رفتن به مطلب

رم 1600MHz گذاشتم ولی تو پی سی 800MHz نشون میده. چرا؟

Recommended Posts

سلام دوستان. من چند روز پیش رم Kingston 8G 1600MHz رو کامپیوترم سوار کردم قبلا هم یه رم Kingmax 4G 1600MHz داشتم که با هم شدن 12G.

اما وقتی از CPU-Z اطلاعات سیستمم رو میبینم هم Slot1 هم Slot2 نوشته 800MHz. این در حالیه که مادربردم (ASRock h61m-dps) از 1600MHz پشتیبانی میکنه.

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام رمت اگه تک بود ۱۶۰۰بود ،ولی چون الان دوال کار میکنه ۸۰۰میزنه و دوتا رم یعنی دوتا ۸۰۰تا میشه ۱۶۰۰

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، کینگ گفته است :

سلام دوستان. من چند روز پیش رم Kingston 8G 1600MHz رو کامپیوترم سوار کردم قبلا هم یه رم Kingmax 4G 1600MHz داشتم که با هم شدن 12G.

اما وقتی از CPU-Z اطلاعات سیستمم رو میبینم هم Slot1 هم Slot2 نوشته 800MHz. این در حالیه که مادربردم (ASRock h61m-dps) از 1600MHz پشتیبانی میکنه.

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

اسمش رم DDR هست، یعنی Double Data Rate، بنابراین فرکانس 800 رو باید ضربدر 2 کنید تا فرکانس عملیاتی بدست بیاد. الان سیستم شما داره 1600Mhz کار می کنه.

ضمنا سیستم شما باید 16 گیگ داشته باشه. 12 گیگ براش غیر عادیه باعث میشه فقط 8 گیگش Dual Channel باشه و مابقی 4 گیگش single کار کنه. بهتره سیستم رو 16 گیگ کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام . نصف میزنه ولی همون ۱۶۰۰ هست .

ممنون.

در 1 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام رمت اگه تک بود ۱۶۰۰بود ،ولی چون الان دوال کار میکنه ۸۰۰میزنه و دوتا رم یعنی دوتا ۸۰۰تا میشه ۱۶۰۰

ممنون.

هر کدوم رو جدا هم امتحان کردم باز همون 800MHz رو نشون میداد.

در 37 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اسمش رم DDR هست، یعنی Double Data Rate، بنابراین فرکانس 800 رو باید ضربدر 2 کنید تا فرکانس عملیاتی بدست بیاد. الان سیستم شما داره 1600Mhz کار می کنه.

ضمنا سیستم شما باید 16 گیگ داشته باشه. 12 گیگ براش غیر عادیه باعث میشه فقط 8 گیگش Dual Channel باشه و مابقی 4 گیگش single کار کنه. بهتره سیستم رو 16 گیگ کنید.

ممنون. پس سیستمم الان 1600MHz هست تمام.

در مورد اون ۱۶ گیگ که گفتین هم بگم هر دو تا رم Single Channel یا تک کاناله هست. چه فرقی دارن؟ تک یا دو کانال.

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، کینگ گفته است :

در مورد اون ۱۶ گیگ که گفتین هم بگم هر دو تا رم Single Channel یا تک کاناله هست. چه فرقی دارن؟ تک یا دو کانال.

یه خیابون دو طرفه با یک لاین رو تصور کن، سخته ماشین ها بخوان از دو طرف بیان اونم در یک لاین، دائم گیر می کنن به هم ترافیک میشه. (سیستم گلوگاه میشه)

اما در یک خیابون دو طرفه که دو تا لاین داشته باشه، ماشین ها به راحتی از لاین 1 میان و از لاین 2 میرن، اینطوری هم سرعت بالاتره، ترافیک نمیشه و سیستم روون تره.

شما 2 تا رم شبیه هم رو باید استفاده کنید تا سیستم دو کاناله کار کنه. الان سیستم شما 8 گیگش دو کاناله است و اگر حجم اطلاعاتی که در رم وارد میشه، بیش از 8 گیگ بشه، و وارد اون 4 گیگ که Single کار میکنه بشه، سیستم کند خواهد شد.

لینک به دیدگاه

در ۴۶ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

یه خیابون دو طرفه با یک لاین رو تصور کن، سخته ماشین ها بخوان از دو طرف بیان اونم در یک لاین، دائم گیر می کنن به هم ترافیک میشه. (سیستم گلوگاه میشه)

اما در یک خیابون دو طرفه که دو تا لاین داشته باشه، ماشین ها به راحتی از لاین 1 میان و از لاین 2 میرن، اینطوری هم سرعت بالاتره، ترافیک نمیشه و سیستم روون تره.

شما 2 تا رم شبیه هم رو باید استفاده کنید تا سیستم دو کاناله کار کنه. الان سیستم شما 8 گیگش دو کاناله است و اگر حجم اطلاعاتی که در رم وارد میشه، بیش از 8 گیگ بشه، و وارد اون 4 گیگ که Single کار میکنه بشه، سیستم کند خواهد شد.

درست از بابت رم 12 و 16 مشکلی نیست بعدا میتونم یکی عین خود 8 بزارم کنارش بشه 16.

ولی این دو کاناله که میگید تو مشخصات رم های من گفته تک کاناله چجوری دو کاناله میشه؟ آخه رم های دو کاناله رو جدا میفرشن فک کنم.

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، کینگ گفته است :

درست از بابت رم 12 و 16 مشکلی نیست بعدا میتونم یکی عین خود 8 بزارم کنارش بشه 16.

ولی این دو کاناله که میگید تو مشخصات رم های من گفته تک کاناله چجوری دو کاناله میشه؟ آخه رم های دو کاناله رو جدا میفرشن فک کنم.

نوع پیکر بندی شما دو کاناله بودن رو بوجود میاره نه نوع رم.

رم که خودش کانال نداره.

پلتفرم اگر دو کاناله باشه، شما 2 تا رم همسان بگذارید سیستم 2 کاناله میشه.

پلتفرم اگر چهار کاناله باشه، شما 4 تا رم همسان بگذارید سیستم 4 کاناله میشه.

ربطی به خود رم نداره. بحث پیکر بندی سیستم مطرحه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...