسط Service Manual
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب احیانا جک 3.5mm اتصال صدا مشکل نداره.منظور سیم اسپیکر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان سیم سالمه چون قبلا تست کردم به گوشی وصل کردم سالم بود مگه اینکه از مادگی های خود مینبورد باشه

لینک به دیدگاه

سالام داداش گلم.

با رنگ قرمز تو نقل قول پاسخ و سوالهای مطرح کردم.

سلام

چون شما بلد نيستيد دليل نميشه که بقيه بلد نباشند !

من که نگفتم بلدم(من اشاره کردم تعمیر کار نیستم)قصد جسارتم به تعمیر کاران نداشتم گفتم ابزار خوب میخاد که اغلب با ابزار سنتی کار میکنن

مثلا شما میتونید با گارداک 925 -a این کار انجام بدین؟ا(ینو از یه تعمیر کار که دیگه کارشو تعطیل کرده بود به صورت دست 2 خریدم ) بادشو رو یک هم میزاری قلعو قبلی که بچسبه پرتاپ میکنه

من قبول دارم که بعضي از تعميرکارها واقعا ناشي هستند و فاتحه جنس مردمو ميخونند اما چون شما بلد نيستيد نبايد اين حرفو بزنيد ، الان اکثر قريب به اتفاق تعميرکارها لوازم حرفه اي براي تعمير ندارند اما با همين امکانات ناچيزشون باز هم دارند درست تعمير مي کنند و کار رو با هرينه کمتري براي مشتري راه ميندازند .....

بازم میگم من تعمیر کار نیستم که باید بلد باشم یا نباشم (تو ارسال هم اشاره کرده بودم) ولی چون تو بازار بودم با لوازم تعمیری سرو کار داشتم  !!

من یه دونه هیتر دست 2 گرفتم باش چیز میز میترکونم(البت چییزای هم تا حالا بدون هیچ تجربه ای تعمیر کردم(صفحه رنگ رفته مانیتور crt یا یه گرافیک 8500 که قلع سردی داشت که فقط یه هیت بشون دادم)ولی جدا با ابزار سنتی خیلی کار سختیه

احتمال تاب برداشتن برد احتمال سوختن برد احتمال اب کردن چیزای دوربرش(قطعات پلاستیکی)

چيپ ALC892 يک چيپ ساده SMD هست و يک تعميرکار معمولي هم ميتونه براتون تعويضش کنه حتي اگر مين اوراقي داريد که بوت نميشه اما قسمت صداش همين چيپ هست ميتونيد ببريد و بگيد آي سي ها رو جايگزين کنند که هزينش خيلي کم ميشه ....

محض کنجکاوی میپرسم با همین هیتر معمولی ها هم میشه؟ :D

خوب شما خودتون با چی این چیپو تعویض میکنید؟

قبل از تعويض چيپ اگر مولتي متر ديجيتال داريد چک کنيد ، بايد پايه يک آي سي 3.3 ولت و پايه 9 آي سي بين 1.5 تا 3.3 ولت داشته باشه ، اگر ولتاژها بودند صد در صد آي سي خراب هست اما اگر ولتاژ ها نبودند ممکن هست سلف يا مقاومتي سر راه همين پايه ها معيوب شده باشه که بايد تعويض کنيد دقت کنيد در صورتيکه سلف يا مقاومت سوخته بود و تعويض کرديد و مجدد سوخت باز هم يعني اينکه آي سي خراب هست ، حتما قبل از تعويض بايد ولتاژ ها رو چک کنيد که همون مقدار باشه و از 3.3 ولت بيشتر نباشه چون گاهي اوقات مدار رگلاتور خراب ميشه و باعث افزايش ولتاژ و خرابي چيپ ميشه .........يا حق

من تعمیر کار نیستم ولی تعمیر کارن را دوست میدارم (اگه سوالتی پیش امد اگه مشکلی نیست مزاحم میشم) @};-

attachicon.gifRealtek ALC892.jpg

attachicon.gifALC892.PDF

لینک به دیدگاه

معین جان سیم سالمه چون قبلا تست کردم به گوشی وصل کردم سالم بود مگه اینکه از مادگی های خود مینبورد باشه

میگم یه سری هم به بایوس مادر بورد بزنید ببینید کارت صداتون دیزیبل نباشه(یه ریست دیفالت کنید ستاپو)

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

سالام داداش گلم.

با رنگ قرمز تو نقل قول پاسخ و سوالهای مطرح کردم.

سلام

من اين چيپو با يک هويه ساده قلمي 60 واتي براتون تعويض مي کنم .

شما يک دونه هويه ساده قلمي 60 واتي  با قلع Asahi به من بديد تا من براتون تعويضش کنم .

با هيترهاي معمولي هم ميتونيد تعويض کنيد فقط نبايد برد زياد داغ بشه ، چون اين بردها مثل بردهاي موبايل زياد تحمل گرما ندارند ، اگر با هيتر خواستيد قطعه رو خارج کنيد حتما از روغن فلکس يا مايع فلکس استفاده کنيد .

با قلع SMD ( ترکيبي از قلع و جيوه که سمي هم هست ) هم ميوتنيد به راحتي چيپ رو از برد جدا کنيد و چيپ سالم رو جايگزين کنيد .

جسارتا در اين مورد :

ا(ینو از یه تعمیر کار که دیگه کارشو تعطیل کرده بود به صورت دست 2 خریدم ) بادشو رو یک هم میزاری قلعو قبلی که بچسبه پرتاپ میکنه

طرف هيتر بهتون ...... ، البته ميتونيد موقع جا زدن تبديل هاي هيتر يک مقداري سرها رو بالاتر ببنديد تا باد کمتر باشه يا اينکه هيتر رو باز کنيد داخلش پتانسومتر براي تنطيم حداقل و حداکثر باد دستگاه هست ، دقت کنيد اگر ميزان باد خروجي رو خيلي کم کنيد نبايد دماي هيتر رو روي درجه آخر بگذاريد چون المنت داخل دسته بيش از حد سرخ ميشه و هم باعث سوختن برد و هم خرابي سريع المنت ميشه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از همه بچه ها تا به اینجا ممنون

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...