رفتن به مطلب

ترکیدن حباب قیمتی کارت گرافیک؟ ممکنه؟

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با توجه تجربیات خودم حس میکنم به زودی حباب قیمتی جهانی گرافیک میترکه.

با توجه به نصف شدن قیمت بیت کوین و ایتریوم و ریزش داعم ارزش رمز ارزها و هم چنین رمز ارز چایا همچنین باز شدن مدارس دانشگاه ها و واکسیناسیون.

دوست داشتید نظارتون رو بگید به نظر همدیگه هم احترام بگذارید. اجباری در دیدن یا خواندن این تاپیک نیست به هم پرخاش نکنید.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

با توجه به نصف شدن قیمت بیت کوین و ایتریوم و ریزش داعم ارزش رمز ارزها و هم چنین رمز ارز چایا همچنین باز شدن مدارس دانشگاه ها و واکسیناسیون.

دوست داشتید نظارتون رو بگید به نظر همدیگه هم احترام بگذارید. اجباری در دیدن یا خواندن این تاپیک نیست به هم پرخاش نکنید.

سلام

امیدوارم حرفتون درست باشه و من بتونم حداقل یه کارت گرافیک خوب بگیرم

ویرایش شده توسط alimontazeran
لینک به دیدگاه

درود به نظر شخصیم در کوتاه مدت خیر و امسال کلا قیمت ها برای گرافیک pc بالاست شخصا قصد خرید لپ تاپ رو کردم چون قیمت لپ تاپ سری rtx 3000 در کمال تعجب بعضی اوقات با یک گرافیک خالی برابری می کنه

لینک به دیدگاه

درود

قطعا 

اگه قیمت بیت کوین به پایین تر از ۳۰k برسه قیمت گرافیک هم میاد پایین

ویرایش شده توسط M.G
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دادا دوستانی که دارن چیا ماین میکنند، اصلا ریزش و این حرفها رو کاری ندارند، چیا با پهن هم یکی بشه، عزیزان همچنان با قدرت در حال ورود به این داستان کذایی هستند، همین دیروز خودم دیدم دو نفر دو تا سیستم با 50 و 100 ترابایت بستن استارت زدن.

در مورد گرافیک، بعید میدونم کمبود تولید جهانی به این زودی ها جبران بشه، صحبت سر دو سال کمبود تولیده. ولی دلم میخواد حرف درست باشه و قیمتش کم بشه، هرچند منطق میگه اینا Wishful Thinking هست.

چیزی که من متوجه شدم، در ایران - حالا خارج رو کار ندارم، اما در ایران قیمت بیت کوین باید بیاد زیر 17 هزار دلار و اتریوم هم به همون نسبت کم بشه، تا داستان ماین دیگه بی اثر بشه و بیخیالش بشن.

لینک به دیدگاه

در ۵ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دادا دوستانی که دارن چیا ماین میکنند، اصلا ریزش و این حرفها رو کاری ندارند، چیا با پهن هم یکی بشه، عزیزان همچنان با قدرت در حال ورود به این داستان کذایی هستند، همین دیروز خودم دیدم دو نفر دو تا سیستم با 50 و 100 ترابایت بستن استارت زدن.

در مورد گرافیک، بعید میدونم کمبود تولید جهانی به این زودی ها جبران بشه، صحبت سر دو سال کمبود تولیده. ولی دلم میخواد حرف درست باشه و قیمتش کم بشه، هرچند منطق میگه اینا Wishful Thinking هست.

یکی از دلایل کاهش قیمت احتمالی گرافیک را همین رمز ارز جدید چایا عنوان کردم پس شما هم تایید میکنید. یعنی کوچ این دوستان به سخت افزار های دیگر و ادامه ی داستان.

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، saeed۰c گفته است :

یکی از دلایل کاهش قیمت احتمالی گرافیک را همین رمز ارز جدید چایا عنوان کردم پس شما هم تایید میکنید. یعنی کوچ این دوستان به سخت افزار های دیگر و ادامه ی داستان.

سعید جان من اون بخش از صحبت شما رو که تعداد ماینر های چیا هست کاملا قبول دارم، من خودم هم حس می کنم که در ایران تعداد ماینر های چیا، بسیار بیشتر، بلکه چند برابر ماینر های گرافیک هست.

به نظر خودم دلیل این موضوع هم اینه: قبل از اینکه کارت گرافیک ها بخوان در ریگ ها برای ماین استفاده بشوند، توسط تامین کنندگان قیمتهاشون فضایی شد. یعنی فرصت و مهلت مردم برای ورود به ماین گرافیک خیلی کم بود. اما در مورد چیا، فرصت زیادی برای ورود مردم به داستان ماین وجود داشت. من خودم چون اخبار چیا رو دنبال می کردم، کاملا میدیدم که در هفته های اول بازار کامپیوتر اصلا ایده ای نداشت که چرا مردم یکدفعه هجوم آوردند به هارد و اس اس دی، کم کم که متوجه موضوع شدند شروع به افزایش قیمت کردند. توی اون بازه زمانی، تعداد زیادی از مردم به این داستان ورود کردند.

در مورد گرافیک اما به دلیل وجود تجربه در سال 2017-2018، تامین کنندگان سر ضرب قیمت ها رو چند برابر کردند. مجال نفس کشیدن به کسی ندادن.

ولی لزوما ماین چیا باعث کاهش قیمت گرافیک نمیشه. به دو دلیل، دلیل اول تامین کنندگان گرامی هستند که علاقه ای به این کار ندارند، دلیل دوم، کمبود تولید جهانیه که همچنان فشار در این بخش رو در دنیا باقی نگه میداره.

لینک به دیدگاه

قیمت ک هیچوقت قیمت قبل نمیشه . ولی نزول قییمت شروع شده . 1070 ای که تا مرز 20 تومنم رفت تو فروم 14500 اگهی کردن الان. من ک متاسفانه تو بدترین تایم فروختم کارتمو و الانم سیستمو بستم مجدد  دیگه فایده ای بحال من نداره.بیشتر دلم خنک میشه جماعتی که فقط نوک دماغشونو میبینن و گند زدن به کل بازار الان چوبشو خواهند خورد.

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سعید جان من اون بخش از صحبت شما رو که تعداد ماینر های چیا هست کاملا قبول دارم، من خودم هم حس می کنم که در ایران تعداد ماینر های چیا، بسیار بیشتر، بلکه چند برابر ماینر های گرافیک هست.

به نظر خودم دلیل این موضوع هم اینه: قبل از اینکه کارت گرافیک ها بخوان در ریگ ها برای ماین استفاده بشوند، توسط تامین کنندگان قیمتهاشون فضایی شد. یعنی فرصت و مهلت مردم برای ورود به ماین گرافیک خیلی کم بود. اما در مورد چیا، فرصت زیادی برای ورود مردم به داستان ماین وجود داشت. من خودم چون اخبار چیا رو دنبال می کردم، کاملا میدیدم که در هفته های اول بازار کامپیوتر اصلا ایده ای نداشت که چرا مردم یکدفعه هجوم آوردند به هارد و اس اس دی، کم کم که متوجه موضوع شدند شروع به افزایش قیمت کردند. توی اون بازه زمانی، تعداد زیادی از مردم به این داستان ورود کردند.

در مورد گرافیک اما به دلیل وجود تجربه در سال 2017-2018، تامین کنندگان سر ضرب قیمت ها رو چند برابر کردند. مجال نفس کشیدن به کسی ندادن.

ولی لزوما ماین چیا باعث کاهش قیمت گرافیک نمیشه. به دو دلیل، دلیل اول تامین کنندگان گرامی هستند که علاقه ای به این کار ندارند، دلیل دوم، کمبود تولید جهانیه که همچنان فشار در این بخش رو در دنیا باقی نگه میداره.

درسته.موافقم.

البته قیمت جهانی گرافیک مد نظر من هست چون جنوب کشور راحت کارت "وارد" میکنند وارد کننده و این چیزا زیاد مهم نیست میتونند با تاخیر تغییر بدهند.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود به نظر شخصیم در کوتاه مدت خیر و امسال کلا قیمت ها برای گرافیک pc بالاست شخصا قصد خرید لپ تاپ رو کردم چون قیمت لپ تاپ سری rtx 3000 در کمال تعجب بعضی اوقات با یک گرافیک خالی برابری می کنه

سلام

من خودم به جای خرید کارت لپتاپ خریدم

هرکاری کردم دیدم گراف 150 تومنی تو کتم نمیره

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، saeed۰c گفته است :

شما توی همین فروم یه چرخی بزن ببین دوستان  چه قیمتایی رو کارتاشون گذاشتن تا متوجه بشی حالا حالا از این خبرا نیست ! ( کارت 3080 کارکرده رو قیمت زدن 75 میلیون تومن ! یا RX 6700XT رو 37 میلیون ! یا 1080TI با 5 سال کارکرد رو گذاشتن بالای 25 میلیون ! ) - البته مشکل فقط مختص به ایران نیست و کشور های پیشرفته هم کمبود دارن ( یکی از دوستان کانادا هستش بهش گفتم که اگه میتونه برام یه کارت تهیه کنه رفت و یه چرخی زد گفت که به هر خانواده ( خانواده ها !!! نه نفر !!! ) فقط 1 کارت میفروشن و نمیتونی دفعه دوم خرید کنی قیمت هم برای کارت 3060 میوفته حدود 500 دلار و برای 3070 حدود 850 دلار ) کارت 3060 قیمت MSRP حدود 330 دلاره و 3070 هم 500 دلار - به هر حال خود ویتالیک بوترین خالق اتریوم گفت که اواخر 2021 و نهایتا اوایل 2022  Proof of work اتریوم تبدیل به Proof of stake میشه ( اگه این کار رو انجام ندن خیلی برای اتریوم گرون تموم میشه ) و وقتی انجام بشه درآمد ماین 50% کم میشه چون کوین های دیگه به اندازه اتریوم سود ده نیستن

-

در مورد ماین چیا هم که من از همون اول تو این فروم گفتم که  اصلا صرفه اقتصادی نداره ولی دوستان مثل شترمرغ سرشونو کردن تو برف و هر روز با قیمت های گذاف هارد و اس اس دی میخرن  یکیشون هم که گفته بود ما میخوایم پولمونو آتیش بزنیم به تو ربطی نداره الان حسابی حالش جا  اومده :)))))))))

لینک به دیدگاه

وقتی سختی میاد پایین و همه ول میکنن یعنی میترسن تازه موقع شروع ماینه میشه بیشتر استخراج کرد وقتی هم همه طمع کردند باید ترسید قیمت دلاری مهم نیست مهم اینه چقدر ارز داشته باشه تا وقتی بازار برگشت رستگار بشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۹ دقیقه قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است :

image_2021-06-10_181039.png

چرا راه دور میری دوست گرامی ^_^

4535.thumb.jpg.105b136662676c308304dadb27e43271.jpg

لینک به دیدگاه

همه جا امکانش هست غیر از این نقطه از کره خاکی 😄

لینک به دیدگاه

در ۱۸ ساعت قبل، saeed۰c گفته است :

اگر اتریوم بیاد رو 1000 دلار مثه 2 سال قبل وفور کارت گرافیک خواهد شد اما الان تنها اتفاقی که افتاده نهایت تا 20 درصد قیمت کارت های اکبند کم میشه که البته تا الان 10 درصدی کم شده و کارت دست دومی وارد بازار نمیشه با قیمت مناسب دلیلش هم اینه که نمی ارزه ریگ بخری الان درست اما اونایی که خریدن هم نمی ارزه بفروشن چون در امد مناسبی داره نسبت به قیمت خریدشون بهشون میده دلیلی برای فروش ندارن به عنوان مثال کسی که مثلا 6 ماه پیش کارت RX 580 رو حتی 15 میلیون خریده الان داره بهش ماهی 1500000 تومن با اتریم حدود 2500 دلار سود اوری میده با توجه به اینکه 6 ماه قبل هم پرسود کارکرده تقریبا پول خودشو در اورده دلیلی برای فروش نداره تازه به سود اوری مطلق رسیده  اما برای کسی که بخواد الان 580 بخره حتی 15 میلیون ارزش نداره وارد بشه وضعیت بازار اینه ایشالا اگر اتر برسه رو 1000 یا زیر 1000 اونوقت در امد یه کارت 580 میار زیر 500 هزار تومن و اونوقته که توجیه اقتصادی نداره و کارتها روانه بازار میشن 

لینک به دیدگاه

دوستان توجه داشته باشند که بحث "کمبود جهانی تراشه" هم بعنوان یکی از دلایل کم شدن تولید و افزایش قیمت مطرح هست و نه فقط ماینینگ

هفته قبل یه مقاله ای می خوندم که می گفت کمبود سیلیکون و در نتیجه کمبود تراشه ، حداقل تا نیمه دوم سال 2022 ادامه پیدا خواهد کرد ...

لینک به دیدگاه

فقط نمیدونم فاز این داداشمون چیه؟؟؟

۲۰۲۱۰۶۱۰_۲۲۰۴۱۶.png

Screenshot_۲۰۲۱۰۶۱۰-۲۱۵۷۱۵.png

۲۰۲۱۰۶۱۰_۲۲۰۴۳۹.png

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

چرا راه دور میری دوست گرامی ^_^

4535.thumb.jpg.105b136662676c308304dadb27e43271.jpg

کارت  500 دلاری -> 1,200 دلار🙂

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

امروز قیمت هایی لیون رو چک میکردم روی تخفیف هم تخفیف زدن.برای کارت گرافیک.

سایه بر مارکت روی کارت گرافیک ها افتاده .من باشم صبر میکنم و به نظر من باز هم روند قیمت سخت افزار نزولی هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۵۴ دقیقه قبل، saeed۰c گفته است :

سایه بر مارکت روی کارت گرافیک ها افتاده .من باشم صبر میکنم و به نظر من باز هم روند قیمت سخت افزار نزولی هست.

به خاطر سقوط کریپتو و نبود خریدار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا بازار سخت افزار بدجوری راکد هست 

به امید ۳۰۶۰ زیر ۱۰ میلیون 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeed۰c گفته است :

امیدوارم قیمت ها هرچه زودتر با مغز زمین بخورن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...