رفتن به مطلب

تولید نمونه ایرانی نورپردازی دسکتاپ مشابه Corsair iCue LT100

DarkMERC
 اشتراک گذاری

نظرسنجی خرید نمونه ایرانی نورپردازی دسکتاپ  

40 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پس از خوندن توضیحات مندرج در متن تاپیک ممنون میشم نظر واقعی خودتون رو اعلام کنید

• کلا نمیخرم نه ایرانی نه خارجی
      14
    • همون نمونه خارجی رو میخرم حتی اگه قیمت و کیفیت و امکانات ایرانی بهتر باشه
      8
    • ایرانی تا 1 تومن باشه میخرم
      14
    • ایرانی تا 2 تومن باشه میخرم
      4
    • ایرانی تا 5 تومن باشه میخرم
      0
    • ​در هر صورت حتی اگه گرونتر خارجی هم باشه، ایرانی رو میخرم
      0

Recommended Posts

سلام

لطفا تا انتها بخونید

یکی از بخش هایی که اتاق گیمینگ رو رویایی و خیلی جذاب میکنه، نورپردازیه
ولی اگه تاحالا دربارش تحقیق کرده باشید احتمالا متوجه مشکلاتی مانند :
قیمت های نجومی
سختی در راه اندازی
امکانات کم
و...
برخوردید
من خودم خیلی دوست داشتم فضای پشت مانیتور و میزم، نورپردازی بشه
اول خواستم با ریسه led اینکار رو بکنم ولی خیلی دنگ فنگ داشت من جمله اینکه ریسه های 12 ولتی رو متری نمیفروختن و بصورت پک بود و مجبور بودم ریسه 220 ولت بگیرم که اون هم فروشنده یک درایور 110 ولت بهم داد و من هم دیگه چک نکردم و زدم تو برق و درایور عین C4 ترکید و کلی ضرر خوردم😕

بعد هم با 12 ولت خواستیم راه اندازی کنیم که خب کنترلر خود اون ریسه امکانات کاملی نداره که بتونیم به راحتی انیمیشن زیبای رنگی دلخواه خودمون رو بهش بدیم و باید از آردوینو استفاده کرد و کدنویسی و هزار تا دنگ و فنگ دیگه
چند وقت پیش داخل اینترنت یه محصولی دیدم که چشم رو گرفت

اسپیکر لایت سینک لاجیتک مدل G560 که میتونست علاوه بر اسپیکر فضای پشت مانیتور رو هم به زیبایی نورپردازی کنه
ولی قیمت اشکم رو دراورد
گشتم و یه مدل نورپردازی دسکتاپ از شرکت Corsair پیدا کردم که خب خیلی خفن بود
این هم لینک خود محصول توی سایت خود corsair :
https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Ambient-Lighting/iCUE-LT100-Smart-Lighting-Towers-Starter-Kit/p/CD-9010002-NA
و این هم لینک محصول در آمازون :
https://www.amazon.com/Corsair-LT100-Smart-Lighting-Starter/dp/B089QWBHB3
که همینطور که میبینید یه ستون مانند نورانی هست که میتونه رو به جلو یا رو به پشت قرار بگیره و یه نورپردازی زیبا ایجاد کنه همچنین میتونه به عنوان پایه هدست عمل کنه و نکته خیلی جالب تر اینکه میتونین رنگ نورش رو یه انیمیشن دلخواه بهش بدین یا بهش بگین از رنگ قسمتی از مانیتورتون استفاده کنه
خیلی چیز خفنی بنظر میاد ولی خب قیمت هم خیلی خفنه 😢
برای همین رفتم تو فکر تولید نمونه داخلی اش با کیفیت بهتر و آپشن های بیشتر و البته قیمت کمتر

چیزی که من رفتم توی فکر تولیدش، تولید ستون نور(مثل همین با قابلیت استفاده به عنوان پایه هدست یا بانجی موس) به علاوه رک نورانی(شبیه همین ولی بصورت افقی قرار بگیره) هست که با اپلیکیشن اختصاصی قابلیت اینو داشته باشه که خیلی راحت بهش انیمیشن نوری دلخواه خودتون رو بدین یا قسمتی از مانیتور رو بهش بگین که نورش با اون قسمت هماهنگ بشه
خب میخواستم بدونم اگر همچین محصولی تولید کنیم آیا کاربران حاضرن بخرن؟!
ممنون میشم نظر خودتون رو از طریق نظرسنجی زیر اعلام کنید یا داخل کامنت ها بنویسید

توجه کنید که درتموم گزینه ها مقایسه به این صورت هست که کیفیت ایرانی بهتر از خارجی باشه

و همچنین قیمت نمونه خارجی منظور قیمت 2 ستون نور و تبدیل به استند هدست هست و قیمت نمونه ایرانی منظور قیمت 2 ستون نور و 1 رک نور و تبدیل به استند هدست و بانجی کابل موس هست(جدا جدا هم قابل تهیه هست ولی منظور قیمت همه با هم بصورت پک هست)

1- کلا نمیخرم نه ایرانی نه خارجی

2- همون نمونه خارجی رو میخرم حتی اگه قیمت ایرانی بهتر باشه

3- ایرانی تا 1 تومن باشه میخرم

4- ایرانی تا 2 تومن باشه میخرم

5- ایرانی تا 5 تومن باشه میخرم

6- حتی اگه گرونتر خارجی هم باشه(که نیست😅) ایرانی رو میخرم

لینک به دیدگاه

سلام و درود

عزیز دل این جور کار ها برای تولید نیاز به افراد متخصص داره برای تولید، پیشنهادم اینه بی گدار به آب نزنید؛

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

نکته ای که باید بهش دقت کنین صرفا کارایی محصول نیست

اپل یه کالایی میسازه و همه ازش تمجید میکنن

همون کالارو یه شرکت چینی میسازه و همه بهش فحش میدن ( ولو اگر چینیه بهتر و ارزون تر باشه)

خوب اینجا بحث چی هست؟

برندینگ و اکوسیستم

من نوعی که قرار هست برم اون ستون بی مصرف کورسیر رو بخرم صرفا جهت زیبایی

قطعا یکی از دلایلش این خواهد بود که من نوعی موس پد و کیبورد و رم کورسیر دارم به عبارت دیگه من تو اکوسیستم کورسیر هستم و میتونم از سینک شدن نورپردازی تمام این قطعات لذت ببرم و ضمن اینکه به امکانات خوب نرم افزار کورسیر دسترسی دارم

پس اولین نکته ای که باید در نظر بگیرین این هست که خریدار این محصول صرفا برای زیبایی اون رو خریداری نمیکنه و اون محصول یه حس لوکس بودن رو قصد داره انتقال بده چیزی که قطعا با یک محصول دست ساز بدون اکوسیستم منتقل نمیشه

با تمام این تفاسیر شخصا بعید میدونم اگر این محصول در ایران توسط شما یا هر کس دیگه ای ( حتی گرین) ساخته بشه استقبال خوبی ازش بشه چون جامعه خریدار بسیار محدودی خواهد داشت و همون جامعه محدود هم صرفا به شرطی خریدار خواهند بود که قیمت محصول بسیار پایین باشه که در نهایت به معنای حاشیه سود پایین تولید کننده خواهد بود.

در کل بنظرم ساخت این محصول برای استفاده شخصی خودتون ایده بسیار جذابی خواهد بود ولی تجاری سازیش؟ بعید میدونم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Professor Higgins گفته است :

سلام و درود

عزیز دل این جور کار ها برای تولید نیاز به افراد متخصص داره برای تولید، پیشنهادم اینه بی گدار به آب نزنید؛

تیم متخصص برنامه نویسی و الکترونیک داریم.

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

سلام خدمت شما

همون کالارو یه شرکت چینی میسازه و همه بهش فحش میدن ( ولو اگر چینیه بهتر و ارزون تر باشه)

خوب اینجا بحث چی هست؟

برندینگ و اکوسیستم

قطعا یکی از دلایلش این خواهد بود که من نوعی موس پد و کیبورد و رم کورسیر دارم به عبارت دیگه من تو اکوسیستم کورسیر هستم و میتونم از سینک شدن نورپردازی تمام این قطعات لذت ببرم و ضمن اینکه به امکانات خوب نرم افزار کورسیر دسترسی دارم

پس اولین نکته ای که باید در نظر بگیرین این هست که خریدار این محصول صرفا برای زیبایی اون رو خریداری نمیکنه و اون محصول یه حس لوکس بودن رو قصد داره انتقال بده چیزی که قطعا با یک محصول دست ساز بدون اکوسیستم منتقل نمیشه

با تمام این تفاسیر شخصا بعید میدونم اگر این محصول در ایران توسط شما یا هر کس دیگه ای ( حتی گرین) ساخته بشه استقبال خوبی ازش بشه چون جامعه خریدار بسیار محدودی خواهد داشت و همون جامعه محدود هم صرفا به شرطی خریدار خواهند بود که قیمت محصول بسیار پایین باشه که در نهایت به معنای حاشیه سود پایین تولید کننده خواهد بود.

در کل بنظرم ساخت این محصول برای استفاده شخصی خودتون ایده بسیار جذابی خواهد بود ولی تجاری سازیش؟ بعید میدونم

دست ساز نه

یه خط تولید کامل

برای اون سینک هم که گفتید اتفاقا خودم تو فکرش بودم که با استفاده از مهندسی معکوس کاری کنیم که بتونه به لایت سینک و کروماسینک و ... برند های مختلف کانکت بشه

البته با اینکار فک میکنم قوانین کپی رایت رو نقض کنه و دیگه نشه صادرش کرد نه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است :

تیم متخصص برنامه نویسی و الکترونیک داریم.

دست ساز نه

یه خط تولید کامل

برای اون سینک هم که گفتید اتفاقا خودم تو فکرش بودم که با استفاده از مهندسی معکوس کاری کنیم که بتونه به لایت سینک و کروماسینک و ... برند های مختلف کانکت بشه

البته با اینکار فک میکنم قوانین کپی رایت رو نقض کنه و دیگه نشه صادرش کرد نه؟؟؟

عزیز نمیخوام ناامیدتون کنم ولی صادر؟ اصلا فکرش رو هم نکنید

قبلش یه سر به فروشگاه های چینی بزنید ببینین از همین نمونه ها چیزایی پیدا میشه که براتون آشپزی هم میکنه 🤣 با قیمت های بسیار پایین
برای فروش در داخل بد نیست اونم اگر قیمتش فوق العاده پایین تر دی بیاد

مثلا همین مدل کورسیر رو از آمازون میشه حدودا 3.5م حالا اون کورسیر هست و همون بحث برندینگ

اگر قرار به صادرات باشه باید قیمتش از چین هم کمتر باشه که امکان نداره هیچ کشوری بتونه فعلا تو تولید با چین رقابت کنه

شما خودت رو در نظر نگیر که تو ایران هستی و محدودیت هست تو کشور خارجی چرا باید یکی محصول شمارو بخره مخصوصا وقتی روش خورده باشه تولید ایران

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به نظرم من هرچیز دیگه ای که شما بگید میشه به بهترین نوع خودش در اورد 

ولی اصلا نمیشه با قطعات کامپیوتر شوخی کرد برند های خارجی رو نبینید که هرچی قطعه کامپيوتری میسازن تو بدترین شرایط و هزار سال ممکن کار میکنن 

به هیج وجه قصد ناامید کردنتون رو ندارم

ولی اگه حتی یکی از چراغ های اون ال ای دی سوخت باعث دل چرکین شدن مشتری ها میشه 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

عزیز نمیخوام ناامیدتون کنم ولی صادر؟ اصلا فکرش رو هم نکنید

قبلش یه سر به فروشگاه های چینی بزنید ببینین از همین نمونه ها چیزایی پیدا میشه که براتون آشپزی هم میکنه 🤣 با قیمت های بسیار پایین
برای فروش در داخل بد نیست اونم اگر قیمتش فوق العاده پایین تر دی بیاد

مثلا همین مدل کورسیر رو از آمازون میشه حدودا 3.5م حالا اون کورسیر هست و همون بحث برندینگ

اگر قرار به صادرات باشه باید قیمتش از چین هم کمتر باشه که امکان نداره هیچ کشوری بتونه فعلا تو تولید با چین رقابت کنه

شما خودت رو در نظر نگیر که تو ایران هستی و محدودیت هست تو کشور خارجی چرا باید یکی محصول شمارو بخره مخصوصا وقتی روش خورده باشه تولید ایران

موافقم با حرفتون چین واقعا داره اقتصاد کشور هارو نابود میکنه

در 15 ساعت قبل، Announces گفته است :

سلام دوست عزیز به نظرم من هرچیز دیگه ای که شما بگید میشه به بهترین نوع خودش در اورد 

ولی اصلا نمیشه با قطعات کامپیوتر شوخی کرد برند های خارجی رو نبینید که هرچی قطعه کامپيوتری میسازن تو بدترین شرایط و هزار سال ممکن کار میکنن 

به هیج وجه قصد ناامید کردنتون رو ندارم

ولی اگه حتی یکی از چراغ های اون ال ای دی سوخت باعث دل چرکین شدن مشتری ها میشه 

گارانتی میکنیم مث تسکو یه موس ترش نمیدیم دست مردم که تا زدن به پیسی شون تسسس مادربورد بسوزه(تجربشو داشتم خودم) بعدم هیچی به هیچی😂

لینک به دیدگاه

تا الان از 27 رای، 9 رای مثبت بوده ینی یک سوم 

البته این پروژه یکی از پروژه هاس و به هرحال نمیشه فقط همین یک کالا باشه و قطعا کالا های دیگه ای در زمینه نورپردازی هم تولید میکنیم
طبق برآورد هایی که کردم هزینه تولید هر یدونه لایت بار بالای 200-300 تومن نمیشه
ریسه ال ای دی متری 20 تومنه که مصرف هر لایت بار تقریبا 50 سانت هست ینی 10 تومن
البته در تولید به میزان زیاد این هزینه کمتر میشه چون بصورت عمده خریداری میشه
بدنه اگر بخواد فلزی باشه حدودا فرض میکنیم که نیم کیلو بشه هر بدنه
ورق استیل قیمت الان کیلویی 100 تا 200 تومن هست که نیم کیلو میشه 50 تا 100 تومن
همه لایت بار ها هم توسط یه کنترلر چند کاناله که با استفاده از usb به سیستم متصل میشه، کنترل میشن
هزینه تولید هر کنترلر هم 300-400 و میتونه تا 8 دیوایس رو ساپورت کنه(برد کنترلر 50 تومن، میکروکنترلر 100 تومن، باقی کامپوننت ها 50 تومن، آداپتور 100-200 تومن )
خب پس 2 عدد لایت راد و یه لایت بار با یه کنترلر میشه حدود 1 تومن
سود هم زیاد نمیگیریم چون دغدغه ما سود نیست بلکه براورد نیاز های مردم با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت هست پس تا میشه سود رو کم میکنیم چون من خودم گیمرم و واقعا حال بقیه مردم اللخصوص گیمر هارو درک میکنم
البته مسلما بجز لایت بار و لایت راد محصولات دیگه ای مثل نورپردازی پشت مانیتور، نورپردازی کیس، نورپردازی(پلیگان یا نوار) محیط و از این قبیل که توسط همون یدونه کنترلر و توسط کامپیوتر کنترل میشن هم جزو برنامه هامون هست
یکی از آپشن هایی که درنظر دارم هم اینه که یک حافظه آنبورد برای دستگاه کنترلر تعبیه بشه که هزینه ای هم نداره برای وقتی که فرد میخواد بعد از دادن برنامه نورپردازی کلا کنترلر رو از usb جدا کنه
تولید کنترلر بلوتوثی هم برای کنترل با موبایل و پیسی بصورت بیسیم و البته قابلیت کانکت شدن به سینک های برند های مختلف هم جزو برنامه هامون هست
البته ناگفته نماند که مهم ترین و اساسی ترین برنامه، کیفیت بالا و گارانتی خوب هست تا خیال خریدار ها راحت باشه

حالا فعلا باید برم سراغ تحقیقات ببینم که آیا این براورد هایی که کردم صحیح هست یا نه چون فعلا تحقیقاتم سطحی بوده و دیگه باید تحقیقات رو عمقی تر شروع کنم
حالا ببینیم چی میشه انشالا که بتونیم با تولید محصولات نورپردازی از این قبیل با کیفیت بالا و قیمت مناسب رضایت مردم رو جلب کنیم و نیاز هارو هم برطرف کنیم

از همگی بابت نظرات و راهنمایی هایی که کردید شدیدا سپاس گذارم

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

دوست گرامی استارتر محترم ، از اونجایی که تجربه انجام چنین کارهایی رو دارم خدمتتون عرض کنم که همین اول کار حساب کتابتون اشتباه هست و بدونید تمام چیزهایی که روی کاغذ می نویسید و حساب و کتاب می کنید در عمل متفاوت تر خواهد بود و اگه اینجوری بخواید جلو برید ممکنه زود به مشکل بخورید و بیخیال انجام کار بشید ، پس سعی کنید سنجیده عمل کنید تا به مشکل نخورید و اگر برخوردید بتونید راحت تر حلش کنید؟!

بی احترامی نباشه ولی فکر کنم شما تو این زمینه تخصص بالایی ندارید چون که محصول شما باید Addressable  باشه و شما باید برای ساخت محصولتون از ال ای دی های سری WS2812  or  WS2813 استفاده کنید که ساخت نوارش برای شما هزینه های جانبی به همراه داره و همچنین اگه بخواید نوار آماده اون رو تهیه کنید برای تراکم بالاش هر مترش چیزی حدود 500 هزار تومان براتون هزینه داره و البته فکر RGB رو از سرتون بیرون کنید که اگه این سبکی بسازید احتمال فروش و موفقیت محصولتون پایین تر میاد؟!

از همه این ها مهم تر سنجش بازار فروش محصول و در ادامه اون R&D هست که شما با این تاپیک به نحوی استارت اونو زدید ولی این کفایت نمیکنه و نیاز به کار بیشتری داره!

براتون آرزوی موفقیت دارم:x

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر همه دوستان

دوست گرامی استارتر محترم ، از اونجایی که تجربه انجام چنین کارهایی رو دارم خدمتتون عرض کنم که همین اول کار حساب کتابتون اشتباه هست و بدونید تمام چیزهایی که روی کاغذ می نویسید و حساب و کتاب می کنید در عمل متفاوت تر خواهد بود و اگه اینجوری بخواید جلو برید ممکنه زود به مشکل بخورید و بیخیال انجام کار بشید ، پس سعی کنید سنجیده عمل کنید تا به مشکل نخورید و اگر برخوردید بتونید راحت تر حلش کنید؟!

بی احترامی نباشه ولی فکر کنم شما تو این زمینه تخصص بالایی ندارید چون که محصول شما باید Addressable  باشه و شما باید برای ساخت محصولتون از ال ای دی های سری WS2812  or  WS2813 استفاده کنید که ساخت نوارش برای شما هزینه های جانبی به همراه داره و همچنین اگه بخواید نوار آماده اون رو تهیه کنید برای تراکم بالاش هر مترش چیزی حدود 500 هزار تومان براتون هزینه داره و البته فکر RGB رو از سرتون بیرون کنید که اگه این سبکی بسازید احتمال فروش و موفقیت محصولتون پایین تر میاد؟!

از همه این ها مهم تر سنجش بازار فروش محصول و در ادامه اون R&D هست که شما با این تاپیک به نحوی استارت اونو زدید ولی این کفایت نمیکنه و نیاز به کار بیشتری داره!

براتون آرزوی موفقیت دارم:x

خیلی ممنون

بدون استفاده از ال‌ای‌دی آدرس پذیر هم میشه کل ستون با ۲ یا ۳ تکه جداگانه نوار عادی RGB نورپردازی میشه و هر تیکه هم جداگانه توسط کنترلر، کنترل میشه و می‌تونه یه گرادینت اعمال کنه

ولی آره اگه از نوار آدرس پذیر استفاده کنم خیلی بهتر میشه

باید امتحان کنم. مرسی بابت راهنمایی هاتون 🙏

لینک به دیدگاه

در در 17 اردیبهشت 1400 در 18:11، Alirezatha گفته است :

سلام خدمت شما

خوب اینجا بحث چی هست؟

برندینگ و اکوسیستم

یه دونه پست خوب اگه گذاشته باشی،  قطعا همینه🙂

لینک به دیدگاه

کالای تولیدیتون دقیقا چیا هست ؟ یه  سری لوازم  دیگه بنظرم شاید موقعیت ساخت بهتری داشته باشن. مثلا قاب کیس . تکنولوژی سنگین نداره ک بحث کار تخصصی باشه . قاب کیس هم منظورم مدلای مربع و مستطیل و قوطی مانند نیست. قاب هایی ک کلا متفاوت باشن. بنده شخصا برای خودم یه نمونه رو طراحی کردم  که با ورق های 3 میل  و برش لیزر میشه ساخت. 

درکل نظرم نسبت به این پروژه شما مثبت نیست . کاری به بحث تخصصی ندارم این موردی ک شما مثال زدید جزو کالای لوکس حساب میشه تو شرایطی ک شاید 90 درصد قشر گیمر نمیتونن حداقل لوازم رو تهییه کنن. عملا بازار هدفتون قشر مرفه  گیمر هاست که قطعا شده باشه بیشتر هزینه کنن قطعات برند خرید میکنن تا حضشو ببرن .

درنهایت بنظرم تمرکزتون رو بزارید رو قطعات و لوازم ضرروری تر 

درمورد اون قاب هم اگر خواستید پیام خصوصی بدید .

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

کالای تولیدیتون دقیقا چیا هست ؟ یه  سری لوازم  دیگه بنظرم شاید موقعیت ساخت بهتری داشته باشن. مثلا قاب کیس . تکنولوژی سنگین نداره ک بحث کار تخصصی باشه . قاب کیس هم منظورم مدلای مربع و مستطیل و قوطی مانند نیست. قاب هایی ک کلا متفاوت باشن. بنده شخصا برای خودم یه نمونه رو طراحی کردم  که با ورق های 3 میل  و برش لیزر میشه ساخت. 

درکل نظرم نسبت به این پروژه شما مثبت نیست . کاری به بحث تخصصی ندارم این موردی ک شما مثال زدید جزو کالای لوکس حساب میشه تو شرایطی ک شاید 90 درصد قشر گیمر نمیتونن حداقل لوازم رو تهییه کنن. عملا بازار هدفتون قشر مرفه  گیمر هاست که قطعا شده باشه بیشتر هزینه کنن قطعات برند خرید میکنن تا حضشو ببرن .

اصل کار تولید محصولات الکترونیکی روشنایی هست
از لامپ های ساده گرفته تا این مدل های نورپردازی
اون قضیه کیس هم که گفتید بنظرم جالب اومد بهش فکر میکنم شاید رفتیم سمت همین کیس
خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...