رفتن به مطلب

درک زمان : گذشته حال اینده

The King
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ازجایی کپی برداری نشده کلا تفکرات خودم است که سالها برایم سوال بوده و به این جواب رسیدم که زمان تکراری چرخان و بینهایت به به مانند صفر و یک است .

گذشته ، حال ، آینده 

آیا میدانید فلسفه زمان چیست ؟ 

من به نکات مهمی در مورد زمان دست پیدا کردم که دوست دارم با شما دوستان لیونی به اشتراک بگذارم .

در هر کهکشانی زمان متفاوت است بسته به حجم و گرانش هر سیاه چاله مرکزی آن کهکشان ! مثلا کهکشان راه شیری خودمان درک زمان متفاوتی با کهکشان های بزرگتر یا کوچکتر در هستی دارد چراکه حجم و قدرت گرانش هر سیاه چاله ای متفاوت است و با چرخش هر سیاه چاله زمان در کل یک کهکشان ایجاد میشود که شاید در کهکشانی سریع و در کهکشانی دیگر کند باشد ! و این زمان دوباره در هر منظومه دیگری در همان کهکشان بخاطر ستاره های مرکزی منظومه ها که یکی از آنها همین خورشید خودمان باشد دگرگون و متفاوت میشود باز بدلیل حجم و گرانش آن ستاره  . که در منظومه شمسی ما خورشید بیشترین دلیل ایجاد زمان در سیاره زمین را دارد .

مثالی که بتوانید درک کنید برایتان میزنم: سیاره زمین هر ۲۴ ساعت بدور خود و هر ۳۶۵ روز به دور خورشید میچرخد ! حال اگر همین فردا ساعت ۱۲ ظهر به هر دلیلی از طرف خورشید گرانش از بین برود و خورشید بدون چرخش به کار خود ادامه دهد و زمین و ماه از چرخش به ایستند اما درجایشان ثابت بمانند به مانند قبل زندگی ادامه داشته باشد  یعنی نه به دور خود بچرخند و نه به دور خورشید و کامل بیحرکت شوند !! آیا زمان دیگر برایتان قابل درک است ؟ چراکه برای همیشه زمان زمین در همان ظهر ساعت ۱۲ خواهد ماند بطوریکه روزی بدون تکرار و لحظه ای همیشگی را تجربه خواهیم کرد نه ابرها تکان میخورند نه دریاها موج میزنند حتی بادی  نخواهد وزید و شب و روزی وجود نخواهد داشت و ... ! 

درست است شاید باز بخاطر فلسفه های دیگری به نام های : گذشته ، حال و آینده مقداری فکر کنیم که زمان هنوز وجود دارد اما میخواهم به شما ثابت کنم که زمان فقط تخیلی تکراری به نام صفر و یک بیشتر نیست که همیشه در یک لحظه چرخان هستیم مثال برایتان میاورم 

حروف A B C را آرام بخوانید هنگامی که به حرف A میرسید حرف ای همین زمان حال است ولی وقتی که به حرف B میرسیم حرف ای در گذشته و حرف بی در زمان حال است و اما حرف آخر یعنی Cدر آینده است ! و این سه حرف در کل زندگی ما و در سیاره زمین و در منظومه شمسی با سرعت تکرار و تکرار میشود یعنی حروف B و C با سرعت همزمان با گرانش و چرش منظومه  زمان صفر و یک و دوباره و دوباره صفرویک میشود و حرف A همیشه به گذشته میرود که به این نتیجه میرسیم زمان های گذشته ، حال و آینده وجود ندارند و هر لحظه با نفس هایمان و زمینمان  فقط تکرار و تکرار میشود .

دلیل وجود زمان بنظر فقط و فقط گرانش و جاذبه است زمان صفرویک شدن زمین توسط گرانش خورشید و غول چرخان مرکزی کهکشان مان ایجاد میشود مثال : 

یک سطل از چندین رنگ قاطی شده از انواع رنگ ها در انبار داریم و چند گوی کوچک داخل سطل گذاشته شده که فعلا هیچ تحرک و زمانی در سطل وجود ندارد اما وقتی که تکه چوبی در سطل بگذاریم و شروع به چرخش در مرکز سطل کنیم چاله ای سیاه ایجاد میشود که بسته به قدرت دستمان که چوب را میچرخانیم تمام رنگ ها که توسط گرانش چاله مرکزی ایجاد شده به چرخش درمی آیند و شبیه کهکشانی میشوند که گوی های داخل سطل تحت تاثیر قرار گرفته و هم بدور خود خواهند چرخید و هم به دور مرکز سطل که شباهت زیادی با سازوکار کهکشان ها در سطل به وجود امده است و زمانی تکراری برای گوی ها با هر بار چرخش چوبی که در سطل میچرخانیم ایجاد میشود به مانند سیارات و ستاره های داخل یک کهکشان

و اما مثالی که بدانید ما میتونیم در زمان سفر کنیم  

شما و یکی از دوستان تان قصد سفر از شهرتان به کشور دیگری دارید شما تصمیم میگیری که با هواپیما بروید اما دوستتان با با پای پیاده ! خوب شما اگر در ۱۰ ساعت به این کشور برسید اما دوست تان چندین ماه یا سال طول میکشد که به مقصد برسد و در این صورت شما در زمانی سفر کرده اید که مابین شما و دوس تان ایجاد شده است و این زمان تکراری از لحظه های اینده و حال بیشتر نبوده 

ویرایش شده توسط The King
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، The King گفته است :

ازجایی کپی برداری نشده کلا تفکرات خودم است که سالها برایم سوال بوده و به این جواب رسیدم که زمان تکراری چرخان و بینهایت به به مانند صفر و یک است .

گذشته ، حال ، آینده 

آیا میدانید فلسفه زمان چیست ؟ 

من به نکات مهمی در مورد زمان دست پیدا کردم که دوست دارم با شما دوستان لیونی به اشتراک بگذارم .

در هر کهکشانی زمان متفاوت است بسته به حجم و گرانش هر سیاه چاله مرکزی آن کهکشان ! مثلا کهکشان راه شیری خودمان درک زمان متفاوتی با کهکشان های بزرگتر یا کوچکتر در هستی دارد چراکه حجم و قدرت گرانش هر سیاه چاله ای متفاوت است و با چرخش هر سیاه چاله زمان در کل یک کهکشان ایجاد میشود که شاید در کهکشانی سریع و در کهکشانی دیگر کند باشد ! و این زمان دوباره در هر منظومه دیگری در همان کهکشان بخاطر ستاره های مرکزی منظومه ها که یکی از آنها همین خورشید خودمان باشد دگرگون و متفاوت میشود باز بدلیل حجم و گرانش آن ستاره  . که در منظومه شمسی ما خورشید بیشترین دلیل ایجاد زمان در سیاره زمین را دارد .

مثالی که بتوانید درک کنید برایتان میزنم: سیاره زمین هر ۲۴ ساعت بدور خود و هر ۳۶۵ روز به دور خورشید میچرخد ! حال اگر همین فردا ساعت ۱۲ ظهر به هر دلیلی از طرف خورشید گرانش از بین برود و زمین و ماه به ایستند یعنی نه به دور خود بچرخند و نه به دور خورشید و کامل فریز شوند !! آیا زمان دیگر برایتان قابل درک است ؟ چراکه برای همیشه زمان زمین در همان ظهر ساعت ۱۲ خواهد ماند بطوریکه روزی بدون تکرار و لحظه ای همیشگی را تجربه خواهیم کرد نه ابرها تکان میخورند نه دریاها موج میزنند حتی بادی  نخواهد وزید و شب و روزی وجود نخواهد داشت و ... ! 

درست است شاید باز بخاطر فلسفه های دیگری به نام های : گذشته ، حال و آینده مقداری فکر کنیم که زمان هنوز وجود دارد اما میخواهم به شما ثابت کنم که زمان فقط تخیلی تکراری به نام صفر و یک بیشتر نیست که همیشه در یک لحظه چرخان هستیم مثال برایتان میاورم 

حروف A B C را آرام بخوانید هنگامی که به حرف A میرسید حرف ای همین زمان حال است ولی وقتی که به حرف B میرسیم حرف ای در گذشته و حرف بی در زمان حال است و اما حرف آخر یعنی Cدر آینده است ! و این سه حرف در کل زندگی ما و در سیاره زمین و در منظومه شمسی با سرعت تکرار و تکرار میشود یعنی حروف B و C با سرعت همزمان با گرانش و چرش منظومه  زمان صفر و یک و دوباره و دوباره صفرویک میشود و حرف A همیشه به گذشته میرود که به این نتیجه میرسیم زمان های گذشته ، حال و آینده وجود ندارند و هر لحظه با نفس هایمان و زمینمان  فقط تکرار و تکرار میشود .

یا مثلا 

مطالبتت خیلی سنگین بود تا اومدم درک کنم زمان از دستم در رفت

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست عزیز بنده متخصص فیریک نیستم و چیزهای رو که می گم صرفا بر اساس مطالعه های شخصی هستش. این طور نیست که زمان واقعا وجود نداشته باشه و صرفا به خاطر ما انسان ها تفسیر ما از زندگی و... ایجاد شده باشه. 

این مثالی که شما زدید یعنی اگه به طور ناگهانی خورشید حذف بشه زمین یخ می زنه و زمان از بین می ره. این درست نیست. ممکنه زمین یخ بزنه، از حرکت به ایسته  و ما انسان ها از بین بریم ولی خود زمان از بین نمی ره و ساعت از کار نمی افته. در واقع درسته زمان از جاذبه و گرانش اثر می گیره ولی تنها دلیل وجود زمان، وجود جاذبه نیست. 

یه مثال می زنم که فرضی نیست و به طور عملی تست شده. یه آزمایش بود که 2 تا ساعت اتمی رو یکی رو زمین و یکی توی هواپیما گذاشتن. قبل این کار ساعت های اتمی رو باهم تنظیم و هم زمان کرده بودن. طبق قوانین فیریک وقتی سرعت زیاد می شه، زمان کند تر می گذره. البته برای دیدن اثر اون باید سرعت های در حد و نزدیک سرعت نور باشه ولی در سرعت های پایین تر هم یه ساعت دقیق مثل ساعت اتمی می تونه این تفاوت رو ثبت کنه. 

به  هر حال آزمایش انجام شد و ساعتی که توی هواپیما با سرعت بالا حرکت می کرد از ساعت رو زمین کمی عقب افتاد. این نشون می که زمان واقعا وجود داره و اثر می پذره و فقط ساخته تخیل و تعریف های ما نیست. 

اما این بحث تکرار و... خب می تونه درست باشه و جای بحث داره و دیدگاه های متفاوتی هست. 

لینک به دیدگاه

این قضایای کهکشان و زمان منو یاد مس افکت انداخت:

"یک قلمرو وجودی بسیار فراتر از قلمرو موجودیت شماست ، حتی نمی توانید تصور کنید. من بیش از حد درک شما هستم. من ، حاکم هستم."

"موجوداتی ابتدایی از خون و گوشت ، تو ذهنم را لمس می کنی ، از جهل لرزان ، قادر به درک نیستی."

"ریپر؟ برچسبی که توسط نسل پروتیان ها ساخته شده تا صدای نابودی آنها را بدهد. در پایان آنچه آنها برای نام ما انتخاب می کنند بی ربط است. ما به سادگی هستیم."

"زندگی آلی چیزی نیست جز یک جهش ژنتیکی ، یک تصادف. زندگی شما در سالها و دهه ها سنجیده می شود ، پژمرده می شوید و می میرید. ما جاودانه هستیم ، اوج تکامل و هستی."

"قبل از ما شما هیچ هستید ، انقراض شما اجتناب ناپذیر است. ما پایان همه چیز هستیم."

"اعتماد به نفس ناشی از بی توجهی ، چرخه را نمی تواند بشکند."

"الگو بیشتر از تصور نسل شما تکرار شده است. تمدن های ارگانیک بالا می روند ، تکامل می یابند ، اوج شکوه خود خاموش می شوند."

"پروتیان ها اولین نفر نبودند. آنها سیتادل را نساختند. آنها مس ریلی را نساختند. انها فقط کشفشان کردند، میراثی از نوع من."

"تمدن شما مبتنی بر فناوری مس ریلی ها ، فناوری ما است. با استفاده از آن جامعه شما در مسیرهایی که می خواهیم پیشرفت می کند. ما نظم را بر هرج و مرج تکامل آلی تحمیل می کنیم."

"شما وجود دارید زیرا ما به آن اجازه می دهیم ، و پایان خواهید یافت زیرا ما آن را طلب می کنیم."

"ما هیچ آغاز کاری نداریم ، پایانی نداریم. ما بی نهایت هستیم میلیون ها سال پس از ریشه کن شدن تمدن شما و فراموش شدن آن. ما تحمل خواهیم کرد"

"نوع من از درک شما فراتر می رود. ما هر یک ملت ، مستقل ، عاری از هرگونه ضعف و ضعف هستیم. شما حتی نمی توانید ماهیت وجود ما را درک کنید."

"ما میلیون ها هستیم. زمان بازگشت ما فرا می رسد. سایه ی تعداد ما آسمان هر جهانی را تاریک خواهند کرد. نمی توانید از سرنوشت خود فرار کنید."

"سخنان شما به اندازه آینده شما خالی است. من جلودار نابودی شما هستم. این مبادله تمام شد."

_Harbringer_

به امید حمله ریپر ها به کره ی زمین

شاید این جمعه بیاید شاید

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

داداش در مورد مکان هم مطلب بذار که الان مشکل خیلی از جووناست

لینک به دیدگاه

یکم درباره بعد این دنیا صحبت کنید 

به نظر من شخصا فکر میکنم تمام انسان ها بعد مرگ در قالب های دیگه خانواده دیگه جغرافیای دیگه در همین کره متولد میشن و دوباره به زندگی ادامه میدن منتهی با همون روح قبلی خود در این دنیا و همونطور که در قرآن اومده هدف از خلق انسان رسیدنش به رستگاری و کماله که با متولد شدن مجدد جسم ها فرق میکنه هر سری اما روح همان روحه و کسب تجربه میکنه 

البته این فرضیه رو چندین نفر از عالم های بزرگ در جهان گفتن خیلی باحاله اگه اینطور باشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

این قضایای کهکشان و زمان منو یاد مس افکت انداخت:

"یک قلمرو وجودی بسیار فراتر از قلمرو موجودیت شماست ، حتی نمی توانید تصور کنید. من بیش از حد درک شما هستم. من ، حاکم هستم."

"موجوداتی ابتدایی از خون و گوشت ، تو ذهنم را لمس می کنی ، از جهل لرزان ، قادر به درک نیستی."

"ریپر؟ برچسبی که توسط نسل پروتیان ها ساخته شده تا صدای نابودی آنها را بدهد. در پایان آنچه آنها برای نام ما انتخاب می کنند بی ربط است. ما به سادگی هستیم."

"زندگی آلی چیزی نیست جز یک جهش ژنتیکی ، یک تصادف. زندگی شما در سالها و دهه ها سنجیده می شود ، پژمرده می شوید و می میرید. ما جاودانه هستیم ، اوج تکامل و هستی."

"قبل از ما شما هیچ هستید ، انقراض شما اجتناب ناپذیر است. ما پایان همه چیز هستیم."

"اعتماد به نفس ناشی از بی توجهی ، چرخه را نمی تواند بشکند."

"الگو بیشتر از تصور نسل شما تکرار شده است. تمدن های ارگانیک بالا می روند ، تکامل می یابند ، اوج شکوه خود خاموش می شوند."

"پروتیان ها اولین نفر نبودند. آنها سیتادل را نساختند. آنها مس ریلی را نساختند. انها فقط کشفشان کردند، میراثی از نوع من."

"تمدن شما مبتنی بر فناوری مس ریلی ها ، فناوری ما است. با استفاده از آن جامعه شما در مسیرهایی که می خواهیم پیشرفت می کند. ما نظم را بر هرج و مرج تکامل آلی تحمیل می کنیم."

"شما وجود دارید زیرا ما به آن اجازه می دهیم ، و پایان خواهید یافت زیرا ما آن را طلب می کنیم."

"ما هیچ آغاز کاری نداریم ، پایانی نداریم. ما بی نهایت هستیم میلیون ها سال پس از ریشه کن شدن تمدن شما و فراموش شدن آن. ما تحمل خواهیم کرد"

"نوع من از درک شما فراتر می رود. ما هر یک ملت ، مستقل ، عاری از هرگونه ضعف و ضعف هستیم. شما حتی نمی توانید ماهیت وجود ما را درک کنید."

"ما میلیون ها هستیم. زمان بازگشت ما فرا می رسد. سایه ی تعداد ما آسمان هر جهانی را تاریک خواهند کرد. نمی توانید از سرنوشت خود فرار کنید."

"سخنان شما به اندازه آینده شما خالی است. من جلودار نابودی شما هستم. این مبادله تمام شد."

_Harbringer_

به امید حمله ریپر ها به کره ی زمین

شاید این جمعه بیاید شاید

🔫:|

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

هر مکتب فکری یه سری چرت و پرت اینطوری داره که به خوردت بده اینا رو ببر نی نی سایت بنویس چون اونا در عین حال که زیارت عاشورا میخونن تا شوهر گیرشون بیاد به تناسخ و چاکرا های یوگا اعتقاد دارن لامصب زنای این ممکلت اوسای مسائل ماورایین حواست باشه آب جوش ریختی بسم الله بگی که یه وقت کهکشان راه شیری تبدیل به دوغ و ماست و کره نشه

لینک به دیدگاه

خب همه اینایی که گفتی یه نوع قرارداده

ما انسانا قرارداد بستیم که هر 24 ساعت بشه یک روزمون قرارداد داریم که به سالایی که زندگی میکنیم بگیم سن 

قرار داد بستیم سالمون 365 روزو بگیم یک سال

همین زمان به صورت نسبیه اگه فیلم اینتراستلار دیده باشید وقتی کوپر میره به فضا زمان براش ارومتر در حال سپری شده نسبت به دخترش که تو زمینه و وقتی کوپر میرسه به دخترش کوپر جوان مونده بود و دخترش پیر شده بود ینی روی سیاره ای که کوپر رفته بود زمان به صورت کندتر نسبت به دخترش در حال سپری شدن بود (کلا چند دقیقه روی اون سیاره بودن)

در اصل گذشته اینده ای حالی وجود نداره همش حاله در اصل ما موجودی 3 بعدی هستیم که زمان بما معنی داده اگه موجودات دیگری باشن که هستن در ابعاد بالاتر دیگه محدودیتی ندارد در زمان 

پیامبر هم یه حدیثی داره که خلاصش میشه =مردم در خوابند و زمانی که از دنیا رفتند بیدار می‌شوند 

به نقل قول دیگه هم هست وقتی میگن چه مدت توی دنیا بودی و زندگی کردی میگفت یک روز الی نصف روز ینی تو عالم مرگ کل زندگی براش اندازه یه روز و  نصف روزه (بخاطر همین میگن دنیا دو روزه😂)

همه ی اینا وقتی معنا داره که انسان حضور داشته باشه شما وقتی خوابی حضور نداری و درکی از پیرامون بدنت تو خواب نداری ینی کل این خلقت بدون حضور انسان بی معنیه ما به این دنیا معنا دادیم و میدیم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Game World گفته است :

به نظر من شخصا فکر میکنم تمام انسان ها بعد مرگ در قالب های دیگه خانواده دیگه جغرافیای دیگه در همین کره متولد میشن و دوباره به زندگی ادامه میدن منتهی با همون روح قبلی خود در این دنیا و همونطور که در قرآن اومده هدف از خلق انسان رسیدنش به رستگاری و کماله که با متولد شدن مجدد جسم ها فرق میکنه هر سری اما روح همان روحه و کسب تجربه میکنه 

البته این فرضیه رو چندین نفر از عالم های بزرگ در جهان گفتن خیلی باحاله اگه اینطور باشه

اگه اینطوری بود که الان از بس جمعیت زیاد بود نون خوردن نداشتیم چندین میلیارد تا الان فوت شدن مگر اینکه حیات داشته باشن در سیارات دیگه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Game World گفته است :

این خیلی جای بحث داره و تقریبا هیچوقت برامون حل نمیشه

یه عده که همون مسلمونا و مسیحیا و ادیان ابراهیمی هستن اعتقاد دارن زندگی یه باره همون یه بار تجربه میکنی مردی کفاره گناهات و کارای خوبتو میبینی

یه عدع هم مث بودا و چند تا ایین دیگه به تناسخ اعتقاد دارن میگن میمیری در کالبد های دیگه در سیارات دیگه یا همین زمین متولد میشی تجربه هایی که کسب میکنی تو کاعنات ذخیره میشه تا در نهایت به رستگاری برسی

یه عده هم ک میگن میمیری تموم میشه میره بعدش همش سیاهیه

جای جالبش اینه هر کسی که از مرگ برگشته یا تو کما بوده با هر عقیده ای که بوده میگه عقیده من درسته😕

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

👌

لینک به دیدگاه

من با حرف شما موافق نیستم. اگر ما "واقعیت" رو به عنوان یک صفت درک کنیم متوجه میشیم که حرف شما فقط در واقعیت ذهنی شما برای خودتون حقیقت داره همون طور که ممکنه من رنگ سیاه رو در ذهن خودم یک طور ببینم و کس دیگری یه طور دیگه ببینه!

نمیتونی واقعیت ذهنی کس دیگرو ببینی و درکش کنی هر چقدرم توضیح بدی چون برای درکش باز نیاز به وجود در قالب کس دیگه یی هستی تا واقعیت اونو درک کنی بعد به اون شکل براش توضیح بدی که میفهمه.

خارج از مطلب هم در مورد همین واقعیت اینو بگم به عنوان یک نظر شخصی و سطحی. به نظر من نور(انرژی در حال مصرف از وجود تاریکی) برابر نابودی و تاریکی (عدم تغییر ماده) یعنی حیاط و وجود همه چیز. اینو میشه از خیلی از جهات توضیح داد ولی همه یی توضیحات ناقص خواهد بود.

لینک به دیدگاه

کاش یه سیاه چاله میو فتاد تو منظومه شمسی او وقت می شد یه چیزایی رو اثبات کرد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Game World گفته است :

اگر یک نفر ۳۰ سال سن دارد به نظرتان ۳۱ سال پیش کجا بوده؟ چون  اثر و وجودی از او در هیچ جای هستی قبلا نبوده تا اینکه توسط ... در بدنی شروع به جهش و رشد کرده است و اما در لحظه بدنیا امدن بصورت تصادفی و رندوم باطنی پیدا کرده و به مرور و تکرار لحظه ها تکامل رشد و باطنش  شخصیتی در او ایجاد شده است که تصوری از اینکه چرا زنده است ندارد که ... نمیخوام این قسمت رو ادامه بدم چون با ادیان درگیره و شاید بعضی ها تعصبی بشن .

اما به نظرتان اگر پدرتان به گذشته برگردد و این بار با مادرتان ازدواج نکند و زن دیگری را برگذیند آیا شما الان در صورت وجود داشتن همین باطن و روح و ظاهر را داشتین ؟ اصلا الان وجودی از شما بود ؟ یا همه باطن تشکیل زندگی به صورت تصادفی شکل میگیرد !

به نظرم بعد از مرگ مان  شبیه قبل از وجود داشتنمان که اثری از ما نبوده خواهد بود 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، The King گفته است :

اگر یک نفر ۳۰ سال سن دارد به نظرتان ۳۱ سال پیش کجا بوده؟ چون  اثر و وجودی از او در هیچ جای هستی قبلا نبوده تا اینکه توسط ... در بدنی شروع به جهش و رشد کرده است و اما در لحظه بدنیا امدن بصورت تصادفی و رندوم باطنی پیدا کرده و به مرور و تکرار لحظه ها تکامل رشد و باطنش  شخصیتی در او ایجاد شده است که تصوری از اینکه چرا زنده است ندارد که ... نمیخوام این قسمت رو ادامه بدم چون با ادیان درگیره و شاید بعضی ها تعصبی بشن .

اما به نظرتان اگر پدرتان به گذشته برگردد و این بار با مادرتان ازدواج نکند و زن دیگری را برگذیند آیا شما الان در صورت وجود داشتن همین باطن و روح و ظاهر را داشتین ؟ اصلا الان وجودی از شما بود ؟ یا همه باطن تشکیل زندگی به صورت تصادفی شکل میگیرد !

به نظرم بعد از مرگ مان  شبیه قبل از وجود داشتنمان که اثری از ما نبوده خواهد بود 

درود

بنده اصلا بحث زمان رو نمیکنم 

من اینو میگم :

انسان میمیره و با همون روحی که از دنیای قبل داشته حالا در خانواده ای دیگه متولد میشه با جسم جدید خانواده جدید به عنوان مثال انیشتین شاید چندین بار به دنیا اومده و موقعی که شده انیشتین مثلا بار 5 امش بوده که اومده به این دنیا منتهی روحش همون روح اولی هستش و این روح انقد توی این 4 بار تجربه کسب کرده که شده انیشتین برای بار 5 ام اما یکی بار اولش هست که روحش خلق میشه و آدم ضعیفی هست از جنبه های مختلف 

درباره جمعیت هم که دوستمون بالاتر گفتن بگم که مثلا امروز روی کره زمین 100 هزار نفر انسان میمیرن و 120 هزار نفر انسان متولد میشن از این مقدار 100 هزار نفرش همون مرده ها هستن و 20 هزار نفر روح جدید خلق میشه و در نتیجه ربطی به زیاد شدن جمعیت نداره اصلا

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Game World گفته است :

درود

بنده اصلا بحث زمان رو نمیکنم 

من اینو میگم :

انسان میمیره و با همون روحی که از دنیای قبل داشته حالا در خانواده ای دیگه متولد میشه با جسم جدید خانواده جدید به عنوان مثال انیشتین شاید چندین بار به دنیا اومده و موقعی که شده انیشتین مثلا بار 5 امش بوده که اومده به این دنیا منتهی روحش همون روح اولی هستش و این روح انقد توی این 4 بار تجربه کسب کرده که شده انیشتین برای بار 5 ام اما یکی بار اولش هست که روحش خلق میشه و آدم ضعیفی هست از جنبه های مختلف 

درباره جمعیت هم که دوستمون بالاتر گفتن بگم که مثلا امروز روی کره زمین 100 هزار نفر انسان میمیرن و 120 هزار نفر انسان متولد میشن از این مقدار 100 هزار نفرش همون مرده ها هستن و 20 هزار نفر روح جدید خلق میشه و در نتیجه ربطی به زیاد شدن جمعیت نداره اصلا

سلام به نظرتون احترام کامل میگذارم و این امکان هم شاید که شما قبول دارین  وجود داشته باشه و انسان هزاران بار به دنیا و از دنیا بره .

ولی روح در ما انسان ها بیشتر شبیه برنامه ای نوشته شده که در اعماق مغز تکامل یافته ما انسان ها از ابتدای زندگی شکل میگیرد و هیچ جسم و ظاهر بخصوصی ندارد . پس هم میتواند این برنامه دوباره صفر شود و باری دیگر نوشته شود هم میتواند در انتهای مرگ از بین برود و کارش به انتها برسد .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، The King گفته است :

سلام به نظرتون احترام کامل میگذارم و این امکان هم شاید که شما قبول دارین  وجود داشته باشه و انسان هزاران بار به دنیا و از دنیا بره .

ولی روح در ما انسان ها بیشتر شبیه برنامه ای نوشته شده که در اعماق مغز تکامل یافته ما انسان ها از ابتدای زندگی شکل میگیرد و هیچ جسم و ظاهر بخصوصی ندارد . پس هم میتواند این برنامه دوباره صفر شود و باری دیگر نوشته شود هم میتواند در انتهای مرگ از بین برود و کارش به انتها برسد .

بله دیگه همه ی این ها در حد فکر هستن و واقعا باید مرد و دیدش که چی میشه 

ولی واقعا به نظر من خیلی پیچیده تر از اونی هستش که فرکش رو میکنیم

ولی تنها چیزه که واضح و غیر قابل انکار هستش اینه که :

تو این دنیا ظلم خیلی زیاد میشه به آدما سرنشوت آدما علاوه بر اینکه به تصمیمات خودشون بستگی داره به خیلی موارد دیگه هم بستگی داره که اون موارد انتخابشون دست ماها نبوده یکیش خانواده هستش که تمام جنبه های خانواده چه فرهنگی چه اقتصادی و ... تاثیر به شدت قدرتمند و مستقیمی داره روی آینده فرزند اون خانواده و حتی جالبه که شخصیت اون فرزند هم باز یه قسمت بزرگش مربوط میشه به خانواده ای که توش قرار داره و تصمیماتی هم که میگیریم خودمون غیر مستقیم باز مربوط میشه به خانواده ای که توش بودیم و نوع تربیت و رفتار و .... . از موارد دیگه جغرافیا هستش کشور و منطقه ای که توش متولد میشیم حتی تاثیر میذاره روی فیزیک و ظاهر ماها اینا نشون میده که تا حد زیادی جبر برتری داره بر اختیار انسان الان یکی که تو بدترین خانواده به دنیا میادش تو بدترین مکان و بدترین اتفاقا و امکانات واقعا چه طور میشه انتظار داشت این فرد قله های موفقیت رو فتح کنه و انسان خوبی باشه برای خودش و اطرافیانش

لینک به دیدگاه

استارتر محترم ساغیت موتوریه؟

این که چند تا فیلم بینیم و تحت تاثیر اتفاقاتش نظر بدیم اشتباهه

تاریخ رو فاتحان نوشتن حالا چه روی زمین چه فضا و... 

من برم نون بگیرم!

لینک به دیدگاه

بهتون پیشنهاد میکنم سریال Dark رو که راجب زمانه ببینید تا آب روغن قاطی کنید!

سریالای دیگه ای هم که میتونه اعتقاداتتون رو به چالش بکشه:

The leftovers

Rick and Morty

West world

در کل این حرفایی که دوستان زدن هیچ کدومش اثبات نشده و علم انسان خیلی مونده پیشرفت کنه تا به جواب سوال هاش برسه متاسفانه اون موقع هم ما نیستیم

ایناییم که میگن اون دنیا رو دیدم و... همشون چرت میگن و اینا همش زائده ذهنه. اگه کسی رو از کودکی از یه چیز بترسونی طبیعیه که زمانی که فرد تجربه کما یا نزدیک به مرگ رو داره مغزش همون اعتقاداتشو بهش نشون بده درست مثل وقتی که قراره مثلا یه نفر بکشدت تو مغزت دائم با خودت میگی خدایا نجاتم بده قول میدم دیگه گناه نکنم!

بعضیا هم میگن این زندگی که در حال حاضر داریم یه چرخه هست که دائما تکرار میشه تا ابد تو ایران گیر کردیم😅

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

بهتون پیشنهاد میکنم سریال Dark رو که راجب زمانه ببینید تا آب روغن قاطی کنید!

سریالای دیگه ای هم که میتونه اعتقاداتتون رو به چالش بکشه:

The leftovers

Rick and Morty

West world

در کل این حرفایی که دوستان زدن هیچ کدومش اثبات نشده و علم انسان خیلی مونده پیشرفت کنه تا به جواب سوال هاش برسه متاسفانه اون موقع هم ما نیستیم

ایناییم که میگن اون دنیا رو دیدم و... همشون چرت میگن و اینا همش زائده ذهنه. اگه کسی رو از کودکی از یه چیز بترسونی طبیعیه که زمانی که فرد تجربه کما یا نزدیک به مرگ رو داره مغزش همون اعتقاداتشو بهش نشون بده درست مثل وقتی که قراره مثلا یه نفر بکشدت تو مغزت دائم با خودت میگی خدایا نجاتم بده قول میدم دیگه گناه نکنم!

بعضیا هم میگن این زندگی که در حال حاضر داریم یه چرخه هست که دائما تکرار میشه تا ابد تو ایران گیر کردیم😅

با سریالایی که گفتی موافقم عالین

اگه چرخه باشه چی 😐 

وطنم ای شکوه پا برجا🤐

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...