رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 5 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

سلام . دوست عزیز من یک تجربه با گوشی شیائومی داشتم که گفتم شاید به دردت بخوره.

من یک گوشی xiaomi redminote 4 داشتم. بعد از خریدن چند باری خود به خود ریستارت شد تا بالاخره یکدفعه خاموش شد و به هیچ وجه روشن نشد.  داخل فست بوت هم نمی رفت.من فکر کردم از باتریش هست. چندتا تعمیرکار بردم گفتن نمیتونیم درست کنیم امکان تعویض باتری هم که ندارن . دیگه بی خیال گوشی شده بودم  بعد از دو سه روز یکبار دیگه دکمه پاور رو زدم و اتفاقی گوشی روشن شد. مشکلی که گوشی من داشت این بود که رام اصلی گوشی روش نریخته بودن یعنی وقتی می رفتم تو سایت شیائومی شماره رامی که رو گوشی من نصب بود نداشت. این گوشی ها چون بیشتر به صورت قاچاق وارد میشه هر رامی بیاد دستشون میرزن روش. یعنی مثلا رام گوشی redmi note 3 رو میریزن رو هرچی شیائومی که واسه فروش دارن. اگر شانس باهات بود و  گوشیت روشن شد حتما برو از سایت شیائومی رام اصلیش رو بگیر. بعد باید برای این که بتونی رام رو نصب کنی گوشیت رو انلاک کنی. برای انلاک  کردن شیائومی خودش یک برنامه داره اون رو باید نصب کنی بعد بری تو سایتش درخواست انلاک شدن بدی . بعد یک ایمیل برات میاد که اجازه انلاک شدن رو میده. بعد با نرم افزار miflash اپدیت کن .

البته تمام اینها به شرط اینه که گوشیتون روشن بشه1f644.png

سلام ممنون از توضیحات ولی گوشی من این مشکلاتو نداره چون خودمم کاستوم رام هم روش نصب کردم ...

مطمئنم مشکلش سخت افزاریه قبلا یه هواوی داشتم مثه همین شد بردم تعمیر برد عوض کردن براش .

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در هم اکنون، silvermanhhh گفته است :

گوشیت فست بوت میشه؟دکمه پاور ولوم رو بکیر ببین صفحش میاد بالا یا نه،یه روشی هست برا فلش رام تو فست بوت که edl mode یه چیزی تو همین مایه ها بش میگن،رام مخصوص همین روشم باید دانلود کنی و فلش بزنی

قاب پشتی گوشیتو بلدی برداری؟سوکت باتری یا چیزا دیگه رو قط و وطل کن شاید یه معجزه ای شد!

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز برای مطرح کردن edl mode ... طی سرچ کردن و دیدن چندین آموزش و تاپیک توی فروم شیائومی بلاخره گوشی رو فلش زدم ( فقط رام سانتونی ) قبول کرد 

الان گوشی در حال نصب رام میباشد

حین باز کردن گوشی یکم روش خط افتاد اما ارزش امتحان کردن را داشت 

تشکر از همه  دوستان که راهنمایی کردن .

-------------------------

نسخه MiFlashSetup201612220 برای نصب رام ( طبق چیزایی که خودم گرفتم و قبول کرد )

نسخه رام چینی سانتونی ( فایل با فرمت tgz ) از خود سایت شیائومی

اگر گوشی رو به pc وصل کردید و توی برنامه miflash نشون داد مشکلی ندارد و فقط مسیر فایلو بهش بید و فلش کنید .

طی عملیات فلش 5 الی 10 دقیقه طول میکشد

* من بدون باتری فلش کردم و بعد از اتمام فلش باتری را سرجای خودش گذاشتم و عملیات نصب تو گوشی انجام شد .

امیدوارم کسایی که همچین مشکلی داشته باش با این اموزش مشکلشون رفع بشه .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام. پاور من کلا خاموش بود و برق خروجی نداشت. (Green330w GP330A) وقتی بازش کردم دیدم همون ابتدای برد که دوتا خازن بزرگ داره سیاه شده و اعداد روی دوتا خازن و ntc و دوتا مقاوت بینشون قابل خوندن نیست.اگه کسی میتونه مشخصات همونا رو بهم بگه ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام ?

من یک پاور cooler master دارم  از سری G600 . بنظرتون با وضعیت فعلی قیمت ها و سقوط ارزش ریال،  بنظرم رسیده تعمیرش کنم.

بنظرتون ارزش تعمیر داره یا افتابه خرج لحیم معمولا در میاد؟

تاچه حد می شه رو پاورهای تعمیری حساب باز کرد؟?

لینک به دیدگاه

علائم اولیه که از چند ماه پیش داشتم موقع بالا امدن بایوس مادربرد اخطار اتصال کوتاه شدن در استفاده قبلی می داد. ( معموال 5-10 بار بالا  امدن یک بار)

بعد از یکی دو ماه، یک روز استارت خواستم کنم پاور ظاهرامدار اتصال کوتاهش فعال میشه و سریع قطع می کنه. یک بار شستشو کردم با اسپری شستشو قطعه الکتریکی ( بخاطر اینکه گفتم شاید حشره باعثش شده) برای یک ماه کارکرد و دوباره حالت اتصال کوتاه بعدش برگشت.

با پاور تستر تست گرفتم و ضبط کردم  و بعدش اهسته پخش کردم، مدار 5 ولت موقع روشن شدن یک چشمک می زنه رو تستر و سریع قطع می شه، درحالی که 12 ولت و 3 ولت اهسته تر خاموش می شند و مشکوک به 5 ولتم.

بخاطر همین موندم بدم برای تعمیر صرف می کنه یانه....

ویرایش شده توسط zed2
لینک به دیدگاه

یه عکس از داخل پاور بذارید اگه براتون امکانش هست.

این دوستان هم فکر کنم بتونند بیشتر کمک کنند.

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/94-mshabani/

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/22838-post-human-warrior

لینک به دیدگاه

بازش کردم و تصاویر رو گذاشتم

ظاهرا اثری از سوختگی نیست - فکر کنم باید کلا باید قطعات جدا بشن تا بشه بررسی دقیق کرد که کار من نیست:35_thinking:

20180622_122046.jpg-1.thumb.jpg.b0bf5a751afbf5105f5bea0845af892f.jpg

20180622_122108.jpg-1.thumb.jpg.33ea32cb3b1af20ca3b9376766a9419a.jpg

20180622_122303-1.thumb.jpg.df2ccfd3107fc6868672d35e65ef5c2a.jpg

20180622_122416-1.thumb.jpg.35db144be9a22e5c1390902c9819e13e.jpg

20180622_122429-1.thumb.jpg.50cd248c73c6d71ff4c30e028763c0e4.jpg

20180622_122502-1.thumb.jpg.5358c6e27ab908552304cfe63634e997.jpg

20180622_122545-1.thumb.jpg.e3173148e3c6d5360f26e11519fb7b0b.jpg

لینک به دیدگاه

درود

ایرادش چیست؟ روشن می شود یا نه؟ شیراز کسی هست که برای ما پاورهای دستگاههای خاص مثل پلاتر و گاهی هم پاورهای رایانه را تعمیر می کند. اگر عجله نداری (از اینرسی در استان فارس باید اطلاع داشته باشی)با پست سفارشی بفرستش احتمالا درست می شود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ایرادش چیست؟ روشن می شود یا نه؟ شیراز کسی هست که برای ما پاورهای دستگاههای خاص مثل پلاتر و گاهی هم پاورهای رایانه را تعمیر می کند. اگر عجله نداری (از اینرسی در استان فارس باید اطلاع داشته باشی)با پست سفارشی بفرستش احتمالا درست می شود.

بالاتر گفتم?

در در 1397/03/29, 18:46:27، zed2 گفته است :

علائم اولیه که از چند ماه پیش داشتم موقع بالا امدن بایوس مادربرد اخطار اتصال کوتاه شدن در استفاده قبلی می داد. ( معموال 5-10 بار بالا  امدن یک بار)

بعد از یکی دو ماه، یک روز استارت خواستم کنم پاور ظاهرا مدار اتصال کوتاهش فعال میشه و سریع قطع می کنه. یک بار شستشو کردم با اسپری شستشو قطعه الکتریکی ( بخاطر اینکه گفتم شاید حشره باعث شده) برای یک ماه کارکرد و دوباره حالت اتصال کوتاه بعدش برگشت.

با پاور تستر تست گرفتم و ضبط کردم  و بعدش اهسته پخش کردم، مدار 5 ولت موقع روشن شدن یک چشمک می زنه رو تستر و سریع قطع می شه، درحالی که 12 ولت و 3 ولت اهسته تر خاموش می شوند و مشکوک به 5 ولتم.

بخاطر همین موندم بدم برای تعمیر صرف می کنه یانه....

+

من تهرانم - فکر نمی کنم به صرفه شیراز بفرستم،( مگر اینکه قیمت پاور  انقدر بره بالا که هزینه ارسال دریافت توش دیده نشه) ? نزدیک من  بازار رضا هستش، فکر کنم انجا پیدا کنم باسه تعمیر این مورد بهتر باشه.?

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/01, 21:31:28، ASTS گفته است :

به این تاپیک یه سر بزن

تشکر و اپ وت به علت نامعلومی برای من کار نمی کنه ( احتمالا برای یوزرهای کم پست محدود هست)?

برای تعمیر بردمش بازار رضا، خبر اینکه بررسی اش کرده اند گفتند که  فرکانس  PFC active از رنج خارج شده بود ( اگر درست یادم مونده باشه? ) و بعد از درست کردن،  مشکل قطع کردن به محض روشن شدنش حل شد.

جالبی اش اینجا بود اولش که خواستن تست کنن روشن شد برای حدود 10 ثانیه تا می خواست بگه  سالمه مدارش فعال شد قطع کرد.(  پاوره خوب بلده دست به سر کنه?)

در نهایت مشکل رو رفع  و چند دقیقه تست کرد و  بهم داد. اجازه هم داد که از لود کردن PSU عکس بگیرم.( اولین بار بود می دیدم)?

20180624_180831.thumb.jpg.756a9655d3ce4acbafe29a4a72065fac.jpg

و البته من برای احتیاط یک پاور 580 SE هم  بازار گرفتم ( به موقع هم خریدم قبل از اینکه واردات رو ممنوع و قیمتش برسه به سقف)

حالا دو پاوره شدم و باید یکیش رو بفروشم...?

ویرایش شده توسط zed2
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

یکی از دوستان بنده یک Surface book pro دارن که هنگام کار باهاش به یکباره دورفن ها بالا میره و دستگاه

خاموش میشه و دیگه کلا روشن نمیشه

دوستان به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

و مهمتر از اون آیا تعمیرکاری در تهران سراغ دارید که مطمئن باشه

ممنونم

لینک به دیدگاه

درود

نماینده‌ی خدماتش اینجاست:

https://www.arvandguarantee.com/learning/surface-wakeup/

تا جایی که می‌دانم  خانواده‌ی سرفیس  از بددستترین لبتاپها برای باز شدن است. در برخی نمونه‌ها گوشه‌ها به سختی مانند اول خواهد شد.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/08, 09:11:01، سعید بهمنیان گفته است :

درود

نماینده‌ی خدماتش اینجاست:

https://www.arvandguarantee.com/learning/surface-wakeup/

تا جایی که می‌دانم  خانواده‌ی سرفیس  از بددستترین لبتاپها برای باز شدن است. در برخی نمونه‌ها گوشه‌ها به سختی مانند اول خواهد شد.

سلام

دست گلتون درد نکنه

خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 1396/10/24, 20:06:45، farokhe_bihamta گفته است :

سلام

خیلی خوبه که عکسها اصلاح میشدن

این تایپیک همیشه ممکنه بدرد بخوره!!

سلام منم واقعا به عکس ها نیاز دارم 

آقای شعبانی ممنون میشم اگه مشکل رو برطرف کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای شعبانی 

من یک پاور گرین مدل GP335A PRO دارم ولتاژ استندبایش  5 ولته 

وقتی سیم سبزش رو به مشکی وصل میکنم ولتاژ خروجی هیچی به من نمیده 

هیچ کدوم از خازنها باد نکردن و ظاهرا همگی سالمن ممنون میشم راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه

درود

مشکلش چیست؟

درایو جامد به ندرت قابل تعمیر است.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مشکلش چیست؟

درایو جامد به ندرت قابل تعمیر است.

من یه دونه sx 900 64G ادیتا دارم میزنم به سیستم اولش که بایوسو این چیزا میاد رو لوگو مادربورد گیر میکنه بعد که میاد بالا شناسایی نمیشه. آخرین بار هم خیلی بد سکتور داشت ( با hdtune pro سلول های سبزش چنتایی قرمز داشت و سلامت هم warning بود و وسط کپی یهو سرعت 0 میشد دوباره راه میوفتاد. ولی جالبه که گرم میشه.

درست نمیشه ؟

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

من یه دونه sx 900 64G ادیتا دارم میزنم به سیستم اولش که بایوسو این چیزا میاد رو لوگو مادربورد گیر میکنه بعد که میاد بالا شناسایی نمیشه. آخرین بار هم خیلی بد سکتور داشت ( با hdtune pro سلول های سبزش چنتایی قرمز داشت و سلامت هم warning بود و وسط کپی یهو سرعت 0 میشد دوباره راه میوفتاد. ولی جالبه که گرم میشه.

درست نمیشه ؟

ممکن است به دلیل قلع مردگی چنین شده باشد. پیچهایش را باز کن و از پشت و رویش عکس بفرست.

اگر درست شدنی باشد، برای این ظرفیت شاید به صرفه نباشد.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ممکن است به دلیل قلع مردگی چنین شده باشد. پیچهایش را باز کن و از پشت و رویش عکس بفرست.

اگر درست شدنی باشد، برای این ظرفیت شاید به صرفه نباشد.

داداشم گفت یه بار شانسی وصل کرد اورد ورایوارو وقتی بازشون کرد سیستم هنگ کرد و دیگه نیوورد

1535889295211-1549978199.jpg

1535889333447-675133494.jpg

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

داداشم گفت یه بار شانسی وصل کرد اورد ورایوارو وقتی بازشون کرد سیستم هنگ کرد و دیگه نیوورد

1535889295211-1549978199.jpg

1535889333447-675133494.jpg

ایراد ظاهری ندارد. اگر ایراد از لحیم باشد احتمال درست شدنش زیاد است ولی باز به نسبت ظرفیتش نمی‌ارزد.

روشهایی مانند در فر گذاشتن گاهی درایوهای مرده را درست می‌کند، با مسوولیت خودت بیازما.

لینک به دیدگاه

تعدادشون زیاد هست ، بعضی تو بایوس میاد و یکی دوتاشون بعضی مواقع کار میکنه بعضی مواقع نه ، تعدادی هم اصلا کار نمیکنه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...