رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام جیگر ... :D

اولا توصیه ی من به همه ی اعضای لیون اینه که یه تست پاور و یه دیباگر 20 تومنی بگیرن که سریع بتونیم به نتیجه برسیم ...

اگه سیستم آنبرد داره ...تمامی قطعات رو دربیار اعم از کارت گرافیک . هارد . درایو نوری و انواع کارتهای توسعه ...حتی usb جلو و پنل جلو رو هم سوکتهاشو از مین جدا کن و با فازمتر یا پنس مین رو روشن کن ...

اگه اسپری کنتاکت داری بهتر اگه نداری  مقداری الکل داخل اسلات های رم اسپری کن و بعد رم ها رو جا بزن ...مطمئن شو که پردازنده هنگام نصب آسیبی به زیف های مین نزده باشه ...کلیر بایوس رو همونجوری که در پست قبلی دوستان اشاره کردند انجام بده ...

هنگام روشن کردن سیستم فقط برق 8 پین و 24 پین وصل باشن ...برق به قطعات دیگه رو جدا نمایید ...اگه بالا اومد ممکنه یی از قطعات احتمالا هارد با سیستم ناهماهنگی ایجاد کرده باشه ...اگه بالا نیومد و دوباره هر ثانیه ریست شد مشکل از مادربورد هست و احتمالا باید بایوس پروگرام بشه یا اصطلاحا بایوس رده بشه  که اگه اینجوری باشه حدود 80-90 تومن آب میخوره ... :(

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

راستی این بورد دوتا بایوس داره میتونی دومی رو هم امتحان کنی ^_^

ویرایش شده توسط mosmag
لینک به دیدگاه

یه نکته:چند وقت پیش خواستم کیسو گردگیری کنم بعد با سشوار باد گرم گرفتم رو کیس

بعد سیستمو روشن کردم هی سیستم خاموش رو شن میشد یه 1 روزی اینظوری بود فرداش خواستم مینو بفرستم گارانتی

گفتم یه امتحانی بکنم شاید درست شده باشه وقتی سیستمو روشن کردم دیدم دیگه خاموش روشن نمیشه  :D

ویرایش شده توسط Mehran-Gamer
لینک به دیدگاه

یه نکته :چند وقت پیش خواستم کیسو گردگیری کنم بعد با سشوار باد گرم گرفتم رو کیس

بعد سیستمو روشن کردم هی سیستم خاموش رو شن میشد یه 1 روزی اینظوری بود فرداش خواستم مینو بفرستم گارانتی

گفتم یه امتحانی بکنم شاید درست شده باشه وقتی سیستمو روشن کردم دیدم دیگه خاموش روشن نمیشه  :D

لینک به دیدگاه

یه نکته:چند وقت پیش خواستم کیسو گردگیری کنم بعد با سشوار باد گرم گرفتم رو کیس

با سشوار ؟ :blink:

راستی این بورد دوتا بایوس داره میتونی دومی رو هم امتحان کنی ^_^

خب اگه دوتا بایوس داره  بازم یه کلیر بکن ولی ممکنه احتمالش ضعیف باشه که ایراد از بایوسه

لینک به دیدگاه

سلام

کابلای برق رو بردارین 

باطری مین رو در بیارین 

بعد چند دقیقه بذارین سر جاش 

دوباره سی پی یو رو بذارین و خمیر بزنین

کابلا رو وصل کنین و روشن کنین

ایشالا که درست بشه

مین من هم همینه

همه ی اینکارا رو  کردم  نشد که نشد :crying:

لینک به دیدگاه

با سشوار ؟ :blink:

خب اگه دوتا بایوس داره  بازم یه کلیر بکن ولی ممکنه احتمالش ضعیف باشه که ایراد از بایوسه

این کلیر بایوس دثیقا چجوری انجام میشه؟

من جاشو رو مادربرد پیدا کردم  ولی نمیدونم باید چیکارش کنم :-?

لینک به دیدگاه

این کلیر بایوس دثیقا چجوری انجام میشه؟

من جاشو رو مادربرد پیدا کردم  ولی نمیدونم باید چیکارش کنم :-?

باید جامپرشو برای حدود 10 ثانیه بذاری و بعد برداری

یا میتونی دوتا پین هاشو با یه چیز فلزی ( مثل پیچ گوشتی ) به هم تماس بدی :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

باید جامپرشو برای حدود 10 ثانیه بذاری و بعد برداری

یا میتونی دوتا پین هاشو با یه چیز فلزی ( مثل پیچ گوشتی ) به هم تماس بدی :D  :D  :D

جامپر همون چیز پلاستیکی هست که روش  قرار داره  درسته؟

اگه همون  باشه  که  همیشه  رو  خود مادر برد  بوده  از  قبل.

یعنی همیشه باید برشدارم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جامپر همون چیز پلاستیکی هست که روش  قرار داره  درسته؟

اگه همون  باشه  که  همیشه  رو  خود مادر برد  بوده  از  قبل.

یعنی همیشه باید برشدارم؟

باتری برد در بیار بعد با یه سوزن دو طرف اتصالات جای باتری را به هم بزن تا هر چی تو حافظه برد هست خالی بشه بعد باتری بزن سر جاش

البته دکمه پاور بزن که برق به برد نرسه

اگه مشکلت حل نشد ببر گارانتی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اگه کارهایی که دوستان در صفحات قبل گفتن رو انجام دادین و نتیجه نگرفتین

یه مراسم ختم برای مین تون برگزار کنید و به فکر یه مین جدید باشید راحت تر هستید

برای پاور هم یه دادگاه برگزار کنید و حکم اعدام بدید ، بفروشیدش و ناوگان رو نوسازی کنید (یه پاور جدید بگیرید ترجیحاً EVGA یا گرین )

از ما گفتن بود تصمیم با خودتون هست

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اگه با این کارا هم درست نشد ببرش گارانتی ...اگه گارانتی هم گفت تعمیر نمیشه که غلط میکنه گارانتیش نکنه واس من پست کن ببینم وضعش چجوریاس ... احتمالا درست بشه

لینک به دیدگاه

سلام.داداش احتمالا زدی پایه های پردزاندتو خم کردی.یه نگاهم به اون کن.این مشکل به اونم مربوط میشه.به سر من اومده.

لینک به دیدگاه

سلام.داداش احتمالا زدی پایه های پردزاندتو خم کردی.یه نگاهم به اون کن.این مشکل به اونم مربوط میشه.به سر من اومده.

نه داداش  فک  نمیکنم مشکل  مربوط به  پردازنده  باشه.

چون  اصلا به  سی پی یو  و فن کاری نداشتم بعد اینکه پاورو  عوض  کردم  این مشکل پیش اومد.

به  هر  حال فرستادمش  گارانتی ببینم  چه  میشه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید دوستان بنده یه تبلت Asus Nexus 7 دارم که بدون اینکه ضربه ای بخوره دیگه ال سی دیش روشن نشد البته  تاچش کاملا کار میکنه و حتی صدای مسیج هایی که میاد رو پخش میکنه فقط تصویر نمیده و تبلت بنده گارانتی معظم ویستا داشت که تاریخ گارانتیش به پایان رسیده و امروز برای خدمات پس از فرو مراجعه کردم به دفتر این شرکت گفتن که کابل ال سی دیش سوخته و ما ال سی دی،تاچ و اون کابل رو با هم بصورت باندل داریم میتونیم براتون تعویض کنیم البته هزینش بالای پونصد هزار تومن میشه (!) هر چی بهشون گفتم شما معده درد بگیری مثلا بری دکتر میگه معده،روده بزرگ،روده کوچیک و کبدت رو کلا تعویض کن؟ خلاصه زیر بار نرفتن و داشتن بنده رو ارجاع میدادن به اون جناب گولاخ کت شلواری جلوی در که خودم اومدم بیرون.
از دوستان خواهش میکنم اگر کسی تعمیر کار مطمئن و کار بلد تبلت داخل تهران سراغ داره به بنده معرفی کنه، واقعا ممنون میشم ازتون.

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام به همگی. نرم افزارهای تعمیر پیکسل خراب(پیکسل غیر فعال) مشکل پیکسل سوخته رو دائمی برطرف میکنند یا اینکه مثلا موقتی و چند روزه درست میشه و بعد از چند وقت مشکل برمیگرده؟

ویرایش شده توسط 81t
لینک به دیدگاه

پیکسل سوخته رو نمیشه با نرم افزار تعمیر کرد تا 3 یا 4  پیکسل سوخته عادیه ولی بیشتر نه 

لینک به دیدگاه

دادا ما تو دفتر ی مانیتور ایکس ویژن داشتیم، حدود 20تا پیکسل سوخته داشت.با نرم افزار درستشون کردیم، البته یکیشو نشد درست کنیم.بعدش تا دو سال بدون هیچ مشکل کار میکرد و اثری هم خرابی تو پیکسلایه ترمیم شده نبود، تا مانیتور افتاد ترکید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان. یدونه evga gtx 460 دارم که تا چندروز پیش مثل ساعت کار میکرد و هربازی رو باش انجام میدادم. ولی یبار داشتم فیفا بازی میکردم که یهویی سیستم ریست شد و  بعدش دوباره این اتفاق افتاد تا اینکه رو تصویر دیگه خط میفتاد. وارد محیط ویندوز هم که میشم کیفیت بسیار پایین و تصویر پیکسل پیکسل هست. Gpu-z هم کلاک مموری و جی پیو رو صفر نشون میده. دوستان آیا تعمیرش فایده داره؟ دوباره میشه برای گیم استفاده کرد ازش؟

لینک به دیدگاه

درود

بنده کارم تعمیر سخت افزاری لپتاپ هست .. یه کارت 9600-Farcry Edition داشتم .. همین مشکل براش پیش اومد ..
تعمیرش کردم .. شش ماه کار کرد دوباره مشکلش برگشت .. دوبار تعمیرش کردم اینبار درست سر 6 ماه و 3 روز برگشت .. باهاش سرکردم تا بودجه ام کامل شد و سیستم امضاء رو جمع کردم ...

لینک به دیدگاه

تعمیر کارت گرافیک نیاز به تجهیزاتی داره که تا جایی که می دونم فقط شرکتهای گارانتی کننده دارند. Evga هم در ایران خدمات نداره، بنابر این احتمالش بسیار کم ه که تعمیر بشه. چند موردی که گرافیک رو به تعمیر کارهای متفرقه داده م، مشکل پس از مدتی برگشته. شرکتهایی مثل آواژنگ و الماس و سازگار محصولات تحت پشتیبانی شون رو خارج از گارانتی با هزینه تعمیر می کنند، برای evga بعید می دونم بپذیرند. ضمن این که گرافیکهای تحت گارانتی شون رو هم خیلی مواقع تعویض یا جایگزین می کنند و نه تعمیر.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

خدا رحمتش کنه من یه دونه کارت داشتم دقیقا اینجوری شد بردمش تعمیر فقط 10 روز کار کرد دوباره همینجوری شد

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...