رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان وقتتون بخیر

وقتی که من  power limit کارت گرافیک رو روی 100 درصد میزارم پاور دستگاه میشه تقریبا 134w ( از روی gpu z نگاه کردم) وقتی میزارم روی 80 درصد میشه 122w  و وقتی میزارم روی 60 درصد میشه 110w ولی هشریت من ثابته در حالی که انتظار داشتم کم بشه( حتی 0.01 هم اضافه میشه ) ،ولی دمای کارت گرافیک کم میشه( روی 100 درصد روی57 ، روی 80 درصد 55 و روی 60 درصد 52 )  . خواستم ببینم این نشان از ایرادی توی دستگاه هست؟ ( کارت گرافیک رو آندر کلاک کردم ولی مموری کلاک رو کمی افزایش دادم)  

ببخشید زیاد شد ولی یه سوال دیگه هم دارم😅

پاور دستگاهم تقریبا 2 برابر کل مصرف دستگاهم قدرت داره ولی خواستم ببینم اینکه پاور لیمیت کارت گرافیک رو تا 60 درصد اوردم پایین مثل قضیه ضعیف بودن پاور نمیشه یعنی آسیبی به کارت گرافیک نمیزنه ؟

ممنون که مطالعه کردید🌹

لینک به دیدگاه

سلام

تا مادامی که گرافیک شما بتونه با میزان برقی که بهش میرسه تو کلاک تنظیم شده پایدار بمونه شما هر چقدر پاور رو کمتر کنین مصرف برق کارت کمتر میشه در نتیجه دمای کارت پایین تر میاد و نهایتا یعنی پرفورمنس بیشتری بهتون میده.

کاهش پاور باید تا جایی انجام بشه که شاهد کاهش پرفورمنس یا کرش کردن کارت بشین.

لینک به دیدگاه

در ۱۲ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

تا مادامی که گرافیک شما بتونه با میزان برقی که بهش میرسه تو کلاک تنظیم شده پایدار بمونه شما هر چقدر پاور رو کمتر کنین مصرف برق کارت کمتر میشه در نتیجه دمای کارت پایین تر میاد و نهایتا یعنی پرفورمنس بیشتری بهتون میده.

کاهش پاور باید تا جایی انجام بشه که شاهد کاهش پرفورمنس یا کرش کردن کارت بشین.

خیلی ممنون از پاسختون 🌹

نظر بقیه دوستان چیه ؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که دمای 52 مناسبه با فن 52 درصد؟

لینک به دیدگاه

با سلام

برای ماین اتریوم که بیشتر مموری بیس هست شما میتونید حتی با کورکلاک 1060 و ولتاژ بین 870 تا 950 بسته به نوع کارتتون پایدار هش ریت 29 مگاهش بگیرید که تقریبا توان مصرفی بین 60-80 وات به ازای هر کارت رو مصرف میکنه پس توی بحث ماین اتریوم، کورکلاک عملا تاثیر خیلی زیادی رو روی هش ریت نمیتونه بذاره و هرچقدر کمتر باشه عمر VRM ها و خود چیپ اصلی بیشتر میشه.

در مورد دمای کارت به نسبت فن هم به صورت کلی برای این دما فن 30% یا کمتر مناسبه ولی بازم بسته به نوع کارت این مورد هم میتونه متفاوت باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...