رفتن به مطلب

آیا ISP ها پورت فورواردینگ رو بستن؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

من چند وقت پیش واسه seed کردن تورنت مشکل داشتم و سرعت سید بسیار پایین بود الان متوجه شدم که باید یه پورت رو در تنظیمات مودم باز کنم

برای اینکه بتونم برای نود های یه شبکه مثل بیت کوین با گرین هم سید کنم باید یه پورت مثل 3414 رو باز کنم یا برای سینک شدن ولت چیا 8444

ولی همشو باز کردم با تنظیمات درست ولی وقتی با سایت های port cheker نگا کردم پورت بسته بود در تنظیمات فایروال ویندوز هم پورت هارو باز گذاشتم حتی فایروال رو خاموش کردم ولی فایده ای نداشت

چند نفر در فروم خود گرین و رددیت بهم گفتن که ممکنه مشکل از ips باشه و در اینصورت باید یه فندوق شکن بخری که ازین قابلیت پشتیبانی کنه فندوق شکن هم قیمتش از 40 دلار سالانه شروع میشه که ازین اپشن پشتیبانی کنه حالا کسی تا حالا پورت رو فورواد کرده واسش کار کنه یا اینکه واقعا isp ها تو ایران نمیذارن

لینک به دیدگاه

سلام

پارس آنلاین دارم از دی یا آبان ماه گذشته nat type هم بعد از چندسال که open بود strict شد تماس هم گرفتم مثل همیشه گفتن مشکل از شماست xD

چیزی هم از سمت من تغییر نکرد پورت های مورد نظر هم تو مودم فوروارد شدن...... xD

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، chaning گفته است :

سلام

پارس آنلاین دارم از دی یا آبان ماه گذشته nat type هم بعد از چندسال که open بود strict شد تماس هم گرفتم مثل همیشه گفتن مشکل از شماست xD

چیزی هم از سمت من تغییر نکرد پورت های مورد نظر هم تو مودم فوروارد شدن...... xD

با فندوق شکن که این قابلیت رو داره تست نکردید؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در ۱۴۰۰/۲/۲۲ در ۱۵:۰۷، YUNKI گفته است :

با فندوق شکن که این قابلیت رو داره تست نکردید؟

با بعضی هاشون اوکی میشه moderate یا open 

یک وقتای هم بصورت اتفاقی بدون هیچ کاری خودش moderate میشه ولی باز برمیگرده به strict 

با همراه اول کلا moderate هست 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، chaning گفته است :

با بعضی هاشون اوکی میشه moderate یا open 

یک وقتای هم بصورت اتفاقی بدون هیچ کاری خودش moderate میشه ولی باز برمیگرده به strict 

با همراه اول کلا moderate هست 

زیر دیپلم حرف بزن این moderate یعنی چی من هم همراه اول استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

خیلی وقت هست که از طرف سازمان تنظیم مقررات رادیویی قانونی رو وضع کردند که از سمت ISP پورتا های غیرنیاز همشون بسته باشن تا جایی که میدونم تنها راهش IP Static هست 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

nat type سه حالت داره 

type 1 = open = type A = باز

type 2 = moderate = type B = محدود

type 3 = strict = Type C = بسته

در 15 ساعت قبل، Slasher گفته است :

خیلی وقت هست که از طرف سازمان تنظیم مقررات رادیویی قانونی رو وضع کردند که از سمت ISP پورتا های غیرنیاز همشون بسته باشن تا جایی که میدونم تنها راهش IP Static هست 

با خیلی ها از شهر های دیگه با اینترنت های مختلف صحبت کردم مشکلی نداشتن اکثرا open یا moderate هستن 

درباره ایرانسل که strict هست تماس بگیرین دقیقا همین حرف شمارو میزنن ولی اگر چنین اتفاقی افتاده چرا پشتیبانی مثل آدم نیمیگه دستور دادن بسته باشه 

مطمئنید با استاتیک مشکل حل میشه ؟ اگر 100درصد هست استاتیک بگیرم 

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

در ۱۵ ساعت قبل، YUNKI گفته است :

بحث مهندسیه نمیشه زیر دیپلم حرف زد متاسفانه

در مفاهیم شبکه، (NAT (Network Address Translation در واقع به فرآیند تغییرات اطلاعات شبکه ای از جمله آدرس مقصد، آدرس مبدا، پورت ها و ... گفته می شود که جهت اتصال دسترسی ۲ فضا مجزا شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. در مسئله مورد مطالعه ما، این دو فضا به فضا قبل از مودم (فضایی که کنسول و لپ تاپ های شما قرار دارد) و فضا بعد مودم (‌فضای اینترنت) تقسیم بندی می شوند، که این دو فضا به وسیله مودم (ADSL یا 4G) به یکدیگر متصل می گردند. در مفاهیم شبکه به مودم اتصال کننده ۲ فضا NAT Router گفته می شود. 

خلاصه نت تایپ شما یا باید OPEN باشه که بهترین حالتشه، یا Moderate بازم بستگی به بازی داره ، همین همراه اول تو For Honor نت تایپش OPEN هست احتمالا رفتی تو COD WARZONE اونجا دیدی نوشته Moderate ، در کل تا زمانی که Strict نباشه مشکلی نیست.

آقا ADSL تو ایران چند ساله فاتحه اش خونده شده دنبال اینترنت VDSL-P2P یا 4G باشید دیگه این داستانا رو ندارید

لینک به دیدگاه

گفته شده در حالت moderate تو میتونی به یه سرور وصل بشی ولی خودت نمیتونی سرور باشی و بقیه بهت وصل باشن اگر درست متوجه شده باشم الان وصع من moderate هست چون میتونم به نود ها وصل بشم ولی نمیتونم خودم نود باشم و به بقیه اطلاعات رو ارسال کنم؟

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، YUNKI گفته است :

گفته شده در حالت moderate تو میتونی به یه سرور وصل بشی ولی خودت نمیتونی سرور باشی و بقیه بهت وصل باشن اگر درست متوجه شده باشم الان وصع من moderate هست چون میتونم به نود ها وصل بشم ولی نمیتونم خودم نود باشم و به بقیه اطلاعات رو ارسال کنم؟

نمیتونی نیست ، ممکنه نتونی !!! بازم میگم بستگی به پلتفرم و شبکه داره من با همراه اول هزار بار HOST شدم

لینک به دیدگاه

static بگیرین خلاص

میتونین هم پورت روی گیمینگ توی شاتل بگین بندازن ک دگ همه چی عالی میشه

یکم تحقیق خارجی بکنین راه حل های زیادی هست خیلی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...