رفتن به مطلب

راهنمایی برای اورکلاک CPU i5 3570K

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستای عزیزم.

می خواستم سیستمم رو اورکلاک کنم.(یه اورکلاک استیبل )ازش برای بازی و کارای گرافیکی استفاده می کنم.مشخصاتشم از این قراره:

لطفا راهنمایی بفرمایید .

CPU: Intel i5 3570K

MB: Asus P8P67

RAM: CORSAIR VENGEANCE 8GB 4GBX2

VGA: ASUS HD 6850 DC 1GB D5

POWER: COOLER MASTER 600W SILENT

FAN: THERMAILRIGHT MACHU

لینک به دیدگاه

سلام مجید جان ( MJ ) : دی

آقا cpu قبلی چی بوده ؟ با این سی پی یو تفاوت رو واقعا احساس میکنی ؟ برای کارهای گرافیکی واقعا همانطور که شرکت اینتل و چند سایت معتبر دیگه گفتند بهتر عمل میکنه ؟ منظورم خیلی بهتره . البته اگر سی پی یو قبلی از مدل سندی بریچ بوده باشه .

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز منم به تازگی این سی پی یو رو خریداری کردم و با توجه به تستهایی که تا به این لحظه انجام دادم تونستم برای استفاده 24 / 7 فرکانس سی پی یو رو با ولتاژ 1.075 به 4400 افزایش بدم ... من عکسهایی رو از تنظیماتی که در بایوس مادربردم انجام داده ام رو براتون میزارم تا شما با توجه به این عکس ها تنظیمات لازم رو در بایوس مادربردتون انجام بدید ...

دوست عزیز بعد از اینکه تنظیمات لازم رو در بایوس انجام دادید ، یک تست 30 دقیقه ای پرایم بگیرید و در حین تست دمای سی پی یو رو چک کنید تا هم از پایداری سیستم مطمئن شوید و هم از دمای سی پی یو .

موفق و پیروز باشید .

ویرایش شده توسط smrbh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجید جان ( MJ ) : دی

آقا cpu قبلی چی بوده ؟ با این سی پی یو تفاوت رو واقعا احساس میکنی ؟ برای کارهای گرافیکی واقعا همانطور که شرکت اینتل و چند سایت معتبر دیگه گفتند بهتر عمل میکنه ؟ منظورم خیلی بهتره . البته اگر سی پی یو قبلی از مدل سندی بریچ بوده باشه .

مرسی

سلام محمد جان منم محمد هستم :)

پردازنده قبلي من i5 2500 بود كه براي اينكه يه آپگيريد كوچولو كرده باشم و پردازنده هم آنلاك باشه عوضش كردم .ولي احساس مي كنم چون مادربرد سندي بريج هستش او كارايي كه بايد سي پي يو داشته باشرو نداره.يعني من تفاوتي احساس نمي كنم.حالا مي خوام اورش كنم ببينم چه شود.

لینک به دیدگاه

ببخشید بی ربط میگم

شما اگه میخواین تمام امکانات این پردازنده رو ببینید باید بردZ77 داشته باشید ( Z68 هم تا حدی میتونه ) .

در ضمن بحث حرارت این پردازنده هم مهمه . همونطور که دوستمون گفت به طور یقین میشه گفت تا 4.5 گیگا هرتز اور میشه ( بدون مشکل حرارت ) .کولرتون باید قوی باشه . همون طور که کولر ایشون یکی ازکولر های برتر دنیاست !

دمای اتاقتون رو هم درنظر بگیرید .

Good luck

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تفاوت سندی بریج 2500 با ایوی بریج 3570 تو بازیها حداکثر 5% و در برنامه ها تقریبا 2% هست ! شما sidegrade کردید و نه ابگرید. با تعوض مادبرد هم تفاوتی در پرفرمانس حس نخواهید کرد چون تفاوت واقعی پرفرمانس دو پردزانده فوق العاده ناچیز هست. با عوض کردن مادربرد به Z77 تنها تفاوت اساسی امکان اورکلاک بهتر زیر نیتروژن و استفاده از قابلیت PCI.E 3 هست .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

تشکر از آقا سالار که همیشه به دوستان لطف میکنن :wub:

خیلی ممنون @};-

لینک به دیدگاه

انیگما جان یک نکته ای رو اضافه کنم. من تمام بحثم اینجا رو سی پی یو هست و تفاوت دو پردزانده که با مادربرد هم فرقی نمیکنه !!! شما اگر بحث گرافیک رو بیاری وسط اون موقع خرید یک Z77 به شما اجازه استفاده از تکنولوژی Lucid virtue رو میده که شما میتونی گرافیک داخلی 3570 رو HD 4000 هست در کنار گرافیک جدای خود سیستم ازش استفاده کنی که قدرت این دو تا میره رو هم بین 20-%40 بسته به گرافیک اصلی سیستم ممکنه افزایش پرفمنس داشت باشی تو بازیها. البته اگر گرافیک اصلی شما خیلی قدرتمند باشه تفاوت زیاد نخواهد بود ولی باز هم بی تاثیر نیست !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

آره . ولی نیست که این دو ماهی که بحثا همه آیوی شده مخ منم هنگ کرده :wacko:

به بزرگی خودتون ببخشید بنده حقیرو ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین HD4000 داخل 3570 خیلی تو تبدیل ویدئو تاثیر داره. به طوری که از کارتی مثل 480 سریعتر عمل میکنه. در مورد بازی ها هم خیلی بهتر از HD3000 عمل میکنه و به تنهایی و بدون استفاده از کارت گرافیک هم میتونه بازی هایی مثل Crysis 2 رو به طور تقریبا قابل قبولی اجرا بکنه. البته من 2500k نداشتم و از X58 و i7 920 به این پلتفرم اومدم. و باید بگم که سرعت کلی سیستم و بالا اومدن ویندوز و اجرای برنامه ها و مصرف برق و ... خیلی بهتر شده هرچند که در کار هایی که فقط CPU تاثیر داره ( مثلا تست Cine Bench ) کارایی 920 از 3570 بهتر بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان دمای 3570 چطوره با کولرت؟

چون ما 3770 رو تا 4.7 اور کردیم با خنک کننده pc-cooler

50 تومنی

زیر تست wprime1024m دما تا 90 هم میرفت

البته tj ax اینها بالای 100 هستش

لینک به دیدگاه

به نظزتون این دما منطقی بود براش ؟

یعنی با کولر های قوی تر میشه دماشو به زیر 60 آورد ؟ ( CNPS12X)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

غیر منطقی با اون کولر نه :دی

اون کولر فنش خیلی سنگین میچرخید منم به هیتسینکش اعتمادی نداشتم :دی

با ولتاژ 1.35 روی فرکانسهای 4.7 و 4.8 تست گرفتیم در صورتی که در 2600k این فرکانس با معمولا" ولتاژ1.43 فکر میکنم استیبل میشد اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند

البته 3770 نسبت به 3570 باید یکم گرمتر باشه

با یه کولر خوب مثل اونی که گفتی میشه کنترل کرد فکر کنم مثلا تا 65 درجه یا 70 اینا :دی الیبته میگم که این آیویبریج ها تی ج مکسشون بالاست

لینک به دیدگاه

دوستان در همین مبحث نظرتون در مورد مین Z77A-GD65 چیه ؟ قیمتش تقریبا الان 500 هستش .

محمد جان اور کردی یا نه ؟ بزن اور کن یک رکورد بزن حالی به حولی بشیم @};-

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

50 تومنی

به نظزتون این دما منطقی بود براش ؟

یعنی با کولر های قوی تر میشه دماشو به زیر 60 آورد ؟ ( CNPS12X)

با سلام خدمت دوستان محترم

به نظر من این سی پی یو در فرکانسهای بالاتر از 4400 با ایر کولینگ ها نمی تواند دمایی زیر 65 داشته باشد ، چون الان خود من در همین فرکانس 4400 و با ولتاژ 1.075 بعد از تست 30 دقیقه ای پرایم دمای سی پی یو به 71 رسید و اگه من بخوام فرکانس های 4500 و بالاتر رو برای سی پی یو قرار بدم ، حتما دمای سی پی یو به 82 و بالاتر از اون خواهد رسید ...

69256920735677981831_thumb.jpg

18953554654716056396_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این 3570 مصرفش هم فوق العادست!

ببینید فرکانس 4400 با این ولتاژی که دوستمون داده :دی از نظر مصرف و ولتاژ 2500 k رو لوله کرده :دی

البته این رو هم اضافه کنم که Prime95 سنگینترین لود رو میندازه روی پردازنده و البته هیچ بازی ای نمیتونه همچین فشاری ایجاد کنه فکر کنم :دی

البته بنده برای 3770 ام برنامه ی ویژه ای دارم :دی دمای نزدیک به صفر با واترکولینگ :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

50 تومنی

تا وقتی ولتاژ رو خیلی بالا نبرم ( مثلا 1.4 ) دما خیلی خوبه.

حتی در اون حالت هم دما در سنگین ترین تست زیر 90 درجه هستش

مثلا با همون فرکانس 4.7GHz تست Wprime 1024 رو تموم کرد با میانگین حد اکثر دمای 4 هسته 59.5 درجه :

83731596265355111718_thumb.jpg

جالبتر این که در حالت اورکلاک شده تا 4.7 و زیر لود صد در صد مصرف کل سیستم از حالت IDLE سیستم قبلیم بدون اورکلاک یه خورده هم کمتره!!! ( من KILL A WATT دارم که مصرف رو نشون میده )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز تفاوت سندی بریج 2500 با ایوی بریج 3570 تو بازیها حداکثر 5% و در برنامه ها تقریبا 2% هست ! شما sidegrade کردید و نه ابگرید. با تعوض مادبرد هم تفاوتی در پرفرمانس حس نخواهید کرد چون تفاوت واقعی پرفرمانس دو پردزانده فوق العاده ناچیز هست. با عوض کردن مادربرد به Z77 تنها تفاوت اساسی امکان اورکلاک بهتر زیر نیتروژن و استفاده از قابلیت PCI.E 3 هست .

سالار جان اگه برات امکان داره از تنظیمات بایوست برای اورکلاک سیستمت اسکرین شات بگیری و بارام بزاری ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

میگم بهمن جان شما که از Kill a watt استفاده میکنی ، اطلاعاتی از این :

post-10367-0-16196800-1340111810_thumb.jpg

ندارین ؟

دوستان اگه میدونن یه رهنمایی کنن ( قیمت واین حرفا )

:blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رو نمیدونم ولی kill a watt هم یه چیزی شبیه همینه که بین دوشاخه و پریز برق قرار میگیره و مصرف رو نشون میده. من سفارش دادم آقای حسینی از آمریکا برام آوردن و حدود 50 تومن تموم شد برام ( البته قبل از زیبا شدن قیمت ها ) :D

الان نمیدونم چند در میاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...