رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 23 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

سلام دوستان

بریم سر اصل مطلب🤩

حتما براتون پیش اومده که اسکرول موس تون بعد یه مدت دیگه درست کار نکنه

مثلا موقع اسکرول به پایین، دوبار بیاد پایین و سه بار بره بالا و...

کسی راه حل یا تجربه ای واسه این مشکل داره؟آیا قابل تعمیره یا باید موس رو به سطل زباله بدرقه کرد؟

سلام عزیز باید بازش کنی با بنزین یا الکل بشوری نشد باید اون قطعه اسکرول رو عوض کنی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 20 دقیقه قبل، saman5949 گفته است :

سلام عزیز باید بازش کنی با بنزین یا الکل بشوری نشد باید اون قطعه اسکرول رو عوض کنی

کار درست تعویضه شستشو و تمیز کردن با اسپری خشک برای چند روز جوابه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

بله این حالت جامپینگ قابل حله براحتی.
----------------------------
شما بایستی ابزار لازم داشته باشین.
قلع کش،یه هویه ۴۰وات معمولی، سیم لحیم
---------------------------
قبلش یه توضیح در مورد این مشکل بدم.
به طور کلی تمامی میکرو سویچ ها بعد از چندین سال کارکرد در محل اتصال یه سری اجرام کربنی ایجاد میشه که مانع برقراری ارتباط میشن.
حالا میکرو سویچ های موس و اسکرول انکودر موس هم همین اجرام کربنی مانع ارتباط صحیح میشن مثلاً ما در اسکرول حالت جامپینگ داریم و یا در چپ کلیک و راست کلیک دابل کلیک داریم.
----------
خب اگه ابزار هایی که گفتم داری و به لحاظ فنی تجربه لازم داری ادامه بدیم... [emoji4]

لینک به دیدگاه

تمیز کردن اسکرول موسی که چند سال کار کرده اصلا پیشنهاد نمیدم..شما پتانسیومتر رو باز میکنی تمیز میکنی تا 90% مثل ثابق بهت کار نمیده چرا؟ چون قطعه مصرفی هست مثل لنت ماشین

موسهای جدید و گیمینگ مخصوصا لاجیتک ها خیلی وقته دیگه از پتانسیومتر استفاده نمیکنن  از سنسورهای القایی بهره میبرن مثل سنسور دور موتور اتومبیل ها

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

لطفا توضیح بدین، ممنون :D 

خب دوستان 

305886656_IMG__.thumb.jpg.7368b74fadedb8b79e73a623842a2395.jpg

توضیحات برای موس هایی که انکودر اسکرول همانند تصویر پیوستی هستش. بعد از اینکه انکودر از برد جدا کردید.

با تیغ موکت بری به آهستگی چهار زبانه  بدنه فلزی خیلی اروم به بیرون باز میکنیم تا امکان باز شدن و جدا کردن فراهم بشه.

1274833009_IMG__.thumb.jpg.65074d0a1d9bc49a16e4b8ae32110dd9.jpg

این انکودر من قبلا تمیز کردم لذا شما جرم کربنی توی تصویر نمیبینین.برای روشن شدن موضوع تصویر یک میکرو سویچ جرم گرفته شده قرار دادم.

149515226_IMG__.thumb.jpg.e6def54afc498f10e7a0d6b811feeae3.jpg

همون میکرو سویچ بعد از تمیز کردن در تصویر زیر

921744373_IMG__.thumb.jpg.bdea192ab7d445127cd02bdec798629b.jpg

نکته مهم : این جرم ها با اسپری ناهید، اتانول 96 درصد یا تینر 10 هزار نمیشه جدا کرد و باید با یه وسیله مثل نوک پنس کشیده بشه  برداشته بشه.

987551493_IMG__.thumb.jpg.13bac81500de463c19f0c70ddc54481b.jpg

ویرایش شده توسط masooyan
  • لایک 2
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

یک گرافیک دارم که برای تعمیرش به کمک شما دوستان نیاز دارم

یه قطعه ترانزیستوراز برد کنده شده و معلوم نیس چی بوده. به شمار بردQ515. 

یک رگلاتور در همون محدوه هست که ولتاژ خروجی اون رو میخوایم بدونیم.به شماره برد U510

ممنون میشم از دوستانی که گرافیک 1050 یا 1050ti رفرنس مخصوصا دارن یه چک کنن بلکه این گرافیک بشه تعمیرش کرد.

اون ترانزیستور ممکنه با یکی از ترانزیستور های دیگه یکی باشه. ممنون میشم مثلا بگید با فلان شماره برد عدد ترانزیستور یکیه.

رگلاتور هم باید مولتی متر داشته باشید تا بتونید کمکم کنید. فعلا اولویتم با اون ترانزیستوره هست

نمونه عکس هم قرار میدم 

7-16s.thumb.jpg.cef0007f2e84afb0f723ea684d25f987.jpg276066323_.thumb.jpg.cd8c70814cfba484e47c926643dfae15.jpgIMG_0426a.thumb.jpg.230708c843d3769e9f2e08bc2d2e9146.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 20 شهریور 1399 در 15:07، danyalbmw گفته است :

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

یک عدد هدست سامسونگ Level U دست ما هستش که یه روز که داشتیم ازش استفاده خیلی عادی میکردیم یهو هنگ کرد و چراغ روش نان استاپ روشن موند! بعد ما گذاشتیم تا باطریش خالی شه و بزنیم به شارژ شاید از هنگی در اومد که دیدیم دیگه حتی شارژم نمیشه

از اساتید سوال داریم کسی اطلاعی داره این تعمیر میشه اصن و یا تعمیرکار کسی سراغ داره؟

سلام عزیز

از راه دور ک نمیشه نظر داد الان اینکه شما میگین خاموش شده کامل؟ باید به منبع تغذیه وصل بشه ببینی اصلا جریان میکشه ک شارژ کنه  اگه نکرد بدون باطری با منبع تست بشه بعد این قضیه بری سروقت برد ک بردش یمقدار سخت میشه بازم باید برد رو از نزدید دید ولی اول سوکت شارژ و باطری باید تست بشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saman5949 گفته است :

سلام عزیز

از راه دور ک نمیشه نظر داد الان اینکه شما میگین خاموش شده کامل؟ باید به منبع تغذیه وصل بشه ببینی اصلا جریان میکشه ک شارژ کنه  اگه نکرد بدون باطری با منبع تست بشه بعد این قضیه بری سروقت برد ک بردش یمقدار سخت میشه بازم باید برد رو از نزدید دید ولی اول سوکت شارژ و باطری باید تست بشه

با درود  خدمت شما

من دبی نمایندگی سامسونگ بردم بدون نگاه کردن گفتن هیچکاریش نمیشه کرد

ایرانم از کسی سوال نکردم تا یه تعمیرکار ماهر پیدا کنم

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

با درود  خدمت شما

شاید نمیخواستن  تحویل بگیرن در کل باید اینا تست بشه  بعد از اینا میرسیم به برد ک بازم اگه موردی داشته باشه انجمن همسایه eca تخصصشون الکترونیک هست هستن کسایی ک بتونن تعمیر کنن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

با درود  خدمت شما

سلام

بنده هم تقریبا مثل همین مشکل رو با JABRA halo smart دارم . الان یه دوسالی هست افتاد گوشه کمد !

ممنون میشم اگر که تعمیرکاری پیدا کردید اعلام کنید شاید تونست این یکی رو هم درست کنه .

لینک به دیدگاه

در در 14 مهر 1399 در 01:01، saman5949 گفته است :

شاید نمیخواستن  تحویل بگیرن در کل باید اینا تست بشه  بعد از اینا میرسیم به برد ک بازم اگه موردی داشته باشه انجمن همسایه eca تخصصشون الکترونیک هست هستن کسایی ک بتونن تعمیر کنن

والا من کسی رو نمیشناسم

اگر شما تعمیرکار خوب میشناسید به من هم اعلام کنید

لینک به دیدگاه

فیک این مدل ها رو باز کردم اما بعد جمع شدن ظاهرش خراب میشه...یجورایی یبار مصرف ساخته شدن

مشکل اصلی که کسی دست نمیزنه کوچیک و دردسر داشتن باز کردنش هست..نبود قطعات یدکی هم بماند

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

والا من کسی رو نمیشناسم

اگر شما تعمیرکار خوب میشناسید به من هم اعلام کنید

عزیز شما ببرین الکترونیکی شما گرگان هستید من نمیشناسم ولی بابل هستن همکارا خودمم مغازه تعمیر میکنم هدفون ولی زیاد روی برد کار نمیکنم شما بپرسین همون منطقه باید باشن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

میخواستم توی بحث تعمیرات موبایل آموزش ببینم. ولی شنیدم دو روش هست برای یادگیری. یکی اینکه حالت کارآموزی بریم پیش یه مغازه دار و یکی دیگه اینکه بریم آموزشگاه

نظرتون بیشتر روی کدوم هست و علتش رو هم اگر ممکنه بگید.

البته هر دو حالت هزینه تقریبا یکسانی داره

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

نظرم من روی هردو.شما اول از اموزشگاه شروع کن به قول گفتنیها الفبا کاررو یادبگیر وبعد برای کسب تجربه برو توی مغازها کارکن.کلا کار تعمیرات بیشتر تجربی .موفق باشید

لینک به دیدگاه

بنظرم کلیتش زیاد فرق نداره..مهم اینه استادت در هر حالتی این کاره باشه..

و مهمترین نکته اینه علاقه و اشتیاق اموختن داشته باشی که اگه داشته باشی متوجه میشی خیلی چیزها رو باید خودت تجربی یاد بگیری یا تو وب مطالعه و تماشا کنی تا بروز و حرفه ای باشی.

به شخصه نظرم در مورد تعمیرکارهای امروزی اینه که خیلیهاشون تعویض کار هستن که خیلی علم چندانی نیاز نداره و میشه کمتر از یکسال تقریبا تو هر ضمینه ای تعویضکار شد!! البته به تعمیرکارها برنخوره یوقت،منظورم همتون نیستا9_9

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان محترم.
بنده 1 پاور کورسیر 585 دارم که فنش خراب شد و صدا میداد. مجددا 1 فن تهیه کردم و جایگزین  کردم ولی بعد از مدت کوتاهی همچنان فن جدید به درد فن قدیمی مبتلا شد. آیا فن های خاصی دارند پاور ها یا روال خاصی برای تعویض دارند. اگر جایی هم برای تعمیر سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید. گارانتی پاور هم متاسفانه به اتمام رسیده

لینک به دیدگاه

درود دوستان...

کارت گرافیک مدتی وسط گیم خاموش میشد تا بجایی رسید ک کلا روشن نشد و وقتی روی سیستم هست فقط حدود یک ثانیه روشن میشه سریع خاموش میکنه...

دوستان لطفا راهنمایی کنن کارتو کجا بفرستم کارو خوب انجام بدن.

تشکر.

ویرایش شده توسط kamali66
لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب یک مادربرد دارم بعضی از ورودی هاش عمل نمیکنه می خواستم ببینم هزینه تعمیرش چقدر میشه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، TDGGDT گفته است :

با سلام و عرض ادب یک مادربرد دارم بعضی از ورودی هاش عمل نمیکنه می خواستم ببینم هزینه تعمیرش چقدر میشه

با سلام

باید از تعمیرکار بپرسید 

این مادربردی که بالا گذاشتم مشکل مدار تغذیه داشت که یک سال پیش با 75000 تومان تعمیر شد

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

من مادبردم ایراد داشت دادم به چیپ ایران برام درست کردنش.

https://chipiran.com/

البته نمیدونم که گرافیک رو هم درست میکنن یا نه؟ اما بهشون زنگ بزنید شاید گفتن درست میکنیم.

موفق باشید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

با سلام 

دوستان موس g502 Logitech دارم که کلیک چپش به اصطلاح حالت دابل کلیکی پیدا کرده یا کلیک نمیکنه ولی در اکثر مواقع پشت سر هم کلیک میکنه 

مثلا میخوام یه فولدر رو انتخاب کنم و جابجا کنم وسط کار ول میکنه و چند بار دیگه کلیک میکنه ،فقط در صورتی که کلیک رو محکم نگه دارم درست کار میکنه

یک سال و نیم پیش حدود ۷۰۰ خریدم الان دیگه زورم میاد یه موس جدید ۲۵۰۰ تا ۳ تومن پول بدم براش 😑

کسی راه حلی برای تعمیرش داره ؟

قطعه کلیکش جنس خوب گیر میاد عوضش کنم؟

ویرایش شده توسط arvin393
لینک به دیدگاه

سلام

بله میشه

ابزارهای مورد نیاز

1-پیچ گوشتی

2-تیغ موکت بری

3-مقداری الکل یا تینر 10000 و پنبه

اگه این ابزار داریم شروع کنیم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

سلام

بله میشه

ابزارهای مورد نیاز

1-پیچ گوشتی

2-تیغ موکت بری

3-مقداری الکل یا تینر 10000 و پنبه

اگه این ابزار داریم شروع کنیم.

اینو دارم به کار میاد ؟

IMG_20201105_164959.jpg

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، arvin393 گفته است :

اینو دارم به کار میاد ؟

IMG_20201105_164959.jpg

فقط تعویض جوابه!

هویه جور کن یکی از کلیک های بغل عوض کن باهاش

رسوب داخل کلیک میخوای تمیز کنی باید بازش کنی با اسپری و مسواک بیفتی به جونش(پیشنهاد نمیدم)

ویرایش شده توسط Sabertooth
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...