رفتن به مطلب

نشت نور طبیعی مانیتور؟؟

Recommended Posts

سلام دوستان

من بعد از مدتها بالاخره یه مانتیور u28r550 samsung خریدم که ازش توی تاریکی یه عکس گرفتم...به نظر شما میزان ips glow و backlight bleeding توی این مانیتور نرمال هست؟؟

با تشکر از دوستان...

e64bee4f-3ece-4ba4-829a-784e43b2f4c9.thumb.jpg.0cbdca4adf415245782b07461d667d70.jpg

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب.

نگران نباشید طبیعی هست. مانیتور من هم IPS هست و حتی یادم میاد اون اوایل خریدم برای همین مورد بردمش گارانتی و گفتن طبعیه. عکس هم میفرستم براتون.

photo_2021-05-04_18-02-02.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Mohammad-RI گفته است :

سلام و عرض ادب.

نگران نباشید طبیعی هست. مانیتور من هم IPS هست و حتی یادم میاد اون اوایل خریدم برای همین مورد بردمش گارانتی و گفتن طبعیه. عکس هم میفرستم براتون.

photo_2021-05-04_18-02-02.jpg

خیلی ممنون..

شما که توی صحنه تاریک اذیتتون نمیکنه؟...

البته من هم نه فقط وقتی که صفحه رو تاریک و بهش توجه کنم متوجه نشت نور میشم،فکر کنم تا این حد توی مانیتورips منطقی هست درسته؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mehdy گفته است :

خیلی ممنون..

شما که توی صحنه تاریک اذیتتون نمیکنه؟...

البته من هم نه فقط وقتی که صفحه رو تاریک و بهش توجه کنم متوجه نشت نور میشم،فکر کنم تا این حد توی مانیتورips منطقی هست درسته؟؟

والا زیاد نه. اوایل که از پنل TN به IPS کوچ کردم خیلی اذیت می کرد ولی بعد از یه مدت عادت کردم. توی بعضی از صحنه ها ( فیلم و سریال ) که محیط تاریک هست بیشتر خودش رو نشون میده ولی اذیت کننده نیست. توی گیم هم میتونید روی حالت Game Mode بذارید. در کل این مورد تو این پنل عادیه و جای نگرانی نیست. مانیتور درجه یکی هست. مبارکه 😁

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Mohammad-RI گفته است :

والا زیاد نه. اوایل که از پنل TN به IPS کوچ کردم خیلی اذیت می کرد ولی بعد از یه مدت عادت کردم. توی بعضی از صحنه ها ( فیلم و سریال ) که محیط تاریک هست بیشتر خودش رو نشون میده ولی اذیت کننده نیست. توی گیم هم میتونید روی حالت Game Mode بذارید. در کل این مورد تو این پنل عادیه و جای نگرانی نیست. مانیتور درجه یکی هست. مبارکه 😁

خیلی ممنون....❤️

به هزار بدبختی تونستم خودم رو راضی کنم که اینقدر بالاش پول بدم😁...خدا رو شکری هم ازش خیلی راضی هستم فقط این یه مشکل بود که رو دلم مونده بود که با راهنمایی شما خیالم راحت شد...

بازم ممنون...🌹

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من یادم پنل TN از بس شخمی و مزخرف بود دو ماه طول میکشید چشمات عادت کنه فقط نور داشت انگار رنگ ها شسته شده بودن و نور خیلی زیادی داشت کلا پنل TN در حد خورشید نور داره دخل چشمٌ در میاره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

تا اونجایی که من یادم پنل TN از بس شخمی و مزخرف بود دو ماه طول میکشید چشمات عادت کنه فقط نور داشت انگار رنگ ها شسته شده بودن و نور خیلی زیادی داشت کلا پنل TN در حد خورشید نور داره دخل چشمٌ در میاره

دقیقا...👍

منم قبلش پنل tn داشتم ولی وقتی به این مانیتور اومدم تازه فهمیدم کیفیت تصویر یعنی چی!!😁

لینک به دیدگاه

اگر نشت نور نخواین و کیفیت رنگ خوب بخواین باید سراغ ips های چند هزار دلاری برین

یا اینکه پنل va بگیرین که خیالتون از همه جهت راحت باشه

در کل رنگ مشکی بزرگ ترین نقطه ضعفips ها هست در مقابلش عموما رنگ های دقیقی داره

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اگر نشت نور نخواین و کیفیت رنگ خوب بخواین باید سراغ ips های چند هزار دلاری برین

یا اینکه پنل va بگیرین که خیالتون از همه جهت راحت باشه

در کل رنگ مشکی بزرگ ترین نقطه ضعفips ها هست در مقابلش عموما رنگ های دقیقی داره

بله درسته...طبق تحقیقی کن من توی نت و یوتیوب کردم حتی مانیتورها یا tv های رده بالا هم این مشکل رو دارند و مثل اینکه این مشکل توی پنلهای ips عمومیت داره و فقط این وسط بحث شدت و ضعف این مسئله هست...

و البته چند هزار دلار رو که دیگه آدم میره سراغ پنلهای گیمینگ oled یا حتی mini led که دیگه ته کیفیت هستند!!

لینک به دیدگاه

در در 14 اردیبهشت 1400 در 21:57، mehdy گفته است :

بله درسته...طبق تحقیقی کن من توی نت و یوتیوب کردم حتی مانیتورها یا tv های رده بالا هم این مشکل رو دارند و مثل اینکه این مشکل توی پنلهای ips عمومیت داره و فقط این وسط بحث شدت و ضعف این مسئله هست...

و البته چند هزار دلار رو که دیگه آدم میره سراغ پنلهای گیمینگ oled یا حتی mini led که دیگه ته کیفیت هستند!!

در کل هر پنلی مزایا و معایب خودش رو داره

اولد ها مشکل سایز بندی و روشنایی دارن

Ips ها در نمایش رنگ مشکی مشکل دارن

Va ها مشکل گوستینگ دارن 

Tn ها مشکل نمایش رنگ دارن

و مینی led ها فارغ از اینکه va هستن یا ips مشکل اینپوت لگ و ریسپانس تایم دارن

یعنی خوب یه وقتی هست چند صد دلار میدم مانیتور میخریم چهارتا ایراد هم کنارش قبول میکنیم ولی اینکه مانیتور ۳۰۰۰ دلاری ایسوس مشکل اینپوت لگ و ریسپانس تایم و گوستینگ داره واقعا برای خریدارش نمیتونه قابل هضم باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

در کل هر پنلی مزایا و معایب خودش رو داره

اولد ها مشکل سایز بندی و روشنایی دارن

Ips ها در نمایش رنگ مشکی مشکل دارن

Va ها مشکل گوستینگ دارن 

Tn ها مشکل نمایش رنگ دارن

و مینی led ها فارغ از اینکه va هستن یا ips مشکل اینپوت لگ و ریسپانس تایم دارن

یعنی خوب یه وقتی هست چند صد دلار میدم مانیتور میخریم چهارتا ایراد هم کنارش قبول میکنیم ولی اینکه مانیتور ۳۰۰۰ دلاری ایسوس مشکل اینپوت لگ و ریسپانس تایم و گوستینگ داره واقعا برای خریدارش نمیتونه قابل هضم باشه

خیلی ممنون..

معلومه که دستتون توی کاره و واقعا توی این زمینه تخصص دارید...^_^

پس شما هم با دوستمون هم عقیده هستید که این نشت نور(مخصوصا این که سمت راست پایین هست)کاملا طبیعیه و چون فقط توی صحنه مشکی خالص یا صحنه ای خیلی تاریک فیلم دیده میشه صرف بر دردسرهای تعویض یا پیگیری رو نمیکنه و یا طبق گفته دوستمون نهایتش گارانتی(البته مال من گارانتی نداره و فقط مهلت تعویض یا ریفاند داره) هم زیر بار نمیره درسته؟؟

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

اصلا نصف لذت یه تصویر به مشکی عمیق و یکدستشه این چیه اخه .خود ips که کنتراستش افتضاح هست دیگه با این نشت نور غیر طبیعی نور علی نور شده

من قبلا یه مدت ipsداشتم سامسونگ، نشت نور داشت که خیلی رو مخ بود ولی نه به این افتضاحی بعد ها هم که یه مانیتور حرفه ایی گیمینگ va گرفتم

حتی تلوزیون هم دیگه سراغ ips نرفتم

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، WAR گفته است :

اصلا نصف لذت یه تصویر به مشکی عمیق و یکدستشه این چیه اخه .خود ips که کنتراستش افتضاح هست دیگه با این نشت نور غیر طبیعی نور علی نور شده

من قبلا یه مدت ipsداشتم سامسونگ، نشت نور داشت که خیلی رو مخ بود ولی نه به این افتضاحی بعد ها هم که یه مانیتور حرفه ایی گیمینگ va گرفتم

حتی تلوزیون هم دیگه سراغ ips نرفتم

من حدود 6 ماه هست که نت رو برای انتخاب va و ips زیر رو کرده بودم..:D

مانتیور va دقیقا به گفته دوستمون نوعی گوست روی تصویر داره که به هیچ وجه از بین نمیره حتی در بین مانیتورهای حرفه ای va و این بیشتر وقتی صفحه دارای رنگهای زیادی باشه خودش رو نشون میده...برای نمونه این دو ویدئو رو توی یوتیوب ببینید(msi که عملا له شده!! و 27CGH70 هم با اینکه جزء بهترین مانیتورهای گیمینگ حساب میشه بازم جلوی یه مانیتور ips هم رده گوست(یا به قول خودمون همون مه پس زمینه تصویر) توش کاملا مشخصه:

1

2

اصلا دلیل اینکه نرفتم طرف va همین گوست تصویر بود چون گوست توی تصویر برای گیمر خیلی مهم نیست (مثل پنل 8 بیت یا 10 بیت) ولی برای یه فیلم باز حرفه ای مثل خودم:دی خیلی اهمیت داره...در مورد مشکی هم تکنیک hdr این مشکل رو تا حد زیادی در مانیتورهای ips حل کرده به نحوی که با اینکه توی رنگ مشکی پنل tn معمولا باید قویتر از ips عمل کنه ولی این مانیتور به همراه hdr کلا رنگ مشکی خیلی قویتری نسبه به مانیتور tn قبلیم داشت...البته تنها مشکلش همین نشت نور اونم توی سیاه مطلق هست!!

والا من به جوابم نرسیدم:دی پس به نظردوستان گارانتی یا شرکت فروشنده زیر بار این نشت نمیره؟؟

اینم یه عکس دیگه  در حال کار که بهتر معلوم شه:

همینطور که مشخصه کل مشکل فقط همون گوشه سمت راسته(روشنایی روی 55 درصد هست)...

0e136c9d-6b7f-4535-a23c-1c9ed3d710a0.jpg

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این قضیه نشت نور جز نقاط ضعف مانیتور حساب میشه نه جز مشکلاتش

همونطور که خودتون اشاره کردین مثل این موضوع میمونه که پنل va بخرین و بعد به خاطر گوستینگ برین گارانتی!

این نشت نور تا حدی به مدل مانیتور و باقیش به شانس شما بستگی داره چیزی مشابه سیلیکون لاتاری 

لذا نیازی به هیچ پیگیری از جانب گارانتی نیست و از مانیتورتون لذت ببرین

ضمن اینکه با افزایش نور محیط استفاده میتونین تا حدی جلوی به چشم اومدن این مشکل رو بگیرین

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

دوست عزیز این قضیه نشت نور جز نقاط ضعف مانیتور حساب میشه نه جز مشکلاتش

همونطور که خودتون اشاره کردین مثل این موضوع میمونه که پنل va بخرین و بعد به خاطر گوستینگ برین گارانتی!

این نشت نور تا حدی به مدل مانیتور و باقیش به شانس شما بستگی داره چیزی مشابه سیلیکون لاتاری 

لذا نیازی به هیچ پیگیری از جانب گارانتی نیست و از مانیتورتون لذت ببرین

ضمن اینکه با افزایش نور محیط استفاده میتونین تا حدی جلوی به چشم اومدن این مشکل رو بگیرین

خیلی ممنون از توضیحاتتون...با خودم گفته بودن نکنه حالا از شانس من اینجور شده که اونم با توضیحات شما و اون دوستمون هم که مثل من تجربه ش کردند خیالم راحت شد.^_^

ممنون از دوستان...🧡

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...