رفتن به مطلب

ویندوز 8.1 روی لپتاپ نسل 7

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.لپتاپ یکی از اعضای خانواده سیپیو نسل 7 هست و فقط برای ویندوز 10 درایور داره.از اونجایی هم که ویندوز 10 فقط با ssd خوب در میاد و کلا سنگینه و اذیت هایی سر آپدیت و اینا داره تصمیم دارم روش ویندوز 8.1 بریزم.درایور ویندوز 10 روش نصب میشه؟اذیت میکنه بعدش؟

مدل:hp ay113ne

cpu:i5 7200u

gpu:Radeon R7 M440

لینک به دیدگاه

سلام، با نرم افزارهای جانبی نصب درایور تست کردید؟ مثلDriver booster ...

معمولا که برای نصب نسخه های مختلف ویندوز مشکلی پیش نمیاد ...

اگه ویندوز ۱۰ رو‌ میخواید استفاده کنید، میتونید با غیر فعال کردن بعضی قابلیتهای بدون استفاده سبکترش کنید.

الان من ویندوز ۱۰ رو‌ روی یه سیستم خیلی قدیمی نصب کردم و اوکیه ....

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Fido گفته است :

سلام، با نرم افزارهای جانبی نصب درایور تست کردید؟ مثلDriver booster ...

معمولا که برای نصب نسخه های مختلف ویندوز مشکلی پیش نمیاد ...

اگه ویندوز ۱۰ رو‌ میخواید استفاده کنید، میتونید با غیر فعال کردن بعضی قابلیتهای بدون استفاده سبکترش کنید.

الان من ویندوز ۱۰ رو‌ روی یه سیستم خیلی قدیمی نصب کردم و اوکیه ....

منم مشکلی ندارم ولی استارت آپ کند و دیر باز شدن برنامه ها این هم لپتاپه فک کنم سرعتش 5400 هست البته تو فکر این هستم ssd بندازم. نصب هم میشه اما الان 10 هست احتمال زیاد هم مثلا درایور پک میتونه نصب کنه اما نمیخوام با درایور پک نصب کنم.

لینک به دیدگاه

بله با درایور پک که مطمئنا میشه.

بتونید یه ssd بندازید روش که خیلی راحت میشید، من برای لپ تاپ خودم که البته نسلقدیمی هستش انجام دادم و الان سرعتش خیلی بهبود پیدا کرده.

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Fido گفته است :

بله با درایور پک که مطمئنا میشه.

بتونید یه ssd بندازید روش که خیلی راحت میشید، من برای لپ تاپ خودم که البته نسلقدیمی هستش انجام دادم و الان سرعتش خیلی بهبود پیدا کرده.

من خودم چون گرون شده هم میترسم باز کنم.یه روز میدمش بیرون یه خمیر z5 و یه فن هم میگیرم با یه ssd و یه کدی میبرم خودمم بالاسرش وایمیسم گند نزنه توش.فنش صدای بدی میده روغن بعد چند وقت دوباره خراب میشه.خمیر هم خراب شده فک کنم چون فشار میاد دما میره بالا فن دورش زیاد میشه هم تاثیر چندانی نداره.تا 70 و خورده ای دیدم رفته اما زیر لود کامل نزاشتمش.در حال بیکاری 40 هست.خمیر خوبی هست براش z5؟عوض کنم بنظرتون خمیر رو؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

من خودم چون گرون شده هم میترسم باز کنم.یه روز میدمش بیرون یه خمیر z5 و یه فن هم میگیرم با یه ssd و یه کدی میبرم خودمم بالاسرش وایمیسم گند نزنه توش.فنش صدای بدی میده روغن بعد چند وقت دوباره خراب میشه.خمیر هم خراب شده فک کنم چون فشار میاد دما میره بالا فن دورش زیاد میشه هم تاثیر چندانی نداره.تا 70 و خورده ای دیدم رفته اما زیر لود کامل نزاشتمش.در حال بیکاری 40 هست.خمیر خوبی هست براش z5؟عوض کنم بنظرتون خمیر رو؟

به نظر منکه کار درستیه ...

کلا لپ تاپ باید بعضا سرویس بشه، خمیرهاش عوض بشه، فنهاش تمیز و سرویس بشن و ... درسته به نظر ساده میاد ولی تو کارکردش خیلی موثره، منکه لپتاپ خودمو دادم برای سرویس ساده، عملکردش بهبود پیدا کرد.

خرید کدی و ssd هم از نظرمنکه خیلی معقوله، تفاوت زیادی در عملکرد لپ تاپ حاصل میشه. خسلی بیشتر از هزینه ای که براش میکنید عملکردش بهتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Fido گفته است :

به نظر منکه کار درستیه ...

کلا لپ تاپ باید بعضا سرویس بشه، خمیرهاش عوض بشه، فنهاش تمیز و سرویس بشن و ... درسته به نظر ساده میاد ولی تو کارکردش خیلی موثره، منکه لپتاپ خودمو دادم برای سرویس ساده، عملکردش بهبود پیدا کرد.

خرید کدی و ssd هم از نظرمنکه خیلی معقوله، تفاوت زیادی در عملکرد لپ تاپ حاصل میشه. خسلی بیشتر از هزینه ای که براش میکنید عملکردش بهتر میشه.

بنظر شما مثلا این لپتاپ رو بفروشم یدونه از این استوک 17 اینچ ورک استیشن ها بگیرم که دوتا هارد هم میخورن کار درستیه؟

لینک به دیدگاه

اگه هارد اصلی لپتاپ به هارد اکسترنال تبدیل بشه و به صورت usb وصل بشه چه مشکلاتی پیش میاره و چه تفاوتی نسبت به جایگاه اصلی هست؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

اگه هارد اصلی لپتاپ به هارد اکسترنال تبدیل بشه و به صورت usb وصل بشه چه مشکلاتی پیش میاره و چه تفاوتی نسبت به جایگاه اصلی هست؟

قیمت تبدیلش از خودش گرونتر میشه و اینکه برقش رو چطور میخوای تامین کنی مساله است

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

هیچ مشکلاتی پیش نمیاره !

ولی چون ممکنه حین استفاده قطع و وصل بشه احیانا ، بهتره که برای نصب نرم افزار استفاده نشه .

اگر هم قاب اکسترنال از نوع usb3 استفاده کنی ، توی سرعت تفاوتی نسبت به وقتی که بصورت اینترنال بوده ، نمیبینی .

در 57 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

تبدیل صد تومنی هم پیدا میشه . یه چیز دم دستی که کار رو راه بندازه

تامین برق و انتقال دیتا هم جفتش از طریق یدونه پورت USB انجام میشه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m.reza گفته است :

هیچ مشکلاتی پیش نمیاره !

ولی چون ممکنه حین استفاده قطع و وصل بشه احیانا ، بهتره که برای نصب نرم افزار استفاده نشه .

اگر هم قاب اکسترنال از نوع usb3 استفاده کنی ، توی سرعت تفاوتی نسبت به وقتی که بصورت اینترنال بوده ، نمیبینی .

تبدیل صد تومنی هم پیدا میشه . یه چیز دم دستی که کار رو راه بندازه

تامین برق و انتقال دیتا هم جفتش از طریق یدونه پورت USB انجام میشه .

یه لپتاپ هست میخوام بگیرمش اما براکت نداره.براکت خاص داره تو ایران هم نیست.راهکاری هست که بشه مثلا براکت ساخت؟لپتاپ cfc1 پاناسونیک هست.

در 2 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

نه براکت توی دیجی هم هست میدن 107 تومن الان.

یه لپتاپ هست میخوام بگیرمش اما براکت نداره.براکت خاص داره تو ایران هم نیست.راهکاری هست که بشه مثلا براکت ساخت؟لپتاپ cfc1 پاناسونیک هست.

لینک به دیدگاه

در در 20 اردیبهشت 1400 در 21:48، amir.t.1261 گفته است :

بنظر شما مثلا این لپتاپ رو بفروشم یدونه از این استوک 17 اینچ ورک استیشن ها بگیرم که دوتا هارد هم میخورن کار درستیه؟

بعضی از این لپ تاپهای استوک خیلی خوش قیمتن و بعضا وسوسه کننده هستن. من خودم برای سال بعد قصد اینکار رو دارم ...

باید ببینی چقدر مابع التفاوت میزاری روش و شرایط چطوریه.

همه این موارد که تو تاپیک ذکر شده رو میتونی انحام بدی، ببین کدوم بیشتر با شرایطت جور در میاد.

در کل ارتقای خود لپ تاپ هم فکر جذابیه ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...