رفتن به مطلب

مشاوره خرید هدست و کیبورد گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

حدودا یک سال پیش یه موس لاجیتک G502 Hero خریدم که خیلی ازش راضیم الان قصد داشتم یه هدست و کیبورد جدید بخرم چون موسم لاجیتکه ترجیح میدم این دو رو هم از همین برند بخرم ...

هدست G635 رو دیدم بنظرم خیلی گزینه خوبی اومد. ممنون میشم راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

سلام

g635 بسیار انتخاب خوبی هست

ولی برای کیبورد نمیدونم بودجه مدنظرتون چقدر هست ولی فک میکنم کورسیر k70 یا k95 انتخاب بهتری باشه براتون

لینک به دیدگاه

در ۴۰ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

سلام

g635 بسیار انتخاب خوبی هست

ولی برای کیبورد نمیدونم بودجه مدنظرتون چقدر هست ولی فک میکنم کورسیر k70 یا k95 انتخاب بهتری باشه براتون

مرسی از شما

بودجه تقریبا به اندازه همون G635 میتونم هزینه کنم برای کیبورد ... بیشتر مایلم همه چی از یه برند باشه ولی اگه گزینه خوبی پیدا بشه حتما انتخاب میکنم

فقط یه سوال موس و هدست لاجیتک باشه بعد rgb این دو با کورسیر یا برند های دیگه سینک میشه؟ ممنون

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، SHAKIB گفته است :

مرسی از شما

بودجه تقریبا به اندازه همون G635 میتونم هزینه کنم برای کیبورد ... بیشتر مایلم همه چی از یه برند باشه ولی اگه گزینه خوبی پیدا بشه حتما انتخاب میکنم

فقط یه سوال موس و هدست لاجیتک باشه بعد rgb این دو با کورسیر یا برند های دیگه سینک میشه؟ ممنون

کیبورد های لاجیتک هم بد نیستن ولی بنظرم کورسیر یک پله کیفیت بالاتری داره

نورپردازی هم با یک سری برنامه ثانویه قابلیت هماهنگ شدن داره ولی هماهنگی خیلی معنی نداره.

یعنی کیبورد یه طیف رنگی (مسطلح به رینبو) رو نشون میده و به خاطر همین موس و هدست در اون لحظه هر رنگی که باشن قطعا یک نقطه اشتراک با کیبورد دارن.

مگر اینکه بخواین از کیبورد به صورت تک رنگ استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

اول اینکه اگر مدت زیادی پای سیستم هستید و هدست رو سرتونه حتما به وزنش دقت کنید چون بعد از مدتی بیچارتون میکنه

دوم اینکه لاجیتک موس و هدست های فوق العاده ای داره ولی کیبورداش زیاد جالب نیست مخصوصا سویچ هاش. گزینه اول استیل سریز هست بعد از اون کورسیر و ریزر 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۱۲ در ۱۴:۲۵، SHAKIB گفته است :

مرسی از شما

جی635 سنگینه و بدنه اش خشکه طبق تحقیقاتی که کردم

بنظر من جی پرو ایکس بگیر هدست رو

نه rgb هاشون سینک نمیشه با برند دیگه

ولی اخه rgb برای هدست یه ذره بی معنیه هدست روی گوشتونه اصن پیدا نیست

من خودم خیلی rgb دوست دارم ولی دیگه نه توی هدست

هدست روی گوش آدم قرار میگیره و اصن آدم rgb اش رو نمیبینه که بخواد لذتی ببره

قیمت دلاریش حدود 3 تومنه ولی توی ایران متاسفانه خیلی گرون تر فروخته میشه حدود 4 تا 5 تومن

کیبورد هم g213 و g512 خوبن rgb هم دارن 213 هند رست هم داره ولی 512 نداره

جی213 آر جی بی هست و سینک هم میشه فک کنم ولی رنگ rgb هر دکمه رو نمیتونید جداگانه تغییر بدین بلکه بصورت ناحیه ناحیه هست مثلا قسمت حروف اگه اشتباه نکنم 4 ناحیه است که رنگ هر ناحیه رو میتونید تنظیم کنین

ولی جی512 رو دقیق مطمعن نیستم ولی فک کنم اون ناحیه ناحیه نبود و رنگ rgb هر کلید جداگانه قابل تغییره

ولی چون مطمعن نیستم بهتره یه سرچ خودتون بزنید و چند تا ویدیو آنباکس و بررسی ازش ببینید

قیمت 213 حدود 2 تومن هست و 512 حدود 3 و نیم

ولی بهترین انتخاب برای کیبورد لاجیتک، g pro هست که توی ایران یه ذره کمیابه و قیمتش هم بالاس تقریبا قیمت دلاریش حدود 3 تومن میشه ولی توی ایران مثل بقیه مدل های سری پرو بطرز مسخره ای قیمتش بالاس بین 5 تا 7 تومن!!!!

کیبورد شرود از مدل g pro هست

البته مال شرود g pro x هست که میشه تک تک سوییچ هاشو عوض کرد که خب گرون تر از g pro عادی هست و بنظرم قابلیت چندان شاخی نیست که اینقدر آدم بخواد بیشتر براش پول بده

لینک به دیدگاه

در ۳۵ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است :

جی635 سنگینه و بدنه اش خشکه طبق تحقیقاتی که کردم

بنظر من جی پرو ایکس بگیر هدست رو

نه rgb هاشون سینک نمیشه با برند دیگه

ولی اخه rgb برای هدست یه ذره بی معنیه هدست روی گوشتونه اصن پیدا نیست

من خودم خیلی rgb دوست دارم ولی دیگه نه توی هدست

هدست روی گوش آدم قرار میگیره و اصن آدم rgb اش رو نمیبینه که بخواد لذتی ببره

قیمت دلاریش حدود 3 تومنه ولی توی ایران متاسفانه خیلی گرون تر فروخته میشه حدود 4 تا 5 تومن

RGB رو هدست مثل خرید اسکین بازی اول شخصه بقیه میبینن ولی تو حال میکنی🤗

---------------------------

نقد تک تک اینا رو تو یوتیوب ببینید بعضیا از این مدلا میکروفنشون Noise Suppression  تو تنظیمات Sound نداره این ربطی به نرم افزار نداره هدست ساپورت نکنه این گزینه هم حذف میشه، صدای کیبود و موس همه چی میره 

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

RGB رو هدست مثل خرید اسکین بازی اول شخصه بقیه میبینن ولی تو حال میکنی🤗

---------------------------

نقد تک تک اینا رو تو یوتیوب ببینید بعضیا از این مدلا میکروفنشون Noise Suppression  تو تنظیمات Sound نداره این ربطی به نرم افزار نداره هدست ساپورت نکنه این گزینه هم حذف میشه، صدای کیبود و موس همه چی میره 

بنظر من rgb روی هدست دیده نمیشه حسی نداره

خصوصا که جی635 و جی935 که دوستمون گفتن که اصلا دیگه rgb اش پشت کاپ هاشه ینی حتی توی تصویر وبکم هم دیده نمیشه

بنظر من جی پرو با اینکه rgb نداره ظاهرش خیلی خیلی خوشگل تره

ولی خب هرکسی یه سلیقه ای داره🙂🤷🏻‍♂️

میکروفون جی پرو ایکس از هرکی پرسیدم راضی بوده نویز رو خیلی خوب میگیره

این هم توی سایت ریتینگس

https://www.rtings.com/headphones/reviews/logitech/g-pro-x-gaming-headset

تست میکروفونش امتیاز 7.7 از 10 رو داره و نحوه تستشون هم اینجوریه که هدست رو گذاشتن رو سر یه مانکن و از توی دهن مانکن صدای یه اسپیکر پخش میشه که حرف میزنه و چند تا اسپیکر هم در شعاع 1 متریش هستن که نویز تولید میکنن

صداش واقعا خیلی خیلی تمیز و واضحه و نویز ها هم اصلا شنیده نمیشن من که شگفت زده شدم وقتی تست میکروفونش رو گوش دادم

البته میکروفونش یه ذره صدارو تیز میکنه ولی نویزش خیلی کمه

صدای میکروفون آرکتیس 3 طبیعی تر و لطیف تره ولی نویز بیشتری داره

امتیاز بیشتری هم گرفته

این ریتینگز آرکتیس 3 

https://www.rtings.com/headphones/reviews/steelseries/arctis-3-2019-edition-wireless

این هم هایپر ایکس کلود آلفا

https://www.rtings.com/headphones/reviews/hyperx/cloud-alpha

و لاجیتک جی635

https://www.rtings.com/headphones/reviews/logitech/g635-gaming-headset

من که مقایسه کردم اینجوری نتیجه گرفتم که آرکتیس 3 بیشتر برای موسیقی و تماس توی جاهای خلوت خوبه و راحتیش هم بدک نیست

لاجیتک جی پرو ایکس و هایپر ایکس کلود آلفا جفتشون برای گیم و تماس خوبن چون میکروفونشون خیلی خوبه و راحتی خوبی دارن و کیفیت ساختشون هم بالاس

ولی لاجیتک جی پرو ایکس برای گیم مقداری بهتره ولی کلود آلفا برای موسیقی بهتره

ینی تقریبا در سطح همن جفتشون برای گیم و موسیقی خوبن

ولی لاجیتکه برای گیم بهتره

میکروفون لاجیتکه هم یه ذره بهتر هایپر ایکسه

و جی635 هم برای صداش خوبه برای گیم

برای موسیقی هم خیلی خوبه

میکروفونش هم در حد هایپر ایکسه هست و میکروفون خوبی داره

ولی راحت نیست و سنگینه و کیفیت ساختش هم پایینه نسبتا و پلاستیکش خشکه

این 3 تا ینی آرکتیس 3 و کلود آلفا و جی پرو ایکس از هدست های خوب و مطرح هستن

آرکتیس 1 هم خوبه البته

کلا آرکتیسا همشون خوبن همه تقریبا مثل همدیگن😂

دیگه خودتون مقایسه هارو ببینید توی ریتینگز تا یه خرید خوب و متناسب با خواسته هاتون داشته باشین

بنظرم قبلش هم اگه کسی این هدست هارو داره یه مغازه ای رو سراغ دارین که باز شده این هدست هارو برای تست داشته باشه، یه تست هم بکنین که روی سرتون راحت هستن یا نه

چون هرچی باشه هیچی تست حضوری نمیشه🙂

لینک به دیدگاه

به نظرم هم هدست هم کیبوردو g pro بخر ولی تو کیبوردا اگه 60% دوست داری گلوریوس و ریزرم ببین چون واقعا کیبوردای خوبین 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان سلام، کیبورد میخوام بگیرم، کورسیر که rgb هم داشته باشه با برنامش که iCUE هست سینک بشه، ولی ولی ولی اصلا از کیبورد های میکانیکال خوشم نمیاد، کورسیر داره کیبوردی که rgb باشه ولی میکانیکال نباشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

دوستان سلام، کیبورد میخوام بگیرم، کورسیر که rgb هم داشته باشه با برنامش که iCUE هست سینک بشه، ولی ولی ولی اصلا از کیبورد های میکانیکال خوشم نمیاد، کورسیر داره کیبوردی که rgb باشه ولی میکانیکال نباشه؟؟؟

سلام

k55  که ممبران هست و نورپردازی هم داره . ولی نورپردازیش ناحیه ای هست ، هر دکمه رو مجزا نمیتونید کنترل کنید .

مشکلتون با مکانیکی ها چی هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۲۲ دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

k55  که ممبران هست و نورپردازی هم داره . ولی نورپردازیش ناحیه ای هست ، هر دکمه رو مجزا نمیتونید کنترل کنید .

مشکلتون با مکانیکی ها چی هست ؟

مهم نیست اون نوع نورپردازیش، عالیه.

والا مشکل نداریم ما 😅

اما احساس میکنم علاوه بر اینکه کیبورد های میکانیکال داستان و اقسام زیادی دارن، بزرگترین قابلیتشون که اگه اشتباه نکنم کنترل میزان فشار هست اصلا به کارم نمیاد و اصلا به دردم نمیخوره، از اون طرف احساس میکنم کیبورد های معمولی عمر و مقاومت بسیار بسیار بیشتری دارن.

لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

مهم نیست اون نوع نورپردازیش، عالیه.

والا مشکل نداریم ما 😅

اما احساس میکنم علاوه بر اینکه کیبورد های میکانیکال داستان و اقسام زیادی دارن، بزرگترین قابلیتشون که اگه اشتباه نکنم کنترل میزان فشار هست اصلا به کارم نمیاد و اصلا به دردم نمیخوره، از اون طرف احساس میکنم کیبورد های معمولی عمر و مقاومت بسیار بسیار بیشتری دارن.

پیشنهاد میکنم حالا که توانایی دارید دست رو کورسیر گذاشتید، کوچ کنید به مکانیکال؛ مثلا K100 تهیه کنید و یک عمر از کیبورد پرچم دار لذت ببرید. همونطور که گفتید اگه قابلیت ها و ویژگی های مکانیکال اهمیتی براتون نداره این کار شمارو آسون تر هم میکنه که سریع تر عادت کنید و مته به خشخاش کمتری بزارید (توضیح تو پارگراف پایین). بنده خودم از مکانیکال خوشم نمیاد ولی شرکت کیبوردم K700 کوگار هست که مکانیکاله منزل اما لوجیتک G19 که قدیمیه و مبران. هر جفتشم دوست دارم ولی خب G19 لنگه نداره لعنتی.

یه خاطره براتون تعریف کنم. دوستی اومده بود شرکت ما که برای پسرش سیستم گیمینگ ببنده. مشکلی مالی هم نداشتن. پسرک شاید 15-16 سالش بود و فورت نایتو رینبو اینا پلی میداد. موس گفت گلوریس میخوام. گرفتیم براش گفتیم بیا موس پد و کیبوردم گلوریس بردار پس. آقا محصولات اومدن چه کیفیتی. امام. بعد که فهمید کیبورده سویچاش قرمزه اصن خورد تو ذوقش گفت نمیخوام اینو! همینجور که تو واحد ما چرخ میزد از سر کنجکاوی نشست پشت سیستم یکی از دوستان که اون روز نبود و کیبورد نمونه ای که به سیستمش وصل بود. از قضا کیبورده سویچاش آبی بود و سویچ ها آبی هم سفتن هم صدای زیادی دارن و مناسب تایپ هستن نه گیم. آقا گیر داد که من همینو میخوام. هرچی ما براش توضیح دادیم که این نمونس، فروشی نیست؛ کیفیتش به گلوریس نمیرسه و اینا قبول نمیکرد. خلاصه براش یه کیبورد تخیلی که فقط سویچاش آبی باشه خریدیم براش. یعنی اگه کسی گیر باشه روی مکانیکی تو باتلاقش اوناع مختلف سویچ و حسشون بدجوری فرو میره. من خودم سویچ های اپتیک یا اگه نشد MX Silver رو میپسندم ولی MX Silent رو هم دوست دارم که صداش تو میکروفون نمی افته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است :

مثلا K100 تهیه کنید

والا بزرگوار این K100 دیگه زیادی بالاس، من نهایت میخوام زیر 3 تومن بشه کیبورد، از طرفی من با اینکه گیم میزنم و بیشتر گیم ها رو هم با کیبورد، بازم اونقدر سر کیبورد حساس نیستم، مثلا الان حدود 5 سال هست که دارم از B120 بلادی در کنار این سیستم استفاده میکنم😅 مشکلی هم باهاش ندارم، فقط من یه سوال کلی دارم از شما درباره کیبورد های میکانیکال، که واقعا بزرگترین قابلیتشون همین کنترل میزان فشار هست؟یا چیز خاص دیگه هم دارن؟ چون اگه این باشه اصلا علاقه ای بهش ندارم.

تاکید میکنم من اصلا سر کیبورد حساس نیستم اینم که الان میخوام عوضش کنم هم اینکه گفتم بعد از این چند سال یه تغییری بهش بدم هم چون یه موس کورسیر گرفتم داره میاد (CORSAIR Sabre RGB PRO Champion Series) هم هدستم کورسیر هست میخوام با اونا ست بشه وگرنه دلیلی برای عوض کردن نیست.

در واقع میخوام یه کیبورد خوش ساخت، با کیفیت و مقاوم باشه.

یه حس جنگولک بازی به این میکانیکال ها دارم 😅

حس میکنم برای مایی که با FCR 2000mx فراسو بزرگ شدیم اینجور کیبورد ها الکی خوشگلن ☺️

لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

والا بزرگوار این K100 دیگه زیادی بالاس، من نهایت میخوام زیر 3 تومن بشه کیبورد، از طرفی من با اینکه گیم میزنم و بیشتر گیم ها رو هم با کیبورد، بازم اونقدر سر کیبورد حساس نیستم، مثلا الان حدود 5 سال هست که دارم از B120 بلادی در کنار این سیستم استفاده میکنم😅 مشکلی هم باهاش ندارم، فقط من یه سوال کلی دارم از شما درباره کیبورد های میکانیکال، که واقعا بزرگترین قابلیتشون همین کنترل میزان فشار هست؟یا چیز خاص دیگه هم دارن؟ چون اگه این باشه اصلا علاقه ای بهش ندارم.

تاکید میکنم من اصلا سر کیبورد حساس نیستم اینم که الان میخوام عوضش کنم هم اینکه گفتم بعد از این چند سال یه تغییری بهش بدم هم چون یه موس کورسیر گرفتم داره میاد (CORSAIR Sabre RGB PRO Champion Series) هم هدستم کورسیر هست میخوام با اونا ست بشه وگرنه دلیلی برای عوض کردن نیست.

در واقع میخوام یه کیبورد خوش ساخت، با کیفیت و مقاوم باشه.

یه حس جنگولک بازی به این میکانیکال ها دارم 😅

حس میکنم برای مایی که با FCR 2000mx فراسو بزرگ شدیم اینجور کیبورد ها الکی خوشگلن ☺️

g213 چیزی هست که دنبالشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۴۸ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

g213 چیزی هست که دنبالشی

احسنت، دقیقا خودشه، اتفاقا قبلا همین مد نظرم بود، فقط الان مثل همین رو میخوام توی کورسیر 😁

لینک به دیدگاه

در ۳۸ دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

احسنت، دقیقا خودشه، اتفاقا قبلا همین مد نظرم بود، فقط الان مثل همین رو میخوام توی کورسیر 😁

گفتم که ، K55
https://www.amazon.ae/dp/B01M4LIKLI/ref=twister_B072C8ZTNK?_encoding=UTF8&th=1
تقریبا 2100 در میاد تا ایران
مدلی که نورپردازی هر دکمه ش قابل کنترل باشه هم میشه این K55 RGB PRO :
https://www.amazon.ae/CORSAIR-K55-RGB-PRO-Backlighting-dp-B08Y2QQWL1/dp/B08Y681W3X/ref=dp_ob_title_ce?th=1

قیمتش هم تقریبا 4 ملیون تا ایران

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...