رفتن به مطلب

شناسایی نشدن هارد نو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده ی هارد وسترن دیجیتال ابی 500 گیگ نو گرفتم 

هارد رو وقتی به سیستم وصل میکنم ب هیچ وجه توی بایوس و موقع نصب ویندوز و توی دیسک منیجمنت شناسایی نمیشه

اتصال چک کردم درست بود کابل ها هم مشکلی ندارن

موقع بوت شدن هارد میچرخه یه صدای تیک تیک مانندی هم میده ولی وقتی ویندوز بالا میاد هیچ صدایی نمیده

الان این مشکل از هارده و باید مرجوع کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Mahdiwalpha گفته است :

سلام دوستان بنده ی هارد وسترن دیجیتال ابی 500 گیگ نو گرفتم 

هارد رو وقتی به سیستم وصل میکنم ب هیچ وجه توی بایوس و موقع نصب ویندوز و توی دیسک منیجمنت شناسایی نمیشه

اتصال چک کردم درست بود کابل ها هم مشکلی ندارن

موقع بوت شدن هارد میچرخه یه صدای تیک تیک مانندی هم میده ولی وقتی ویندوز بالا میاد هیچ صدایی نمیده

الان این مشکل از هارده و باید مرجوع کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام . هر چند ثانیه یه بار وقتی تک تک میکنه در یه ریتم مشخص و دقیق یعنی برقش وصله ولی دیتا وصل نیست . البته هاردتون ریفر هست ۵۰۰ نو نداریم چون تولید نمیشه

یا کابل مورد داره یا سوکت خود هارد یا سوکت مین

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام . هر چند ثانیه یه بار وقتی تک تک میکنه در یه ریتم مشخص و دقیق یعنی برقش وصله ولی دیتا وصل نیست . البته هاردتون ریفر هست ۵۰۰ نو نداریم چون تولید نمیشه

یا کابل مورد داره یا سوکت خود هارد یا سوکت مین

کابلو با ی هارد دیگ تست کردم اوکی بود هاردو مرجوع کنم یعنی الان؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Mahdiwalpha گفته است :

کابلو با ی هارد دیگ تست کردم اوکی بود هاردو مرجوع کنم یعنی الان؟

اره مرجوع کن

لینک به دیدگاه

هشدار مهم

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
از همه همکارای عزیز خواهش میکنیم که روی سیستم مشتری هاتون هارد ریفر نندازید
هاردهای ریفر در بهترین حالت مناسب دوربین مدار بسته هستند نه سیستم های خونگی

متاسفانه بعضی مواقع میشنویم که همکارا فکر میکنن هارد ریفر هاردی هستش که مجددا بازسازی شده و از هارد نو هم بهتره😳😳

هارد ریفر در اروپا یعنی هاردی که موقع تولید مشکل داشته و مجددا برگشته خط تولید

ولی هارد ریفرهایی که توی ایران هستش معمولا هاردهایی هستند که چندین سال کارکردن و بعدش به مشکل خوردن و مجددا رفتن تعمیر و به صورت پک شده برگشتن تو بازار و غالبا هم به اسم هارد نو و آکبند و شرکتی فروخته میشه
بنده به جرات میگم که توی ایران هیچ هارد شرکتیه آکبندی وجود نداره و فقط هاردهایی که شرکت های گارانتی معتبر مثل سازگار و آواژنگ و ویستا و سریر و یکی دوتا شرکت دیگه گارانتی میکنن معتبرن
بازهم از دوستان برادرانه خواهش میکنم هارد ریفر برای مشتری هاتون نبندید که خدایی نکرده مدیونشون نشید
وقتی مشتری میاد مغازه شما قبل از هرچیزی حرف و اعتماد شما رو میخره 
شما خودتون حاضرید اطلاعات شخصی و ... تون رو روی یه هارد تعمیری بریزید؟

لینک به دیدگاه

سلام.بنظر من هاردی که 100 روز 200 روز کار کرده بهتر از ریفر هست.حالا نمیدونم بقیه تایید میکنن یا نه.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.بنظر من هاردی که 100 روز 200 روز کار کرده بهتر از ریفر هست.حالا نمیدونم بقیه تایید میکنن یا نه.

تایید میشه . هارد هایی که کاربر sabertuoth گفتن در اروپا تعمیر میشن روشون مینویسه refurbished یا recertified .

ولی هاردای توی ایران اکثرا نمینویسه . اینا رو اکثرا بایوس هارد رو با دستگاه pc3000 یا نمونه چینیش ۰ میکنن که میبینیم کارکرد و تعداد خاموش روشن ها و ارور های مربوط به سکتور حذف و ریست میشن و در واقع بد سکتور ها بلاک میشن نه حذف . گارانتی هاشونم نامو و نشون درست حسابی ندارن و میشه گفت کشک .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

تایید میشه . هارد هایی که کاربر sabertuoth گفتن در اروپا تعمیر میشن روشون مینویسه refurbished یا recertified .

ولی هاردای توی ایران اکثرا نمینویسه . اینا رو اکثرا بایوس هارد رو با دستگاه pc3000 یا نمونه چینیش ۰ میکنن که میبینیم کارکرد و تعداد خاموش روشن ها و ارور های مربوط به سکتور حذف و ریست میشن و در واقع بد سکتور ها بلاک میشن نه حذف . گارانتی هاشونم نامو و نشون درست حسابی ندارن و میشه گفت کشک .

من مثلا ۵۰۰ شو دادم مشتری سلامت ۱۰۰ بود بعد نصب ویندوز اومد پایین و سرعت کند شد . دوباره دادم دست کاریش کردن ۰ شد و رد کردم رفت .

من خودم میخواستم یه هارد ظرفیت پایین بگیرم که به توصیه دوستان نو نگرفتم چون ریفر هستن.یه مغازه هست رفتم پیشش خودش هم بهم گفت که ما ریفر نداریم یدونه دست دو گرفتم و تا الان که خوبه صد و خورده ای روز کار کرده بود.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

من خودم میخواستم یه هارد ظرفیت پایین بگیرم که به توصیه دوستان نو نگرفتم چون ریفر هستن.یه مغازه هست رفتم پیشش خودش هم بهم گفت که ما ریفر نداریم یدونه دست دو گرفتم و تا الان که خوبه صد و خورده ای روز کار کرده بود.

این هارد خوبه اگه سلامتش ۱۰۰ درصد باشه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، میلاد بهرامن گفته است :

این هارد خوبه اگه سلامتش ۱۰۰ درصد باشه

بله سلامت 100 بود.اینه:

image_2021-05-05_092745.thumb.png.283af7f7b44498bef4f5b32f2c75e1aa.png

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با اجازه از استارتر:

خیلی وقت بود داخل این برنامه نیومده بودم.برا هارد دومم با این صحنه مواجه شدم:

image_2021-05-05_093236.thumb.png.df50dc195cdc25348a66cd84d4dc822f.png

این هارد حدود 1 سال با سلامت 97 برام کار کرده تا الان.فکر کنم یکم وضع خرابه.بنظرتون مشکلیه؟

اگه اشتباه نکنم تا اونموقع که 97 بود راجب چرخش بد و پاور و اینا چیزی نگفته بود.کلا از خط سوم رو یادم نمیاد انگار بعد این نوشته.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

بله سلامت 100 بود.اینه:

image_2021-05-05_092745.thumb.png.283af7f7b44498bef4f5b32f2c75e1aa.png

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با اجازه از استارتر:

خیلی وقت بود داخل این برنامه نیومده بودم.برا هارد دومم با این صحنه مواجه شدم:

image_2021-05-05_093236.thumb.png.df50dc195cdc25348a66cd84d4dc822f.png

این هارد حدود 1 سال با سلامت 97 برام کار کرده تا الان.فکر کنم یکم وضع خرابه.بنظرتون مشکلیه؟

اگه اشتباه نکنم تا اونموقع که 97 بود راجب چرخش بد و پاور و اینا چیزی نگفته بود.کلا از خط سوم رو یادم نمیاد انگار بعد این نوشته.

عزیز ۳ تا بد سکتور داره ولی موردی نداره ‌.

یه برنامه هست مال بدسکتور گیری هارده نصب کن hdd regenerator

کرک کن بعد با فلش از تو بایوس بزن scan and repaire

فلش بزن به سیستم تو برنامه گزینه فلش رو بزن و program ( یه همچین چیزی )

بعد تو بایوس بوت اول رو بزار روی usb

تحت ویندوز هم میشه ولی باید ویندوز روی یه هارد دیگه اجرا بشه

تست کن ببین رفع میشن ؟

لینک به دیدگاه

عزیز ۳ تا بد سکتور داره ولی موردی نداره ‌.

یه برنامه هست مال بدسکتور گیری هارده نصب کن hdd regenerator

کرک کن بعد با فلش از تو بایوس بزن scan and repaire

فلش بزن به سیستم تو برنامه گزینه فلش رو بزن و program ( یه همچین چیزی )

بعد تو بایوس بوت اول رو بزار روی usb

تحت ویندوز هم میشه ولی باید ویندوز روی یه هارد دیگه اجرا بشه

تست کن ببین رفع میشن ؟

از قبل اون 3 بد سکتور بود که سلامتیش شده 97.مشکل از خط سوم توضیحات نرم افزار هست.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

از قبل اون 3 بد سکتور بود که سلامتیش شده 97.مشکل از خط سوم توضیحات نرم افزار هست.

این ها خطا های هد هستن احتمالا یا بد خوندن برخی سکتور ها . مهم بدسکتوره که سلامت هارد رو خیلی کم میکنه . هارد صدای جرجر یا تق تق هم داره ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

این ها خطا های هد هستن احتمالا یا بد خوندن برخی سکتور ها . مهم بدسکتوره که سلامت هارد رو خیلی کم میکنه . هارد صدای جرجر یا تق تق هم داره ؟

در مورد صدا دوروبر کیس خیلی شلوغه نمیتونم باز کنم ولی از این دریچه های dvd رایتر یه صداهای تق تق میاد نمیتونم تشخیص بدم کدوم هارده اما تا جایی که یادمه نبودن.حالا صبر میکنم خاموش بشه هارد دوم بعد گوش میدم.

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

راهی نیست بدون باز کردن و قطع کردن برق هارد ها ببینیم صدا میده یانه.چون من یه صدای تق تق میشنوم اما نمیدونم کدوم هارده.توی log هم زده spin retry count.

لینک به دیدگاه

برنامه hd tune pro رو نصب کن توی تب benchmark بزن روی روی start تا شروع به کار کنه ببین کدوم صدا میده . اون بالا تیک رو بزن بزار روی هر کدوم از هاردا ببین کدوم صدا میده . 

تق تق یعنی هد ایراد داره . جرجر باز بهتره

لینک به دیدگاه

برنامه hd tune pro رو نصب کن توی تب benchmark بزن روی روی start تا شروع به کار کنه ببین کدوم صدا میده . اون بالا تیک رو بزن بزار روی هر کدوم از هاردا ببین کدوم صدا میده . 

تق تق یعنی هد ایراد داره . جرجر باز بهتره

اها فردا انجامش میدم.یه سوال وقتی ایراد داشته باشن یعنی تق تق و اینا موقعی فشار میاد صداش در میاد؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

اها فردا انجامش میدم.یه سوال وقتی ایراد داشته باشن یعنی تق تق و اینا موقعی فشار میاد صداش در میاد؟

اره . میتونه مواقع عادی هم بده حالا باز من مورد تق تق رو کم داشتم ولی جرجر رو بیشتر موقع کپی یا بنچمارک گرفتن داشتم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

اره . میتونه مواقع عادی هم بده حالا باز من مورد تق تق رو کم داشتم ولی جرجر رو بیشتر موقع کپی یا بنچمارک گرفتن داشتم

اون تق تق که گفتم انگار برای هارد اصلیم هست.چون وقتی هارد دوم خاموش شده بود باز میومد شاید هم برای فن ها باشه ولی بعد از روشن شدن هارد دوم از بیرون کیس همون قسمت dvd رایتر ها صدای اضافی به جز صدای چرخش نمیامد.با اون برنامه هم تستی که گفتید رو نزاشتم تا آخر بره ولی صدایی نداد.ارور اسکن هم زدم تیک کوییک هم برداشتم همه سبز بودن.این هم از قسمت health:

image_2021-05-06_114153.thumb.png.c2ec3750f724a474d73a0b3c2978996b.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...