رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بالاخره امروز تکلیف کارت روشن شد. معلوم شد که کارت خدا بیامرز سکته زده و عمرش رو به صاحبش داده. این کارت رو میزارم جلوی چشمم تا همیشه این جمله تو ذهنم بمونه

Even a simple screw can screw you. ;)

کساییکه انگلیسی بلدند می فهمند منظور این جمله.

خواستم اینجا از آقایان poorya_lion, ashkan13_13 و navid_ati نهایت سپاس را داشته باشم که تو اون ساعتهای اول امیدواری دادن و راهنمایی کردن.

به هر حال باید یه کارت خراب بشه تا کارت جدیدی خریده بشه. :)

ویرایش شده توسط smartbuy63
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

با سلام خدمت دوستان

یه پاور 330 گرین هست که مشکل استندبای داشت با تعویض خازن 10میکرو موقعی که پاور را روشن کردم ترانزستور tt2148  ترکید و بعد متوجه شدم که خروجی 5 ولت و 3.3 ولت آن تقریبا اتصال کوتاه شده و مقاومت حدود 16 اهم را نشان میدهد.درحالی که رکتیفایرها سالم و از مدار خارج کردم ولی هنوز اتصالی برقرار است لطفا راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یک کارت گرافیک دارم مدل SAPPHIRE 4890 VAPOR-X که خراب هست و تصویر نمیدهو میخوام ببینم کسی هست بتونه تعمیرش کنه؟ نیازمند تعمیرکار حرفه ای هستم اگر هم جایی رو سراغ دارید بگید مرسی.

اینم عکسش هست:

Sapphire Radeon HD 4890 2GB Vapor-X Video Card Review - The Sapphire Vapor-X Series 4890 - Legit Reviews

شماره من:
09385127888

لینک به دیدگاه

با سلام موضوع این تعمیر هر چی باشه توجه منو جب خودش مکنه مخصوصا در مورد شستن پاور با اب که به نظر من با تینر شسته بشه هم بخار روغن و هر چیز دیگه رم پاک مکنه البته کاش من تصاویر این حرکت جدید و غیر اصولی ولی شدنی رو داشتم اگه دوستان لطف کنن ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام در موذد شستن برد ها ، من رشتم الکترونیکه خیلی این کار را کردم نه شستن برد مشکلی بوجود نمیاره البته توشیه من این است که برد را با الکل سفید شستشو دهید یا آب مقطر ، املاح درون آب مشکل ایجاد میکنند .

مشکلی که هست ممکت است قطرات آب زیر قطعات نصب سطحی بماند و به راحتی خشک نشود چون اب یک پوشته سطحی دارد قطراتش خیلی ریز نمیشود . الکل هم سریع تبخیر میشود هم پوسته آب را ندارد 

از لحاظ تئوری مشکل ندارد کاری که اکثر موبایل فروشی ها میکنند ولی موبایل را با دستگاه خشک می کنند و با الترا شوند هم قطرات ریز آب در می آیند 

مشکل وقتی است که آب دارای املاح باشد و برد دارای منبع باشد .. اگر  قطعات الکترونیک خارن ها را دشارژ کنید مخصوصا الکترولیتی ها و باتری هم به وسیله متصل نباشد مشکلی پیش نمی اید .. 

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان.

من یه پاور گرین 330 به دستم رسید برای تعمیر ولتاژ استندبای اون بالا رفته بود وقتی خازن 50ولت 10میکرو عوض کردم و به برق زدم روشن نشد و بعد از چند ثانیه یکی از ترانزیستورهای قدرتش ترکید. اون دوترانزیستور را با 13007 جایگزین کردم ولی دوباره اون هم ترکید. این در حالی است که پاور اول بدون مشکل روشن میشد فقط استندبای اون چند ولت زیاد بود

لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید و بگید چرا این اتفاق افتاده .و راه حل تعمیرش چیه.

ویرایش شده توسط mjdk
لینک به دیدگاه

سلام

امیدوارم این تاپیک هم مثل تاپیک قبلیم مورد لطف و عنایت دوستان واقع بشه تا من بتونم این وسیله رو درست کنم برم سر اصل مطلب

یه مهتابی اضطراری هست که با ولتاژ 12 ولت (8 عدد باطری 1.5 ولتی) یک لامپ مهتابی 6 واتی رو روشن میکنه

متاسفانه مدار بالاست این دستگاهو با ماده مومی شکل پوشوندن ودسترسی به نقشه مدار ممکن نیست و با توجه قدیمی بودن این وسیله به احتمال زیاد از IC در مدارش استفاده نشده و تنها قطعه ای که از مدار معلومه عکسشو در پایین گذاشتم

05045327493976366239.jpg

با یه گشتی که توی اینترنت زدم حدسم اینه که این قطعه به احتمال زیاد باید ترانزیستور از نوع NPN باشه که رویش عدد C1226A نوشته شده و برای خنک موندن اونو خارج از بالاست و روی بدنه فلزی نصب کردن 

حال مشکل اینه که من در بچگی این ترانزیستورو با هویه 100 وات سوزوندم همچنین از سیمهاش کندم که برم نمونشو بخرم و حالا یادم نیاد که هر سیم به کدوم پایه وصل بوده و اون موقع به من گفتن که این قطعه گیر نمیاد

1- می خوام بدونم این ترانزیستور معادل نداره و همچنین اگر سیمها رو اشتباه وصل کنم ممکنه مدار بسوزه؟

2- در ضمن روش تست خود لامپ مهتابی چه طوری هست ؟

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال داشتم  ولتاژ استندبای  یعنی  چی ؟؟

در چه حالتی گفته می شود ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . عزیز شما به یکی از فروشگاه های الکترونیکی که قطعات میفروشن و جنسشون هم جوره سر بزنید و ببینید اگر خود همین مدل نبود از کتاب جغدی براتون مشابه همین قطعه رو پیدا میکنند. 

در ضمن از این قطعه چند عدد بگیرید اگر احیانا خراب شد بتونید در جا تعویض کنید . 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه
 برد را با الکل سفید شستشو دهید یا آب مقطر ، املاح درون آب مشکل ایجاد میکنند .

خیلی به این تاپیک مربوط نمیشه ولی چون بحث شده یک عکس میذارم ..

نتایج شستشوی یک برد با الکل سفید و مسواک نرم و قلم مو(اصلا میخوره این برد 3 سال کارکرده باشه) :

post-7048-0-40363500-1366838703_thumb.jpg

لازم بذکر هست برد بعد از تمیز کاری از روز اولش هم بهتر کار می کرد.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام به همه دوستان 
من یه کیس داشتم که خوب کار میکرد ولی یه بار که میخواستم روشنش کنم فقط کیس روشن میموند و تصویر نمیومد. بردمش یه مغازه و گفت میفرستمش شیراز و بعد از چند روز جواب داد که مادربرد نیاز به رایت بایوس داره. گفتم هزینش چطوره و گفت زیاد نیست و فوقش 10 تومن و من هم رضایت دادم ولی گفت باید یه مادر برد مثل همین گیر بیاری (مدل مادربردم p5gplse از شرکت ایسوس هستش) تا از روی اون رایت بایوس بکنیم. بهش گفتم آیا این بایوسی که تو سایت خود ایسوس هستش نمیتونه کمک بکنه و ایشون فرمودن خیر . یه بارم میخواستم خودم برم شیراز و گفتم آدرس اون بنده خدا رو بده که براش فرستادی و نداد و منم درگیر بیمارستان بودم و ایشون موبایلشون هم جواب نمیدادن. سوال اولم اینه که آیا برای رایت بایوس نیاز هست حتما یه مادر برد مثل مادر برد خودم موجود باشه؟؟ و نمیشه فایل رو از اینترنت گرفت و با پروگرمر اون رو رایت بایوس کرد؟
حالا بعد یه مدت فروشنده گفتش که مادربردی مثل مال خودتون گیر نمیومده و بیاید کیس رو تحویل بگیرید و ما هم رفتیم کیس رو برداریم و بهش گفتم اول تست کن ببینم اصلا کیس روشن میشه یا نه که روشن نشد و بنده خدا هم میخواست همینطوری تحویلم بده و منو راهی کنه که اعتراض کردم و ایشون ناراحت شدن و گفتن فردا بیا برات درست میکنم و مثل روز اول بهت میدم و فرداش هم رفتم ولی درست نشده بود. ایشون میگفت قبلا که پاور و فن پردازنده کار میکرد مثل پنکه بوده و هیچ فایده ای نداشته!!! این حرفشونم خیلی آماتور بود از نظر من
امروز که زنگ زدم گفتن مادربرد با بدنه ی کیس اتصالی کرده و بایوس خالی شده و هزینش زیاده ولی قبلا به من گقته بود هزینش زیاد نیست و بهش گفتم و ایشون گفت نه سیمپیچی کیس هم مشکل پیدا کرده!!!!!
سوال بعدیم اینه که اتصال مادربرد با بدنه کیس باعث خالی شدن بایوس میشه؟ اگه اتصالی داشته باشه هم اون تعمیرکار باز کرده مادر برد و دوباره سر هم کرده و مشکل که از من نیست درسته؟ چون روز اولی که کیس رو بردم اول روشنش کرد و بعد تحویل گرفت. آیا این اتصال باعث میشه صدمه زدن به رم و پردازنده و گرافیک میشه؟ چون روزی که کیس رو تحویل دادم رم و پردازنده و گرافیک و برام تست کرد و مشکل نداشت.
دوستان ممنون میشم جوابم رو بدید چون این تعمیرکاره به شدت مشکوک میزنه و اصلا حرفاش یه جورایی عجیبه. امروز بعد از ظهر هم باید برم برای تحویل کیس و مطمئنم یه درگیری لفظی حتما پیش میاد25.gif02.gif. شایدم ازش شکایت کردم13.gif
ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این که اول گفته 10 تومن داشته تو پاچه تون میکرده چون اصلا هزینه ای نداره و با گرفتن فایلش از نت براحتی اپدیت میشه .

2- دقیق نمی دونم اگر شورت به مادربرد وارد شه بایوس خالی میشه یا نه ولی اگر هم خالی شده باشه هزینه زیادی نداره . یه دستگاه ROM Programer است که با اون بایوس رو از اول روش میریزن . اگر هم بایوس سوخته باشه یکی دیگه که اونم قیمتی نداره جاش میزارن و با دستگاه روش بایوس رو می زنن.

3- بیشتر اتصالی به برد صدمه میزنه

لینک به دیدگاه

ممنون امیر جان

این که مادربرد و بدنه ی کیس اتصالی کرده میشه گفت چون این بنده خدا درست مادربرد رو ننداخته سر جاش این مشکل پیش اومده؟

پس برای رایت بایوس نیاز به وجود یه مادربرد مثل مال خودم نیست؟

ویرایش شده توسط abbas.ir
لینک به دیدگاه

داره حرف مفت میزنه . ایکاش اول همینجا سوال میپرسیدی و بعد میبردی . این مشکلات برای من هم پیش اومد . یک بار با ریست بایوس حل شد و یک بار هم بورد با بدنه کیس اتصال داشت که با رفع اتصال مشکل حل شد .

احتمال داشت با ریست کردن بایوس مشکل حل بشه . خودتون راحت میتونستید انجامش بدید . اگر جواب نمیداد ، با پروگرام کردن مشکل رو حل میکردید .

احتمال داشت مادربورد با کیس اتصال داشته . در این حالت همون مشکل شما پیش میاد و کیس روشن میشه ولی تصویر نمیاد . اینکه کیس روشن نمیشه اصلا نشون میده که یا پاور مشکل پیدا کرده و یا مادربورد خراب شده . اگر پاور روشن میشه که احتمال زیاد مادربورد مشکل داره .

لینک به دیدگاه

ممنون حامد جان 

مشکل این بود که طرف ما کسی پروگرمر نداره. بعد از ظهر برم چی بهش بگم؟ 

اصلا من این وسط تقصیری دارم؟

لینک به دیدگاه

واقعا متاسفم برای یک سری افرادی که برای پول حتی شرفشونم میفروشن و یک ذره انسانیت تو وجود بی ارزششون نیست...

در مورد آپدیت بایوس باید بگم خودتونم میتونستید انجامش بدید...و خرجش ساخت یک تایپیک و راهنمایی و حداکثر 10 مگ ترافیک اینترنت برای دانلود...

در مورد مادربورد هم باید بگم که اتصالی کردن ماربورد باعث میشه خود مین بسوزه و ربطی به خالی شدن بایوس نداره...اگر هم خالی شده با یک ROM Programer که محمود و حامد گفتند میشه برگردوند و اصلا کاری نداره...

و در آخر هم میخواستم بگم شما فقط مین رو میدادی دستش چرا کل کیسو دادی رفت که طرف دستپا چلفطی بازی در بیاره مادر بورد و پاور رو به فنا بده؟؟؟

ایشالله مشکلت حل بشه...

لینک به دیدگاه

خب فک کنم این طور که معلومه باید با طرف یه صحبتی بکنم و اگه زیر بار نرفت شکایت کنم. حالا موقع امتحاناتم هست ولی میرم دنبالش

منم نمیدونستم که دوست عزیز که این بنده خدا چیزی حاتلیش نیست. دیدم اصلا تصویر نماره گفتم احتمال زیاد خودم نتونم کاری  کنم.

لینک به دیدگاه

اگه بچه شیرازی یه جا میشناسم که پروگرمر داته باشه

تشکر عزیز

آدرس رو بفرست دوست من

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...