رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 16 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

نمیدونم مشکل کانکت نشدن دلیلش isp ها هستن پورت فوروادینگ رو محدود کردن من هیچ پورتی نمیتونم باز کنم بزور چند روز کانکت بودم بعدش فندوق شکن وصل کردم و ایپی عوض شد دیگه سینک نشد رفتم همون پوشه .chia رو حذف کردم برنامه رو از اپشن های بالا force restart کردم تقزیبا 90 درصد بلاکچین رو دانلود کرده بقیش دانلود بشه خدا کنه سینک بشه

اولین بار برای تست k25 ساختم که الان دیگه جواب نمیده به خاطر  سختی شبکه ۶۰۰ گیگ فک کنم ۶،۷ ساعتی شد ساخت

بعد به کیف هم سینک میشد با تاخیر کمی بعد k32 اضافه کردم ۱۵ ساعت ۳۰ درصد پلاتو ساخته بود بعد k25 رو گفتم حذف کنم دیدم از داخل نرم افزار پاک نمیشه منم پوشه پلات و تمپشو پاک کردم دیدم باز داخل نرم افزار هستش ...نهایتا همه رو کنصل کردم و برنامه رو پاک و نصب کردم بعد از ساختن پرواید کیی  وقتی استارت k32 رو زدم دیگه به کیف پول کانکت نشد قبل ایجاد پلات ها.

بگذریم حالا چنتا سوال برام پیش اومد اول به جای اس اس دی نمیشه از فلش استفاده کرد؟

دوم اگه الا به جای k32 پلاتهای بالاتر مثلا k37 رو ایجاد کنیم بهره وریش بیشتره و در اینده که k32 منسوخ بشه دیگه نیاز به این پروسه زجر اور پلات سازی نیست!؟

سوم  اینکه مصرف اینترنت چقدره

و چهارم اینکه توی پلات سازی اگه مثلا ۱۰ تا پلات بسازیم حجم کل استفاده هارد میشه ۱۰*۱۰۱ گیگ وبعلاوه ۳۰۶ گیگ برای پوشه فینال یا ۳۰۶ گیگم باید ضربدر ۱۰ کنیم و محاسبه بشه!؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 118
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 27 دقیقه قبل، moly گفته است :

اولین بار برای تست k25 ساختم که الان دیگه جواب نمیده به خاطر  سختی شبکه ۶۰۰ گیگ فک کنم ۶،۷ ساعتی شد ساخت

بعد به کیف هم سینک میشد با تاخیر کمی بعد k32 اضافه کردم ۱۵ ساعت ۳۰ درصد پلاتو ساخته بود بعد k25 رو گفتم حذف کنم دیدم از داخل نرم افزار پاک نمیشه منم پوشه پلات و تمپشو پاک کردم دیدم باز داخل نرم افزار هستش ...نهایتا همه رو کنصل کردم و برنامه رو پاک و نصب کردم بعد از ساختن پرواید کیی  وقتی استارت k32 رو زدم دیگه به کیف پول کانکت نشد قبل ایجاد پلات ها.

بگذریم حالا چنتا سوال برام پیش اومد اول به جای اس اس دی نمیشه از فلش استفاده کرد؟

دوم اگه الا به جای k32 پلاتهای بالاتر مثلا k37 رو ایجاد کنیم بهره وریش بیشتره و در اینده که k32 منسوخ بشه دیگه نیاز به این پروسه زجر اور پلات سازی نیست!؟

و چهارم اینکه توی پلات سازی اگه مثلا ۱۰ تا پلات بسازیم حجم کل استفاده هارد میشه ۱۰*۱۰۱ گیگ وبعلاوه ۳۰۶ گیگ برای پوشه فینال یا ۳۰۶ گیگم باید ضربدر ۱۰ کنیم و محاسبه بشه!؟ 

پلات پر حجم تر تاثیری نداره مصرف نت فقط واسه سینک شدن هست که  2.75 گیگ حجمشه بیشتر هم میشه در اینده

در مورد پلات سازی هم متوجه صحبتت نشدم حجم کل میشه 101ضربدر ده بعد 306 گیگ فاینال؟ کدوم فاینال اون پلات ها خودشون فاینال هستن اون حافظه 239 گیگ منظورته یا همون حافظه موقت که اون بعد از تموم شدن پلات حذف میشه فلش هم که سرعتش خیلی کنده بدرد نمیخوره تست نکردم ببینم جواب میده الان شما واسه یه پلات باید 239 گیگ داشته باشی حالا برو یه فلش این اندازه پیدا کن ببینم چیکار میکنی

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

پلات پر حجم تر تاثیری نداره مصرف نت فقط واسه سینک شدن هست که  2.75 گیگ حجمشه بیشتر هم میشه در اینده

در مورد پلات سازی هم متوجه صحبتت نشدم حجم کل میشه 101ضربدر ده بعد 306 گیگ فاینال؟ کدوم فاینال اون پلات ها خودشون فاینال هستن اون حافظه 239 گیگ منظورته یا همون حافظه موقت که اون بعد از تموم شدن پلات حذف میشه فلش هم که سرعتش خیلی کنده بدرد نمیخوره تست نکردم ببینم جواب میده الان شما واسه یه پلات باید 239 گیگ داشته باشی حالا برو یه فلش این اندازه پیدا کن ببینم چیکار میکنی

ببین دو تا پوشه داریم تمپ که برای پلات سازی(اس اس دی استفاده میشه)و پوشه final (که هارد استفاده میشه)

حجم پوشه تمپ که میشه  ۱۰۱ گیگ ضربدر تعداد پلات ها

حجم پوشه فینالم که مشخصه ۲۳۹ گیگ .

اگه یه هارد ۱ ترا به طور فرض داشته باشیم میتونیم هفت تا پلات روش بنویسیم (۷*۱۰۱=۷۰۷  گیگ)

حالا پوشه دوم که ۲۳۹ گیگ زده مورد نیازه ،۲۳۹ گیگ برای هر پلات ۱۰۱ گیگی نیازه یا فرقی نمیکنه هرچی پلات ۱۰۱ گیگی ساخته باشیم فقط ۲۳۹ گیگ برا این پوشه باید حجم در نظر گرفت؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، moly گفته است :

ببین دو تا پوشه داریم تمپ که برای پلات سازی(اس اس دی استفاده میشه)و پوشه final (که هارد استفاده میشه)

حجم پوشه تمپ که میشه  ۱۰۱ گیگ ضربدر تعداد پلات ها

حجم پوشه فینالم که مشخصه ۲۳۹ گیگ

جناب هرچی اینجارو گفتی رو برعکس کن درست از اب میاد

بجز خط اول چون تمپ به سرعت بالا نیاز داره و فاینال سرعت واسش مهم نیست

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

جناب هرچی اینجارو گفتی رو برعکس کن درست از اب میاد

بجز خط اول چون تمپ به سرعت بالا نیاز داره و فاینال سرعت واسش مهم نیست

بزا اینطوری بگم یه ایس اس دی ۱ ترا رو میشه ۹ تا پلات روش ساخت نیازمند ۱۰۱ گیگ برای هر پلات

و یه هارد ۱ ترا را برای پوشه نهایی در نظر میگیریم ،حالا روی این هارد کلا ۲۳۹ گیگ برای اون ۷ تا پلات نیاز داره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، moly گفته است :

بزا اینطوری بگم یه ایس اس دی ۱ ترا رو میشه ۹ تا پلات روش ساخت نیازمند ۱۰۱ گیگ برای هر پلات

و یه هارد ۱ ترا را برای پوشه نهایی در نظر میگیریم ،حالا روی این هارد کلا ۲۳۹ گیگ برای اون ۷ تا پلات نیاز داره

fg.jpg

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، moly گفته است :

داداش داری اشتباه میزنی

شما برای ساخت هر پلات به 240+101 گیگ فضای خالی نیاز داری . به این 240 گیگ فضایی که در زمان ساخت پلات اشغال میشه میگن TEMP .

برای ذخیره هر پلات هم به 101 گیگ فضا .

تا اینجا اوکی ؟!

الان فرض کن 1000 گیگ SSD داری .

در حین ساخت پلات 240 گیگ فضا از SSD مورد نیاز هست .( یعنی میشه از این  SSD برای ساخت 4 پلات همزمان استفاده کرد .)

بعد از 8 الی 12 ساعت از زمان شروع کار ، الان پلات شما آماده س . یه فایل 101 گیگی  که از روی SSD به روی HDD کپی میشه . و بعد از انجام این سری عملیات در کل 101 گیگ حجم از HDD شما اشغال میشه .

یعنی وقتی پلات شما آماده شد دیگه حجمی از SSD اشغال نمیکنه . بعد از ساخت پلات ، اون فایل های TEMP که 240 گیگ فضا اشغال کرده بودن حذف میشن .

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

به طرف میگم SSD عمر محدودی داره، به همین دلیل با توجه به قیمت های فعلی این درایو ها، ارزش نداره شما یک SSD رو نابود کنی به خاطرش.

آقا آرمین سوال !

الان درایوی مثل 980 PRO 1TB که 600 TBW گارانتی داره .

بعد از این 600 ترا رایت صرفا گارانتی باطل میشه یا میشه گفت عمر درایو هم تموم میشه ؟

در کل طول عمر SSD چیزی هست که از قبل مشخص باشه ؟ یا اینطوره که مثلا یهو از کار بیوفته ؟

یه چیز دیگه

برای حافظه های رم هم چنین چیزی مطرح هست ؟ که مثلا بعد از 2000 ترابایت رید و رایت ( یا n ساعت کارکرد ) عمر چیپ های حافظه ش تموم ، یا کارایی ش با مشکل مواجه بشه ؟

لینک به دیدگاه

همه ای بازیا برای خالی کردن جیب خلق است.

اول گرافیک

الان هارد

یه مدت دیگه میرسه به موس کیبرد.

شایدم سازندگان قابلمه هم بری فروش محصولات خود ترفندی شبیه ارز  آنالوگ پیاده کنند.

جدیدا ایلان ماسک مالک کمپانی خودرو تسلا اعللام کرده که از ارز بیت کوبین دیگه تو معاملاتش استفاده نمیکنه. چون انرژی زیادی استفاده میکنه و باعث الودگی و گرمایش زمین میشه. 

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۶ در 16:49، Alirezatha گفته است :

خلاصه که هدفون ، موس ، اسپیکر ، کیبورد ، مودم ، دسته بازی ، کارت صدا و سایر قطعاتی که دارین رو حتما نگه دارین قطعا به زودی میشه باهاش ماین کرد

در 6 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

اول گرافیک

الان هارد

شایدم سازندگان قابلمه هم بری فروش محصولات خود ترفندی شبیه ارز  آنالوگ پیاده کنند.

جدیدا ایلان ماسک مالک کمپانی خودرو تسلا اعللام کرده که از ارز بیت کوبین دیگه تو معاملاتش استفاده نمیکنه. چون انرژی زیادی استفاده میکنه و باعث الودگی و گرمایش زمین میشه. 

اینطور که پیش میره اصلا بعید نیس

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، moly گفته است :

هر کار کردم به کیف پول کانتکت نشد دیگه منم

تاسک برنامشو بستم بعد کنترول پنل حذفش کردم بعد هم پوششو از یوزر پاک کردم ولی هنوز داخل هسته و ریجیستری اطلاعاتش هست

سلام باید پورت 8444 رو توی مودمت باز کنی از طریق پورت فورواردینگ اموزشش رو تصویری انشالله میزارم

در 10 ساعت قبل، moly گفته است :

سلام توی ویدیو اینا رو کامل آموزش دادم لطفا نگاه کنین

استفاده از فلش پیشنهاد نمیشه مگر فلش پرسرعتی باشه

بهترین پلات k32 هست 

مصرف اینترنت روزی 200 مگ شاید بشه

پوشه فینال میشه 1 ترابایت و پوشه موقت بعد از ساخت پلات ها حذف میشه 

در 4 ساعت قبل، m.reza گفته است :

آقا آرمین سوال !

بعد از این 600 ترا رایت صرفا گارانتی باطل میشه یا میشه گفت عمر درایو هم تموم میشه ؟

در کل طول عمر SSD چیزی هست که از قبل مشخص باشه ؟ یا اینطوره که مثلا یهو از کار بیوفته ؟

یه چیز دیگه

برای حافظه های رم هم چنین چیزی مطرح هست ؟ که مثلا بعد از 2000 ترابایت رید و رایت ( یا n ساعت کارکرد ) عمر چیپ های حافظه ش تموم ، یا کارایی ش با مشکل مواجه بشه ؟

سلامت Ssd از طریق نرم افزارش قابل مشاهده است و عمرش که تمام بشه از کار میفته

رم حافظه بسیار گرون قیمتی هست و حافظه محدودیت نداره رید و رایت 

در 3 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

اول گرافیک

الان هارد

بنظرم قطعه بعدی گوشی های موبایل هستن چون هم قوی شدن هم حافظه زیادی دارن هم دسته همه یدونه هست

• لایک 4
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

اول گرافیک

الان هارد

ایلان ماسک ادم کلک بازیه فقط دنبال پوله واسه محیط زیست همچین حرفی نمیزنه فکر کردی اون شت توکن و شت کوین هایی مثل شیبا اینو و دوج کوین که به همه معرفی میکنه با چی تراککنش هاشون انجام میشه یکیش با همون شبکه اتریومه یکیش هم مثل بیت کوین با اسیک های لایت کوین امن میشه

خیلی به نفع جامعه کریپتو هست این ایلان از ارز دیجیتال بکشه بیرون هر موقع توییت میزنه لرزم میگیره میدونم قراره بازار به عظما بره کلا یا یه حرفی میزنه که یه ارز خاص بره بالا بقیه بریزن یا همه ارز ها بریزن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

ایلان ماسک ادم کلک بازیه فقط دنبال پوله واسه محیط زیست همچین حرفی نمیزنه فکر کردی اون شت توکن و شت کوین هایی مثل شیبا اینو و دوج کوین که به همه معرفی میکنه با چی تراککنش هاشون انجام میشه یکیش با همون شبکه اتریومه یکیش هم مثل بیت کوین با اسیک های لایت کوین امن میشه

خیلی به نفع جامعه کریپتو هست این ایلان از ارز دیجیتال بکشه بیرون هر موقع توییت میزنه لرزم میگیره میدونم قراره بازار به عظما بره کلا یا یه حرفی میزنه که یه ارز خاص بره بالا بقیه بریزن یا همه ارز ها بریزن

دقیقا موجود کثیفیه

میگه دیر اومد باید از 2012 وارد بازار میشدم یعنی فاتحه کریپتو خونده بود الانم همین اسپمهاش فقط به بازار لطمه میزنه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

دقیقا موجود کثیفیه

میگه دیر اومد باید از 2012 وارد بازار میشدم یعنی فاتحه کریپتو خونده بود الانم همین اسپمهاش فقط به بازار لطمه میزنه

دقیقا دیشب درباره سگ کوین توییت زد یه سری ریپلای خوندم دیگه ازش خسته شدن بلاخره یه روز محبوبیتش رو از دست میده کسی به حرفش اهمیت نمیده ثروتمندها مثل یه موجود موذی میممون با حرکت هاشون یه گله رو میترسونن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، m.reza گفته است :

آقا آرمین سوال !

یه چیز دیگه

طول عمر حافظه های فلش یک عدد مشخصیه، وقتی 600 ترا رایت کردین، تمومه کارش، بحث گارانتی نیست. دیگه اون درایو Reliable نیست، ممکنه کار کنه، ممکنه حتی به ظاهر نشون بده داره یه فایل Save میشه، اما در عمل نمیشه و اطلاعات رو هواست.

مطلب بعدی آوردن فشار بیش از اندازه به اس اس دیه، ببنید، وقتی اس اس دی تحت فشار شدید قرار میگیره، مثل حالتی که چند پلات همزمان داره روش ایجاد میشه، میزان رایتش از حالت عادی بیشتره، یعنی همون حالتی که همیشه توصیه کردیم فضایی رو برای تنفس اس اس دی قرار بدین که خالی باشه، وقتی چنین فشاری وارد میشه دیگه فضایی برای تنفس باقی نمیمونه و میزان رایت = تخریب حافظه ها تصاعدی خواهد بود.

خوشبختانه حافظه هایی داریم که طول عمر بسیار بالایی دارند، اگر قراره از اس اس دی استفاده بشود، بهتره از اون نوع اس اس دی ها استفاده شود، نه یه درایو نازک نارنجی گیمینگ مثل Samsung 980 Pro

بحث گارانتی که کلا باطله، همین الان که با شما صحبت می کنم، هیچ شرکت گارانتی دیگه پذیرای اس اس دی های خراب نیست. فقط در صورتی که اس اس دی خریداری شده ظرف 7 روز از خرید Fail بشه گارانتی ممکنه قبول کنه. از نظر جهانی، من حداقل در مورد سامسونگ میدونم که اگر بیش از میزان مشخصی از رایت رو در روز داشته باشید، گارانتی درجا باطله.

برای رم چنین محدودیتی وجود نداره، به همین خاطر خریدن سرور برای ماین چیا بسیار منطقی تر و معقول تره، چون شما میتونید 1 یا 2 یا چند ترابایت RAM رو در سرور داشته باشید و یک درایو کش درست کنید و پلات سازی رو در اون انجام بدین که این کار اولا هیچ محدودیتی از نظر عمر نوشتار نداره، همچنین حافظه رم، ده ها برابر سریعتر از SSD عمل می کنه و عملیات پلات سازی بسیار زمان کمتری می بره.

خوشبختانه به زودی، با تخریب SSD ها، بالا رفتن سختی شبکه Chia، و متوجه شدن ماینر ها که خریدن سرور منطقیه - نه سیستم گیمینگ، شر این داستان از سر سیستم های گیمینگ برداشته خواهد شد و قیمت ها به زودی نزولی می شوند، هرچند ممکن است به حالت سابق برنگردند اما از افتضاح این روزها فاصله خواهیم گرفت.

بهترین دستگاه برای ماین چیا یه همچین سرور هایی است:

• لایک 2
  • ممنونم 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

میشه محبت بفرمایید یه لیست از هارد و اس اس دی های خوبی که بدرد ماین این کوین میخورن رو معرفی کنین ... ؟!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

میشه محبت بفرمایید یه لیست از هارد و اس اس دی های خوبی که بدرد ماین این کوین میخورن رو معرفی کنین ... ؟!

تمام هارد دیسک های مخصوص NAS (قرمز)، سیستم های نظارتی Surveilance، و هارد های Enterprise یا مخصوص سرور

و تمام SSD هایی که بالای 1000TBW طول عمر دارند و در حین عملیات به خوبی خنک می شوند.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

تمام هارد دیسک های مخصوص NAS (قرمز)، سیستم های نظارتی Surveilance، و هارد های Enterprise یا مخصوص سرور

و تمام SSD هایی که بالای 1000TBW طول عمر دارند و در حین عملیات به خوبی خنک می شوند.

درود آرمین جان

ممنون / بنظرت ارزش سرمایه گذاری تو ایران داره بزنم بیارم ؟! 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود آرمین جان

ممنون / بنظرت ارزش سرمایه گذاری تو ایران داره بزنم بیارم ؟! 

در کوتاه مدت (ظرف چند هفته آینده) که قیمت اس اس دی و هارد چند برابر شده - آره - اما در بلند مدت نه، انتظار دارم به محض اینکه حقیقت این داستان مشخص بشه هم قیمت ها افت می کنه و هم با سیل عظیمی از قطعات داغون به بازار فروش دست دوم، ممکنه قیمت ها بدجور بشکنند. البته باید تا 3 روز دیگه صبر کرد ببینیم این پدر چیا کوین استخر براش میزنه درآمدش چطوری خواهد بود. تا یه هفته دیگه مشخص میشه آیا امیدی به ماین چیا هست یا نه.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Slasher گفته است :

دقیقا با یه حساب سر انگشتی اونم توی ماشین حساب سایت خودشون خیلی شیک و راحت میشه فهمید که کاملا اسکمه :))))))))

https://chiacalculator.com/

تنها دلیلی که باعث میشه ماینش سود آور باشه اینه که بعد چند وقت خوده کوین 10 برابر بشه خب چه کاریه جای هزینه  تجهیزات و کلی داستان دیگش آدم خودشو بخره معقول تر نیست ؟؟؟

به نظر من یه اسکم خیلی خیلی خیلی بزرگه که مافیای سازنده تجهیزات ذخیره سازی پشتش هستن ! 

نمیدونم شاید من خیلی بد بینم نظر دوستان چیه ؟ 

@Saeed Joola

این دوستان هم چون دیدم تحقیق کردند دربارش تگ میکنم
@Alirezatha

@YUNKI

طبق چیزی که تو ماشین حساب نشون میده سود آوری عجیب غریب بالا هست

شخصا نه ماین کردن و نه خریدنش رو توصیه نمیکنم در حالی که قبلا چند نفر از دوستان درباره ماین gpu پرسیده بودم گفتم اگر قبول میکنین هر سرمایه گذاری ریسک خودشو داره وارد بشین

ولی برای چیا نظرم اینطور نیست حالا چرا

بنظر من که البته ممکنه غلط باشه سود ماین کردنش خیلی زیاده

ولی وقتی تو گوگل سرچ میکنم ابدا نمیتونم افراد زیادی رو پیدا کنم که دست به این کار زده باشن

در صورتی که بر خلاف اتریوم و بیت کوین مردم همه کشور ها فارغ از قیمت برقش میتونن دست به همچین کاری بزنن

خوب چرا نمیزنن پس؟ چرا اینقدر تو گوگل گمنامه؟

این رمزارز مال الان هم نیست از 2019 کارش رو شروع کرده و بعد از 2 سال حتی یک استخر هم براش ساخته نشده! چرا؟

و هنوز که هنوزه در اکثریت صرافی های معتبر این ارز وجود نداره! این چه معنی میده؟

همه اینارو کنار هم بذارین میبینین ورود به چیا اصلا و ابدا منطقی نیست

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

طول عمر حافظه های فلش یک عدد مشخصیه، وقتی 600 ترا رایت کردین، تمومه کارش، بحث گارانتی نیست. دیگه اون درایو Reliable نیست، ممکنه کار کنه، ممکنه حتی به ظاهر نشون بده داره یه فایل Save میشه، اما در عمل نمیشه و اطلاعات رو هواست.

مطلب بعدی آوردن فشار بیش از اندازه به اس اس دیه، ببنید، وقتی اس اس دی تحت فشار شدید قرار میگیره، مثل حالتی که چند پلات همزمان داره روش ایجاد میشه، میزان رایتش از حالت عادی بیشتره، یعنی همون حالتی که همیشه توصیه کردیم فضایی رو برای تنفس اس اس دی قرار بدین که خالی باشه، وقتی چنین فشاری وارد میشه دیگه فضایی برای تنفس باقی نمیمونه و میزان رایت = تخریب حافظه ها تصاعدی خواهد بود.

خوشبختانه حافظه هایی داریم که طول عمر بسیار بالایی دارند، اگر قراره از اس اس دی استفاده بشود، بهتره از اون نوع اس اس دی ها استفاده شود، نه یه درایو نازک نارنجی گیمینگ مثل Samsung 980 Pro

بحث گارانتی که کلا باطله، همین الان که با شما صحبت می کنم، هیچ شرکت گارانتی دیگه پذیرای اس اس دی های خراب نیست. فقط در صورتی که اس اس دی خریداری شده ظرف 7 روز از خرید Fail بشه گارانتی ممکنه قبول کنه. از نظر جهانی، من حداقل در مورد سامسونگ میدونم که اگر بیش از میزان مشخصی از رایت رو در روز داشته باشید، گارانتی درجا باطله.

برای رم چنین محدودیتی وجود نداره، به همین خاطر خریدن سرور برای ماین چیا بسیار منطقی تر و معقول تره، چون شما میتونید 1 یا 2 یا چند ترابایت RAM رو در سرور داشته باشید و یک درایو کش درست کنید و پلات سازی رو در اون انجام بدین که این کار اولا هیچ محدودیتی از نظر عمر نوشتار نداره، همچنین حافظه رم، ده ها برابر سریعتر از SSD عمل می کنه و عملیات پلات سازی بسیار زمان کمتری می بره.

خوشبختانه به زودی، با تخریب SSD ها، بالا رفتن سختی شبکه Chia، و متوجه شدن ماینر ها که خریدن سرور منطقیه - نه سیستم گیمینگ، شر این داستان از سر سیستم های گیمینگ برداشته خواهد شد و قیمت ها به زودی نزولی می شوند، هرچند ممکن است به حالت سابق برنگردند اما از افتضاح این روزها فاصله خواهیم گرفت.

بهترین دستگاه برای ماین چیا یه همچین سرور هایی است:

گفتین عمر درایو ۹۸۰ پایینه

آیا برای سیستم عادی هم همینطوره؟ برای کسی که چیا ماین نمیکنه ولی در حالت عادی جز پر مصرف ترین کاربر ها طبقه بندی میشه اوضاع چطوریه؟ چند سال میشه روش حساب کرد؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

گفتین عمر درایو ۹۸۰ پایینه

آیا برای سیستم عادی هم همینطوره؟ برای کسی که چیا ماین نمیکنه ولی در حالت عادی جز پر مصرف ترین کاربر ها طبقه بندی میشه اوضاع چطوریه؟ چند سال میشه روش حساب کرد؟

علیرضا جان من خودم از سال 94 تا الان روی یکی از اس اس دی هام هنوز 8 ترابایت هم رایت نکردم، برای من 600 ترابایت عمر یعنی 75 سال عمر درایو

شما سالی 10 ترابایت هم رایت کنی، 60 سال عمر درایوه.

شما سالی 40 ترابایت هم رایت کنی، 15 سال طول عمر درایوه.

بسه دیگه چی میخوای از جونش... :D قرار نیست واسه نوه ات ارثیه بگذاری که. 2 سال دیگه اس اس دی PCIe Gen.5 میاد.

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دقیقا درسته ولی طبق اون ویدیویی ای فرستادم اون شخص برای تست از یه سرور با 512 گیگابایت رم استفاده کرده بود برای پلات سازی  کلا 10% سریعتر از اس اس دی بود ولی مشکل محدودیت رایت رو نداره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

طبق چیزی که تو ماشین حساب نشون میده سود آوری عجیب غریب بالا هست

شخصا نه ماین کردن و نه خریدنش رو توصیه نمیکنم در حالی که قبلا چند نفر از دوستان درباره ماین gpu پرسیده بودم گفتم اگر قبول میکنین هر سرمایه گذاری ریسک خودشو داره وارد بشین

ولی برای چیا نظرم اینطور نیست حالا چرا

بنظر من که البته ممکنه غلط باشه سود ماین کردنش خیلی زیاده

ولی وقتی تو گوگل سرچ میکنم ابدا نمیتونم افراد زیادی رو پیدا کنم که دست به این کار زده باشن

در صورتی که بر خلاف اتریوم و بیت کوین مردم همه کشور ها فارغ از قیمت برقش میتونن دست به همچین کاری بزنن

خوب چرا نمیزنن پس؟ چرا اینقدر تو گوگل گمنامه؟

این رمزارز مال الان هم نیست از 2019 کارش رو شروع کرده و بعد از 2 سال حتی یک استخر هم براش ساخته نشده! چرا؟

و هنوز که هنوزه در اکثریت صرافی های معتبر این ارز وجود نداره! این چه معنی میده؟

همه اینارو کنار هم بذارین میبینین ورود به چیا اصلا و ابدا منطقی نیست

هوبی گلوبال و گیت و mxc و همینطور okex از صرافی های معتبری هستن که لیستش کردن صرافی هایی هم که کمتر شناخته شده هستن نمیشه رو لیست کردنشون اعتباری گذاشت dcoin وLBank  و کوینکس هستن

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

هوبی گلوبال و گیت و mxc و همینطور okex از صرافی های معتبری هستن که لیستش کردن صرافی هایی هم که کمتر شناخته شده هستن نمیشه رو لیست کردنشون اعتباری گذاشت dcoin وLBank  و کوینکس هستن

timex bitflyer bitso bitcoke cex.io index bitterex forex  bitmex و از همه مهم تر coinbase و binance لیستش نکردن

عدم لیست معتبر ترین صرافی های دنیا اونم بعد از اینهمه مدت  برای یه کوین 1000 دلاری برای من صرفا یک معنی داره و اون نا معتبر بودنشه

پ.ن : نامربوط به موضوع تاپیک ولی در همین لحظه که این متن رو نوشتم اتریوم برای باور دوم 4 هزار دلار رو رد کرد و در اوضاع ریزشی بیت کوین داره ترندش رو حفظ میکنه.

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

timex bitflyer bitso bitcoke cex.io index bitterex forex  bitmex و از همه مهم تر coinbase و binance لیستش نکردن

عدم لیست معتبر ترین صرافی های دنیا اونم بعد از اینهمه مدت  برای یه کوین 1000 دلاری برای من صرفا یک معنی داره و اون نا معتبر بودنشه

پ.ن : نامربوط به موضوع تاپیک ولی در همین لحظه که این متن رو نوشتم اتریوم برای باور دوم 4 هزار دلار رو رد کرد و در اوضاع ریزشی بیت کوین داره ترندش رو حفظ میکنه.

منکه واسم مهم نیست میرم توی hpool وقتی دو اگزابایت فضای شبکه رو داره سنگ چی رو به سینه میزنم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...