رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

رفیق یه بنده خدایی اینو میگه ,  واقعا حقیقته ؟

پی نوشت :  والا تو این وضعیت خیلی از قطعات مصرفی مثل ایسی ها موجود نمیشه . فعلا روی تعمیرش حساب نکن مثل این پاورها که کنترلرهای قسمت DC TO DC دارند .

قطعه بنده روشن خاموش میشه ... وقتی روشن میکنم سریع خاموش میشه ...یا نیم ساعت از برق میشکمش و بعد میزنم به برق بعد روشن میشه ...

این مشکلی که شما گفتید علت زیاد داره شاید ic اصلی باشه یا شاید با تعویض دو تا ترانزیستور و خازن مشکل حل بشه. اگه خواستی بفرست برات چک کنم. 

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 56 دقیقه قبل، zen گفته است :

این مشکلی که شما گفتید علت زیاد داره شاید ic اصلی باشه یا شاید با تعویض دو تا ترانزیستور و خازن مشکل حل بشه. اگه خواستی بفرست برات چک کنم. 

رفیق شما کدوم شهر هستید ؟

لینک به دیدگاه

تعمیر ایران xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

الان مادربرد من خرابه چندتا پین CPUش کنده شده از تابستون تا الان همینطوری دارم استفاده میکنم جرات نمیکنم بفرستم واسه تعمیر چون اصلا پول مادربرد ندارم  درصد اینکه خراب تر تحویل بدن بالاست

یقه گارانتی رو بگیر یا شکایت کن برات تعویض کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقای شعبانی هستن تعمیرکار پاور هستن یوزرشون یادم رفته توی تاپیکهای پاور میتونید پیداشون کنید

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

آقای شعبانی هستن تعمیرکار پاور هستن یوزرشون یادم رفته توی تاپیکهای پاور میتونید پیداشون کنید

رفیق پیداش کن بفرس  برام دمت گرم .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 40 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

رفیق پیداش کن بفرس  برام دمت گرم .

@m.shabani

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

رفیق شما کدوم شهر هستید ؟

بنده سمنان هستم. برای یکی از دوستان تونستم دو تا کارت rx580 و یه پاور 1200 را هم تونستم زنده کنم. میگه اگه ic اصلی مشکل نداشته باشه احتمال 70 درصد اوکی میشه. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، zen گفته است :

بنده سمنان هستم. برای یکی از دوستان تونستم دو تا کارت rx580 و یه پاور 1200 را هم تونستم زنده کنم. میگه اگه ic اصلی مشکل نداشته باشه احتمال 70 درصد اوکی میشه. 

هزنیش چقد میشه ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

هزنیش چقد میشه ؟

تا نگاه نکنم چیزی در مورد هزینه نمیشه گفت دیدی با 60 تومن درست دیدی با 200 یه 30 درصدی هم شاید درست نشد که هزینه ای نمیگیریم اگه درست نشد. 

لینک به دیدگاه

پاور رو باز کن ، از مدار چاپی عکس بفرستید ، مشکل خاموش و روشن شدن پاور علتش بیشتر خرابی خازن هاست.

خازن های الکترولیتی رو با دقت نگاه کن. ترکیدگی ، بادکردگی یا نشتی 

خرابی خازن های سرامیکی میتونه علت خاموش و روشن شدن پاور باشه، در کل نیاز به بررسی دقیق هست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، irajshop گفته است :

پاور رو باز کن ، از مدار چاپی عکس بفرستید ، مشکل خاموش و روشن شدن پاور علتش بیشتر خرابی خازن هاست.

خازن های الکترولیتی رو با دقت نگاه کن. ترکیدگی ، بادکردگی یا نشتی 

خرابی خازن های سرامیکی میتونه علت خاموش و روشن شدن پاور باشه، در کل نیاز به بررسی دقیق هست.

درود . مدار چاپی کدومه ؟

پس چطور میکن قطعاتش نیس ؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

جرات نمیکنم بفرستم واسه تعمیر

اخوی جرعت کن بفرست خانه سخت افزار به تمیزی کارخونه تحویل بگیر

فقط یه ماه حدودا باید بی سیستمی تحمل بکنی :)))))

البته خودمم کشیدم دیگه ... منتهی باید رم و سی پی یو هم بفرستید براشون که تست کنن، بعد همه چیز رو باهم براتون بفرستن ....

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

درود . مدار چاپی کدومه ؟

پس چطور میکن قطعاتش نیس ؟

مدار چاپی یا PCB همون بردی که قطعات روش سوار شده ، همه قطعاتش تو بازار پیدا نمیشه، بعضا نیاز به سفارش از چین هست

اگر علت خرابی خازن باشه ، با تهیه یه خازن با مشخصات یکسان از بازار الکترونیک(جمهوری تهران) و سوار کردن روی برد به جای خازن خراب شده مشکل حل میشه.

ویرایش شده توسط irajshop
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اخوی جرعت کن بفرست خانه سخت افزار به تمیزی کارخونه تحویل بگیر

فقط یه ماه حدودا باید بی سیستمی تحمل بکنی :)))))

البته خودمم کشیدم دیگه ... منتهی باید رم و سی پی یو هم بفرستید براشون که تست کنن، بعد همه چیز رو باهم براتون بفرستن ....

داداش این خانه سخت افزار کجاست ؟ سایت داره ؟

آدرس لطفا.

لینک به دیدگاه

کلا همه ی گارنتی ها کشکن ، جنس قاچاق بگیر ارزون تر

پول تو حلقوم این کلاهبردارا نریز

پاور و غیره رو که نمی تونن رجیستر کنن

-------------------------------------

اون سایت همسایه هم از طرف آواژنگ به خوبی  ساپورت میشه و هر روز تعریف و تمجید از گیگابایت

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Cube گفته است :

داداش این خانه سخت افزار کجاست ؟ سایت داره ؟

آدرس لطفا.

خانه سخت افزار تهران

تهران، خیابان انقلاب، تقاطع ولیعصر، خیابان برادران مظفر شمالی (صبای قدیم)، ساختمان 17 پلاک 79 طبقه 2 واحد 10

66482544- 66481630 - 66455110 - 66455129 - 66455118

اینجا جایی بود که asus z170-a خودمو با دو هفته وقت و 150 هزار تومن تعمیر کرد

دو عدد زیف کنده شده بود و تعدادی هم کج شده. وقتی داشتم خمیر پردازنده رو تمیز میکردم که سیستمو باز کنم کلا و برد رو دربیارم خمیر هم ریخته بود روی سوکت که اونم تمیز کردن

واقعا کارشون درسته. برد خودمو تعمیر کردن

این وضعیت اون موقع سوکت من بود:

https://forum.lioncomputer.com/index.php?topic/92384-مشکل-عجیب-با-اسلات-های-چنل-دوم-رم-مادربورد-asus-z170-a/

اما الان یک سال و نیم از تعمیر میگذره و سیستم مثل ساعت عین روز اول داره کار میکنه، البته من دیگه پردازنده رو باز نکردم بعد از این داستانها ... 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا بگذریم. نمیدونم که کار تعمیر پاور انجام میدن یا نه، ولی توصیه میکنم استارتر یه تماسی بگیره باهاشون، بپرسه که آیا تعمیر پاور انجام میدن یا نه

اگه انجام میدن که به نظر من اعتماد کنید و بفرستید براشون، بالاخره شما که دیگه انتخاب دیگه ای ندارید، باید بین فاتحه پاور رو خوندن و امتحان کردن شانستون یکی رو امتحان کنید

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Cube گفته است :

کلا همه ی گارنتی ها کشکن ، جنس قاچاق بگیر ارزون تر

پول تو حلقوم این کلاهبردارا نریز

پاور و غیره رو که نمی تونن رجیستر کنن

-------------------------------------

اون سایت همسایه هم از طرف آواژنگ به خوبی  ساپورت میشه و هر روز تعریف و تمجید از گیگابایت

دقیقا .. کلاهبردارن ....

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

خانه سخت افزار تهران

تهران، خیابان انقلاب، تقاطع ولیعصر، خیابان برادران مظفر شمالی (صبای قدیم)، ساختمان 17 پلاک 79 طبقه 2 واحد 10

66482544- 66481630 - 66455110 - 66455129 - 66455118

اینجا جایی بود که asus z170-a خودمو با دو هفته وقت و 150 هزار تومن تعمیر کرد

دو عدد زیف کنده شده بود و تعدادی هم کج شده. وقتی داشتم خمیر پردازنده رو تمیز میکردم که سیستمو باز کنم کلا و برد رو دربیارم خمیر هم ریخته بود روی سوکت که اونم تمیز کردن

واقعا کارشون درسته. برد خودمو تعمیر کردن

این وضعیت اون موقع سوکت من بود:

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/92384-مشکل-عجیب-با-اسلات-های-چنل-دوم-رم-مادربورد-asus-z170-a/

ممنون علی جان.

متاسفانه بنده هم یه مادبرد MSI Z170 Gaming M5 دارم ، متاسفانه ، پین های سوکت شکسته و گارانتی رد کرد

داداش سوکت رو عوض کردن یا به جای شکسته ها پین کاشتن ؟

(استارتر عزیز ببخشید به خاطر اسپم)

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Cube گفته است :

ممنون علی جان.

متاسفانه بنده هم یه مادبرد MSI Z170 Gaming M5 دارم ، متاسفانه ، پین های سوکت شکسته و گارانتی رد کرد

داداش سوکت رو عوض کردن یا به جای شکسته ها پین کاشتن ؟

والا ... برد من 13 فاز تغذیه داره. برد شما هم که سری Z هست چیپش؛ یه چیزی در همین حدود، فاز تغذیه داره

من با یه تعمیرکار در مورد تعویض سوکت صحبت کردم، گفتش بهم که برای تعویض سوکت، همه خازنها و چوک ها و ماسفت های اطرافش هم باید اول خارج بشن که آسیب نبینن (این کار بسیار طاقت فرساست برای تعمیرکار چراکه تعداد فاز های تغذیه بالاست)، بعدش برد میره زیر جراحی برای استخراج سوکت. حالا تازه برد بعد کلی حرارت خوردن و دمونتاژ شدن مدارهای تغذیه، آماده پذیرش سوکت جدیده

همین پروسه بالا برای یه برد اوراقی هم باید طی بشه، همه چیز خارج بشه تا سوکت بتونه دربیاد ... و مجددا تمامش باید برای برد شما تکرار بشه. این یعنی که برد و مدارهای تغذیه، دو بار به حد مرگ حرارت میخورن

فارغ از هزینه ای که اون موقع 800 هزار تومن به من اعلام شد، دیگه برد هم برد بشو نیست چراکه خیلی حرارت خورده دیگه، و کیفیت تعمیر ابدا مثل کارخونه نیست

ولی خانه سخت افزار با ظرافت تمام هم سوکتمو تمیز کرد و هم دو عدد پایه کنده شده رو برام مجددا کاشت و حیات رو برگردوند به برد

کیفیت تعمیرشون هم انصافا بالا بوده و در این یک سال و نیم مشکلی نداشتم. البته دیگه پردازنده رو باز نکردم ها، ولی خب به هر حال راضی بودم.

توصیه میکنم به شما که اگه تهران آشنا دارید بفرستید براش، ندارید هم بیخیال، پست کنید. چونکه اینجا یکی از قطب های تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد در کشوره و جای معتبری محسوب میشه

البته این حواستون باشه، که برای تست قطعه از شما رم و سی پی یو خواهند خواست. یه باید روش برد از همون اول بفرستید یا وقتی که برای تست باهاتون تماس گرفتن بخواید که همینجوری تست نکرده بفرستن براتون و یا در یه نوبت دیگه رم و سی پی یو بفرستید براشون تا همه رو باهم براتون ارسال کنن

ایشالا برد شما هم مثل برد من برگرده به زندگی :))))))

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali_8114 گفته است :

من با یه تعمیرکار در مورد تعویض سوکت صحبت کردم، گفتش بهم که برای تعویض سوکت، همه خازنها و چوک ها و ماسفت های اطرافش هم باید اول خارج بشن که آسیب نبینن (این کار بسیار طاقت فرساست برای تعمیرکار چراکه تعداد فاز های تغذیه بالاست)، بعدش برد میره زیر جراحی برای استخراج سوکت. حالا تازه برد بعد کلی حرارت خوردن و دمونتاژ شدن مدارهای تغذیه، آماده پذیرش سوکت جدیده

احتمالا ایشون میخواسته پول بیشتری بگیره که این حرف زده.

Screenshot_6.jpg

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

Screenshot_6.jpg

آره دوست عزیز نیازی به جدا کرد VRM و MOSFET نیست با آلومینیوم و چسب ضد حرارت کاملا پوشیده میشن و بعد حرارت میدن.

1759677879_LGA1151.thumb.jpg.a058352333e277b25905d23d294c03a1.jpg

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

درود بر تجهیزات :)))))))

یا ... شایدم میخواسته دودر بزنه، به بیان خیلی ساده تر

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان

یه لپ تاپ HP نسبتا قدیمی (مال 7 سال پیش تقریبا) دارم  که باتریش که کلا مرخصه هیچی

ولی مشکل اینه که سوکتش هم خرابه یعنی اگر همزمان به برق هم وصل باشه با تکون های خیلی خیلی ریز (حتی در حد  راه رفتن نزدیک میز لپ تاپ) اتصال شارژر به لپ تاپ قطع میشه و خاموش میشه.

لطفا کسی از عزیزان اگر توانایی تعمیر و تعویض سوکت رو داره یا همچین کسی میشناسه معرفی کنه 

نکته: مشکل به احتمال نود درصد از سوکت داخلی لپ تاپ هست و نه از سیم شارژر

بسیار ممنون

لینک به دیدگاه

سلام عزیز . اگه اعتماد میکنی بفرست هم برات سرویس کنم هم برات درست کنم. دیگه از لپتاپ را روشن نکن این اتصالی خیلی خطرناک هست و ممکن خرابی و سوختن برد بشه که دیگه تعمیر سخت و در بعضی از مواقع نا ممکن می شود. 

این شماره تماس و تلگرام بنده. 

09198832566

Screenshot_20191231_220522_com.instagram.android.jpg

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...