رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اقا مصطفی یبار گرافیک رو , رو یه سیستم دیگه تست کن

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

خب چرا باید اینکارو بکنم؟؟یعنی میخوای بگی که ممکنه که مشکل از ویندوز من یا بورد سیستمه؟؟؟

لینک به دیدگاه

خب چرا باید اینکارو بکنم؟؟یعنی میخوای بگی که ممکنه که مشکل از ویندوز من یا بورد سیستمه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای رفع مشکل باید همه کار انجام داد. هیچ چیزی بعید نیست . حتی مشکل میتونه از پاورت باشه که برق کافی به کارت نمیرسونه

لینک به دیدگاه

برای رفع مشکل باید همه کار انجام داد. هیچ چیزی بعید نیست . حتی مشکل میتونه از پاورت باشه که برق کافی به کارت نمیرسونه

نه داداش امکان نداره مشکل از پاور باشه اخه یه پاور گرین 585 فن سبز تازه خریدم اونم بخاطر این گرافیک خریدمش و قبل از خرید هم کاملا مطالعه و تحقیق کردم که ایا این پاور مناسب گرافیک هست یا نه

چشم اگه سیستم دیگه ای از رفقا پیدا کردم روش امتحان میکنم ببینم سالم میاد بالا

خب به فرض اگه سالم اومد بالا مشکل از کجای سیستمم میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه کارت سالم باشه که باید دونه دونه قطعه تعویض کنی تا به قطعه معیوب برسی . حتی کابل رو هم تست کن

لینک به دیدگاه

اگه کارت سالم باشه که باید دونه دونه قطعه تعویض کنی تا به قطعه معیوب برسی . حتی کابل رو هم تست کن

باشه دادش انشالله فردا میبرم یه جا سیستمی پیدا کنم امتحانش کنم شاید حق با تو باشه!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا اینهمه نوشتیم و نوشتی نگفتی برای چی رفته بوده تعمیرگاه؟!

بخاطر همین مشکل رفته تعمیرگاه؟

لینک به دیدگاه

حالا اینهمه نوشتیم و نوشتی نگفتی برای چی رفته بوده تعمیرگاه؟!

بخاطر همین مشکل رفته تعمیرگاه؟

والا طرف بم گفت که یکی از خازناش ترکیده بخاطر همین فرستادمش تعمیر امروز که گرافو باز کردم دیدم روی خازنای دور نگش با ماژیک علامت زده

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

یه سوال داشتم  ولتاژ استندبای  یعنی  چی ؟؟

در چه حالتی گفته می شود ...

چطوری میشه چک کردش ؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان !!

موضوع منو یادتونه ؟!

یک عدد مین برد z68 گیگا از آقای حسینی گرفته بودم که بعد چهار ماه بی دلیل یک دفعه یک قسمتش آتیش گرفت و لیون عرض کردن که آسیب ظاهری مشمول گارانتی نیست .

بنده مین برد رو دست آواژنگ داده بودم تا چک کنه ببینه قابل تعمیر هست یا خیر ( با اینکه مین برد گارانتی اواژنگ نداشت ، گفتن در حقم یک لطفی میکنن و چک میکنن :| )

مین برد تا به حال دست اواژنگ بود ، خودشون با دستگاه های ساده تست کردن گفتن تمام ولتاژ ها اوکی هست ، بذارم بیشتر اونجا باشه با دستگاه های حرفه ای تست بشه !!

امروز زنگ زدن گفتن تعمیر کار حرفه ایشون با قطعات تستر قسمت های مختلف مین برد رو تست کرده و هیچ مشکلی مشاهده نکرده :|

میگن سی پی یوم رو ببرم و روی مین برد سوار کنمو تست کنم مین برد رو چون خودشون سی پی یو واقعی روی مین قرار نمیدن چون میترسن بسوزه و ضرر بدن !

وقتی مین برد سوخت بنده با یک پاور دیگه و یک سی پی یو دیگه تست کردم مین تصویر نداد ، هیچ گونه تصویری

کلید پاور رو میزدم فن پاور یک لحظه میچرخید و ایست میشد و هی تلاش میکرد .

5131_big_44304138787105028302.jpg

قسمتی که مشخص شده سوخته .

بنده اصلا متوجه نمیشم ، به نظرتون چیکار باید کرد ؟

مگه میشه سه قطعه از مین برد آتیش بگرن و مین برد تمام تست هارو پاس کنه !!

من مطمئنم مین برد تصویر نمیداد !

تعمیر کاری ، متخصصی کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه ؟ ممنون میشم .

و در آخر کسی نیست این مین برد رو به قیمتی خریداری کنه ؟ اگه هست ممنون میشم قیمت پ.خ بشه .

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

مدیریت محترم لطفا عنوان تاپیک به "شواهد عجیب پس از خریداری مین گیگا" تغییر کند!

:D :D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان به شدت نیاز به یه تعمیرکار خوب دارم

برای :

EPSON R1800 اشکال هد

EPSON R290 سرویس

hp officejet 1100 سرویس

ممنون

لینک به دیدگاه

با ی مینتون رو تست کردن 

اوازنگ مگر سرویس منویل برد شما رو داره ؟

دوما اول باید برد تکمیل باشه پاور استارت بخوره برق به کل برد پخش بشه و انوقت تست کنن نه رو هوا حر بزنن 

با کارت دیباگر یا مولتی متر برد دجییتال رو تست نمیکنن  ابزار تخصصی ومانندفانکشن و یا کوپ های حرفه ای میخواد 

و یا ابزارهایی که مختص تست همون مین FCT که شرکت سازنده داره تست میشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من خیلی از مادربردا رو دیدم که قطعات smd سوخته ولی بدون مشکل قابل رویت داشتن کار میکردن یک موردش دست خودم اینطور شد  اماروشن کردم تصویر داد ویندوز ریختم تست کردم هیچ ایرادی نداشت شاید از پرفورمنس مادربرد کم بشه ولی مشهود نبود

لینک به دیدگاه

سلام

من خیلی از مادربردا رو دیدم که قطعات smd سوخته ولی بدون مشکل قابل رویت داشتن کار میکردن یک موردش دست خودم اینطور شد  اماروشن کردم تصویر داد ویندوز ریختم تست کردم هیچ ایرادی نداشت شاید از پرفورمنس مادربرد کم بشه ولی مشهود نبود

سلام ، ممنون از پاسخ

آخه آتشسوزی محدود به این روی دو قطعه نبوده برد از دو طرف سیاه شده اون قسمتش

کل خونه رو تا یک هفته بوی دود برداشته بود.

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

سلام

مادربورد EP45 منم اشتباهی با پیچ گوشتی زدم دوتا از smd هاش که مقاومت 30 و 24 اهم بودن کنده شدن ولی الان بدون مشکل داره کار میکنه

نزدیک به یک ماه روی شماتیکش تحقیق کردم فهمیدم مربوط میشه به کلاک سی پی یو

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

مادربورد EP45 منم اشتباهی با پیچ گوشتی زدم دوتا از smd هاش که مقاومت 30 و 24 اهم بودن کنده شدن ولی الان بدون مشکل داره کار میکنه

نزدیک به یک ماه روی شماتیکش تحقیق کردم فهمیدم مربوط میشه به کلاک سی پی یو

عزیز واسه شما کنده شدن بوده

قضیش با من فرق داره

واسه من مین برد سیاه شده به کل سوخته ، یعنی خود برد داخل رفته فرورفتگی ایجاد شده

حتی به IC هم رسیده محدود به اون دوتا نیست اون دوتا کلا دود شدن هیچی ازشون پیدا نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2 حالت بیشتر نداره که :D یا برد رو کلا تست نکردن یا تست ولتاژ گیری رو انجام دادن . OK بودن تست ولتاژ همیشه به این معنی نیست که قطعات در تمام شرایط کارکرد خودشون رو حفظ کنند مثلا زیر بار زیاد ممکن هست به درستی کار نکنند . همینطور قطعاتی از برد هستند که کارکرد پشتیبان دارند و یا در مواقع خاص عملکرد خاص دارن همینطور بعضی مشکلات مثل سیاه شدن و فرو رفتگی ممکن هست ظاهری باشن دوستان بهش اشاره کردن و ... شما یا باید CPU و رم ببری در محل تست کنید اگر نیاز به تعمیر بود و درتوان اون شرکت بود براتون انجام بدن در غیر اینصورت اگر برد اونطور که نوشتید فرورفتگی پیدا کرده و داستان های دیگه و سیستم بالا نیومد فکر نمیکنم قابل تعمیر اساسی باشه ولی در هر حال میتونید به تعمیر کاران متخصص مراجعه کنید تو نت جستجو کنید یا دوستانی مثل آقای m.shabani شاید آدرس تعمیر کار خوب داشته باشن سوال کنید .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود.

بدنبال تعمیر کار حرفه ای گرافیک هستم.

یدونه 550ti WINDFORCE دارم ک خراب شد و فرستادم ب گارانتی(آواژنگ) ولی بخاطر قطعه افتادگی رد گارانتی شد(کار همیشگیشونه)!!!

GPU هم هیت نخورده!

میتونم هزینه کنم ولی بشرطیکه با تعمیر شدن 100% سالم باشه و ایرادی نداشته باشه.ن اینکه بعد از یک هفته خراب شود.

بعد از رد شدن از گارانتی دیگه رو سیستم ننداختم!!!

مشکل کارت  kick از بازی هست! دمای کارت عالی و خوبه!!!

بنده اردبیل هستم.

با تشکر.

09653024340252513806.jpg

ویرایش شده توسط kakamoon
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود.

بدنبال تعمیر کار حرفه ای گرافیک هستم.

یدونه 550ti WINDFORCE دارم ک خراب شد و فرستادم ب گارانتی ولی بخاطر قطعه افتادگی رد گارانتی شد(کار همیشگیشونه)!!!

GPU هم هیت نخورده!

میتونم هزینه کنم ولی بشرطیکه با تعمیر شدن 100% سالم باشه و ایرادی نداشته باشه.ن اینکه بعد از یک هفته خراب شود.

بنده اردبیل هستم.

با تشکر.

منظورتون دقیقا چی هست ؟

لینک به دیدگاه

اگه آواژنگه

ببر نمایندگی خدمات  گارانتی آواژنگ شهرتون . اگه گفت خارج گارانتیه . بگو هزینه تعمیرو قبول میکنی . بقیشو خودشون حل میکنن .

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...